A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
08/03/2012
3:28 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
541sp_Permalink sp_Print

Alexandra, ma ne smije tebe niko da mi dira Kiss (nadam se da se vidimo u subotu, mada mi ovaj pisonja jutros malo zaslinio, nece valjda preci u nestoConfused , a svu ovu hadnu zimu zdrav ko dren…)

Dr Crnogorac mi je olicenje zene-zmaja ,u najpozitivnijem mogucem smislu, ono, da przi pred sobom i sta zacrta- Amen!  Neka vam je sa srecom nova nacelnica !

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

08/03/2012
4:49 pm
Kristina M
Guest
Guests
542sp_Permalink sp_Print

Uh, postavicu nekoliko slika koje nam je mailom poslala zena koja se potpisala kao demif2 i njen propratni mail. Samo cu dio slika staviti, a sve cemo objaviti uskoro u okvoru galerije svih koje su nam stizale. 

 

Drago mi je da je ova tema konacno pokrenuta.
nadam se da ce ove fotografije pomoci da javnost makar iole ima uvid o
uslovima u kojima najmladji dolaze na svijet.
ovo je fotografisano u februaru.
pozdrav,
skorasnja porodiljawc1forum.jpg

wcforum.jpg
budj1-za-forum.jpg
budj1-za-forum-1.jpg
sp_PlupAttachments Attachments
08/03/2012
7:39 pm
bubica
Guest
Guests
543sp_Permalink sp_Print

ma milina! sve sija od cistoce,cak znam da postoji  gospodja koja iza te tvrdnje stoji svojim imenom i prezimenom!

08/03/2012
10:12 pm
anchi86
Guest
Guests
544sp_Permalink sp_Print

mamika said

e pa bubice, zato sam negdje ranije  i napisala “kakva suma ,takvi i zecevi”  sve ide od vrha, i ovo sto je ranije v.j. napisao kako je kod privatnika sve drugacije, svjesni su sta treba i kako, sta privlaci ,a sta odbija pacijente. 

Za dr Crnogorac znam da je osim svoje velike strucnosti, (bez navodnika)  poznata i po svojoj ” ljubaznosti”  (sa navodnicima) . Medjutim, ako uspije dovesti stanje onako kako je na  klinici Ars Medica, sto se tice usluge i  odnosa prema pacijentima, onda je to veliki napredak. Profesionalni  su do srzi. (  da me andjica opet ne prozove sto se javljam dje mi mjesto nije, samo da dodam da u raznim obilascima klinika u pripremi za IVF , imam iskustvo i sa klinikom AM ).

ziva istina,valjalo bi da malo sestrice ustroji kao sto su u arsu ljubazne fine,i dovede makar nesto u  red..

08/03/2012
11:50 pm
danijela
Guest
Guests
545sp_Permalink sp_Print

Ja ovo vidim ovako:
1. Super sto se konacno javno prica o ovome
2. Super je ako sva ova prica nekoga natjera da razmisli prije nego zenu nazove kobilom, babom ili se odluci da je usije bez anestezije
3. Super ako zbog ovoga prestanu da puse dok se neko bori za vazduh
4. Super ako pocnu svima da pokazuju tehnike disanja
5. Super ako se priprema za porodjaj (odaja za klistir sa uslugom depilacije zardjalim brijacem) humanizuje
6. Super sto se “pogodilo” da neko podnese i ostavku dok se iznose istine o stanju u pordilistu
Ali ne mogu da shvatim da se neko ko je svo vrijeme odgovoran za porodiliste i time je glavni krivac sto se gore navedeno nije ranije mijenjalo postavi za direktora cijele klinike i to bas u jeku svega ovoga. To dozivljavam kao jos jedno ponizavanje svih zena, onih koje su imale lose iskustvo kao i svih onih koje su javno progovorile o tome, pogotovo. Mislila sam da ce nacelnici akuserstva i porodilista odmah biti smijenjeni ili ponuditi ostavke jer ovo je njihova sramota, ali savjest je izgleda kategorija koja ih ne opterecuje mnogo.

09/03/2012
10:55 pm
MAnja
Guest
Guests
546sp_Permalink sp_Print

a ovo je WC/kupatilo od “apartmana”, ja sam kod kupatila “voljela” sto se nije moglo zakljucati i sto sam se svaki put ulazila u zadimljenu prostorijuYell

10/03/2012
6:58 am
oxy
Guest
Guests
547sp_Permalink sp_Print

Samo da izlaganje svih tih planova ne posluži da se zaustavi priča koja je odavde krenula, pa da se sve odlaže ko zna do kada (jer je kriza) i da ne posustanemi svi zajedno!

Hvala nekome ko je objavio moju sličicu “večere” koju sam dobila posle porodjaja, tek sinoć vidjeh. Nisam umjela da je postavim ovdje, pa sam to uradila na drugom sajtu u temi o PG porodilištu, nisam mogla da odolim da ne prikažem tu vitaminsku bombu od parčeta hleda i salame.

Što se tiče pravila ponašanja zaposlenih i procedure u odnosu na pacijenta, nema tu šta da se izmišlja. Postoji nešto što se zove sistem kvaliteta (ISO) i što treba da ima svaka firma, pa i bolnička ustanova. Tu su, između ostalog, i strogo propisane norme i procedure koje treba slijediti i nema prostora za greške i nagađanja. Izmišljati toplu vodu je glupo, jer sve bolnice u normalnom svijetu tako funkcionišu, a nepoštovanje procedure vodi najčešće do tužbe pacijenta (čitaj- debele naplate).

10/03/2012
8:32 am
Kristina M
Guest
Guests
548sp_Permalink sp_Print

Oxy nijesmo mi sve ovo radili da bi sve ovo ispricali i zavrsili pricu. Mi sa akcijom krecemo samo kad nam daju stpisak na narednom sastanku, ne mozeo zvati firme da im kupuju nesto a nemamo precizne podatke. Ovih dana cemo sa Ministarstvom potpisati i meomorandum o razumijevanju i u njega ukljuciti ovaj dio oko porodilista, ovog ali i ostalih, kao i nesto kasnije odjeljenja neonatologije.

Sastanke sa klinickim cemo imati nadam se i dalje, a uostalom pozvani smo da sa njihovim direktorom komuniciramo i direktno mailom kada god to zelimo. Njihovo je da promijene procedure, a nase da smo u toku i da insistiramo napromjenama.

U ovoj zemlji i sa nasim narodom je najveci problem to sto oni ustvari nece bolje uslove nidje, nego se pojedini ne tako mali broj njih upne da brani ne znam ni sama koga, iako ce i njima biti bolje. I sve se svede na licni nivo. Stvarno ne razumijem i pocinju me opasno nervirarti toliko dai na momente ubiju volju za bilo kakvim ukljucivanjem.

10/03/2012
2:23 pm
oxy
Guest
Guests
549sp_Permalink sp_Print

Kristina, potpuno si u pravu, uvijek se sve sveda na rad i napor nekolicine, ostali samo čekaju i uz to još i komentarišu, kritikuju i prigovaraju i tome što se za njih čini.

Važno je da se krenulo sa mrtve tačke, a sramota je da nije postojao niko u tom istom Ministarstvu da bar dio ovoga pokrene, kao i u samom menadžmentu KBC-a, jer oni sami najbolje znaju kakvo je stanje.

Pošto ja nemam namjeru više da radjam, nadam se da će buduće mame imati pogodnosti koje mi nismo i da će biti zadovoljne.

10/03/2012
3:05 pm
Kristina M
Guest
Guests
550sp_Permalink sp_Print

Ma nije problem sto nekoliko na tome radi, nego sto nekima to smeta. ne razmijem zastoi nekome smeta da se nesto mijenja na bolje. bez sale, ne razumijem bas taj koncept. uostalom svi smo mi obveznici i placamo zdravstveno, pa logicno je da nam je drago da se nesto promijeni na bolje. Ako ne za nas onda za neke nase naredne generacije.

10/03/2012
9:51 pm
marijana
Forumaš(ica) ipo
NVO Clanstvo

Guests
Forum Posts: 132
Member Since:
08/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
551sp_Permalink sp_Print

Kristina – uradila si veliku stvar pokretanjem price i u novinama.

 

A postoji vise razloga zasto nekome nije bas po taman sto se stvari mijenjaju na bolje ili sto je tako nesto na vidiku. Navescu neke od njih.

Imas cesto onaj trip u Crnoj Gori vrlo rasiren: “Uh, dobro mi se ova nasla da mi nesto smislja i pokrece reformu. Ja bih to bolje ali nemam kad”. U prevodu – to “nemam kad” znaci – nemam volje/nemam znanja kako se to radi/nemam sposobnosti/bojim se da ne ostanem bez posla/bojim se da mi muz ne ostane bez unapredjenja/ne zelim da budem protiv bilo koga/kad-tad cu opet morati u bolnicu a kako cu ako ih kritikujem/bojim se babi za penziju/bojim se necega, ne znam tacno cega…..

Onda imas onu usko-interesnu grupu koja ne zeli da bude bolje zato sto je to sistem u cijem je kreiranju i/ili odrzavanju i ta osoba ucestvovala i svaka njegova kritika ide direktno na racun te osobe ili njenog najblizeg okruzenja.

Sljedeci “razlog” za status qou jeste “najuzviseniji”. Sto ljudi zive u losijim uslovima lakse ih je “primiriti” i drzati po sistemu stapa i sargarepe.

Pa imas one koji imaju savrsene privilegije u ovakvom sistemu i ne treba im nista drugo jer u zdravom sistemu mozda i ne bi imali bas takve privilegije pa im je ovako bas sjajno i samo nek potraje…

I, na kraju, imas veeeliki broj onih koji ne znaju kako bi trebalo, zapravo, da bude i samo ih smara prica o nekim tamo standardima. I nije im jasno sto je problem ako ti niko ne kaze kako se doji jer je i bocica ok, ne kapiraju zasto se neka tamo buni sto djeci u vrtici daju smoki za uzinu, i da gledaju crtace po vas dugi dan, jer to rade i kuci pa sta im fali, i ne razumiju zasto se smece, zaboga, ne baca iz kola na ulicu, ili sa balkona ispred ulaza, kad je tako lakse…

Nasem narodu nikada udovoljiti. Ali, razmisljajmo o djeci, o buducim generacijama….  

12/03/2012
9:24 am
NemAna
Guest
Guests
552sp_Permalink sp_Print

marijana said

Kristina – uradila si veliku stvar pokretanjem price i u novinama.

 

A postoji vise razloga zasto nekome nije bas po taman sto se stvari mijenjaju na bolje ili sto je tako nesto na vidiku. Navescu neke od njih.

Imas cesto onaj trip u Crnoj Gori vrlo rasiren: “Uh, dobro mi se ova nasla da mi nesto smislja i pokrece reformu. Ja bih to bolje ali nemam kad”. U prevodu – to “nemam kad” znaci – nemam volje/nemam znanja kako se to radi/nemam sposobnosti/bojim se da ne ostanem bez posla/bojim se da mi muz ne ostane bez unapredjenja/ne zelim da budem protiv bilo koga/kad-tad cu opet morati u bolnicu a kako cu ako ih kritikujem/bojim se babi za penziju/bojim se necega, ne znam tacno cega…..

Onda imas onu usko-interesnu grupu koja ne zeli da bude bolje zato sto je to sistem u cijem je kreiranju i/ili odrzavanju i ta osoba ucestvovala i svaka njegova kritika ide direktno na racun te osobe ili njenog najblizeg okruzenja.

Sljedeci “razlog” za status qou jeste “najuzviseniji”. Sto ljudi zive u losijim uslovima lakse ih je “primiriti” i drzati po sistemu stapa i sargarepe.

Pa imas one koji imaju savrsene privilegije u ovakvom sistemu i ne treba im nista drugo jer u zdravom sistemu mozda i ne bi imali bas takve privilegije pa im je ovako bas sjajno i samo nek potraje…

I, na kraju, imas veeeliki broj onih koji ne znaju kako bi trebalo, zapravo, da bude i samo ih smara prica o nekim tamo standardima. I nije im jasno sto je problem ako ti niko ne kaze kako se doji jer je i bocica ok, ne kapiraju zasto se neka tamo buni sto djeci u vrtici daju smoki za uzinu, i da gledaju crtace po vas dugi dan, jer to rade i kuci pa sta im fali, i ne razumiju zasto se smece, zaboga, ne baca iz kola na ulicu, ili sa balkona ispred ulaza, kad je tako lakse…

Nasem narodu nikada udovoljiti. Ali, razmisljajmo o djeci, o buducim generacijama…

 

Potpuno si u pravu! Laugh

12/03/2012
1:05 pm
marijana
Forumaš(ica) ipo
NVO Clanstvo

Guests
Forum Posts: 132
Member Since:
08/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
553sp_Permalink sp_Print

Posto, sve su prilike, nema puno osoba koje misle da je relevantna tema stanje u porodilistima – moram osobitu pohvalu da uputim urednici Dnevnih novina Marijani Buljan koja je stavila interes porodilja i beba (a time,valjda, i cjelokupne drzave, ako se ja pitam) na mjesto koje im zaista i pripada. Na ostalim akterima je da ovu pricu dovedu do nekog srecnijeg ishoda. A u te ostale aktere ubrajam i sve nas ovdje. 

12/03/2012
1:14 pm
Kristina M
Guest
Guests
554sp_Permalink sp_Print

Ziva istina, da ne bi Marijane, ne bilo efetkta ovolikog to sigurno. Mada prica se nastavlja, ako nikako drugacije onda ovom akcijom koja slijedi za prikupljanje svega sto im treba, a nece se zaboravljati i svako malo podjecati na to sta su uradili u onom drugom dijelu koji nema veze sa materijalnim barem ne na ovaj nacin i naravno provjeravati

13/03/2012
6:11 pm
Sandra D
Guest
Guests
555sp_Permalink sp_Print

marijana said
Kristina – uradila si veliku stvar pokretanjem price i u novinama.

 

A postoji vise razloga zasto nekome nije bas po taman sto se stvari mijenjaju na bolje ili sto je tako nesto na vidiku. Navescu neke od njih.

Imas cesto onaj trip u Crnoj Gori vrlo rasiren: “Uh, dobro mi se ova nasla da mi nesto smislja i pokrece reformu. Ja bih to bolje ali nemam kad”. U prevodu – to “nemam kad” znaci – nemam volje/nemam znanja kako se to radi/nemam sposobnosti/bojim se da ne ostanem bez posla/bojim se da mi muz ne ostane bez unapredjenja/ne zelim da budem protiv bilo koga/kad-tad cu opet morati u bolnicu a kako cu ako ih kritikujem/bojim se babi za penziju/bojim se necega, ne znam tacno cega…..

Onda imas onu usko-interesnu grupu koja ne zeli da bude bolje zato sto je to sistem u cijem je kreiranju i/ili odrzavanju i ta osoba ucestvovala i svaka njegova kritika ide direktno na racun te osobe ili njenog najblizeg okruzenja.

Sljedeci “razlog” za status qou jeste “najuzviseniji”. Sto ljudi zive u losijim uslovima lakse ih je “primiriti” i drzati po sistemu stapa i sargarepe.

Pa imas one koji imaju savrsene privilegije u ovakvom sistemu i ne treba im nista drugo jer u zdravom sistemu mozda i ne bi imali bas takve privilegije pa im je ovako bas sjajno i samo nek potraje…

I, na kraju, imas veeeliki broj onih koji ne znaju kako bi trebalo, zapravo, da bude i samo ih smara prica o nekim tamo standardima. I nije im jasno sto je problem ako ti niko ne kaze kako se doji jer je i bocica ok, ne kapiraju zasto se neka tamo buni sto djeci u vrtici daju smoki za uzinu, i da gledaju crtace po vas dugi dan, jer to rade i kuci pa sta im fali, i ne razumiju zasto se smece, zaboga, ne baca iz kola na ulicu, ili sa balkona ispred ulaza, kad je tako lakse…

Nasem narodu nikada udovoljiti. Ali, razmisljajmo o djeci, o buducim generacijama….  

 

Ovo je jedan od boljih postova koje procitah ovdje!

Svaka cast!

Potpisujem svaku rijec!

 

13/03/2012
8:43 pm
Tajchi
Guest
Guests
556sp_Permalink sp_Print

TanjaPorodjajna-sala_tn.jpg

Ova sala je valjda za one razmazene? Sta cemo, takve su zene po svijetu, mi smo ovamo na Balkanu cvrsce valjda.

sp_PlupAttachments Attachments
13/03/2012
8:53 pm
Kristina M
Guest
Guests
557sp_Permalink sp_Print

Ne ne, mi volimo da smo takve:(

13/03/2012
9:34 pm
bubica
Guest
Guests
558sp_Permalink sp_Print

Ne! Ja bih odmah ovakvu salu odbila! Pa nisam valjda luda da mi sve ovo olaksava porodjaj pfffff….

13/03/2012
10:02 pm
Kristina M
Guest
Guests
559sp_Permalink sp_Print

Ovo ti je sto ti je i da ti je dobro, jer osim sto nema potrebe da ti bude bolje (vazda moze gore i jos ti je “dzabe”) , moras misliti i o tome da ces vjerovatno jos djece radjati, a za postizanje tog cilja  se mora cutati (ovo me Caye nocas inspirisala) 🙂

13/03/2012
10:32 pm
caye
Guest
Guests
560sp_Permalink sp_Print

kako sto rece ta gospodja “a cuti sta sam smela reci, ako bude srece opet cu doci tu pa bolje da cutim”!!!

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…