A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
24/10/2017
10:19 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2121sp_Permalink sp_Print

Dobro jutro svima…

Vento odmaras li?

Ja juce zavrsih kontrolu na CT….

I oni da kazem razocarani sto je tako jer sam im bila u krug zena koje treba da jave pozitivnu betu,ali…ali…rekao mi da je dosta stitna imala ulogu,i to sto sam debela 🙂 ali stvarno nijesam debela vec imam stomak…uvjek sam ga imala…a ostalo je sve ok…nego ajde…uvjek treba nekog okriviti za neuspjeh.. 

Pitah kad mogu opet…kao za 6 mjesecj…trebam li nesto dodatno od nalaza da ispitam…odg je bio ne…jer si radila ogtt samo svjeze nalaze…onda priupitah za trobmofiliju i naravno napisao mi je da uradim urodjene i stecene trombofilije,predlozio mi je Konzilijum u BG…tako da cu planirati put za Bg…eto…to bi bilo to 🙂

24/10/2017
1:40 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2122sp_Permalink sp_Print

Svetlana, iskreno mi je zao… 

24/10/2017
5:29 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2123sp_Permalink sp_Print

Svetlana, bas bezveze sto su oni razocarani..mozes misliti! A to sto se to sve Vama desilo, to nema veze! Mislim da je glupo traziti krivca i ocekivati da se pronadje, jer da je tako i kad bismo i mi i doktori toliko znali, ne bi procenat uspjesnosti ivf programa bio 40%, nego bi onda bio 100%.

Desilo se, tesko je, ali kao sto si i sama rekla, idete dalje. 

Konziljum u Bg je ok, vjerovatno su im i cijene pristipacne. Odradi trombofilije stecene i urodjene i da znas na cemu si. Inace trombofilije spadaju u obavezne nalaze kad se ivf radi u Pragu. 

A za stitnu, ne znam ko ti je endokrinolog? Ja idem kod dr Djoga, on je bas strucan ali znam da vrlo tesko uvodi ljekove. 

Pisala sam da mi je tsh bio 2,85 ljetos i onda mi je jedan mladi endokrinolog (ne Djogo) prepisao 12,5mcg eutiroxa. Tsh se supustio i sad je oko 0,75. Doktori misle da je i taj pad tsh pomogao ostvarivanju trudnoce. Antitijela na stitnu sam vadila i ona su bila ok. Tako da treba potraziti i dva-tri misljenja, nikad ne znas sta moze da upali.

24/10/2017
5:38 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2124sp_Permalink sp_Print

Endokrinolog mi je Violeta Vukicevic (poznatija kao Viva jer joj se i tako ordinacija zove)  zena kojoj sam beskrajno zahvalna i koja me je tako strucno vodila kroz sve ovo.  Nakon 2 mjeseca terapije moj tsh je bio ispod 2.5 (kakav treba da je za vto) i ona ga je godinu dana drzala na tu vrijednost…cini mi se 1.35 ili nesto tako…i nije dozvoljavala godinu i 3 mjeseca da pomenem postupak dok se stitna vrati u red…ali se krivac mora naci…za neuspjeh…ruzno je sto smo ti krivci bas mi…ali njima na obraz sto se kaze…podnijela sam mnogo sto sta pa cu i to da nije uspjelo zbog mene…

Slijede nova ispitivanja pa cemo vidjeti…

Digla sam glavu i nastavljam…inace sjutra nam je konzilijum 🙂

24/10/2017
6:46 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2125sp_Permalink sp_Print

Svetlana jako mi je zao, bol zbog neuspjeha ne moze da osjeti niko drugi do onaj kome se to desilo… zato ti ja necu pisati o tome kako ce uspjeti iz ovog ili onog puta, jer ti to znas i uspjece! 

Krivac nisi ti, niti tvoj stomacic, jer ja znam zene koje su mnooogo gojazne pa ostvare trudnocu bez problema. 

Konzilijum u Bg je dobra laboratorija, ja sam tamo radila kariotip. Svakako i uvijek sam za to da se urade trombofilije, mozda je “kljuc” upravo u njima.

02/11/2017
12:48 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2126sp_Permalink sp_Print

Zene…sta radite?

Vento,ima li sta novo?

Ja sam zavrsila i kontrolu kod endokrinologa…i dalje bez terapije za stitnu ali mi je dala siofor zbog ogtt vrijednosti koje su jos u JULU bile malo povisene…850mg uvece,kao insulinska rezistencija.. eto …

Ne znam sta jos moze da mi se desi…i ne znam sta jos sama trebam da istazujem!!!

Tuzno ali istinito.. 

07/11/2017
1:21 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2127sp_Permalink sp_Print

Hej! Kako vam teku procesi? Loknice, ostale cure? 

Svetlana, polako, jedno po jedo, valjda se sve fino rijesi. Pomenula sam da i ja imam insul.rezistenciju. Ali terapiju nije htio dr da mi ukljuci, jer kaze da bi u mom slucaju bilo kontraproduktivno, tj.da bi mi istopilo masne naslage kojih ja nemam visak, a sa njima ode i ovarijalna rezerva.. tako da ja pokusavam ishranom, koliko-toliko da je drzim pod kontrolom. Nista bijelo brasno, pitice, kiflice, itd. Moze integralno. Meso, uglavnom kuvano, slatko i generalno stvari iz prodavnice, grickalice, sokovi, nista. Voce, samo ono kisjelo, i to mala kolicina, jedna do dvije vocke na dan. Mlijecni proizvodi sa malo masnoce, uglavnom kefir ili kisjelo mlijeko, slatko mlijeko nista. Povrce moze ali izbjegavam puno krompira, kuvanu sargarepu itd.

Uglavnom ne znam kako se hranis, ali ako te ne mrzi, probaj.

Htjela sam da pitam da li nekome slucajno treba Fraxiparin od 0,3? Imam 9 komada, zao mi da propadnu, rok je mart 2018., a meni ne trebaju, primam clexan ovog puta.

07/11/2017
11:17 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2128sp_Permalink sp_Print

Cao zenske! 

Nazalost, ja nemam nista lijepo da vam kazem. Ovaj postupak je od pocetka isao “traljavo”, slabo sam reagovala na terapiju, iako su nam rekli da smo “pozeljni pacijenti”. Na kraju dobili smo samo jednan dobar embrion i njega su vratili, ispostovala sam svu proceduru vezano za ponasanje nakon ET, medjutim beta je bila negativna.. sada cekam ciklus, pa cu otici na kontrolu.. 

Ipak, iako je za nas ovo jos jedno gorko iskustvo, o doktorima i osoblju bolnice na CT mozemo i suprug i ja da kazemo samo najbolje. 

Nama je sada ostalo samo da se saberemo, prihvatimo da je prosto ovako moralo biti i da pokusamo nekako da prebolimo i izvucemo se iz ovog nekog loseg kruga u koji smo upali, pa da onda krenemo sa novim postupkom. 

Ako neka od vas ima neki savjet, sta bih jos od nalaza mogla da uradim (a mislim da smo odradili sve, osim nekakve HLA tipizacije i jos neke imunologije), neka pise.. 

Breskvice da li mi mozes reci kako se zove taj mladji endokrinolog? 

08/11/2017
11:17 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Draga Loknice..mnogo mi je zao sto ste tako prosli ovog puta.

Znas cijelu pricu, treba vremena da dodjete sebi, ali glavu gore. To je samo jos jedna prepreka na ovom nasem “cupavom” putu.

I ja sam u nasem procesu ivf bila poor responder, i na kraju je de izvadila 11, po njenoj prici zrelih jajnih celija. Medjutim od toga se oplodilo samo tri i od ta tri embriona, jedan je bio ok. Meni su sve vratili i bila je pozitivna beta, koja se nije pravilno duplala.. znam da kad sam bila na kontroli da mi je dr rekla da je razocarana kako je moj organizam reagovao..i jos me u pojam ubila tom konstatacijom. Ali se takodje sjecam da je rekla da ce mi za naredni put dati neki lijek koji ce odvojiti dobre od losih jajnih celija. E sad ja ne znam o kojem se preparatu radi, jer kao sto znas, nisam stigla do tog drugog puta. Posle te ivf sam bila razocarana svojim organizmom i bacila se na sve moguce prirodne preparate i cajavee za koje sam pronasla da bi mogli pomoci. 

Mladi dr internista-endokrinolog je Emir Muzurovic. Predivan mladi covijek, sa kojim sam se baas fino ispricala. Vrlo strpljiv i pricao je s’mnom, kako je rekao, kao sa kolegom 🙂 Mislim da je specijalizaciju zavrsio u SAD.

Ja ne znam da li bi trebalo u cijelu pricu ukljuciti ginekologa-endokrinologa. Ima jedna divna dr Marija..ja ne mogu da se sjetim prezimena, cini mi se da je Djurovic.. znam da radi privatno u Natalu. Meni je bio plan prije nego sam ostala trudna da odem kod nje u septembru. 

08/11/2017
1:39 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2130sp_Permalink sp_Print

Hvala Breskvice! Pretpostavila sam da je taj dr, nego rekoh bolje da pitam..otisla bih i kod njega.. voljela bih da pogleda moj tsh koji je sada bio oko 2,30 i obicno je takav 2,30-2,50. Takodje bih voljela da pogleda i nalaze ogtt testa, iako je dr kazao da su odlicni. Ali eto, valjda covjek u svom ovom ludilu trazi neku sitnicu da se za nju uhvati.. 

Dosta mi znaci sve sto si napisala, da makar znam da i kod loseg odgovora na terapiju ipak nije smak svijeta i da se moze doci do trudnoce ☺️

24/11/2017
10:31 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2131sp_Permalink sp_Print

Zdravo svima,

potrebna mi je informacija da li neo od vas zna da mi kazee gdje se mogu naci Condensyl tablete za muskarce i Impril tablete ( za zene naravno)? Uz sve to naravno gdje su najpovolnije cijene…

Hvala 🙂

06/12/2017
10:41 am
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2132sp_Permalink sp_Print

Cao drage dame, pratim vas vec duze vrijeme. A sada i ja zvanicno dio ove price. Pa samo ne znam da li je tema i dalje aktivna.

06/12/2017
8:08 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2133sp_Permalink sp_Print

Jeste aktivna je, i ja sam nova ovdje, samo moras biti strpljiva i neko ce sigurno odgovoriti, vrlo vjerovatno da su “cure” zauzete drugim obavezama 🙂 

Svakako dobro dosla 🙂

07/12/2017
12:31 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2134sp_Permalink sp_Print

LaughLaughEj cao,ja sam nova na formu jos uvjek ne znam bas kako ovo funkcionise zelim da podijelim svoje iskustvo sa vama.

Problem je do mog supruga jer mu je spremiogram jako los,odradila sam jedan ET na Cetinju i nije uspio sve sam se predrzavala svo vrijeme sam bukvalno lezala. 

Sad sam odradila 2 postupak kod doktorke Kavaric u Ars medicu i mogu vam reci da sam odusevljena vracena su mi 2 embriona rekli su mi da se cuvam od 3-5 sana a nakon toga da svaki dan setam po sat vremena ujutro i uvece pijem aspirin i folnu. Danas mi je 4 dani dalje leslarim 🙂

07/12/2017
12:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2135sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za nove clanice foruma…

Forum je aktivan i te kako, i od velike je pomoci…

Pitajte sve sto vam je u nedoumici…ja iza sebe imam 2 ne uspjela pokusaja VTO…tj.prvi ne uspjeli a drugi je zavrsen sa biohemijskom trudnocom.

Zene ostale dje ste?

Vento,sta se desava kod tebe?

Ko je od doktora sad u Arsu.  Kad sam ja bila kod njih bio je dr.Janjic i dr.Crnogorac?

07/12/2017
12:42 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2136sp_Permalink sp_Print

Sad je doktorka Vesna Kavaric,ima svoju privatnu oridinaciju isla sam kod nje tamo na preglede i na pracenje folikula tokom stimulacije,a sam proces smo odradili u Ars medicu jer ona nema uslova kod sebe da to odradim prvo mi je iskustvo sa njom ali sve pohvale za nju! 

Ja samo citam i citam i uvjek saznam nesto novo ,bas pomaze ova grupa i vasi savjeti i iskustva Laugh

07/12/2017
1:12 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2137sp_Permalink sp_Print

Cao zene drage hrabre, nisam se javljala jedno vrijeme, odmarala sam malo od svega, pratila sam koliko sam mogla, nesto ni forum nije radio kako treba pa nisam ni imala zivaca da vam pravo kazem 🙂 Ja sam radila drugu cini mi se nedje u ovo vrijeme prosle godine i sve se kanim kad cu trecy, nesto mi je muka da radim sve nalaze opet , a nesto se i pravo da vam kazem plasim neuspjeha cini mi se pa sve odlazem. Planirali smo da se opustimo jos malo za ng praznike pa krecemo u treci postupak. Odlucila sam da to bude Life. Pravo da vam kazem ne zato sto je dobar ovaj ili onaj doktor, svakom kako se potrefi, cure koje su radile na ct sa mnom oba puta s kojim sam se nekako bila zblizila obje su ostale trudne a ja ne, tako da je sve to individualno. Nego se odlucih jer mi je blizu, posto sam i ja u PG, i nekako ce mi najmanje cimanje biti da sve to odradim ovdje. Pa sta bude bude. Poslije ove druge neuspjesne posli smo kod dr u Life i dao je muzu da pije condesyl(rekao mu je da mu to nece nesto spec povecati broj ali hoce kvalitet) a meni inofolic(zbog policisticnih jajnika, i ako je rekao da ro nije neki problem, nego sam mu ja rekla da sam cula da je manji procenat uspjesnosti kod zena sa PCO, pa mi je eto, cisto zbog mene dao to). Terapiju ja mogu da pijem stalno, a muz 4 mjeseca max i onda pauza, nismo jos poceli :))). Eto, to vam je to od mene, pisite sta vas god zanima vi koje ste nam se tek pridruzile. Ljubim vas sve:*

07/12/2017
2:49 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2138sp_Permalink sp_Print

Svetlana, Miro cao, hvala sto ste nam se javile 🙂

249 srecno i sad samo odmaraj, i napuni se pozitivnim mislima.

Forum je fenomenalan, vec dugo da citam i saznajem dosta korisnih savjeta i informacija koje mi tebaju.

Mi smo trenutno u pripremi za prvu VTO, najvjerovatnije cemo u LIFE, jer nam je najblize. Problem je suprugov spermogram (losa morfologija). Pije Proxeed, pa cemo vidjeti.

Puno sreceeeeee svima :* :* :*

07/12/2017
4:15 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2139sp_Permalink sp_Print

Zdravo svima,

I ja se spremam za prvu VTO, radicemo kad dr Motrenko u BD. Ponekad sam skepticna kad cujem da vecina vas nije uspjela uz prvog puta ili cak i drugog. Ali definitivno je sve to individualno. 

_248
Moj suprug ima dobar broj spermatozoida, ali je morfologija narusena, zapravo pokretljivost. Pio je 5 mjeseci Proxeed-o ali nije dao poboljsanje, dr Motrenko je rekla da on nece dati dobre rezultate i da treba da predje na Condensyl jer je njegova uloga da utice na poboljsanje morfologije, za razliku od Proxeed-a koji utice na broj. Tako da je moj savjet da ne gubite vrijeme nego da on predje na Condensyl. Meni je savjetovala da uzmem Impryl, ako ga ne nadjem onda Inofolic.

Eto, Puno srece svima, trebace nam.

07/12/2017
4:40 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2140sp_Permalink sp_Print

_246 Upravo tako, i ja sam vrlo skepticna zbog ovog Proxeeda, pije ga vec 4 mneseca. Prepisao mu je njegov urolog Magdelinic iz Cenex Medical-a. Broj se jeste popravio, ali morfologija ista ako ne i gora. Inace je strastveni pusac, pa sve mislim da je zbog toga.

Sve spermograme smo radili na Cetinje, jer su nam rekli da je tamo najtacniji. I morfologija uvijek 1% normalnih. 🙁

Gdje ima da se kupi taj Condensyl, i koliko kosta? Treba li recept, ili moze y slobodnoj prodaji?

Unaprijed hvala punooooo na odgovoru. 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
9 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…