Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora | Page 101 | Začeće | FORUM

Objavljeno: 10.10.2010, 17:23h

A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
20/06/2017
8:24 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline

Upravo sam usla na forum da vam napisem za Fenix ordinaciju i vidim da je Breskvica napisala. To je ta ordinacija, odmah je pored In Vitro laboratorije, doktorka je bas ljubazna i temeljna, prvi put kad sam bila, ostala sam kod nje preko 40 minuta. Kod njih sam primila i inekciju. 

Znaci i tvoja dr misli da je sve zbog trombofilije… ufff zlo, ali bitno je da se otkrilo sve i uz terapiju ce sve biti kako treba. Ogtt test sam radila, to mi je rekao dr Lazovic. U In Vitro sam ga odradila.

A od ostalih nalaza.. e ako znam vise.. to je to, eto jos kariotip mozda, ako neka im mogucnosti. 

22/06/2017
1:31 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2002sp_Permalink sp_Print

Evo mene sa raznoraznim novostima…

Juce bila na CT…dogovorismo se za septembar.. da zakazem konzilijum ali da ne uzimam odobrenje od moje doktorice do samog pocetka postupka jer mu je od tada validnost 6 mjeseci…do tada da vodim racuna o ishrani…obavezni treninzi 3x nedeljno…jer mi je secer na granici pa da ne bi uvodio siofor da se krenem u aktivnosti kako bi se on normalizovao…

Muzev nalaz isti…bitno je da nije gori…

Svratismo u KBC da pitam za onaj uput od urologa koji je potreban za konzilijum jer muza vodi dr.Radulovic koji je stvarno expert i cije se misljenje bas uvazava…ali ne moze njegov uput vec striktno iz KBC.. 

Danas nam je bilo zakazano kod njega…odemo…objasnimo situaciju i sta traze ovi iz KBC…covjek ostane bez texta…kaze prvi put mu neko dolazi ko trazi od njega uput za drugog urologa…i kaze “sta onda da rade parovi iz drugih gradova koji dolaze kod njega…???” A pri svemu ovome…po novom sistemu zakazivanja ljekar opste prakse ne smije da nam da direktno za urologa u kbc…nego prvo kod naseg urologa u NK koji nam daje upuz za pg…pa se vracemo nazad kod opste prakse koji zakazuju za PG urologa…ma katastrofa…nadam se da ste razumjele…

I dade nama Radulovic uput za urologa u pg…ko zna sta ce nam sad ovi reci i da li ce odobriti…

Ovo je opsti haos….

22/06/2017
1:43 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2003sp_Permalink sp_Print

Ćao Svetlana! Znači počinjete u septembru, želim vam uspjeh :))

Bzv su napravili ovo sa zakazivanjem, a posebno ovo što urolog iz KBC mora da pregleda muškarca…ne znam šta im to znači. Svakako se maltretiramo, pa sad još i to, posebno je komplikovano parovima koji nisu iz PG. 

Kad već tako mora da bude, nemoj da brineš oko toga, korektni su urolozi tamo, mi smo bili, objasnili o čemu se radi i da smo već jednom prošli kroz sve to i dr je suprugu odradio pregled, pogledao nalaz i bez problema na izvještaju napisao da smo za VTO. 

Molim te, možeš li mi napisati, ukoliko su ti rekli ovi sa CT, šta sve oni traže za VTO?

Mi smo zakazali konzilijum za jul, ali još uvijek ne odosmo do CT da se dogovorimo sa njima oko termina. Pa pošto sada svakako vadimo nalaze za konzilijum, ako ima još nešto što na CT traže da to odradimo sad. 

22/06/2017
1:55 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2004sp_Permalink sp_Print

Dobro je sto mi je neko (u ovom slucaju ti loknice) odmah odgovorio jer sam dosla kuci iznervirana…ispalo je da uvrijedih covjeka profesionalca…jedva mi je otkucao uput jer se zbunio oko svega…ali dobro…e jedino me buni sto je na uputj za urologa naglasio i uput za konzilijum za IVF a to ce mi dati moja doktorica…

E ovako…ne znam sjecaa li se da sam ja bila dosla do drugog pokusaja ali me zeznj stitna pa sam na dan pocetka stimulacije sve otkazala…

Juce sam imala sve od nalaza mojih…tj briseve…mikoplasmu,ureaplasmu i hlamidiju,ogtt,hormone 3 dana ciklusa.,prolaktin…to je sto i njima treba.. on je samo to pogledao i na osnovu ogtt mi rekao za ishranu.. 

Kad krenes uzmi muzu uput za spermogram je oni praktikuju da se tamo odradi taj dan kad dodjes na dogovor.  

Meni je na pregledu rekao da imam veliku cistu na jajniku ali mu ne rekoh da sam bila bolesna da su me boljeli m.kanali…na lijevom jajniku je vidio nekih 8 folikula (trebam da dobijem za par dana) i tada je rekao da bi valjalo da ih je vise jer mi ne 28 god…i da obavezno uradi  antimilerov hormon.. zbog moje stitne moge biti da je poremetila dosta toga…

Eto…valjda sam nekako objasnila…

Muz je imao samo briseve…i taj njihov spermogram…

A kazi mi za urologa u pg…kolika trebamo da imamo spermograma taj dan na pregledu?

22/06/2017
2:05 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2005sp_Permalink sp_Print

Super, hvala! To je sve ono standardno, što svakako treba i za konzilijum i pretpostavljam one viruse…rubelu, toxo i ostalo, jer je nama to već staro-od prošlog je ljeta. 

Razumijem te, ali šta da se radi…po ovom novom, kod specijaliste zakazuje izabrani doktor-čak više nemamo kontrolu ni nad tim kod kojeg ćemo specijaliste ići. Svaki nam je posao takav…

Mi smo u aprilu bili u KBC kod urologa, tako da smo izbjegli ovu frku koja je nastala.

Sjećam se, pisala si za štitnu.

AMH svakako odradi, čisto da dr zna okvirno kakvo je stanje. Nema ga u KBG-gle čuda Laugh

Što se tiče urologa u KBC, mi smo imali jedan spermogram sa CT iz februara (kod urologa smo bili u aprilu) i odnijeli smo sve prethodne spermograme koje je ikad radio, a poslednjni (prije ovog februarskog iz CT) je bio iz juna 2016.godine, ostali su stariji. Takođe smo odnijeli i sve ostalo, izvještaj doktora kod kojeg je išao prošle godine kad smo išli na konzilijum i imali smo i nalaz hormona još iz decembra 2015.godine, a to mu je tražio urolog prvi put kad je bio.

22/06/2017
2:10 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2006sp_Permalink sp_Print

E zaboravih da ti kazem da smo oboje imali viruse hiv i one ostale…

Ponijecemo mi cijelu dokumentaciju…cak i odobrenje za drugu put koje nije iskorisceno…dako ne budu pravili problem…

A zna li se ko je na konzilijumu? Prave li tu probleme…i sta jos ide od nalaza za njih?

22/06/2017
2:16 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2007sp_Permalink sp_Print

E pa odnesite sve što imate za nujega, ne škodi, svakako. 

Prošle godine konzilijum je bio skroz ok. Ne znam ko sada čini konzilijum, valjda oni isti. Za njih pripremamo 2 spermograma, izvještaj od urologa, nalaze na viruse iz krvi i briseve za supruga, a za mene briseve, hormone, uz pregled i priložiću im ovo sa CT vezano za histeroskopiju, kao i nalaz trombofilije i nalaz na viruse iz krvi. Uzeću uput od izabranog ginića i valjda neće biti problema 🙂

22/06/2017
2:20 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2008sp_Permalink sp_Print

Nedje davno sam procitala da nije vise urolog Pajovic na konzilijumu,onaj sto pravi probleme…nadam se da ga nijesu vratili…

Nemoj uzimati od ginekologa odobrenje dok ne odes na CT…

22/06/2017
2:23 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2009sp_Permalink sp_Print

Čula sam za tog Pajovića…valjda nije više on, prošle godine su bile 3 doktorke, baš ću pogledati na onom izvještaju. 

Ček…ne razumijem, ja sada uzimam uput za konzilijum u KBC i kada oni daju odobrenje za VTO to odobrenje važi 6 mjeseci. A misliš da ne uzimam uput za CT za sam postupak prije septembra?

22/06/2017
2:26 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2010sp_Permalink sp_Print

Jooj Svetlana, da nije tragično bilo bi smiješno, šta se sve nama događa! I to na putu i želji da ostvarimo najdivniji i nahumaniji čin. Treba čovijek da gleda da ostane zdrav u glavu i koliko je moguće fizički dobro. Eto vidiš kako se tebi sve iskomplikovalo još dodatno i sa štitnom. Sve je to dijelom i zbog ovog pakla koji prolazimo!

Što se tiče antimilerovog hormona, meni su rekli da ga ne rade kod nas u bolnici pa mora privatno. 

Ne brini se oko broja folikula, 8 nije mali broj. Ja kao neko sa pcos jajnicima ih tako imam, na lijevom i na desnom po 8-12. “Normalne” žene ih imaju i manje, a bitan je jedan ali vrijedan da odigra ulogu 🙂 

Takođe ja ti savjetujem da poneseš sve što imate od nalaza pa iako su stari. Za spermogram znam da su uvijek govorili da budu dva ne starija od 3 mjeseca i da razmak između njih bude nešto kao par sedmica. Nisam sigurna.

Ne znam ko je sad u komisiji, baš i mene zanima, jer ako se kod nas ništa ne desi do septembra-oktobra, moram ponovo da vidim šta ćemo raditi, pa dal neka stimulacija ili ivf..zavisno od situacije kakva bude tad.

22/06/2017
2:30 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Mislim da kad dobijete odobrenje, ukoliko se nešto recimo iskomplikuje, doktor koji treba da radi ivf može da piše molbu za produžetak roka, tako je makar meni rečeno bilo prošle godine kad sam trebala da radim ivf u Budvi. 

Pajović ima 300 godina 🙂 nadam se da ga nisu vratili!

22/06/2017
2:33 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2012sp_Permalink sp_Print

Pisem za 15 min…budite tu 🙂

22/06/2017
2:38 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2013sp_Permalink sp_Print

Ooooo čula sam za njega, kažu da je baš nezgodan…nadam se da se nećemo srijetati s njim. Još bi nam to trebalo :))))

22/06/2017
2:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2014sp_Permalink sp_Print

Evo me…

Loknice.. po novom ne idemo u fond poslije konzilijuma vec kod naseg ginekologa za uput za kliniku i cim ti ginekolog da taj uput tada pocinje validnost…

Kad odradis konzilijum i dobijes odobrenje to odobrenje stavi u fasciklu i ne diraj tj.ne idi kod ginekologa do vremena kad krenes u postupak…ako krenes u postupak u septembru tada idi kod ginekologa za uput za kliniku…tako mi je juce doktor Lazovic objasnio.. .

Breskvice ranije je mogli da se pise molba za produzenje taman kad sam ja zaglibila…ali vise ne moze vec iz nova konzilijum…zbog toga je bitno ne uzimati uput od ginekologa do poslednjeg dana.

Loknice doktor ide 24 jula na odmor pa da znas…

22/06/2017
3:26 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2015sp_Permalink sp_Print

Da, da, razumjela sam.. jasno mi je ☺️

Hvala, taman da znam kad ide na odmor, da ga uhvatim prije toga. 

22/06/2017
3:29 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2016sp_Permalink sp_Print

Mozes ti i prije vaseg konzilijuna na pregled…ne ceka se mnogo kod njih…jedini koji su za svaki dogovor i koji nam za sve izlaze u susret 🙂

22/06/2017
3:50 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2017sp_Permalink sp_Print

Super su oni, stvarno.. predivni i preljubazni. Pravo osvjezenje u moru ovih drskih i bezobzirnih ljudi, kao da mi idemo od dr do dr sto volimo.. 

Bili smo mi na CT prije mjesec dana, dogovorili se da mu se javimo krajem godine ako nista do tada ne bude.. ali u medjuvremenu smo odlucili da necemo toliko cekati, pa smo zakazali konzilijum i trebali bi opet otici do CT cisto jos jednom sa dr da se vidimo i popricamo.. dogovorimo se za septembar.

22/06/2017
3:58 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2018sp_Permalink sp_Print

Loknice znaci da se ti i ja pratimi ove godine  🙂 aj’ pa nam sa srecom 🙂 mozda se sretnemo nekad na CT 🙂

22/06/2017
4:01 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2019sp_Permalink sp_Print

Moguce ☺️

Sa srecom nam svima! Pa da dijelimo lijepe vijesti ubrzoooo ???

26/06/2017
3:32 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Žene da li možda znate da protumačite OGTT test, kod dr ću tek za par dana, a nestrpljiva sam. Mislim da insulin nije dobar, da li to može biti insulinska rezistencija?

Rezultati: glukoza prije opterećenja 5,0 mmol/L (referentna vrijednost 3,9-6,1)

             glukoza poslije 60 min 11,0 mmol/L (referentna vrijednost manje od 11,1)

             glukoza poslije 120 min 6,0 mmol/L (referentna vrijednost manje od 7,8)

 

             insulin 7,0 (ref. vrijednost 3,5-27,0)

             insulin poslije 120 min  39,6

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
14 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
6 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Komentari

Gledaj