A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
09/04/2012
3:46 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
621sp_Permalink sp_Print

gledala sam skoro na obn emisiju gdje covjek koji je radio pri UNCEF-u ogorceno prica svoja iskustva ,npr podjela hrane , vode itd po africi samo dok su kamere upaljene Surprised ne znam ,ja sam se bas razocarala kad sam ga slusala, nekako sam imala povjerenja u njih. dobio je otkaz jer je spasio 2.god djevojcicu iz zone gdje unicef nije imao nadleznost, znaci on je vidio u napustenom djelu sela- svi su drugi bili poubijani ili pobjegli, izasao iz auta  iako nije smio tu da se mijesa, uzeo je, odveo na lijecenje itd a sve bez dozvole…djevojcica je spasena, nalazi se u briselu, i on je njen staratelj, ali je zbog te neposlusnosti dobio sut ! inace je voditelj na obn tv.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

09/04/2012
4:04 pm
Marijachi
Guest
Guests
622sp_Permalink sp_Print

ja sam dugo vremena volontirala za UNESCO.pomagali smo i deci bez roditelja i izbeglicama.Ako su takvi kao što ste napisali stvarno sam se razočarala.Opet prije svega ja očekujem od držvnog budžeta koji mi punimo da nam pruži normalne uslove dok se porađamo,ne?

A to što nisu reagovali na molbe jedne žene za zalaganje za dojenje sam ljuta Yell Jer sam i sama smišljala kako da se obratim UNICEF-u za taj problem kod nas.

11/04/2012
12:54 am
marija_pg
Guest
Guests
623sp_Permalink sp_Print

ne znam sto mi je bolje, da znam ovo sto poslije ovih postova znam ili da nisam citala 🙂 salu na stranu, marijachi mi je preporucila ovaj forum (hvala najljepse jos jednom!) i vidim da je sve ono sto sam slusala istina… vidim da se u zadnje vrijeme popravljaju,ali mali su to koraci…ne nebitni,ali bolje i takvi nego nikakvi… ja treba u avgustu da se porodim prvi put i naravno da me zanimalo sto ce da me doceka kad dodjem u porodiliste… nadam se samo da ce se sve poboljsati, ne samo zbog mene nego zbog svih nas…

11/04/2012
1:26 pm
Kristina M
Guest
Guests
11/04/2012
1:59 pm
marija_pg
Guest
Guests
12/04/2012
12:34 pm
Marijica
Guest
Guests
626sp_Permalink sp_Print

Drage mame,ja sam se porodila prije mjesec dana u KBC-u. Mogu vam reci da se jako malo stvari promijenilo…pa da pocnem:
Stigla sam to vece oko deset. I sve je bilo prilicno ok dok mi dezurni doktor bez uradjenog UZ ukljuxuje indukciju. Na moju srecu zajedno sa njim je dezurala doktorica Sahmanovic koja je nakon samo jednpg pregleda osjetila da je beba karlicno okrenuta i brzo iskljucila indukciju. Njenu zelju da odradi UZ sprijecio je pokvareni aparat za UZ i hitno su mi odradili carski rez. I za malo da zakasne. Srecom rodio se moj sincic ziv i zdrav ali je moran pet dana da provede u inkubator i odatle pocinje pravi horor za mene:
-od pet dana koje je moja beba provela u inkubator samo jedan dan je u sobu usao pedijatar da mi kaze da je beba stabilno…sva ostala cetiri dana sam ja sa svjezom ranom morala da odlazim na konsultacije jer je gospodi bilo muka da se setaju do moje sobe…sramota!
-treba li da pominjem prljavu posteljinu koju licno meni nijesu mijenjali cetiri dana
-hranu koja je bila bez ukusa
-higijenu koja je bila ravna nuli
Sve ste ovo vec rekle ali da utvrdimo da nikakvih promjena nema. Bebu su mi donosili natrpanu bebilakom i izbljuckanu…Sestra jedna mlada koja je donosila bebe bila je strasno nevaspitana i bezobrazna,duge smedje kose niska.Vozila je bebe kad da vozi prazna kolica a izvlacila ih je kao ona pisma sto izvlace na Loto…ma mene je dusa boljela dok sam to gledala.Sto se ostalih sestara tice sve pohvale za sestru Ljubicu koja mi je pomogla da sacuvam mlijeko i kojoj sam zahvalna sto danas dojim svoje dijete.
Sigurna sam da se tamo opet poradjati necu u koliko se apsolutno sve ne promijeni.Najljepse odjeljenje u klinickom centru je pretvoreno u “kucu straha” u koju se mnoge zene vodjene licnim losim iskustvom nece vracati.JEDNA VELIKA SRAMOTA ZA CIJELU CRNU GORU!

12/04/2012
12:38 pm
NemAna
Guest
Guests
627sp_Permalink sp_Print

Marijica said
Drage mame,ja sam se porodila prije mjesec dana u KBC-u. Mogu vam reci da se jako malo stvari promijenilo…pa da pocnem:
Stigla sam to vece oko deset. I sve je bilo prilicno ok dok mi dezurni doktor bez uradjenog UZ ukljuxuje indukciju. Na moju srecu zajedno sa njim je dezurala doktorica Sahmanovic koja je nakon samo jednpg pregleda osjetila da je beba karlicno okrenuta i brzo iskljucila indukciju. Njenu zelju da odradi UZ sprijecio je pokvareni aparat za UZ i hitno su mi odradili carski rez. I za malo da zakasne. Srecom rodio se moj sincic ziv i zdrav ali je moran pet dana da provede u inkubator i odatle pocinje pravi horor za mene:
-od pet dana koje je moja beba provela u inkubator samo jedan dan je u sobu usao pedijatar da mi kaze da je beba stabilno…sva ostala cetiri dana sam ja sa svjezom ranom morala da odlazim na konsultacije jer je gospodi bilo muka da se setaju do moje sobe…sramota!
-treba li da pominjem prljavu posteljinu koju licno meni nijesu mijenjali cetiri dana
-hranu koja je bila bez ukusa
-higijenu koja je bila ravna nuli
Sve ste ovo vec rekle ali da utvrdimo da nikakvih promjena nema. Bebu su mi donosili natrpanu bebilakom i izbljuckanu…Sestra jedna mlada koja je donosila bebe bila je strasno nevaspitana i bezobrazna,duge smedje kose niska.Vozila je bebe kad da vozi prazna kolica a izvlacila ih je kao ona pisma sto izvlace na Loto…ma mene je dusa boljela dok sam to gledala.Sto se ostalih sestara tice sve pohvale za sestru Ljubicu koja mi je pomogla da sacuvam mlijeko i kojoj sam zahvalna sto danas dojim svoje dijete.
Sigurna sam da se tamo opet poradjati necu u koliko se apsolutno sve ne promijeni.Najljepse odjeljenje u klinickom centru je pretvoreno u “kucu straha” u koju se mnoge zene vodjene licnim losim iskustvom nece vracati.JEDNA VELIKA SRAMOTA ZA CIJELU CRNU GORU!

Prvo,

 

čestitam na bebici, da je živ i zdrav 100 godina!

Izgleda da ćemo morati malo oštrije!!!! Pi, kakav je to kadar neljudski tamo!!!

12/04/2012
12:46 pm
Marijica
Guest
Guests
628sp_Permalink sp_Print

Hvala puno,…Ma bilo je tu svasta,mogla bih knjigu da napisem. Bilo mi je neprijatno da gledam kako jedan dr. “mesar” na zivo ponovo zasiva ranu sa carskog reza u sobi koja nije sterilna,onda zenu kojoj su pola posteljice zaboravili unutra,zatim jednu zenu koja nije imala pojma da joj bebica prima terapiju jer se niko nije udostojio da joj to saopsti…ma ludilo!

12/04/2012
12:47 pm
NemAna
Guest
Guests
629sp_Permalink sp_Print

Marijica said
Hvala puno,…Ma bilo je tu svasta,mogla bih knjigu da napisem. Bilo mi je neprijatno da gledam kako jedan dr. “mesar” na zivo ponovo zasiva ranu sa carskog reza u sobi koja nije sterilna,onda zenu kojoj su pola posteljice zaboravili unutra,zatim jednu zenu koja nije imala pojma da joj bebica prima terapiju jer se niko nije udostojio da joj to saopsti…ma ludilo!

Frown jao, pa tonije normalno!!!! 

12/04/2012
12:55 pm
kjara
Guest
Guests
630sp_Permalink sp_Print

Jao strasno, ja se bas nadala napretku. FrownFrownFrown

12/04/2012
1:15 pm
Sandra D
Guest
Guests
631sp_Permalink sp_Print

Marijice, neka je ziv i zdrav sajedno sa svima vama 100 god!!!

 

Da pocnem lijepo ovaj post, jer nadalje ne garantujem da cu biti prijatna…

Zar je moguce da tamo postoji tolka bahatost!!!!!

Jeli realno da nakon svih ovih prica niko ne uradi nista!!!

Ja sam i dalje ponosna na sve drage mame koje su podijelile sa svima svoja iskustva, ali zar je moguce da to nije nista promijenilo?!?!?!

Smijenili nacelnicu(tj dala je otkaz jer joj je dosadilo, pfffff), postavili novu…ocigledno jos goru!!!! SRAMOTA!!!!

Marijice, interesuje me da li bi ti javno ispricala ovu pricu?

Jer ocigledno je da ”celni ljudi” reaguju jedino kad im se ime u novinama pomene…NAZALOST!!!!

12/04/2012
1:46 pm
Marijica
Guest
Guests
632sp_Permalink sp_Print

Ja sam dugo radila u medijima i odlucila sam da se povucem,tako da sto se javnosti tice smatram da je i ovo previse od mene … Moja jedina zelja je da se promijeni stanje koje traje vec duze vrijeme.Na zalost ostaje nam samo da se nadamo da ce se sto prije popraviti ono sto nikada nije trebalo da bude ovakvo kakvo sada jeste.

12/04/2012
4:51 pm
bubica
Guest
Guests
633sp_Permalink sp_Print

Marijice,bravo za tebe i bebu! Neka je ziv i zdrav!

a ovi skotovi…

12/04/2012
5:17 pm
Kristina M
Guest
Guests
634sp_Permalink sp_Print

Marijice, sto bi ti, da mijenjas medicinsku doktrinu?! :))) Majko moja kako se oni igraju. To meni nije jasno, prvi put vide zenu, ne rade UZV, krenu u poradjanje, ne pogledaju prethodne nalaze koji se donesu od doktora koji je pratio trudnocu… Kao da su vidoviti!

Ali najblaze receno, igraju se

12/04/2012
7:19 pm
Marijica
Guest
Guests
635sp_Permalink sp_Print

Bubice hvala puno. Meni nije jasno da njima NE RADI aparat za UZ, a inace na zadnjem pregledu kod doktorice koja je pratila trudnocu uredno pise da je beba jos uvijek okrenuta karlicno…ali ko te papire jos gleda?:-/ Oni su ih kulturno uzeli i posli na “pus pauzu” …
I nije mi jasno to sto sam morala da trcim po hodnicima za sestrom koju sam desetak puta prije toga zvala da mi izvadi braunilu jer sam isprimala sve sto je trebalo,
A oni se inace smiju i sprdaju novinskim clancima recenicom , citiram : “Ajde,djevojke mrdnite malo,radite nesto , vidite li sta se pise o nama po novinama….” I sve to kroz cinican smijeh…A trebalo bi da ih je SRAMOTA!

12/04/2012
9:06 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
636sp_Permalink sp_Print

kad pocnu crveni kartoni da se dijele, kao sto su poceli lagano, smijace se neko drugi…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

12/04/2012
10:16 pm
Kristina M
Guest
Guests
637sp_Permalink sp_Print

Amra i mene je strah da ce tako biti, samo neka se sprdaju, a mijenjace se pa da ce zveka biti. Sad vec jedva cekam da odem…

12/04/2012
10:33 pm
bubica
Guest
Guests
638sp_Permalink sp_Print

Marijice,taj UZ je Raspopovicka zbog mene pokvarila,da ne odredjujem doktrine,cuvene!Kiss A i sta ce u porodjajnoj sali UZ???

Salu na stranu,ako im je stvarno odgovor bio da ne radi,onda mi ovde dzabe pokusavamo nesto da uradimo,jer nadlezne tamo,onda boli, ne uvo,nego d*pe,za nas i nasu decu! Da na ginekologiji ne radi UZ,pa ej bre!!!

13/04/2012
1:05 am
dara
Guest
Guests
639sp_Permalink sp_Print

Ovo je kao da slusam ispovijest porodilja zatvorenica iz Ausvica!! Aoooo pa malo je reci BRUKA!!! Pa gdje je TA DRZAVA da digne prst i glas da sprijeci ovakvo maltretiranje tamo gdje joj se podmladak radja?!?? ZNALA SAM DA CE BITI OVAKO!!! Iskoristili ovo samo da dovedu svoju garnituru i sve ostalo isto!!! Pih! Ma tamo treba porodilje sa kamerama da idu, pa reality show da snimaju. Auuu kolika bahatost i nesojluk.

13/04/2012
8:27 am
Kristina M
Guest
Guests
640sp_Permalink sp_Print

Marijice, a zasto barem mail ne bi poslala direktoru, jer je on pozvao sve da mu pisu ako vec imaju takvih primjera? Ili Zastitniku. Mozemo ti pomoci ako treba

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
16 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner