A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
13/04/2012
1:15 pm
bubica
Guest
Guests
641sp_Permalink sp_Print

 Kristina nosis kameru tamo,ukljucujes je na ulazu,gasis na izlazu … I svima govoris-“smesak,snima se!”

13/04/2012
2:15 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
642sp_Permalink sp_Print

Kristina, e to mi je drago cuti, da jedva cekas da odes , znaci da su neke nedoumice iza tebe i da si spremna i na porodjaj i na sve ostalo Kiss

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

13/04/2012
6:56 pm
Tijana
Guest
Guests
643sp_Permalink sp_Print

Marijice, čestitam i nek je bebac živ i zdrav 100 godina 🙂

 

ipak pomalo ne razumijem tvoj stav da se nadaš da će se stvari promijeniti i da se nećeš tamo porađati. Smatram da svi mi treba da dignemo glas da se nešto uradi po tom pitanju. Ti si svjedok da tokom tvog porođaja prvo nije urađen UZ, a kad je trebao nije radio aparat. Ti si svjedok onome što se debi dogodilo. Takođe si svjedok ušivanja rane u sobi pacijenta na akušerskom odjeljenju. To su upravo stvari koje treba da se čuju, za koje treba javnost da zna, za koje treba i tužilaštvo da zna.

 

Nadala sam se da će naši napori baš motivisati ostale majke da učine nešto, da sjutra kažu svojim ćerkama i snahama da su zaslužne što one imaju bolje uslove. U stvari ne bolje, već najbolje koji postoje na svijetu…

13/04/2012
7:31 pm
Milica
Guest
Guests
644sp_Permalink sp_Print

Imam predlog za sve koji su zainteresovani da se mijenja nesto u Porodilistu, predlazem da se organizuje sastanak na ovu temu radi dogovora o preduzimanju konkretnih radnji tj. iniciranje konkretnih postupaka pred nadleznim organima. Ja se bavim advokaturom vec 8 godina, u pravosudju sam 10 godina, a porodicna kancelarija postoji od 1968-e godine i spremna sam da ponudim sve kapacitete moje kancelarije, kako u pogledu vremena tako i u pogledu znanja, na raspolaganje svima nama da ovo sto je poceto istjeramo do kraja uključujući utvrdjivanje pojedinacne odgovornosti.

Bila sam tamo 2 puta i, naravno, da tamo ima casnih i postenih ljudi, neiskvarenih, vjernih struci i osnovnim ljudskim vrijednostima. Takva je ljekarka koja je mene porodila dr Gordana Globarevic Vukcevic.

Ako neko ima vremena i volje da se bavimo sa ovim, zamolila bih Kristinu da organizuje sastanak na ovu temu.

Na zalost, nisam mogla doci na jucerasnji sastanak, jer mi je sin tek izasao iz bolnice.

13/04/2012
7:38 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
645sp_Permalink sp_Print

Tijana, ja bih jos samo, kao zadnju recenicu tvog prethodnog posta, stavila tvoj potpis koji svu pricu zaokruzuje!

Mija , ne znam ima li sta konkretnije od ovoga sto si ti predlozila???  

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

13/04/2012
9:18 pm
jasnao
Guest
Guests
646sp_Permalink sp_Print

evo i mene porodila sam se u subotu, a u ponedjeljak smo dosle kuci.
Sve je proteklo da bolje ne moze biti i ja i Masa smo dobro.
Kad budem imala vremena napisacu i ja svoju pricu koja je eto Bogu hvala pozitivna
a bila sam i svjedok ponasanja i ophodjenja prema drugim porodiljama
koji je bio dostojan profesije kojom se bavi.
E sad da li je to promijenjeno u zadnjih mjesec dana ili sam imala srece da se porodim
u smjeni sa normalnim i humanim dr i babicama, stvarno ne znam.
A i ne moze se generalizovati da su svi losi ili dobri, vrijeme ce pokazati sta je u pitanju.

13/04/2012
9:26 pm
Tamara 2
Guest
Guests
647sp_Permalink sp_Print

Cestitam Laugh

Niti su svi dobri ili losi,ali se svi mogu potruditi,nadam se da ce ova akcija uroditi plodom i da ce se sva porodilista u cg malo da kazem modernizovati u svakom pogledu…

13/04/2012
9:46 pm
NemAna
Guest
Guests

Mija said
Imam predlog za sve koji su zainteresovani da se mijenja nesto u Porodilistu, predlazem da se organizuje sastanak na ovu temu radi dogovora o preduzimanju konkretnih radnji tj. iniciranje konkretnih postupaka pred nadleznim organima. Ja se bavim advokaturom vec 8 godina, u pravosudju sam 10 godina, a porodicna kancelarija postoji od 1968-e godine i spremna sam da ponudim sve kapacitete moje kancelarije, kako u pogledu vremena tako i u pogledu znanja, na raspolaganje svima nama da ovo sto je poceto istjeramo do kraja uključujući utvrdjivanje pojedinacne odgovornosti.

Bila sam tamo 2 puta i, naravno, da tamo ima casnih i postenih ljudi, neiskvarenih, vjernih struci i osnovnim ljudskim vrijednostima. Takva je ljekarka koja je mene porodila dr Gordana Globarevic Vukcevic.

Ako neko ima vremena i volje da se bavimo sa ovim, zamolila bih Kristinu da organizuje sastanak na ovu temu.

Na zalost, nisam mogla doci na jucerasnji sastanak, jer mi je sin tek izasao iz bolnice.

Svaka čast! Znam da si i ranije pominjala da se nas nekoliko pravnika(A TI SI POSEBNO STRUČNA) oko neke teme  okupi… 🙂

13/04/2012
9:50 pm
jasnao
Guest
Guests
649sp_Permalink sp_Print

hvala.
Licno se nijesam nadala nikakvom cudu tamo, da ce me docekati sve kako treba
zato mi je valjda i sve onakvo kakvo je izgleda normalno.
Odoblje je stvarno bilo u redu, i prema meni i prema drugim porodiljama.
Cak sam bil smjestena u famoznoj sobi br. 15 :).
Hrana je ocajna a higijena jos gora, posto sam se porodila u subotu bilo je vise nego
ocigledno da je vikend, nista se nije cistilo cijeli dan, papira u wc nije bilo oba dana.
E sasvim druga prica je u ponedeljak.
Sve je cisto i wc i taj 1 tus koji koristi nekoliko soba, papir je stavljen i ostalo.
Cak je i hrana nesto bolja, iako je uopste nijesam jela ali to je odokativna procjena.
Sestre na akuserskom odjeljenju su bile korektne, u sobi je bila i 1 Romkinja oko koje su se vise trudile nego oko drugih, moza bas zbog toga sto je u javnosti procurila info da se ne
ponasaju prema njima kako treba ljudski.
Posteljina se za divno cudo mogla mijenjati svaki dan, cak su nas i
sestre pitale treba li nam sto.
Dakle sto se tice ljudskog faktora, ja nemam nikakvih zamjerki
a sve ostalo je……

13/04/2012
10:10 pm
Kristina M
Guest
Guests
650sp_Permalink sp_Print

JasnaO bas mi je drago da si tako lijepo prosla, iskreno se nadam da ce to ubuduce biti pravilo, ali izgleda jos ima ovih slucajeva da se svi “iznenadimo” sta sve tamo celjade moze docekati.

13/04/2012
10:19 pm
Kristina M
Guest
Guests
651sp_Permalink sp_Print

 Mija, ipak je bolje da o konkretnim akcijama pricamo na onoj zakljucanoj temi, jer tamo ali i mailom i direktno  i planiramo i razradjujemo i dogovaramo. Javljam ti se sad domah na mail

13/04/2012
11:03 pm
mirjana
Guest
Guests
652sp_Permalink sp_Print

Po onome što sam jutros čula od osobe koja direktno sarađuje sa dr Crnogorac izgleda da će se  mijenjati neke stvari tamo….Navodno, stalno prati naš forum i jako joj je bitno šta pišemo,čak je i zabrinutaSmile

13/04/2012
11:24 pm
jasnao
Guest
Guests
653sp_Permalink sp_Print

kristina, uopste ne sumnjam u sve ove uzasne price koje sam procitala ovdje,
ali ja stvarno nijesam imala nikakvih primjedbi szo se tice ljudskog faktora.
Ponasali su se onako kako treba da se ponasaju ljudski i humano, isto prema svima.
Evo recimo ta Romkinja sa kojom sam bila u sobi je imala tezak porodjaj koji nije dugo trajao,
bila sam svjedok tome. Iako joj je 4 dijete ona greotice je jedva saradjivala sa ekipom i
Bogu hvala rodila zdravog djecaka koji je imao preko 4kg :).
Sestre su joj ostavljale terapiju svako jutro, da pije 2x dnevno i jednom je zaboravila da je popije kad
je to sestra primijetila onda su dolazile da je napomenu da je vrijeme da je popije.
Stvarno su bile prema njoj bas korektne.
A kazem vam da bi se sve ostalo dovelo u red i sobe, hrana, wc, tusevi i ostalo
trablo mi komplet odjeljenje renovirati.

14/04/2012
4:08 am
Tajchi
Guest
Guests
654sp_Permalink sp_Print

Evo da se javim opet, da ne mislite sto je i kako je. Bila sam u bolnici na 1 dan, zapravo od 7 ujutro do 1 i po posle podne. Trebala sam duze ostati malo, ali, ja uvijek molim da izadjem ranije. Ovo mi je drugi put u 2 godine, ista bolnica isti dr. Imam problema sa ciklusom (najvise zbog stresa), pa kad nece ciklus da stane po 2-3 mjeseca, nego pocnem da teturam, dobijem odlive, ne mogu ni oko sebe a ne oko djeteta kad mm radi, dodje mi da crknem od muke. I to tako ne staje, mjesecima… Daju mi tablete koje jako tesko podnosim: gojim se, imam nalete gladi, nervoze, tresenja ruku, glavobolje, a imam i prosirene vene pa mi nisu bas preporucljive, ali moram. A onda kad ne pomazu, kao sad, od 15-tog februara se mucim, onda pravac bolnica. Nego da ne kukam, najgore mi je cekanje HP rezultata, jer se bojim sta moze biti. Prosli put je bilo BO, dace Bog da opet bude tako.

Ali, da vam kazem drugo – cijelo vrijeme sam mislila na SVE VAS (posle mojih kuci naravno)! Da vam je vidjeti bolnicu!!! To je jedina bolnica gdje bih ja uvijek posla, gdje slusam dr koji radi tamo i koji mi radi intervenciju, pa sve i da kaze da treba na glavi da dubim. Njegova supruga mi je u DZ-u vodila trudnocu, sad radi privatno i idem samo kod nje. Neke bolnice su kao KBC, neke slicne, neke malo bolje, ova je SF. Nikad, podvlacim nikad, nisam platila ni jedan dinar, nikad dala mito, a dr me primi i posle smjene od 24casa, samo na rijec supruge da je hitno!

Od prijema kod sestara koje rade na recepciji, do vadjenja krvi, mjerenja pritiska, EKG-a, pomoci svake vrste, na Vi obavezno, stolica da se sjedne, do sale i doktora koji rade! Izmucila sam ih jer sam vene “zaboravila” kuci, pa mi ne mogu dati infuziju, toliko su me tjesili, izvinjavali se sto boli, sto su mi pukle vene (ne ljutim se, to mi je cesta situacija), pitali me za sve, salili se… Cijela bolnica i sala (sjetih se one situacije u Baru kad zena nije znala gdje da stane nogom) su kao apoteka! Ma pod se cakli! Dnevna bolnica, tamo gdje su me smjestili predivna, cista, posteljina bijela. Bilo nas je 4, zbog raznoraznih problema. Ja sam se tresla, hladno mi je bilo, nisam spavala cijelu predhodnu noc, stavili su mi dodatna cebad. Svaki cas su ulazile 2 sestre, da pitaju treba li nam sta, kako smo podnijele anesteziju, da li nam treba pomoc oko ustajanja. Prosli put, prije 2 godine, sestra mi je masirala glavu jer sam imala uzasnu migrenu. Jedna od sestrara mi je cesto provjeravala vene i braunilu jer mi krvarilo i to pa je brisala stalno.

E takvu bih bolnicu pozeljela svim zenama u CG-u i svugdje na svijetu!

I da, jos jedna stvar, ima sapuna, ima peskir, toalet cist, ali, nema papira Surprised. Vjerujte, to mi je najmanji problem, beznacajno pored svega navedenog, ionako svoj nosim svugdje.

14/04/2012
8:45 am
Kristina M
Guest
Guests
655sp_Permalink sp_Print

Dobro je ako si sad dobro, to je najbitnije…

A sto se bolnice tice, vjeruj mi ni da odje nikome ne bi smetalo niti bi ko pominjao to sa toaelat papirom da su neke druge stvari bolje, sve te koje si ti navodila. To su sitnice, ali su dio cjelokupne slike koja bas i i nije najbolja.

sve to ne bi ni smetalo cini mi se da je odnos nekih bolji. Niko im ne trazi da nam masiraju glave kad nas boli:)  ali da se svako od njih ponasa kao npr ove sestre koje su vodile racuna prema pacijentkinji Romkinji stalno i sa svima, sve bi izgledalo mnogo bolje. Jasno je meni zasto oni cesto kazu kako su porodilje posebni slucajevi, jer i nas ima svakakvih i nije lako sa svima na kraj izaci, ali mi smo tamo dva dana najcesce i treba nas ispostovati koliko je moguce, a nekoga je svjetski napor i neki specificni slucaj koliko je moguce. Stalno o tome mislim jesu li svo ovo vrijeme razmisljali o svim zenama koje se njesu lijepo osjecale dok su bile tamo, kako im je bilo i zasto je tako moralo biti.Strah me da ne. I moraju jos nesto shvatiti. Nije isto meni npr koja dolazim da se tamo porodim, i nekoj od njih koja tamo radi i dodje na porodjaj. ne dozivljamo mi te stvari isto i to je logicno.

Mirjana, nadam se i ja tome, tako je barem najavljeno da ce doci do promjena i da ce o tome biti vise u novom planu doktorke Crnogorac. A sigirna sam da cita forum, pa ona je iza cijele ove price:P Znas da je jedna od teorija na GAK-u da je dr Crnogorac sve ovo pokrenula da bi smijenila Raspopovicku? jadni ljudi kad talve gluposti mogu da izmisljaju

17/04/2012
12:58 pm
Kristina M
Guest
Guests
656sp_Permalink sp_Print

Zene, sve vi koje ste zainteresovane da se neke stvari u porodilistu konkretno mijenjanju, i sve vi kojima treba bilo kakva podrska i pravna pomoc u vezi prituzbi, prijava, tuzbi.. ili mislite da biste mogle da zastite svoja prava i nadoknadite greske, gubitke, propuste, nijeste bile zadovoljne.. javite se jer nam je Mija ponudila pravnu pomoc i savjete.

17/04/2012
4:32 pm
montenegrina
Guest
Guests
657sp_Permalink sp_Print

Dobar dan svima.Ja da se javim,porodila sam se u cetvrtak .U nedelju smo dosli kuci.Ne zelim da pisem o samom porodjaju,jer ne bih imala nista lijepo reci,a narocito kako se osjecam nakon porodjaja.No dobro sve je individualno (u to sam se uvjerila jer sam ih sedam ispratila dok su mene porodili) nekom lakse a nekom teze padne.Eeee zato imam druge stvari da hvalim.Sve sestre u sali su super bile Danijela je za mene bila “zaduzena”…Uhvatila me je smejena babica pa mogu reci da su i te iz druge jos bolje,tj ljubaznije,njeznije( valjda su odmornije bile :))Sto se tice odelenja na kom smo lezale isto su svi bili ma i vise nego divni,da pomognu,posavjetuju,sestra mi je jedna tako izmasirala grudi kad mi je mlijeko krenulo da mi je sve kanale ocepila i sad curi kao ludo.Bebe su gladne dovodili na podoj,pa ih tek posle dohranljivali.Jedino sto je lose to je hrana,ali daju sve da uneses

17/04/2012
4:58 pm
Kristina M
Guest
Guests
658sp_Permalink sp_Print

Prvo cestitke, i veliki poljubac i za tebe i za bebu. Drugo, samo da znas da me malo ko ovako obradovao kao ti povratkom 🙂 Trece, prosao je porodjaj to je najbitnije, sve ce biti uskoro bolje.

Bas mi je drago da je su svi bili super i da si zadovolja. Inace je babica Danijela, barem koliko ja znam, divna. Ali eto su i ostale bile za pohvalu, to je najbitnije. Bas mi je milo da si tu. javljaj ako ti bude kakva pomoc trebala, barem ovako, preko foruma,ali moze i direktno, ne ustrucavaj se

17/04/2012
5:30 pm
Tamara 2
Guest
Guests
659sp_Permalink sp_Print

Jos jednom cestitke montenegrina,i sad uzivaj sa bebicom a sve je drugo prolazno.veliki pozz

17/04/2012
5:38 pm
Tajchi
Guest
Guests
660sp_Permalink sp_Print

Cestitke jasnio i montenegrini! Nek su vam djeca ziva i zdrava 100 godina, a vi da se brzo oporavite. Drago mi je i za mlijeko montenegrina. Super sto si imala pomoc. Ovo je divan post!

P.S: I meni proslo katastrofa, isto ih ispracala cio dan, a ja nista. A sad bih tako jedno opet, pa sve da ce trajati kao prosli put. Oporavi se ti dobro, pa ce sve biti u redu.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner