A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
18/10/2017
11:08 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2081sp_Permalink sp_Print

Vasilisa dje radis ovaj postupak?

18/10/2017
12:03 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2082sp_Permalink sp_Print

Vento, odlucili smo se za CT ovaj put. 

Molim te, kazi mi sta su te savjetovali nakon ET? Da li strogo mirovanje – lezanje sve vrijeme ili samo par dana, a nakon toga normalno sve, osim nekih tezih poslova?

18/10/2017
12:10 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2083sp_Permalink sp_Print

Loknice super sto ste tamo…i mi smo drugi postupak kod njih i odusevljeni smo prijemom i svim ostalim…i treci put cu tamo samo sto necu ugrabiti dok je dr.Lazovic tamo a dosla je nova dr.Koturovic…

Evo da ti i ja kazem za poslije et…meni je doktor rekap strogo mirovanje…to toalete i do stola da jedem i u krevet…ali podvukao da mirujem jer sam ga pitala da li mogu da sjedim on rekao ni slucajno…(jer mi je posao kozmeticarke pa sam mislila da cu moci makar 10ti dan poceti da radim) ali ne…

18/10/2017
12:16 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2084sp_Permalink sp_Print

Hvala puno Svetlana 🙂 

Da, oni su svi zaista ljubazni a nama svima to dosta znaci.. 

Cula sam da dr negdje ide od januara, mislim.. mada kazu da je i ranije najavljivan njegov odlazak, ali da je ipak i dalje bio tu. Da li mislis na dr Zdenku? Zenu koja je sada sa njim u timu? 

18/10/2017
12:34 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2085sp_Permalink sp_Print

Da,na Zdenku…meni je bila na nekolike folikulometrije i cini mi se da nije losa…jeste li vi usli u postupak? Ja sad zvah da zakazem kontrolu da i to zavrsim.

18/10/2017
12:34 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2086sp_Permalink sp_Print

Sa dr Lazovicem radi dr Zdenka koja je divna i koja je prava podrska zenama koje su u ovom procesu..

I ja sam cula da doktor ide od januara 🙁

Meni su vratili dva osmocelijska i jedan desetocelijski.. Sto se tice mirovanja, rekli su mi prvih nedjelju dana mirovanje strogo, a poslije da osluskujem organizam.. Mogu da prošetam, ali bez fizickih aktivnosti…. Ipak, mislim da je sve individualno.. 

18/10/2017
12:41 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2087sp_Permalink sp_Print

Super sto su dva 8celijska,sad odmaraj i budi vesela 🙂 i pozitivna…meni je zao sto necu ugrabiti dok je dr.Zeljko tu ali nema veze.. 

18/10/2017
12:42 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2088sp_Permalink sp_Print

Trenutno mi uopste ne prija hodanje.. Umorim se samo sto do toaleta odem.. Vjerovatno me stigao umor, hormonska terapija i uzbudjenje… 

18/10/2017
12:45 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2089sp_Permalink sp_Print

Ja sam prvih dana spavala.. tezina mi je bilo da pricam…stigne sve…

18/10/2017
12:47 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala Vento 🙂 bice to sve kako treba!

Dr Zdenka je isto jako fina, prijatna, pozitivna.. pravo su osvjezenje posle ovih doktora i sestara po PG, cast izuzecima. 

Mi smo u postupku, bockamo se trenutno 🙂

Slazem se da je sve individualno, bas nema neke precizne formule za sta raditi nakon et. 

18/10/2017
12:48 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2091sp_Permalink sp_Print

Svetlana, doktorka je odlicna… Tako da bez brige… Inace sama atmosfera na Ct-u je nevjerovatna, pa i to mnogo utice na nasu psihu, sto je ipak, mozda cak i najvažnije… 

18/10/2017
12:52 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2092sp_Permalink sp_Print

Aposlutno se slazem! Jako, jako je bitan odnos dr i pacijenta i generalno svih koji su ukljuceni u ovaj postupak. 

18/10/2017
12:55 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2093sp_Permalink sp_Print

?

18/10/2017
2:56 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2094sp_Permalink sp_Print

❤️

18/10/2017
3:46 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2095sp_Permalink sp_Print

Svetlo, kod dr Motrenko sam, u Budvi, ona mi je i uradila histero..Cure su je hvalile, naročito jaca i irena, a s obzirom na to da obije uživaju s bebicama sad, nekako mi je bila dobra preporuka. Djeluje mi kao da zna šta da radi, ali vidjećemo.

Što se tiče postupanja nakon embriotransfera, nekako su podijeljena mišljenja, neki su za to da se dugo leži, neki da se ipak kreće..Što se  mog iskustva tiče, posle prvog embriotransfera, ležala sam svih dvije nedelje, samo do toaleta i nazad, beta je bila- 6. Nakon drugog, ležala sam veći dio vremena, ali sam se pred kraj ipak ustajala i malo šetala,puno opuštenija nego prvi put, beta je bila 180, ali se nažalost embrion nije razvijao, bio je blighted ovum. Nakon trećeg, bila sam u krevetu dva, tri dana, normalno se ustajala, hodala po kući, šetala po dvorištu, a deseti dan, kao za inat, dobijem neku ponudu za posao  u jednoj firmi koja mi se nije odbijala i taj deseti dan odem na razgovor i od sjutradan počnem sa punim radnim vremenom. Jeste kancelarijski posao, ali ipak..sjećam se da sam betu radila na pauzi. Rezultat je bio jasna srčana radnja u šestoj nedelji i sve ok, makar na početku. Kasnije je zbog mojih trombofilija, a nisam bila pokrivena fraksiparinom, došlo do slabog protoka..i da se ne ponavljam, trudnoća je izgubljena, ali što se tiče tog postupanja nakon embritransfera, ispostavilo se-što opuštenije, to bolje , makar meni.

A razumijem , naravno taj osjećaj da se vodi računa o svemu i tu uplašenost, jer se sjećam intenziteta tog osjećaja nakon prvog transfera..Tako da Vento, pravilo je da nema pravila 🙂

18/10/2017
3:49 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2096sp_Permalink sp_Print

I srećno sa postupkom loknice:) kod koga si ti, jesi isto na Cetinju? Bockaš li se gonalima? Meni je bilo stalno 150 jedinica..

18/10/2017
4:14 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2097sp_Permalink sp_Print

Naravno, Vasilisa! U postupku vantjelesne treba punooo srece 🙂 Ja sam poslije prvog et-a lezala i u takvom grcu sve vrijeme bila i.. Nista… I ovaj put lezim, odmaram, ali nekako mi je lagodniji osjecaj, pa cemo vidjeti… 

18/10/2017
4:20 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2098sp_Permalink sp_Print

Hvala Vasilisa! ❤️

Gonal+Cetrotide+Menopur i nadam se da ce to biti dobitna kombinacija. Da, na Cetinju sam. 

Prvi put kad smo radili mi je dr kazao da lezim 3 dana i posle sve normalno, osim nekih tezih poslova, naravno. I nista.. sa druge strane, znam zenu koja je sve vrijeme mirovala i uspjelo je, a znam zenu i koja je na dan et setala to sto je mogla i njoj je uspjelo ☺️ Tako da je meni bas misterija to ponasanje nakon et.. sta znam, valjda kako zena osjeti, a ipak se i dr mora slusati.. bas, bas ne znam.. 

18/10/2017
5:42 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2099sp_Permalink sp_Print

Evo ugrabih vreme dok beba spava da vam se javnem.

Valjda cu upratiti ko je sad sve u postupku.

Ja sam par puta odgovorila na poruke preko mail-a i ko zna gde su one zavrsile ? Pisala sam o tome da je normalno da telesna temperatura posle ovulacije bude povisena. To je dobar znak jer ona tako treba da ostane i u slucaju trudnoce. 

Sto se tice lezanja posle et oba puta sam prvih dana odmarala a vec posle sedmog dana sam prosetala malo ispred kuce i bila aktivnija.

Ubedjena sam da ako se sve kockice poklope do trudnoce ce doci pa makar skakale iz aviona tih prvih 14 dana?

Ali mi svakako sebi ne bi smele da dozvolimo takav luksuz tako da sam uvek za varijantu odmaranja. 

Moja preporuka je gledanje filmova, serija i citanje knjiga. Pa sad sta koga usrecuje.

To smo Marina(  ne Irena kako neko rece ) non-stop radile ?

Drzim vam fige i radujem se bebama sa ovog foruma! ????

18/10/2017
9:25 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2100sp_Permalink sp_Print

Hvala ti Jaco 🙂 Kako je divno što si i dalje sa nama i ako si već izašla iz ove priče i što nas podržavaš 🙂

Moja je greška, za ime, to uvjek radim, izvinjenje cure. Znam da je Marina, ali nekako mi se permutovalo u irena, bila je i ta cura na forumu ovdje čini mi se, ali puno ranije. Sjećate se kako sam dugo dr zvala Montrenko umjesto Motrenko, iako sam znala, pa možete misliti onda 🙂

Cure imate li iskustva sa vitaminom B, B 12..što se tiče vrijednosti analiza? Meni su radili B12 iz krvi, zbog dugogodišnjeg uzimanja metformina, vrijednost je 175, a raspon od 140-750, tako mi se čini..To je onda zapravo donja granica, tako nekako..Je li ko uzimao onaj običan Beviplex, kompleks vitamina B, u pripremi za postupak?

I jeste li uzimale one neke komplekse tipa Mamavit i sl ? Naročito vi cure  koje ste bile kod dr Motrenko u postupku..

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
19 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner