A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
14/03/2012
12:18 am
bubica
Guest
Guests
561sp_Permalink sp_Print

Pa jeste,sta se iscudjavate vas dve? Cutanje je zlato! A batina je iz raja izasla! E,samo mi se ona – lepa rec i gvozdena vrata otvara- ne uklapa,ali nacicu ja vec neku…

14/03/2012
12:04 pm
Marijachi
Guest
Guests
562sp_Permalink sp_Print

marijana said
Kristina – uradila si veliku stvar pokretanjem price i u novinama.

 

A postoji vise razloga zasto nekome nije bas po taman sto se stvari mijenjaju na bolje ili sto je tako nesto na vidiku. Navescu neke od njih.

Imas cesto onaj trip u Crnoj Gori vrlo rasiren: “Uh, dobro mi se ova nasla da mi nesto smislja i pokrece reformu. Ja bih to bolje ali nemam kad”. U prevodu – to “nemam kad” znaci – nemam volje/nemam znanja kako se to radi/nemam sposobnosti/bojim se da ne ostanem bez posla/bojim se da mi muz ne ostane bez unapredjenja/ne zelim da budem protiv bilo koga/kad-tad cu opet morati u bolnicu a kako cu ako ih kritikujem/bojim se babi za penziju/bojim se necega, ne znam tacno cega…..

Onda imas onu usko-interesnu grupu koja ne zeli da bude bolje zato sto je to sistem u cijem je kreiranju i/ili odrzavanju i ta osoba ucestvovala i svaka njegova kritika ide direktno na racun te osobe ili njenog najblizeg okruzenja.

Sljedeci “razlog” za status qou jeste “najuzviseniji”. Sto ljudi zive u losijim uslovima lakse ih je “primiriti” i drzati po sistemu stapa i sargarepe.

Pa imas one koji imaju savrsene privilegije u ovakvom sistemu i ne treba im nista drugo jer u zdravom sistemu mozda i ne bi imali bas takve privilegije pa im je ovako bas sjajno i samo nek potraje…

I, na kraju, imas veeeliki broj onih koji ne znaju kako bi trebalo, zapravo, da bude i samo ih smara prica o nekim tamo standardima. I nije im jasno sto je problem ako ti niko ne kaze kako se doji jer je i bocica ok, ne kapiraju zasto se neka tamo buni sto djeci u vrtici daju smoki za uzinu, i da gledaju crtace po vas dugi dan, jer to rade i kuci pa sta im fali, i ne razumiju zasto se smece, zaboga, ne baca iz kola na ulicu, ili sa balkona ispred ulaza, kad je tako lakse…

Nasem narodu nikada udovoljiti. Ali, razmisljajmo o djeci, o buducim generacijama….  

Taman tako Wink

18/03/2012
6:23 pm
Lara
Guest
Guests
563sp_Permalink sp_Print

Interesuje me da li je neko od vas isao na kozilijum ginekologa?

Posto ja treba da idem,pa me zanima ko je od ginekologa u komisiji.

25/03/2012
2:10 pm
Kristina M
Guest
Guests
26/03/2012
3:03 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
565sp_Permalink sp_Print

mozda napraviti emisiju u kojoj bi govorili g.ministar zdravlja, i g.nacelnica GAK, jer izjave se bas ne podudaraju, pa da kazu sta imaju oboje sa svoje tacke.

dalje,mislim da je stvarno doslo vrijeme da se u okviru udruzenja formira neka pravna sluzba koja bi za korisnike bila besplatna (znam, znam…ali)  formirana od pravnika clanova udruzenja npr.i, sigurno ih ima, i koja bi pruzala pomoc bas u ovakvim slucajevima, kao i kod samohranih roditelja, trudnica i porodilja koje dobijaju otkaze zbog roditeljstva  i sl.  

Sve se vrti oko toga da se njima niko nije zalio ,dakle vrijeme je da se pocne sa tuzbama, pa kad pocnu placati odstete onda da vidimo. Novopeceni roditelji osim prvih dana i pocetnih problema sa bebom, sigurno se libe podnijeti tuzbe jer ne znaju kako to sve ide i koliko kosta , i tako sve ode u zaborav. I onda dodje vrhuska i kaze da se niko ne zali, da ovo/ono…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

26/03/2012
3:22 pm
Kristina M
Guest
Guests
566sp_Permalink sp_Print

Vidis, sa mi je palo nesto na pamet, mogli bi taj projekat da naparvimo, i mislim da znam i kome da ga predamo:)

Sto se emisije tice, ja bih bila presrecna kad bi je bilo i vrlo bih se rado ukljucila nego me strah da nema vajde od nasih medija. Njima je bitniji KAP i slicno, ne kazem danije ali ovo su ipak vazni problemi.

Javni servis slova ali slova nje objavio o ovoj temi! Ciji su oni servis stvarno se pitam

26/03/2012
3:35 pm
bubica
Guest
Guests
567sp_Permalink sp_Print

mislim da bi trebalo mozda pokusati na nekoj televiziji. Pa ako su vec zvali da traze izjave i od jedne i od druge strane,zasto onda ne pitati u Vijestima npr. ili bilo kojoj drugoj kuci,IN-u,Rtcg… Sigurna sam da bi gledanost bila velika,sto svakoj kuci odgovara.

26/03/2012
3:55 pm
Kristina M
Guest
Guests
568sp_Permalink sp_Print

Marijana, imate li vi neku formu u koju bismo mogli upasti? Sto se javnog serviisa tice, sad mi jedini pada na pamet Otvoreno, jer u ostalim formama nijesmo bili interesantni

26/03/2012
7:51 pm
marijana
Forumaš(ica) ipo
NVO Clanstvo

Guests
Forum Posts: 132
Member Since:
08/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
569sp_Permalink sp_Print

Kristina, da porazmislim – pa ti javim.

27/03/2012
8:57 pm
bubica
Guest
Guests
570sp_Permalink sp_Print

nesto me uhvatilo,pa sam citala ovu temu od pocetka (preskakala naravno,nemam bas toliko vremena),pa razmisljam je li moguce da postoji neko ko moze i da pomisli da ovo nije istina,da su ovde napisane lazi? Neke postove sam citala po ko zna koji put i iznova plakala,koliko smo samo suza zajedno prolile…Boze…i onda neko ima petlju da kaze da smo “poneli” takav utisak,sporadicni slucajevi…e,cega se pametan stidi,budala se ponosi…

27/03/2012
11:07 pm
Duwadidi
Guest
Guests
571sp_Permalink sp_Print

Kristina, mozda mozes Robin Hood emisiju da pokusas da kontaktiras…

 

Ja sam poslije porodjaja ostala u bolnici 9 dana.

Mjesec dana prije termina sam se porodila.

Bilo je svakakvih iskustava. Najgore je sto mi nisu bebu donosili na podoj 7 dana jer je bila u inkubatoru, a pored mene 3 zene koje se smjenjuju i kojima bebe donose na svaka 3 sata, a ja ne smijem ni da provirim u boks da vidim svoje dijete, vec gledam kakve su volje pojedine sestre da bih uvece usla na 10 sekundi.

O higijeni, hrani i “poprecnim carsavima”, kao ni o celicnim krevetima starim 40 godina, ne bih ni polemisala. Mislim da je vec sve receno.

Samo mi je zao sto nisam bas primjetila da je neko rekao da tamo i  te kako odgovornih, ljubaznih i humanih sestara. Ne o sestrama koje su fine jer ima neko vezu, vec o onima koje prodju pored sobe i pitaju da li kome sta treba i kada nisu u viziti…  Malo ih je , ali su zasluzile da se ne stave u isti kos sa ostalim.

27/03/2012
11:43 pm
Kristina M
Guest
Guests
572sp_Permalink sp_Print

Ja sam konkretno pisala o tome kako je meni bilo i rekla da na primjer nijesam imala negativno iskustvo tri puta u porodjajnoj sali, cak naprotiv. Da su svi bili super, i da pamtim porodjaje po lijepim momentima, posebno drugi jer je bilo i mnogo smijesnih. Ne mogu lagati, tako je bilo. Ali zato nijesam imala lijepa iskustva na akusertsvu. Sva tri puta pamtim po tome da sam brojala minute da izadjem jer sam imala milion zamjerki, a to kako su se sestre ponasale, ne bih ponavljala. Za tri puta ukupno tri su bile samo dobre volje, da ne pricsam o ostalom, a mozda sam ja bila baksuz pa nalijetala na najgore

27/03/2012
11:51 pm
mirjana
Guest
Guests
573sp_Permalink sp_Print

Kristina, nemaš se ti što pravdati… kao što onda pričasmo , u sali  bude ili/ili nema sredine, dok na akušerstvu je svima isto-GROZNO,po svim pitanjima

27/03/2012
11:58 pm
caye
Guest
Guests
574sp_Permalink sp_Print

Ko je uopste “glavni” na akuserstvu? dok je bila sto bi deca rekla “najglavnija” rapopovicka crnogorac je bila za porodiliste a ovamo je bio ili je jos uvek ko?

28/03/2012
7:09 am
Kristina M
Guest
Guests
575sp_Permalink sp_Print

Filipovic

28/03/2012
9:05 am
macence
Guest
Guests
576sp_Permalink sp_Print

Vidis, i ja sam bila tamo 14 dana, pa nisam bas ukapirala (ni pitala) ko je “najglavniji”, ali sam skontala da je Filipovic “neko … vazan”. On se zatekao na dezurstvu kad sam se poradjala, pa je morao da mi radi CR. Mozda su me zato bolje pazile sestre i babice… ne znam. On je izgleda ok kao ljekar, bio je cak i prijatan kad sam isla pred otpust eto da progovorimo. Inace je u viziti kod mene i ostalih provodio oko 43 sekunde (flash). Medjutim, kao menadzer ili kao neko ko je glavni, on izgleda veze nema. Zabolje njega kako je tamo… Mislim da bi trebalo i njega prozvati, a ne samo Crnogorac (nisam rekla da nju preskocimo). Oni su sujetni i mislim da im to bude i dobar alibi da kaze “za to je zaduzen kolega, ja s tim nemam nista”, klasicno administrativno prebacivanje odgovornosti. Obuhvatiti sve! Neko je vec napisao da zaista ima tamo i posvecenih, znavenih i dobrih ljekara i babica, ali mislim da mora akcija da se odnosi na sve. Kad se neka firma optuzuje ili napada, onda se ne ide pojedinacno po licima, nego cijela grupa, pa neka oni izmedju sebe odredjuju nivo odgovornosti, krivice ili zasluge.

28/03/2012
9:31 am
Kristina M
Guest
Guests
577sp_Permalink sp_Print

Da ali je Crnogorac i njemu o ostalimka sef. Ona je Dire klinike, a on je nacelnik akuserstva. problem je sto se oni sad ljute jer su svi smjesteni u isti kos, sto btw nije tacno, a s druge strane se drze zajedno pod cijenu lupanja gluposti. Ne razumijem, to bi bilo isto kao kad bih ja npr tvrdila da su svi novinari vrhunski novinari i da greske nemaju.. To je potpuno suludo.

28/03/2012
10:23 am
Tijana
Guest
Guests
578sp_Permalink sp_Print

Ma daj molim te Kristina. drže se zajedno ka pjan plota, jer ako piramida počne da se urušava svima su glave u torbi!

To je poput izjave da bi bilo strašno ružno pitati 2 divne koleginice da li su imale nešto sa tim. Aloooooo a nekog drugog je ružno pitati jer mi je brat od tetke, a neko treći mi je partijski drug, a neko 4ti je rođak od ministra, pa ne smijem…

Valjda njoj profesionalizam nalaže da ispita nešto do kraja ako je već provjeravala činjenice.

To je isto kao slučaj ovog inspektora što su ga vratili poslije nekoliko godina na posao jer je svjedočio da je neko isprebijan unutar stanice policije. Ili zamisli da policajac koji istražuje ubistvo nabasa na dokaze da mu je umiješan kolega i kaže da bi bilo ružno da preispita to, jer mu je on uzoran kolega 20 godina.

I što znači uopšte bilo bi ružno? To joj bonton ne nalaže? Ili kolegijalnost?

 

Uh, svaki put kad uđem na ovu temu se iznova izvnerviram, a najviše zbog činjenice da su spremni ladno prikrivati stvari i govoriti kako nešto što svi znaju nije istina!

28/03/2012
10:32 am
bubica
Guest
Guests
579sp_Permalink sp_Print

u svakom slucaju,ko god da je glavni i “najglavniji” tamo je raspad sistema. ja imam utisak da su oni upali u “zabokrecinu” i da ih boli uvo da iz nje izadju. Vecina ih radi u privatnim klinikama i tamo uzimaju mnogo veci novac,nego sto su im plate u KC-u (sigurna sam da mesecnu platu,u privatnim klinikama zarade za tri dana,ako ne i pre). I onda idu po sistemu-zasto da se bilo sta menja(citaj:nece biti vise para),jednostavno mozda nemaju energije za drzavni posao(ujutru KC,popodne pr.klinika ),ali to NIJE nikakvo opravdanje,neka daju ostavke,otkaze,sta god hoce i puste nekoga ko ima zelje i volje da menja. Tamo gde rade privatno i te kako znaju za red,higijenu i kulturu. A mi smo osudjene da decu donosimo na svet u drzavnoj ustanovi. E sad,i da postoji mogucnost privatnog porodjaja,nisu svi u mogucnosti da ga materijalno obezbede. Sto nas opet dovodi do toga da MORAJU da promene uslove u porodilistu,jer ova “hajka na doktore i KC” kako neko rece,NECE STATI,dok se ne dobiju uslovi koji dolikuju ljudskim bicima.To treba da im bude jasno pa ko god da je “najglavniji”!

28/03/2012
10:41 am
mirjana
Guest
Guests
580sp_Permalink sp_Print

Bubice, tačno tako…. rješenje je u tome da se ovo ne pušta.. mislim da jedino ako se nastavi ima smisla i nade da se porave stvari.. kako su juče spremali, znači može

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
16 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…