A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
07/12/2017
10:11 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2161sp_Permalink sp_Print

246 ja trebam sledeci mjesec da idem za BG da radim trombofilije jer su svakako jeftinije nego kod nas…kod nas su 460€ u Bona Lab,pisala sam na mail laboratoriji Konzilijum i sve su mi fino poslali i cijene svega pojedinacno i kod njih ispada oko 250€ s tim da moram doktora da pitam sta sve da radim od stecenih i urodjenih trombofilija…tako da cu i to zavrsiti ovih dana tj.pitacu ih na CT… meni su ih u Ars dali da radim nakob neuspjele ali mi moja dr.nije dala da ih radim a bas ne znam zasto…sad cu se pripremiti bas kako treba.

07/12/2017
10:15 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2162sp_Permalink sp_Print

Jedem crnu cokoladu odavno jer mi odgovara ali jedem i ovo slatko…znam da je sve to protiv mene ali sam bas nesto nikakvog karaktera…odnosno prosto mi fali…super mi je bilo kad sam izbacila hleb bijeli medjutim opet ga jedem…ne znam sta je sa mnom…

07/12/2017
10:22 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2163sp_Permalink sp_Print

Ne znam da li i ja da uradim te testove? Moracu da se malo raspitam… I da vidim da li treba uopste da radim ako dr Motrenko odmah ukljucuje antikoagulantnu terapiju… Na kraju krajeva mogu i nju da pitam…

07/12/2017
10:57 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2164sp_Permalink sp_Print

Pozdrav zenske! 

Jedna od djevojaka je pitala sta moze uticati na neuspjeh.. kada bi to znali, onda bi uspjeh IVF bio preko 90 posto i svi bi bili mnogo srecniji… nekad je to losa reakcija na stimulaciju, nekad je to losa procjena doktora u vezi terapije, nekad je to zato jer se nalazi polovicno odrade, a nekad je potrebno malo vise srece i da se kockice sloze.. 

Mislim da svakako treba uzimati i vitaminsku terapiju i razne prirodne preparate, sta kome odgovara. Ne moze da skodi.

Sto se tice fizicke aktivnosti, mislim da je jako korisna. Medjutim, nismo svi isti i ne mozemo svi isto, tako da se ne treba forsirati, vec treba raditi ono sto nam najvise odgovara. Npr meni nikako ne odgovaraju teretane, aerobici i slicno.. ali mi zato odgovara setnja, brzi hod, te i neke laganije vjezbice koje se mogu raditi kod kuce. Treba slusati svoj organizam jer on ce nam najbolje reci sta mu odgovara i koliko moze. 

Moje misljenje je da se, prije mego sto se udje u postupak, trebaju odraditi sve analize, ukljucujuci i histeroskopiju i trombofilije. Nazalost, cesto smo mi, kao pacijenti, ti koji moraju sami da iniciraju razne stvari kod doktora, pa sto prije to shvatimo, lakse ce nam biti. 

Sto se trombofilije tice, ja sam nalaz na genetsku trombofiliju, po savjetu hematologa, odradila u BG i cijena je bila 80e. 

Nalaze na stecenu trombofiliju sam odradila u KBC u PG i to je skup nekih 10-15 analiza, a bez problema uput daje dr opste prakse ili ginekolog i u KBC nalaz bude gotov relativno brzo. Ne prolazi se konziliju kao za genetsku trombofiliju. Ukoliko nekoga zanima, ja mogu nalisati koje su to analize. 

Cula sam da dr Motrenko preventivno daje heparin, pa nakon pozitivne bete prati d dimer i dalje donosi odluku da li produziti sa heparinom ili ne. Medjutim, d dimer nekada zna i da miruje…cini mi se da bi to Breskvica mogla potvrditi (cini mi se da je njoj d dimer bio u redu). Ili mozda grijesim..? 

U svakom slucaju, ja sam za to da se ipak provjeri, a naravno svaka od nas ce uraditi onako kako misli da treba i da je najbolje za nju.

07/12/2017
11:11 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2165sp_Permalink sp_Print

Zna li neko, da li u KBC moze da se odradi HPV tipizacija? Jer ne znam ni sta je to uopste. Niti gdje se to moze uraditi.

07/12/2017
11:20 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2166sp_Permalink sp_Print

Mislim da se to ne radi u Klinickom. Ja sam bila prije neki dan da to odradim u DZ, ali su me pozvali, sestra mog izabranog ginekologa, to je neki skrining kako kazu koji obuhvata zene u periodu od 30-35god ili mozda cak od 25-35 god.

Sigurno se moze negdje privatno odraditi, ali sam cula da je skup. Svakako moja prepoduka je da vidis sa izabranim ginekologom i on ce ti reci da li je to moguce jer ti svakako ako se radi on daje uput i to bi se onda radilo u Higijenskom zavodu. Meni su uzeli bris u DZ.

09/12/2017
2:28 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2167sp_Permalink sp_Print

Loknice u pravu si, d dimer nije relevantan ukoliko se ne prima heparinska terapija. Meni je on bio ok i na dan porođaja, kao i još jednoj curi ovdje, koja je pisala o tome ranije.

Imate mogućnost da uradite urođene trombofilije i preko bukalnog brisa, i pošaljete za Bg. Mislim da je bolje platiti 100tinjak eura i biti miran sa te strane, ali naravno svako bira šta i kako će raditi.

Moje iskustvo je, a i većine cura ovdje, da se ne treba slijepo osloniti na jednog doktora. Ja sam to nažalost naučila kroz najbolniju lekciju.. 

Što se tiče HPV virusa. Skrining istog se radi kod izabranog ginekologa, uzima se kao bris, i nalazi budu gotovi za mjesec dana. Sad je u toku akcija gdje se on radi ženama od 30-35 godine. Možete i privatno da ga odradite u nekoj od lab. 

10/12/2017
10:23 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
2168sp_Permalink sp_Print

Zdravo lijepe zene. Nijesam se odavno javljala, ali iskreno da vam kazem iz dana u dan nada pada i tesko mi je citati i uspijehe i neuspijehe jer znate i same kako obe stvari uticu negativno…

Ali dbr. Vidim da dosta vas ne zna da sve trombofilije mozete odraditi u Klinickom centru. Tacnije na odjeljenju za djecju genetiku. Ja sam prosle godine radila, ceka se na nalaze nekih mjesec i jace, jer se salju za BGD. ALi postoji zacoljica. Ukoliko nemate dobru pozadinu da se iste odrade nece da vas uzmu u obzir da se odrade jer su skupi. Ja sam prije istih imala neuspijele 2 VTO i 3 inseminacije, 4 godine braka, 7 zajednickog zivota i plus poznanstvo, pri cemu nas je ljekarka ubjedjivala da nema potrebe da radim te nalaze. Ipak su mi odradili iste i dobri su.

Ja imam zavaljenu matericu i gdje god posla srozaju mi samopouzdanje i kazu a to je problem. I onda se u mojoj glavi desi reset i opet ispocetka sve i sa osjecanjima i sl.

Bila sam i na potpasivanje 6 puta ali to nikakvog efekta nema niti matericu stavi u normalan polozaj. Mozda kod onih kod kojih je ista posledicno otisla u retro, kod mene je urodjeno retro.

Takodje ispred VTO sam pila i infolic i zdrava ishrana ali opet nista. Znaci kada nece nece. 

10/12/2017
10:39 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2169sp_Permalink sp_Print

Bas bezveze,i moja tetka ima zavaljenu matericu i nije mogla prirodno da ostane trudna ali jeste na VTO,i meni je sad drugi put,danas mi je tacno nedelju dana od ET,dosta setam i izlazim ne pazim se kao prosli put,jeste da su mi sad grudi ogrome i boli me stomak ostalih simptoma nema…

11/12/2017
11:13 am
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
2170sp_Permalink sp_Print

Ja sam 3 ukupno radila… 3-cu sam nakon ovih nalaza za trombofilije radila u Pragu i nista… Ali bice valjda jednog dana 🙂

_249 said
Bas bezveze,i moja tetka ima zavaljenu matericu i nije mogla prirodno da ostane trudna ali jeste na VTO,i meni je sad drugi put,danas mi je tacno nedelju dana od ET,dosta setam i izlazim ne pazim se kao prosli put,jeste da su mi sad grudi ogrome i boli me stomak ostalih simptoma nema…  

13/12/2017
8:32 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2171sp_Permalink sp_Print

Ej cao,ja da javim danas mi je 9/10 dan prokrvarila sam,definitvno cu da radim trombofiliju nema sta drugo da bude,da li ga je neka radila kod nas? 

14/12/2017
1:03 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2172sp_Permalink sp_Print

Zene cao svima…

Mi se vracemi sa CT sa kontrole redovne…

Da li ste vi cule za nekog travara iz Danilovgrada…pomenu mi ga doktor sa CT…preziva se Čurčić ili tako nesto?

14/12/2017
1:26 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2173sp_Permalink sp_Print

I dje naci infolic…da li je on inace u kesicama ili ga ima i u tabletama?

14/12/2017
4:09 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2174sp_Permalink sp_Print

Svetlana,

A za sta je konkretno dobar taj travar iz Danilovgrada? Cudo da doktor pominje nekog travara. Zato pitah zbog cega je njega preporucio.

14/12/2017
7:34 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
2175sp_Permalink sp_Print

_249

“Vidim da dosta vas ne zna da sve trombofilije mozete odraditi u Klinickom centru. Tacnije na odjeljenju za djecju genetiku. Ja sam prosle godine radila, ceka se na nalaze nekih mjesec i jace, jer se salju za BGD. Ali postoji začkoljica. Ukoliko nemate dobru pozadinu da se iste odrade nece da vas uzmu u obzir da se odrade jer su skupi. Ja sam prije istih imala neuspijele 2 VTO i 3 inseminacije, 4 godine braka, 7 zajednickog zivota i plus poznanstvo, pri cemu nas je ljekarka ubjedjivala da nema potrebe da radim te nalaze. Ipak su mi odradili iste i dobri su.”

 

svetlana22 ja sam nasla u apoteci u delti, oko 18 eura kosta u kesicama je (pakovanje ima 30 kesica) i u vodu se razmuti. Ukus je blago slatkast pa moze da se popije, za razliku od svih silnih terapija koje sam pila infolic je extra 🙂

14/12/2017
7:38 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2176sp_Permalink sp_Print

Nadjoh ga i ja tamo,nepuno 18€…

A travar kao travar dobar za sve…nama u ovom slucaju treba zbog suprugovog nalaza.. raspitah se za njih,ima ih u Gintasu na tezgama. Bili su skoro na TV u jutarnjem… eti covjem sve da pokusa…

14/12/2017
9:33 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2177sp_Permalink sp_Print

I meni bi trebao taj travar,ako ko dodje do njega neka javi,a infolac za sta je?

14/12/2017
9:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2178sp_Permalink sp_Print

U gintasu ih je bas lako naci,fina jedna gospodja starija za standom…ali naravno sve ima cijenu pa i to… skupo je sve…ali valjda ce se isplatiti.. evo ti njen br.069/848 909 Ćurčić Milosava.

A infolic je za dobar za policisticne jajnke,insulinsku rezistenciju i svasta jos nesto…mozes procitati na google o njemu.. 30 kesica je u pakovanju a 1 dnevno.

18/12/2017
10:05 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2179sp_Permalink sp_Print

Zdravo svima,

Moj suprug je presao sa Proxeed-a na Condensyl, tako da nam je ostala zaliha Proxeed-a za muskarce od 36 kesica. Ako ima zainteresovanih koji bi htjeli otkupiti iste, nek mi se jave. Svakako povoljnije nego u apoteci.

Pozdrav.

24/12/2017
12:39 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2180sp_Permalink sp_Print

Cao svima :*

U petak sam zavrsila histeroskopiju na Cetinje. Pa samo da kazem da nije nista strasno, nista ne boli 🙂 Zaspes i probudis se, i sve je gotovo očas posla 😉

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner