A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
17/10/2017
12:19 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Vasilisa, kao sto ti je Svetlana napisala ,kod nas ima da se nadje Folicplus, proizvodjac je Abela farm, zeleno pakovanje. Moje iskustvo je da tri puta nadjem da je kupim, pa je onda nigdje nema i sve tako. Bas je to bzv! A ona je jedini oblik aktivne folne kisjeline koji ima na nasem trzistu, ako se ne varam. Obicno kad u apoteci pomenes “aktivnu folnu” blijedo te gledaju..

Ja sad pijem folacin, trudna sam, i zbog trombofilije trenutno uzimam dvije tablete, a kasnije cu morati tri. Nerviram se sto pijem folacin, ali sta cu..pokusacu ponovo da potrazim Folicplus, pa da uzmem neku vecu kolicinu. 

Za ove vitamine sto si pomenula da Motrenko trazi, ne znam. Kad sam ja isla kod nje, meni ih nije pominjala. Ali vidim da im je sastav kompleks B vitamina i metilfolat-aktivna folna kisjelina. To je bas za kod nas koje imamo trombofiliju MTHFR. Znam da u Srbiji mogu da porucuju sa sajta Iherb, koji je provjeren, kod nas, nisam sigurna.. Valjda se javi neko ko zna vise o tome.

Vasilisa, ajde molim te kad stignes, ispisi mi svoje iskustvo, mozes i u porucu, vezano za tvoje iskustvo ne skakanje d dimera i prestanak srcane radnje.

Svetlana, zao mi je sto je tako bilo, ali znas i sama da biohemijska trudnoca puno znaci! Stvari se pomijeraju na bolje. I moje iskustvo je bilo slicno. Prvi ivf, biohemijska trudoca, i onda pred planirani drugi ivf, ostanem prirodno trudna. I evo sad ponovo, spontana trudnoca.. Tako da je sve moguce. I znas nase staro pravilo-odustajanja i predaje nema!

17/10/2017
12:27 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2062sp_Permalink sp_Print

Bila sam iznervirana i danima plakala i plakala…ljuta na svoj organizam.  Ali…proslo je..valjda 🙂

Konzilijum sam vec zakazala zbog nekog uputa od urologa koji ne mogu tako lako dobiti pa cu nedje kasnije raditi nove nalaze jer ne vjerujem da cu prije proljeca krenuti u postupak…

 Breskvice,jesi imala neke dodatne analize nakon biohemijske?

17/10/2017
12:44 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

A znam kako to ide..prvo se obradujes pa onda jos jedno razocarenje u nizu drugih. Ali nemoj..nemoj da dozvolis da te to unazadi na tvom putu. Ovo kazem jer je meni sad posle ove trudnoce koju sam, kao sto znas izgubila u devetom mjesecu, sve malo otislo “do vraga”, Tsh, secer, itd.. i onda pored svoj najveceg problema, imas jos dodatnih koji te samo koce.. Zato, glavu gore. i hrabro naprijed. Bice sve kako treba!

Nazalost nisam radila nikakve dodatne pretrage poslije biohemijske trudnoce, i sad mi je zao. Zao sto se tad nisam testirala na trombofiliju i antifosfolipidni sindrom, jer oni mogu da prave takav haos, da trudnoca krene i da usljed guste krvi, dok su jos ti krvni sudovi malecni, dodje do prekida kiseonika i zastoja u razvitku ploda. Mada si vjerovatno bila pokrivena fraxiparinom.

Ne sjecam se da li si se ti testirala?

17/10/2017
12:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2064sp_Permalink sp_Print

Nakon prve vto dr.Janjic mi je dao svasta nesto da se testiram ali mi moja dr to nije nista dozvolila jer su to testiranja nakon vise izgubljenih/neuspjelih trudnoca…tako da nijesam testirana ni na sta…cak ni na trombofilije.. nijesam primala fraxiparin… sad mi je stimulacija bila gonal f 175 cetrotide i kao stop puregon…

17/10/2017
1:08 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2065sp_Permalink sp_Print

Ne znam ko ti je doktorica, ali je kre*en! Oni samo slijepo postuju procedure..a to sto se nama zivot krati zbog gluposti, to nije vazno..Nazalost, sve se gleda kroz ekonomski segment. Ali isto tako znam o cemu pricas. Cak moja izabrana ginekoligica mi je rekla kad sam izgubila trudnocu u 9.mjesecu, da ne moze to da bude od trombofilije, da nema potrebe da se testiram, nego se eto tako “desilo”. Ja sam je samo pogledala i vec sjutra kupila kartu za Beograd i o svom trosku sve zavrsila. Inace, sam imala pravo da se testiram ovdje od nas u bolnici, ali nisam htjela nikoga da molim i da zavisim od necije dobre volje, a i mislim da se PAI trombofilija kod nas i ne radi, ispravice me neko ako grijesim.

Ne znam, razmisli, ali ja bi na tvom mjestu sve polako provjerila prije narednog postupka, jer kao sto znas, ivf postupak nije bas bezazlen. Velika kolicina vjestackih hormona se ubaci u organizam i tvoj organizam pod prislilom radi to sto radi, ovarijalna rezerva se trosi.. nije to bas tako jednostavno da bismo sve olako shvatali.

Meni je ivf radila dr Motrenko, a kod nje svi cim krenu u postupak stimulacije primaju fraxiparin, pa onda se radi d dimer i ako je ok, iskljucuje se fraxi.

17/10/2017
1:15 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2066sp_Permalink sp_Print

U svemu ovome moraa biti sam svoj doktor…strasno… dje u BG si radila trombofilije i koja je cijena?  I onaj drugi sindrom sto si gore navela je li spada u trombofilije ili se posebno radi?

Inace moja dr.mi je tada rekla znam da si (ne sjecam se tacno) cini mi se homo (heto) nemas se sta testirati na trombofilije vec pij aspirin uz folnu i vitamin e…?

17/10/2017
1:41 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
2067sp_Permalink sp_Print

Veliki pozdrav svim članicama Laugh

Breskvice, baš sam se obradovala kad sam pročitala novosti kod tebe – nek je sa srećom, uživaj u svakom trenutku, uz tebe smo sa željom da do samog kraja bude sve kako treba i da ostvariš svoj životni cilj! SmileSmileSmile

Svetlani, Vasilisi i svim ostalim članicama koje su u procesu ivf ili se pripremaju želim mnogo sreće… Laugh

Marina82

17/10/2017
1:55 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Trombofilije genetske sam radila na Institutu za molekularnu genetiku i gen.inzenjerstvo, i paket od 4 trombofilije kosta 17400,00 dinara, to je negdje oko 150 e.

Ovo drugo je Antifosfolipidni sindrom, a to je skup raznih parametara, i to je stecena trombofilija. To sam radila u Beo labu, u Beogradu, i to je bilo negdje oko 160 e. S tim da sam ja pored onog sto mi je dr Motrenko napisala da uradim, uradila i sve sto sam nasla da se povezuje sa antifosfolipidnim sindromom, pa sigurno nekih 10tak parametara. Evo ispisacu ti: lupus antikoagulans, protein c, protein s, anti TG antitijela, Anti TPO antitijela, ANA, beta2-glikoprotein IgG, beta2-glikoprotein IgM, antifosfolipidna antitijela IgG, antifosfolipidna antitijela IgM, LA/SSB antitijela, RO/SSA antitijela, antikardiolipinska antitijela IgM, antikardiolipinska antitijela IgG. 

U Beolabu rade i genetsku trombofiliju, i jefitinija je nego na institutu, ali je meni dr rekla da idem na institutu, pa sam je poslusala. Mislim da to slobodno mozes sve u Beolabu da odradus, i da ti sve bude oko 250 eura. Inace i kod nas u Bonalabu rade genetske trombofilije, sve cetri, ali one kod njih kostaju 460 eura! Znaci isplati se i kupiti avionsku kartu i sve testirati u -beogradu, i jos ti ostane novca 🙂

Ne znam kako je dr mogla da ti kaze da si homo ili heterozigot bez uradjenih analiza! Ona to ne moze da zna!

Ja od cetri genetske trombofilije imam dvije, MTHFR i Pai, i to sam heterozigot. To znaci da je mutacija samo na jednom lancu, u prevodu da sam naslijedila samo od jednog roditelja. Svakako je ozbiljnije ako je neko homozigot, onda je naslijedio od oba roditelja.

Moji nalazi antifosfolipidnog sindroma, su bili ok. 

Inace sam prije trudnoce imala terapiju, 50mg aspirin protekt, folna kisjelina, i na pola godine ampula-injekcija B vitamina. Ovu terapiju mi je prepisala dr hematolog u odnosu na rezultate trombofilije, a cim sam dobila pozitivan beta HCG test prekinula sam sa aspirinom i krenula sam da se bockam sa Clexanom..i sad molim boga da sve bude ogov puta kako treba..

Eto, nadam se da ce ti ove informacije koristiti. Ako ne planiras postupak do proljeca, polako, sve odradi pa u nove pobjede.

17/10/2017
1:59 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2069sp_Permalink sp_Print

Draga Marina, hvala na lijepim zeljama! 😀 ja disem na pola..zbog ovog prethodnog iskustva koje i nije bilo tako davno, pa mi je valjda jos sve svjeze.. Zaista se nadam da ce biti kao i sto si napisala.

17/10/2017
2:06 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2070sp_Permalink sp_Print

Hvala ti puno na ovako opsirnom objasnjenju,koliko se ceka da budu gotovi nalazi u BG? 

17/10/2017
2:11 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
2071sp_Permalink sp_Print

Od početka diši za dvoje SmileSmile

Jeste sve još svježe, ali si imala veliku sreću da prirodno ostaneš trudna i izbjegneš svu proceduru ivf postupka i unošenja velike količine hormona i ostale terapije…

Neću pominjati Jacin i moj slučaj sa prvom trudnoćom i ogroman strah i strepnju tokom druge trudnoće, ali kad smo mi nastavile borbu i došle do cilja i ti ćeš!

Samo naprijed! LaughLaughLaugh

Marina82

17/10/2017
2:19 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2072sp_Permalink sp_Print

A ocu..znam da ocu! Nazad nema 🙂

Znam da ce sve ovo jednom biti juce, i da cu se nadam se kako ja tako i ostale cure sa foruma pridruziti Jaci i tebi. Samo u ovom nasem sistemu, nema opustanja, tj.ja nazalost ne vjerujem bas doktorima, jer je i prosli put po njima bilo sve u najboljem redu, kako su govorili “skolska trudnoca”, pa trt! Draga Marina, kod nas je na zalost ljudski zivot jako jeftin, i to je surova realnost. Nego da ne gnjavim i vas i sebe sa ovim mislima, imam ih na pretek 🙂 Moram biti pozitivna! 

Svetlana sve je bilo gotovo za najduze 10 tak dana. 

17/10/2017
4:44 pm
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2073sp_Permalink sp_Print

Hrabre zenice, dobar dan! Pratim forum vec godinama… Ja sam u ovoj prici dvije godine… Kod nas je problem muski sterilitet i moji pcos jajnici.. Prvi pokusaj smo radili u klinici Life, a drugi na Ct-u.. Sad cekamo betu.. Pozitivnu, nadam se 🙂 Divim se svim zenama koje prolaze kroz ovaj proces koji je nevjerovatno tezak.. Veliki pozdrav! 

17/10/2017
5:45 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2074sp_Permalink sp_Print

Svetlo bas mi je  zao?  Nema odustajanja nego kreni u sve moguce pretrage! Je li to tebi prva biohemiska?

Breskvice kako mi je milo zbog tebe. Bas, bas se obradovah! Hvala Bogu pa je dosla nova trudnoca i to opet prirodno. Videces kako ruzna secanja polako pocinju da blede. Budi oprezna, cuvaj se i mozda razmisli o lezanju u bolnici u nekom trenutku. Ja sam mislila posle gubitka trudnoce da cu sve vreme prelezati u bolnici. Ali nisam. Lezala sam 20 dana kada je naisao taj period kad je do porodjaja doslo. Ispostavilo se kao dobro jer sam bas u tom 6 mesecu imala krizu! Nije lako. Ali veruj mi retko se desavaju takve stvari dva puta. Sad si pod terapijom sto je najbitnije i uzivaj! Ti si na pocetku trudnoce je l tako?

Vento dobro dosla i da ti ovaj nas forum odmah donese pozitivnu i visoku betu! ?

17/10/2017
7:30 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2075sp_Permalink sp_Print

Jaco, sad sam treci mjesec, dakle pocetak. Meni se sve ono izdesavalo prosli put na samom pocetku devetog mjeseca. Sigurno kad dodje to vrijeme da ce morati da me hospitalizuju, jer cu biti luda zena 1000%. Sad ne mogu ni da pomislim na to.. Uglavnom, idem polako, dan za danom, i nadam se najboljem, pa cemo vidjeti.

Vento, dobro nam dosla. Drzimo ti pesnice da ovog puta bude srecno i uspjesno 🙂

17/10/2017
11:10 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2076sp_Permalink sp_Print

Pozdrav drage žene! 🙂

Bravo Breskvice, to su diiiivne vijesti, jako sam se obradovala 🙂 Samo polako, uz clexane će sve biti dobro, a naravno opreza nikad nije dosta, ali vjerujem da će sve biti kako treba ovaj put. 

Svetlana žao mi je što to čujem, ali ne daj se! Naša borba se mora isplatiti. I ja ti preporučujem da odradiš sve moguće analize prije narednog postupka, a trombofilije obavezno. Radila sam ih u Beogradu, isto kao Breskvica, s tim što sam ja nasledne trombofilije radila u Beolab-u i budu gotovi nalazi za 4-5 dana, a cijena je oko 80€. Stečene trombofilije, tj.taj skup nekih analiza sam radila u našem KBC-u. Takođe, veoma dobra laboratorija u Beogradu je i Konzilijum. 

Vento, dobro nam došla! Od srca ti želim pozitivnu betu :))) I ja sam trenutno u postupku druge VTO, a prvu sam radila u klinici Life.

18/10/2017
3:24 am
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2077sp_Permalink sp_Print

Dobro vece, drage dame! 

Breskvice, cestitam… Bice ovaj put sve kako treba.. Znam da je sve ovo igra zivaca, ali samo pozitvno razmisljaj.. Svetlana, potpuno te razumijem.. Nama se prva vto iskomplikovala jer su meni nalazi pokazali pozitivnu toxoplazmu.. Zahvaljujući jednoj doktorici iz Pg otisli smo u Bg na Institut za med. istrazivanja (inace na nasem institutu nijesu umjeli ni da mi objasne nalaz i samim tim me isprepadali do ludila). Loknice, gdje radis vto? Meni je veceras prva noc poslije embriotransfera i vec me ledja bole od lezanja:) Ovaj put sam sebi obecala da necu osluskivati organizam, ali vjerovatno necu odrzati obecanje 🙂 

18/10/2017
7:35 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2078sp_Permalink sp_Print

Pozdrav cure, hvala na informaciji za folnu 🙂

Breskvice kako lijepa vijest 🙂 Baš si me obradovala..Uzivaj i opusti se koliko možeš, znam da je teško, ali probaj:

Što se tiče mog iskustva sa d dimerom, niko mi nije ni rekao da ga uradim, bilo je sve ok, jasna srčana radnja, onda su iz čista mira počele kao neke sitne neobjašnjive mrljice na vešu, kao tačkice tamnije boje. Odmah sam posla kod dr, ona je samo konstatovala slab protok,slabu srčanu radnju i da dođem za dva dana. Ja odmah sama uradim d dimer, on potpuno u granicama normale, i to je potvrdilo više dr koji su vidjeli da takav nalaz nije pokazivao potrebu za fraxijem, ja sam inače bila samo na aspirinu i folnoj. Posle dva dana dr je samo konstatovala prestanak, kad sam pitala za fraxi rekla je da se to daje od embriotransfera i da je sad kasno. Svetlana zna o kojoj dr je riječ. 

Tako da u ovoj našoj priči zaista nema pravila. Svetlo, drži se..znam kako se osjećaš, ali zaista razmišljaj da je to korak naprijed, kad je bila biohemijska, biće i “prava”. Samo strpljenja..

Vento, dobrodošla nam. Sjećamo se svi isčekivanja bete, pokušaj da nešto čitaš ili gledaš tv , da ti vrijeme brže prođe.

Jaco, irena, poljubac i hvala na lijepim željama 🙂 

18/10/2017
11:01 am
vento
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
25/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
2079sp_Permalink sp_Print

Je li vam se desavalo da imate temperaturu posije et? Mislim, nije neka temperatura.. 37.. Moze li biti od utrogestana? Koristim ga vaginalno…

18/10/2017
11:06 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2080sp_Permalink sp_Print

Vento,srecno ti! Odmaraj!

Imala sam ja takvu temperaturu cijelo vrijeme a javlja se od utrogestana,tako sam bar procitala na forumima,koliko su ti vratili?

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
14 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…