A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
18/05/2012
9:45 am
Kristina M
Guest
Guests
701sp_Permalink sp_Print

E dotle nijesam dosla:) Ne znam:)

18/05/2012
10:32 am
viktorialena
Guest
Guests
702sp_Permalink sp_Print

Surprised, ne znam ni ja!

18/05/2012
11:27 am
macence
Guest
Guests
703sp_Permalink sp_Print

E, vala Bubice stvarno me nasmija…. Oni nas tamo nagrdjuju raznim imenima, tretiraju kao stoku, a ona o toalet papiru…LaughLaughLaugh… U pravu si, u svakoj kuci po kupatilu vidis koliko je cista i koliko se tu vodi racuna, tako i tamo.

Ne zamjeri na ovome, ali sam se bas nasmijalaLaughKiss

18/05/2012
1:29 pm
bubica
Guest
Guests
704sp_Permalink sp_Print

macence,meni je moja guza najbitnija! shodno tome,ako nema papiraLaugh.

salim se,pitam za taj papir,jer je to najveca budalastina,svi tvrde,da ga UVEK ima i da ne pricamo takve gluposti,jer im je ispod nivoa da to komentarisu, a niko ga NIKAD nije video! Pa bih ja da doniram,ako je toliki problem da se nabavi…

18/05/2012
3:19 pm
macence
Guest
Guests
705sp_Permalink sp_Print

Naravno… prosto niko o tim “detaljima” niko ne razmislja, to je suvise nebitno, a da vidim ja njih da im ukljuce klistir, pa ih ostave bez papira…

26/05/2012
1:51 pm
tanja53
Guest
Guests
706sp_Permalink sp_Print

Kristina,sad si u guzvi i sigurno nemas slobodnog vremena ali ako ugrabis malo pisi nam kakva je sad situacija u porodilistu, je li se sta promijenilo na bolje i kakvi su tvoji utisci… da znamo sta nas ceka za koji dan-nedelju 🙂 je li istina da su poceli renoviranje? 

26/05/2012
2:37 pm
Kristina M
Guest
Guests
707sp_Permalink sp_Print

Planiram evo ovih dana, ali nikako da stignem. I blog cu da pisem, vrlo detaljan, tako da se nadam da cete moci da steknete prilicno jasnu sliku. Ima pomaka, dosta, i ima jos nekih stvari koje su ostale iste, mada su tehnicke prirode. Sa,op da malo ugrabim vremena. Ono sto sam mogla da pimjetim ukratko da je odnos prema pacijentima bolji, da je dio koji se tice dojenja takodje puno bolji (vise se interesuju i pomazu), da su znacajno ljubazniji, da je mnogo cistije ali da su ostali problemi slabije higijene popodne je nema zena koje se time bave ili barem ja nijesam pimijetila, posteljina se mijenja svako malo, da nema daski u toaletima sto priicno otezava mnoge stvari, da su tus kabine i dalje lose, ali to su te stvari koje iziskuju renoviranje i tu se sad nista ne moze. Ja da znam nije pocela rekonstrukcija jos, ali ce svakako prvo krenuti sa porodjajnom salom a akusterstvo nece skoo    

26/05/2012
2:47 pm
Tajra
Guest
Guests
708sp_Permalink sp_Print

Dobro je da se makar odnos njihov prema pacijentima promijenio, nadamo se da ce i ostalo doci na svoje. Hvala Kristina sto si nas obradovala da makar u necemu ima pomaka 🙂

26/05/2012
3:17 pm
dara
Guest
Guests
709sp_Permalink sp_Print

Akuserstvo nece uopste, to nije ni u najavi, bar jos koju godinu, a s porodilistem se stalo iz nekih razloga finans prirode, valjda Cijevna treba da to radi ali neka muka je tu, ta firma izgleda pred bankrotom ko ce mu ga znati…. Elem, treba se naoruzati sa golom zeljom da nam bebe budu zdrave i prave i da takve zajedno s mamama izadju odatle jer se bojim da se tamo cemu drugom nemamo realno sta nadati. Kako onomad rekoh: “Tresla se gora, rodio se mis”. Blago nama sa tim i takvim “pomacima”.

26/05/2012
6:23 pm
Kristina M
Guest
Guests
710sp_Permalink sp_Print

Ja sam iskreno zadovoljna, nista im ne fali, ima jos puno da se radi i mijenja, ali mislim da se za dva mjeseca ipak nesto mrdnulo. Uostalom, i da je minimum minimuma bolje nego nista.I sto je najbinije promijenilo se ono sto se odnosi na same zaposlene, a ne na tehnicke detalje, enterijer i tome slicno. Barem je meni ovo prvo vaznije. Prvi put u porodlistu nijesam imala neopisivu zelju da pobjegnem odatle. Mozda sam se samo istripovala…

26/05/2012
6:38 pm
tanja53
Guest
Guests
711sp_Permalink sp_Print

Vazno je da su postali ljubazniji i da je cistije… A neki luksuz ni ne ocekujem… Samo da se ophode sa nama i nasim bebama kako treba a ne da izigravaju nesto i da su stalno nervozni i sl. Hvala na info.Kristina, pa cekamo blog 🙂

26/05/2012
8:50 pm
Julija
Guest
Guests
712sp_Permalink sp_Print

U tom osjetljivom periodu lijepa riječ, podrška i razumijevanje od strane osoblja puno znači za trudnice/porodilje u suprotnom sve da je oko njih zlato i svila ne bi se osjećale prijatno. Naravno da je bolje išta nego ništa, važno je da ima pomaka i da se nastavi u tom pravcu.

27/05/2012
7:35 pm
dara
Guest
Guests
713sp_Permalink sp_Print

ma ja potpuno vas razmijem, ali cinjenica je da je jedno TAKO HUMANO odjeljenje toliko neprihvatljivo srozano da se mi ZADOVOLJAVAMO lijepim rijecima i ljudskim odnosom osoblja?! Ne znam, ali meni je to nesto sto se MORA podrazumijevati, a ne cekati “reforma” neka da se ponasanje osoblja promijeni. Za takve promjene postoje disciplinske opomene unutar institucije i sl. Mene je samo strah da ce se svi pokusaji i apeli razvodnjiti i svesti na zadovoljenje ljepsim rijecima i boljim odnosom samo. (Ruzna rijec se lakse izdrzi na svili, a lijepa teze dopire na onim raspadima od spuzvi.) Doduse, svi smo razliciti pa su nam tako i ocekivanja razlicita. Srecno svim buducim mamama.

05/06/2012
10:56 pm
mirjana
Guest
Guests
714sp_Permalink sp_Print

Za petak/subotu planirano izmještanje porođajne sale u dio patologije trudnoće,zbog početka renoviranja porođajne sale.Mnogi doktori zabrinuti kako će sve da izgleda, zbog higijenskih uslova.

05/06/2012
11:37 pm
bubica
Guest
Guests
715sp_Permalink sp_Print

ma jel to pocinje,renoviranje??? Bogu hvala,aj sa srecom!

05/06/2012
11:41 pm
Marija Novosel
Guest
Guests
716sp_Permalink sp_Print

Ja sam licno, istraumirana, i kad bude dosao oktobar, da se porodim, ima da budem kao s marsa pala, a da ne pominjem koliki strah osjecam,sa svoje 23 godine, kako ce sve proci..Yell da ce sve biti uzasno…I kad vidim ove postove, jos mi je gore 🙁 al bar znam sta me ocekuje. Sama sam medicinska sestra, i isla sam tamo na praksu prije par godina, i uzasnula sam se od ponasanja osoblja prema pacijentima… Neka nam je BOG u pomoc 🙂Frown

06/06/2012
8:01 am
Milica
Guest
Guests
717sp_Permalink sp_Print

Kristina said
Ja sam iskreno zadovoljna, nista im ne fali, ima jos puno da se radi i mijenja, ali mislim da se za dva mjeseca ipak nesto mrdnulo. Uostalom, i da je minimum minimuma bolje nego nista.I sto je najbinije promijenilo se ono sto se odnosi na same zaposlene, a ne na tehnicke detalje, enterijer i tome slicno. Barem je meni ovo prvo vaznije. Prvi put u porodlistu nijesam imala neopisivu zelju da pobjegnem odatle. Mozda sam se samo istripovala…

U potpunosti se slazem sa tobom Kristina. Ne mogu se ocekivati za tako kratko vrijeme neke prevelike promjene. Najvaznije je da je krenulo, a mi, ako im ne budemo dale da disu promjene ce se i nastaviti. Uostalom kod nas se za svake promejene fata zalet po pola godine a kamoli sta drugo. Ovdje se ipak krece.

06/06/2012
10:04 am
Kristina M
Guest
Guests
718sp_Permalink sp_Print

evo je stigla najava, sjutra pocinje adaptacija

06/06/2012
10:22 am
Milica
Guest
Guests
719sp_Permalink sp_Print

Super, ja cu u ponedeljak do Klinickog, mozda mognem da virnem Smile

06/06/2012
10:27 am
kjara
Guest
Guests
720sp_Permalink sp_Print

To cekaju mene pa da se u haosu poradjam, bas divno.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…