A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
11/05/2017
3:27 pm
druskan
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 46
Member Since:
03/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1221sp_Permalink sp_Print

Dugo se skanjam da sa vama podijelim iskustvo sa svog drugog porodjaja, koji je bio znatno drukčiji od prvog. Elem, deset dana sam prekoračila termin, a hvatao me vikend, te je moj ginekolog, dr Suzana Uskoković, predložila da pođem u KBC, uradim ctg i za svaki slučaj ostanem tamo, jer ona nema načina da mi u tih dva dana proprati plodovu vodicu, pritisak i ostale parametre. Ja podjem na polikliniku, tamo budu nadobudna sestra, plavuša, srednjih godina i dr Djukić, koji se ironično osvrnuo na preporuku mog ljekara i vratio me kući, da čekamo ponedjeljak kad će on biti u smjeni, a da za vikend dodjem i uradim ctg u KC. Poslušam. U subotu ctg pogleda dr Čolaković i isprati me bez previše riječi. U nedjelju u smjeni dr Lazarević. Ja, iskreno, došla s predrasudom. Po forumima nalazila komentare da je grub pri pregledu i molila se da mi samo on ne bude na porodjaju. On pogledao ctg i predloži ginekološki pregled – kad je završio (nije grub, mada nije neosjetan kao Suzana) kaže mi da ostanem – ili da legnem na patologiju trudnoće ili da me porodi – uglavnom, ako hoću da idem, moraću da potpišem da to radim na svoju inicijativu i odgovornost. Ja se sva zbunila (inače nijesam takva) – on mi kaže – Konsultujte se sa svojim ginekologom, pa mi kažite šta ćete! Moja dr mi kaže da se slaže s njim, da je rizično čekati i da je najbolje da me tog dana porodi. Meni suze same navrle na oči, nespokoj me neki savladao – užas. Podjem da me pripreme oko podneva – soba za pripremu i babice skroz OK, lijepo, čisto, one ljubazne. Tog dana praksu imali i neki studenti – to mi teško palo, ali sam otrpjela – moraju i oni učiti, znam, ali sam ja tog dana bila loš saradnik. Prokinuo mi dr vodenjak, uključili indukciju, ali nije sve teklo kako je zamišljeno. Doktor je često dolazio, pregledao me, pratio kontrakcije, bolovi počeli oko 16h, prilično jaki, ali nikako da krene porodjaj. Do 22h uveče. U tih 10 sati zavoljeh dr Lazarevića. Zbilja se ponašao kao da smo rod rodjeni – obilazio me, pričao sa mnom, pokušao da mi olakša time što će mi omogućiti da šetam po sali noseći se sa onim čivilukom za infuziju, pitao za težinu prethodne bebe, za prethodni porodjaj. Bio je zabrinut, vidjela sam, ali nije dao da ja to osjetim. Babicama bila smjena, korektnu Olju zamijenila Maja – vrcava, šaljiva, pomazi te, popriča, odmah pustila muziku, što me, čini mi se, spasilo. Odbrojavala sam, pjesmu po pjesmu, proživljavala i preživljavala kontrakcije – oni me obilaze, ohrabruju. Zbilja su me oduševili – i doktor i babica. Tačno u 22h izašla moja Milena – zaboravila sam tad sve prethodno i bila presrećna, po drugi put. Dali mi je, bila pored mene, mazile se – ona grudvica, a kosa duga, gar crna. Poslije dva sata me poveli u sobu – tamo upoznala tri predivne žene, cimerke, s kojima sam u kontaktu. Jedna od njih, pedijatar po struci, bila mi kao sestra – spasila me, znamo nas dvije kako. Sestre na GAK-u prilično OK, neke komunikativne, neke neljubazne (tadašnja glavna sestra – lijepa žena i grozno čeljade, na tome ću stati!) – pedijatri, dr Saveta i dr Begović, dvije, zbilja, fine žene. Zaključujem sa ovim – osjećam ogromnu zahvalnost prema dr Lazareviću i želim mu svaku ljudsku sreću! Nadam se da ću se i treći put (planiram, ako dobri Bog da) javiti sa lijepim iskustvima iz porodilišta! 

21/03/2018
2:00 pm
Avatar
podgoricanka p
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 114
Member Since:
13/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1222sp_Permalink sp_Print

Drage mame i buduce mame,danas je 5 mjeseci kako sam se porodila u KCCG. Imam trecu srecu 🙂 negdje sam vec pisala sa imam fino iakustvo s obzirom na trudnocu visokog rizika i sve je ok do momenta kada sam pokradena u porodjajnoj sali.

Mozda ni sada ne bih nista napisala,al mislim da je 5 mjeseci jako dug period a da me o tom slucaju niko jos nije kontaktirao i dao bilo kakav odgovor,izvinjenje ili makar nadu da se ovakve stvari nece vise desavati. U saznanju sam da je sestra iz boksa,koju sam uredno prijavila i direktorici Zorici i dalje na poslu,opet se desava da nestaje novac,koleginice su se potpisivale da je sklone sa posla,cak je i na djelu uhacena kako prebira zeni po novcaniku i ona i dalje brine o nasim bebama,pritom moram i ja da kazem da sam se bojala da je prijavim bas zbog toga sto ne znam sta je u stanju bebi da uradi,alBogu hvala izasla sam sa zdravom bebom i gorcinom ko sve ostaje da radi,a znas koliko postenih zena ceka na posao.

Ineresuje.me da li ke neka od vas imala iskustvo da je pokradena u porodilistu,meni se sve desilo u porodjajnoj sali!

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
26 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…