A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
07/12/2017
4:49 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2141sp_Permalink sp_Print

Cobdesyl je za morfologiju, i moj suprug kao sto rekoh gore treba da pocne da ga pije, to je valjda relativno nov lijek pa tek sad pocinje kod nas da se koristi, moj muz je bio popio jednu zapravo kutiju, 50ak eura je, al ga je tesko bas naci ovdje kod nas, i on se pije 3-4 mjeseca i onda se prekida, tako da uknapiraj to, jedna kutija je dovoljna za mjesec skoro ja mislim, pio ga je nedje u septembru pa sam zaboravila, a inofolic sam ja kupila u beogradu jer je gore oko 12 e kutija ovdje je 20 ak ja mislim, pa sam gore uzela 5 kutija. 

07/12/2017
4:54 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2142sp_Permalink sp_Print

Mom suprugu je doktor sa CT preporucio Speman tablete da pije na biljnoj su bazi a dobro su se pokazale…krajem mjeseca je na kontrloni spremogram pa cemo vidjeti…pio je profertil ali nikakvog pomaka nije bilo…

Ja sad ne pijem nista…nakon praznika cu poceti jer necemo prije proljeca u postupak,trudim se da se pazim ishranom zbog insulinske rezistencije ali mi nesto ne polazi bas za rukom….. 🙂

07/12/2017
5:05 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2143sp_Permalink sp_Print

Condensyl se moze naci u apotekama kod nas, iako sam ja narucila iz BG dvije kutije , tamo je oko 3 e jeftiniji nego ovdje i tesko se nalazi. Medjutim u apoteci preko puta AND1 ga ima kosta 42e i farmeceut koji radi tamo se cudila na moju konstataciju da ga nema u PG, kao uglavnom ga ima. Tako da ako se potrudite mozete ga naci i ovdje. E da , pije se 1tbl dnevno i kutija je za citav mjesec tj 30 tbl.

Ono sto znam jeste da min 3 mjeseca je potrebno da bi se mozda mogla primijetiti neki pomak u spermogramu.

A svakako bih molila cure koje imaju iskustva sa neuspjelim VTO da mi tj nama novajlijama kazu sta se to zapravo desilo pa nije doslo do zaceca?!

07/12/2017
5:17 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2144sp_Permalink sp_Print

Hvala punoooo. Bas cemo ga potraziti u apoteci preko Morace, pa da proba i sa njim. Da pije i Proxeed i Condensyl. Moze li istovremeno, sta mislite?

E ne znam stvarno, bas sam skepticna sto se tice VTO i nesto me bas bas strah. Najvise zbog razocarenja od neuspjeha. Nekako sve odlazemo i odlazemo, u nadi da ce tablete pomoci. Da se nekim čudom desi prirodna trudnoca :(((

Koliko dugo ste vi u braku, koliko vec pokusavate na bebi?

Mi se vec 3 godine trudimo, ali jos nista 😉

07/12/2017
5:36 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2145sp_Permalink sp_Print

Pa mi mnogo krace, ajde da kazem godinu dana, ali prije ce biti nekih 7-8 mjeseci. Tesko da ce doci do zaceca prirodnim putem, to ako bi se desilo kod vas, a i nas bio bi samo dar od Boga kao neko cudo, sto ne znaci da je nemoguce.
Mom suprugu je 3% morfoloski “ispravnih”. Tako da nema cekanja, ako to zelite. Sve naravno zavisi i od toga koliko imate godina, a posebno zena, jer njen broj i kvalitet janih celija se smanjuje sa godinama. E da, i moj suprug pusi od svoje 14god, tako da vec ima 27god pusackog staza, poslednjih mjesec dana je smanjio na 15 cigareta, a to je islo uglavnom na 2 kutije dnevno.

Mislim da ne bi trebalo istovremeno da uzima i Proxeed i Condensyl jer previse vitamina moze jednako da dovede do problema. Tako da se prebacite sto prije na Condensyl.

A jesi li ti radila histeroskopiju?

07/12/2017
5:50 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2146sp_Permalink sp_Print

Moj suprug nije uopste pio nikakve tablete mi smo se odmah odlucili da idemo na vantjelesno mi smo  mladi ja imam 23 a on 27 ,vec 3 godine smo u braku i ja sam cak prosle godine otisla prvi put bas u ovo vrijeme sam bila,necu da gubim vrijeme jer sto prije lakse ce mi posle biti,evo pocela sam danas da pijem bas puno vode i jedem pomorandzeLaugh ja vec nocas idem malo u setnju kd ste vi prvi put isle kolima da se vozite posle ET? 

Ja sad radim ono sto osjecam da mi prija pa bice kako bude nadam se najboljem! Laugh

07/12/2017
5:53 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2147sp_Permalink sp_Print

Histeroskopija mi je zakazana sad za 22 decembar. I on ima 19 godina “pusackog staza”. Sad je malo smanjio, jer ne moze nikako skroz da “batali” cigare. Konzumira i on recept sa medom, pije cink, selen, vitamin E. Svaki dan jede nesto kosutnjavo: sjemenke, bademi, ljesnici, pistaci. Pa sve zivo sto smo procitali i nasli po internetu.

Ne znam ni sama vise, bas me frka i strah od svega.

Inace ja sam sad napunila 30 godina, a on ima 36 god. Kod mene je sve idealno. Sve moguce sam ispitala i sve je u redu.

Eto samo taj mrzni spermogram :p

07/12/2017
6:00 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2148sp_Permalink sp_Print

Mi svako jutro chia sjeme i cijedjene pomorandje i limun, popodne vocni smuti(banana, ananas, mango, jabuka, kruska, dzumbir,pipun, sok od limuna/pomoradze/grejpa…). Jos se fizicki nisam aktivirala, ali planiram sjutra poceti na fitnes.

Nama je prvi put, pa jos ne zanmo sta ce nam reci za smjernice posle ET.

07/12/2017
6:01 pm
_249
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2149sp_Permalink sp_Print

Meni su radili histeroskopiju na Cetinju prvi put nije bilo bas sve ok imala sam neke mikrociste sto inace ne bi nista smetalo ali poslo je u pitanju VT morala sam da pijem tablete mjesec dana posle toga su mi uradili drugu i sve je bilo u redu posle toga 

07/12/2017
6:08 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2150sp_Permalink sp_Print

E pa mladi ste da kazem, ja imam 36, a suprug 42god.

Mozda ce histeroskopija pokazati da ima mozda neki problem i kod tebe, sitnica ko sto je mali polip. Ja sam isla na redovne kontrole kod ginekologa i ranije, i slucajno prije pola malo vise od pola godine otkrijemo da imam polip omanji. Kad sam uradila histeroskopiju, bio je jos jedan jos manji, ali je vazno da se odradi da se vidi da li je dobra prohodnost jajovoda, tom prilikom oni skinu i te polipe, vidjece i stanje materice kakvo je unutra. Moze svasta da bude tu kao mali problem koji ne dozvoljava da dodje do zaceca. Ne zelim da te plasim, ali cisto da te uputim da i tu moze da bude problem. Najvaznije je da se opustimo, sto je najtezi dio.

Korak po korak, dok cekas histeroskopiju uradi OGTT ? Ako insulin zeza onda i on pravi problem. Tako da i to je poslejno da provjeris, a svakako je pozeljno da imas taj nalaz za VTO.

07/12/2017
6:20 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2151sp_Permalink sp_Print

Odradila sam i OGGT, to mi je Lazovic trazio za svaki slucaj, i kolposkopiju. Za sad je to u redu.

Jedva cekam i histeroakopiju. Znam da moze biti i nekih polipa, pa ce ona pokazati najbolje. 

Evo vidjecemo jos i to. A nismo bas ni premladi 🙂 godine leteeeee 😉

Puno punoooooo strpljenja svima. I pozitivnih misli, koliko je to uopste moguce. Ipak je tema bas “škakljiva” i osjetljiva.

Ja bas rijetko sa kim mogu skroz otvoreno da pricam o tome, da me bas razumije i shvati. 🙁

07/12/2017
6:36 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2152sp_Permalink sp_Print

Super, ako ti je OGTT bio dobar to vise ne moras da radim, mozda i histeroskopija bude ok. Samo polako. Ja imam par drugarica sa kojima mogu da pricam, zato mogu da kazem da je individualno sve, i nema pravila. Svaki organizam je prica za sebe, tako da se i ovo desava svakome razlicito.
A godine lete li lete 🙂
Najvaznije je da mi budemo opustene i da se e strsiramo, sto je lako reci , a li ne i izvesti.

A ako imas pitanja i zelis da pricas evo pun forum zenica koje su tu iz tog razloga, samo ste nismo sve i uvjek raspolozene da se dopisujemo.

🙂

07/12/2017
6:58 pm
_248
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
06/12/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2153sp_Permalink sp_Print

Upravo tako, forum je fenomenalan i puno pozitivnih zena. Tako da smo podrska jedna drugoj. Da se nadamo onom najboljem, i da svaka ispuni svoj cilj.

Pa kad-tad. Neko prije, neko kasnije. Ali cemo sve stici do cilja. U to sam sigurna :*

07/12/2017
8:47 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2154sp_Permalink sp_Print

Bravo. To su prave rijeci. :*

07/12/2017
9:14 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2155sp_Permalink sp_Print

Dobrodošle sve nove članice. Tu smo, javiće se i ostale.

Teško je reći šta je to ono što dovodi do neuspjeha.. kad bismo to znali ne bi uspjeh vantjelesnih bio taj koji jeste. Ima nešto u prirodi, u trenutku, a svaki organizam je različit. Mi smo recimo bili idealan par za uspjeh. Suprugov nalaz je bio savršen, a kod mene smo imali samo policistične jajnike. I dešava se da ja u toku cijelog procesa stimulacije slabije reagujem na terapiju. Dobijemo tri embriona, od deset zrelih jajnih ćelija, a samo jedan bude “odgovarajućeg” kvaliteta, bude biohemijska trudnoća. Doktorka (dr Motrenko) je rekla da je u pitanju loš kvalitet jajne ćelije. E sad, ja sam i pored tog navodnog lošeg kvaliteta kasnije  dva puta ostala  prirodno u drugom stanju poslije te VTO. Uglavnom, poenta je da ništa nije nemoguće i ništa nije nerješivo. Tako i loši spermogrami nisu za veliku brigu, dovoljan je samo jedan onaj pravi i eto vama vaših bebica 🙂

Mislim da ko god udje u ovu priču, ima nevjerovatnu snagu. Da je teško, teško je jako, ali treba misliti na krajnji cilj. Potrebno je jako puno strpljenja i treba biti što je moguće pozitivniji. Vjerujte da ima velikog uticaja. 

I svakome ko ulazi u ovu priču predlažem da prije svega uradi kompletnu dijagnostiku. Nažalost, doktori to rade vrlo površno i morate same tražiti i istraživati. Ima baš puno toga ovdje na forumu. 

Želim vam da što prije dođete do najdivnijeg cilja 🙂

07/12/2017
9:21 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2156sp_Permalink sp_Print

Hvala Beskvice. 

Imam pitanje za tebe, da li si prije VVTO tada kad nije uspjelo i kad su ti rekli da je zbog kvaliteta jajnih celije, uzimala prije toga nesto od suplemenata? Inofolic? Bilo sta? Da li si fizicki bila aktivna? U principu da li si se pridrzavala onogo sto je potrebno da kvalitet bude bolji?

Da budem jasnija, pitam jer me zanima da li se takve “stvari” sa jajnim celijama desavaju i pored naseg truda da ih poboljsamo?

07/12/2017
9:46 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2157sp_Permalink sp_Print

Uzimala sam samo prirodne stvari, čajeve, med sa koštunjavim voćem, suve smokve u maslinovom ulju, fizički sam uvijek aktivna, nemam problem sa viškom kolograma niti ista od onih propratnih stvari koje idu uz policistične jajnike, to i jeste razlog što smo mi trebali biti lak slučaj, ali eto..

Poslije toga sam se “opametila” i u periodu kad sam se pripremala za drugu VTO, sam uzimala proxeed, i sve ovo što sam gore navela. I ostala prirodno u drugom stanju. Onda sam pitala pomenutu doktoricu kako je to moguće, a ona je rekla da smi imali dobru jajnu ćeliju. Dakle, mislim da svi ti suplementi i prirodni preparati mogu da pomognu, ali je jedno sigurno, a to je da ne štete! Moj organizam je bio malo tvrdoglav, a iskreno da ti kažem, možda mi i nisu potrefili pravu stimulaciju. Sad je i Loknica imala slično iskustvo, da je slabo reagovala na terapiju. 

Nažalost tu trudnoću sam zbog trombofilije izgubila u devetom mjesecu. Zato i trubim stalno da je potrebno, na svoju ruku, uraditi sve moguće prije samog procesa. Nisam samo ja nažalost imala takvo iskustvo, već nas ima na ovom forumu više..

Posle ovog groznog iskustva, sam koristila femisan kapi, kad sam sa njima završila, pila sam inofolic. U međuvremenu sam ustanovima i insulinsku rezistenciju, ali moj dr endokrinolog, upravo jer nemam viška kilograma mi nije uključio terapiju, već pazim sa ishranom. Za sad mi ok ide.

Inače sam ponovo trudna, primam heparinsku terapiju i nadam se najboljem. 

07/12/2017
9:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2158sp_Permalink sp_Print

Breskvice,kako nadoknadjujes potrebu za slatkim zbog i.rezistenicije…meni nesti ne ide bas najbolje…samo bih slatko jela…negi poceh da treniram pa se nadam boljem.

07/12/2017
10:05 pm
_246
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 17
Member Since:
24/11/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2159sp_Permalink sp_Print

Ja se kao sto rekoh lagano pripremam za prvu VTO. To breskvice sto ti se desavalo je grozno, ali treba ici dalje i to ostaviti iza sebe. Dace Bog pa ce te obradovati ovog puta.

Koliko sam shvatila kod stimulacije uvjek je zeznuto i nikad se ne zna sta ces da dobijes na kraju. Mojoj drugarici u Srbiji su radili stimulaciju uz pracenje folukulometrije kako bi prirodno ostala trudna, i tad je doslo da hiperstimulacije sto se lose odrazilo, niti je ostala trudna, a sada joj je endometrijum bas istanjen. I eto posle vec 3-4 mjeseca ceka da vidi kakvo je stanje , jer oni tamo moraju da odrade 2 inseminacije, i ako one ne budu uspjesne, onda tek imaju prevo da idu na konzilijum za VTO.

Mi smo krenuli kod dr Motrenko. Cini mi se da sam ovdje citala da ona zbog trombofilije odmah ukljuci heparin ili koju li vec zamjenu, i da onda nakon nekog perioda odradi nalaze i na osnovu njih iskljuci ili nastavi sa antikoagulantnom terapijom.

Tako da ne znam da li da radim nalaze za trombofiliju? A cula sam i da su jako skupi?!

07/12/2017
10:07 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2160sp_Permalink sp_Print

U početku je bilo baš čupavo, jer sam ja neko ko je ljubitelj slatkog, još ljeto, sladoledi, mmm (od jula mjeseca se ja hranim ovako). Nekako sam sebe ubijedila da to za mene ne postoji i gotovo.

I čak voće, jedem samo agrume i kisjele jabuke, i to kao dva međuobroka, koliko stane u šaku. 

Sad mi je recimo muka od slatkog, ne mogu očima da ga vidim, a ne da ga jedem, tako da je mnogo lakse.

Dobro je što si počela da treniraš! Prvo isključi sve konditorske proizvode. To ti je sve što se kupuje u prodavnici, čokoladice, bombone, keksovi i sokovi. Zadrži samo recimo crnu čokoladu..tako počni, pa polako.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
6 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…