A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
23/05/2013
12:33 pm
Maja R
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 68
Member Since:
24/11/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1061sp_Permalink sp_Print

Po tonalitetu placa!!! LaughLaughLaugh E svasta li cemo cut majko mila! LaughLaughLaugh

http://www.ticker.7910.org/as1cA9DoM360000MTE5ZGx6fDA1NjYwamR8TWFtaW5hIGtyb2ZuaWNhIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/as1cJIL0g410000MTA3NzdkfDAyOTQ4amxkfE1hbWluYSB2amV2ZXJpY2EgamU.gif

23/05/2013
6:22 pm
Dusko Mihailovic
Guest
Guests
23/05/2013
7:41 pm
Đuljdana B
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 132
Member Since:
14/09/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1063sp_Permalink sp_Print

Dusko, hvala ti puno, sad sam sve odgledala i bolje da nisam, bas sam se iznervirala. Koliko lazi i ljepote u njenom govoru, uh, Kristina, kako si izdrzala te gluposti, svaka ti cast.

Ja sam na svoj zahtev izasla posle 24h od porodjaja jer sam noc provela bez grejanja, a ujutru se tusirala hladnom vodom pred vizitu,pred novu godinu, i zaradila kasalj koji je trajao i trajao puna 2 mjeseca,o dojenju da ne pricamo, em sam drugorotka. Koliko propusta i neznanja ima tamo, to je strasno,a opet se negde sve gura pod tepih, ne znam cega se ljudi plase.

pisem i brisem ovaj post po 100 puta :-)

23/05/2013
8:05 pm
sonia007
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 184
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1064sp_Permalink sp_Print

I ja sam pogledala dobar dio emisije i rijeci nemam za ovakvo izmisljanje dr Crnogorac. Ta zena bi definitivno trebala da se bavi pisanjem romana ili bajki, a mogla bi i u politiku malo. Top izjava mi je da svako jutro pregledaju grudi porodiljama, ma nije nego…Kristina kako si ti strpljiva, blago tebi.

 

23/05/2013
8:08 pm
Kristina M
Guest
Guests
1065sp_Permalink sp_Print

Na zalost nijesam uopste ali sam u ovom slucaju bila iz nekoliko razloga. Ana najbolje zna o cemu pricam ali na zalost ne mogu i javno reci:) Tako vise nece biti to znam sigurno, tj takav odnos se sinoc i zvanicno zavrsio. Neki ljudi jednostavno ne zasluzuju da drugi sa njima imaju strpljenja, da im pomognu i sa njima saradjuju

24/05/2013
6:13 pm
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1066sp_Permalink sp_Print

Uputi me prijateljica na dio koji sam propustila u kojem ova gdja (namjerno necu reci doktorica) kaze da nije u nasoj tradiciji da majke doje po parkovima i kafanama, to je nesto sto se dijeli samo s bebom… :-) )))))))

 

Majjo, cini mi se da ono sto se cuje od pojedinog medicinskog osoblja ovdje (cast izuzecima) covjek rijetko gdje drugo moze cuti :-P

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

25/05/2013
11:06 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

meni je simpatican bio detalj kada brojka od 200 anketiranih (tj 7% kako istace dr) u odnosu na 3000 porodjenih ,nije bas relevantan broj za stvaranje utiska, ali kada od  tih 200 ima 27% (ili 54 od 3000) zadovoljnih , e to je vec druga prica!  osmijeh, sreca,ponos, zadovoljstvo…    

:)

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

25/05/2013
11:26 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

namjerno sam putila par dana da prođe pa da se nakačim na portal, koliko me žena iznervirala…

 

evo ću ja imenom i prezimenom da tvrdim da me tokom boravka na akušerstvu i to u 3 porođaja niko nikad nije pitao kako se osjećam, a ne što drugo! Pregled dojki??? brošure??? hrana??? 4 toaleta, grijanje!!! grijanje nijesmo imali februara 2012!!! tokom vanrednog stanja u cijeloj državi!

 

PIH PIH PIH nikad se neće stvari na bolje promijeniti u našoj državi, dok god su na vodećim pozicijama ljudi koji nijesu sposobni spoznati sopstvene greške i učiniti ih razlozima za napredak i poboljšanje, a ne gurnuti ih pod tepih i izigravati Boga. Da, poznati kompleks boga kod ljekara, a u ovom slučaju prije bih rekla “svako je car u sopstvenom selu”…

Ne mogu da vam opišem osjećaj bijesa i tuge i poniženja poslije onakve emisije. baš ne mogu

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

26/05/2013
10:32 am
Kristina M
Guest
Guests
1069sp_Permalink sp_Print

Tijana, oni to sad stvarno rade / pregledaju dojke, postoji glavna sestra Milica koja to radi i prica sa zenama o dojenju, ali ne radi npr vikendom, imaju ove brosure, stoje na stolovima (mada dzaba brosure kad ti treba praktican savjet), zaista je mnogo ciste ustvari bas cisto (mada su opet vikendi probelmaticniji i praznici), posteljina ne smije da ima tackicu odmah se mijenja, a sto se sestara tice ne mogu bez da lazem da su sve sem samo jedne koja je vazda takva bila neka Daliborka ili tako nesto, toliko bile i ljubazne, i pomagale, i bile samo za pohvalu.

Ipak svi prenabregavamo jednu stavr a to je da je ona zena svo vrijeme govorila o tome da se stvari poporavljaju i da se trude da ih i dalje unaprjedjuju.Dakle ipak priznaje da nije bilo dobro i da treba jos da se radi.

Ali i dalje ne pricaju sa majkama o stanju bebe, ne upucuju je dovoljno, nema infomacije kad joj trebaju, taj segment akusestva se ne moze pohvaliti ljubaznoscu.A dojenje kao dojenje da ne pricam. Mada mislim da oni ni nemaju dovoljno infomacija o tome sta i kako ispravno raditi i da bez prethodne dobre kvalitetne obuke dzabe sve, to im nedostaje i da bi davali ispravne savjete. To je problem naseg cjelokupnog sistema ydavstva, i onog famoynog na primarnom nivou jer te ovi u startu ne nauce kako treba, ne ohrabre da dojih, kljukaju ti dijete formulom… a onda ovi u DZ ti savjetuju odmah dohranu u vecini slucajeva i potpuno ali potpuno ubiju i svaku namjeru dojenja

26/05/2013
3:39 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1070sp_Permalink sp_Print

Kristina,

 

onda gospodja treba da kaže da su spoznali da su postojale takve žalbe i da su upravo u proteklih godinu dana uradilli to, to i to. Popravili smo odnos prema pacijentkinjama i tretiramo ih kao žive osobe, koje nijesu tu zbog nas, već smo mi tu zbog njih. Uveli smo obavezan pregled dojki, dozvolili smo da koriste toalete u “apartmanima”, počeli smo da mijenjamo posteljinu…

Mnogo bi ljepše zvučalo i zbog nas, koje smo boravile tamo, a i zbog same klinike. Nešto sam stekla utisak da je njen nastup više štetio klinici nego svi tekstovi porodilja.

 

I ja je ni malo nijesam doživjela kao nekog ko govori da se stvari mijenjaju, već nekog ko govori da to nije istina, da se nikada nije dešavalo, već oduvijek postoji pregled dojki, oduvijek imamo 4 toaleta, oduvijek se mijenja posteljina…

 

Možda je to samo bio moj subjektivan osjećaj, ali bi za njih bolje bilo angažovati PRa u buduće

 

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

26/05/2013
11:08 pm
Kristina M
Guest
Guests
1071sp_Permalink sp_Print

Ştrah me, ni u snu tzo docekati necemo:(

27/05/2013
1:09 pm
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1072sp_Permalink sp_Print

Mozda cete me kritikovati, ali meni je sve tamo podnosljivo. Daleko od toga da ne zelim bolje, ali opet sve se nekako istrpi. Jedino zaista ne mogu i necu da im oprostim odnos neonatologa i babica iz boxa prema majkama. Dojenje je zaista zapostavljeno. Dzaba je tu Milica koja nije bila prije 4 godine kad sam prosli put bila tamo, dzaba sad ima vise pumpica nego ranije… jednostavno ni ljekari ni babice ne motivisu majke. Osim toga, ne znam zasto nema neonatologa u jutarnjoj viziti ili zasto oni ne odrade vizitu tokom dana i ne posjete majke (sve majke, i one kojima se bebe redovno donose na podoj i one koje ne). Nego zene ranjene moraju da sepaju tamo do njih i cekaju, a tek prica koju docekaju… Ja bih se zaista obratila dr. Crnogorac ili kome god treba da se to uvede. Osim toga, hranjenje beba je skandalozno u svakom pogledu. NIsu normalni… samo da ih napucaju onog otrova, pa nema veze sto majke vec imaju natecene grudi, nema veze sto nece vecina njih ni probati kolostrum… i ono sto je najgore daju iz iste flasice formulu poprilicnom broju beba. Vidjela sam to svojim ocima. A to sto nama ne daju da im damo izmuzeno svoje mlijeko pravdaju nesterilisanim flasicama… licemjerje i skandal!

28/05/2013
12:12 am
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
27/04/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1073sp_Permalink sp_Print

još ni jednom se ne oglasih na ovu temu,ali konačno moram. isprovocirala me ona emisija. e drage moje ,mene su kući otpustili sa bebom a da mi niko nije ni spomenuo da je moja beba bila cijanotična i da nije zaplakala na rodjenju. niko,ali niko. kada sam primijetila sa 3 mj da nešto nije ok nastao je haos.da to nisam primijetila moje dijete ne bi nikad stalo na noge. od atda do danas(a to je godinu i pet mj) mi smo na fizikalnom tretmanu svakog dana po 2 puta. kada smo otišli na kliniku za mamu i dete u BG,odmah nam je rečeno,da je razlog porodjaj i da su to doktori trebali odmah prepostavitii,ili ako ništa a ono me bar upozoriti šta se može desiti…e sad ja pitam ,je li moguće da me neonalog nije ni obišao,ni porazgovaro samnom,a sve se ovo izdešavalo…ogorčena sam…

02/06/2013
10:57 am
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1074sp_Permalink sp_Print

nevena.lana,

izuzetno mi je žao što vam se to desilo! I potpuno je prirodan osjećaj ogorčenosti koji osjećaš. Evo sam i ja trenztno bijesna, a mogu misliti kako je tek vama…

Znam da je teško, ali ponekad moramo pričati o takvim stvarima, moramo osigurati da se ne ponavljaju greške, jer je očigledno da sve o čemu se ne progovori postane kao da se nije ni desilo. U nekim srećnijim državama bi se od strane same zdravstvene ustanove ozbiljna istraga sprovela čak i najmanjoj sitnici, a ne o takvim dešavanjima.

U principu bi mnogo manje nezadovoljstva i uopšte slučajeva gdje se dovodi u pitanje odgovornost medicinskog osoblja, bilo da postoji nezavisna komisija, poput unutrašnje kontrole, koja bi strogo pročešljala svaku pritužbu.

 

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

13/06/2013
7:22 pm
irena86
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 66
Member Since:
18/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1075sp_Permalink sp_Print

Evo mene sa malim zakasnjenjem.:)

Porodila sam se 28.maja, a stvari su isle ukratko ovako:

Pukao mi je vodenjak, nazvala sam svog dr.Raicevica- nije bio u gradu, dobro idemo dalje, nazovem dr.Mrdovica- ne javlja se. Znaci najgora scenario koji sam  mogla da zamislim, a da ne pominjem da se mjesecima prije toga dogovaram, pregovaram i dopisujem sa anesteziologom jer mi je to jako vazno, al dobro…Uspjela sam preko svoje sestre koja stazira u bolnici da dodjem do dr.Ane Vukcevic koja je bas tada zavrsavala smjenu ali koja mi je izasla u susret i pristala da mi da epidural. Medjutim, epidural sam dobila tek pred sam kraj porodjaja, jer kako mi je dr.Grdinic objasnio , grlic mi je zadebljan i visoko i otvorena sam samo 3 prsta. Pa su mi ukljucili indukciju i imala sam jedno 2h bolove na svaka 2 minuta, ali stvarno – ne pretjerujem, i bilo je…hm neopisivo:) To sam trebala da “predisem”, zalud sam isla u skolicu za trudnice i disala tamo 2 mjeseca, jer kad je doslo do ovih kontrakcija, bilo mi je samo da prezivim tih 30tak sekundi a na disanje nisam mogla da se koncentrisem.

Kad sam bila otvorena 8prstiju ukljucili su mi epidural i kad je pocelo da djeluje, olaksanje…dolje sve utrnulo , pojma nemam sta se desava, ali sam osjecala kontrakcije ali mnogo manje bolne nego ove gore pomenute:) i tako iz par napona na jednu stranu , pa na drugu i kad su mi rekli okreni se na ledja i iz 2 napona uz doktore koji su mi skocili na stomak, iskocila je ova moja mala cupavica sa dugom crnom kosom:) Sve u svemu u porodiliste sam dosla u 5.30 porodila se u 21.50h.

Bilo je bolno i mucno na pocetku ali na kraju kad sam osjetila blagodeti epidurala, pa makar i tad pred sam kraj, znacilo mi je. Pogotovu kasnije, kad su me sili nista nisam osjecala…

E sad, akusersko odeljenje…Odakle da pocnem. Pitam se dje su dr.Crnogorac one brosure sarene o dojenju?:=)

Dosta zena radi tamo i ima ih raznih, ja mogu reci da su svaki dan po vise puta dolazile da nas pitaju da li mozemo same u wc, da li treba da nam promijene carsave. Sto se tice pomoci oko dojenja, bilo je to otprilike ovako, daju nam bebe, i onako ekspresno pitaju “treba li kome pomoc oko dojenja” i sad meni kao treba, onda dodje namjesti bebu da uhvati siku i podje, posle 3h beba opet ne jede i tako a ti sestru vise dozvat ne mozes, i tako prodje onih sat vremena i to je to. Ja sam imala srece sto sam nekako uspjevala da uspostavim kontakt sa bebom i sto je vukla od starta, ali se desavalo par puta da dodje uspavana ljepotica, musava , ocigledno sita formule i tako provedem sat vremena pokusavajuci da je probudim i nista.

Ja sam bila soba na dnu odeljenja, pored kojeg su vrata koja vode u neki hodnik, gdje se sestrer i doktori okupljaju da puse, i uvece otvore ta vrata i dime i ja kao da zivim u pepeljari. prvu noc sam iskulirala a drugu noc kad su bebe bile kod nas na podoju i one puse i to smrdi, ustala sam  i rekla im kako nema smisla i plus su bebe tu. i one su samo skocile i zatvorile ta vrata i nastavile tamo dje su stale…Onda porodilje koje puse u wc-u! ionako mi je hemoglobin bio ne znam kako nisko i jedva dodjem do wc i udjem i ocu da panem u nesvijest…ima nas raznih i sa ove i sa one strane!

U svakom slucaju jedva sam cekala da me puste kuci i srecom izasla sam posle 2 dana. i da kad sam dosla kuci,prva pelena koju sam promjenila bebi je bila ne puna,nego kao da je nisu satima i satima presvlacili i koza sva ojedena…greotice.

Eto to vam je to , sve u svemu nadam se kad se sl.put budem poradjala nadam se nekom ljepsem akuserskom odeljenju i porodilistu sa pripravnim anesteziologom.:)

                                                Gora 28.05.2013.

13/06/2013
9:11 pm
Kristina M
Guest
Guests
1076sp_Permalink sp_Print

Draga Irena85 cestitam, uzivajte zi i tvoja bebica sada, a mi smo tu ako bude trebala kakva pomoc oko dojenja. 24 sata – 24 sata!

Necu komentarisati porodiliste KC odnosno GAK danas, ali hocu za koji dan, vrlo konkretno, i nadam se da cemo se ponovo pisati svi koliko nas je kao u dobra stara vremena ako ne i vise. Na zalost ne o lijepim stvarima, ali dobo i to je nesto jer ocigledno da bismo dosli do lijepih moramo uz pomoc ruznih.

14/06/2013
2:42 pm
teama
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
30/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1077sp_Permalink sp_Print

Evo da i ja napisem svoje iskustvo iz Pg porodilista!

Porodila sam se 29.maja. oko 10 sati ujutro sam posla na redovnu kontrolu. Prilikom pregleda pocne da mi curi sluzavi cep, dr kaze otvorena 3 cm i salje me na ctg. Na ctg-u za 10 minuta 3 kontrakcije, jedna koja je bila oko 90 i dvije slabije od 60. ja nista ne osjecam J

Nosim isjecak da dr vidi i ona uz osmjeh komentarise vidimo se u toku dana. Muz i ja skroz zbunjeni, dje se vidimo? Ona kaze porodjaj pocinje dodji kad te sastave bolovi ili kad pukne vodenjak. Ja i dalje zbunjena pitam dje cu sad, ona kaze idi kuci i setaj.

Podjemo kuci, ja udarim da cistim i spremam i perem, i ponekad kao mjerim kontrakcije medjutim ne mogu se pohvatati sa njima jer su na 3 minuta ali traju oko 15 sekundi. Bolova nidje. Setala sam i radila po kuci do nekih 15h kad mi je dosadilo, pa sam spakovala muza i posli smo malo da dremnemo. Spavali do 17h J i dalje nikakvih bolova. Kontrakcije na 2 minuta trajanje 20tak sekundi. Muz vec googla moje simptome i govori mi ti se zeno poradjas! Ja ga pitam jel mu izgledam kao neko ko se poradja?! Vec u 19h mi postaje dosadno i saljem dr poruku da pitam sto da cinim od sebe, jer nit bolova nit vodenjak puca. Ona kaze da dodjem da me pogleda. Idem pod tus, sredjivanje i sl, uzimamo stvari za svaki slucaj i idemo put bolnice. U 19.40 dolazim na pregled, otvorena 4 cm glavica se spustila, dr pita jesam li uzela stvari. Vracamo se do kola, uzimamo stvari, idemo na prijem, pa na presvlacenje i u porodiliste. Docekuje me straija babica sa rijecima-ih ova nam nece do sjutra ujutro! Noge su mi se prekinule…. uzima mi mjere, uzima podatke radi pregled i govori-izvini ja sam se strasno ogrijesila o tebe, otovrena si 6 cm! Ja u cudu! Prije 10 minuta sam bila na 4 cm… ok bolova i dalje nidje?! Daje mi klistir i kaze idi setaj a ja pitam gdje je toalet J setala sam malo, popricala sa muzem i trk u toalet, i tako dva puta.

U jednom trenu nisam znala bih li opet u toalet il bih malo legla, pa sam isto posla da odmorim noge J Babica me prikopca na ctg i odradi pregled i samo zavika KOMPLETIRANA!! A meni dr posla na carski rez J Zovi dr da dodje, probi vodenjak i onda krenuse naponi. Do tad nisam imala bolova, ali kad su naponi poceli vala je bolnica od mene odjekivala. 4 napona i hop, beban je bio vanka. J Ja 6 konaca koje nisam osjetila. Dosla sam u 19.40 porodila se u 21.05 J

Porodjaj vrhunski. Stanje na odjeljenju, uzas blagi…

Prvi podoj sjutra u 6. dolazi sestra sa bebama pita treba li pomoc oko dojenja, ja kazem da treba. Ona prilazi pokusava da ga stavi na dojku, beban uznemiren nece da je prihvati. Ona mi uzima dijete iz ruku i pocinje da ga smiruje i govori mi da bi ga ona vratila u box… kad je tad nisam bacila kroz prozor! Pitam zasto? Ona kaze pa ne mozete da dojite a beba se uznemirila! Pitam je sta treba da radim, a ona mi kaze da bi bilo dobro kad bih mogla da sjednem. Mogu da sjednem za moje dijete, nema veze sto me rana boli. Sijedam i vidim sve zvijezde, beban prihvata bradavicu a ona komentarise uspostavljena laktacija?! I brzinom munje odlazi iz sobe. Beban ispusta dojku i onda se ja mucim…

Nakon toga niko vise nista ne pita…

Prozor pored mene zalijepljen selotejp trakom, furi na sve strane, sestre na odjeljenju puse, u wc-u otvoreni prozori kao i u tus kabinama. Tih je dana inace bilo prehladno…

Sva sreca mi posle dva dana kuci!

Danas bila prva kontrola, beban napredovao 500 grama, ja presrecna!

18/06/2013
1:41 pm
Kristina M
Guest
Guests
1078sp_Permalink sp_Print

Pitanje za sve zene koje su se porodile posljednja dva mjeseca u POdgorici – jesu li vam nudili pumpice za izmlazavanje i ako jestu kakve su bile odnosno jeste li vidjele kod cimerki neke pumpice koje su im sestre davale na koristenje ako ih same mijeste koristile?

 

 

18/06/2013
2:21 pm
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1079sp_Permalink sp_Print

Nadam se da ne smeta sto cu i ja odgovoriti iako sam bila tamo prije 4 mjeseca.

To za pumpice tamo nisam niti imala info, niti mi je padalo na pamet. Prije 4 godine je bila samo ona jedna velika u boxu. Medjutim, sad kad sam bila spazila sam jednu elektricnu (cini mi se avent) u onom ormaricu pored kreveta, dolje u cosku one donje ladice. U njoj bjese malcice zuckastog mlijeka (kolostrum), ali se vec ukiselilo… ne bih komentarisala dalje. Stavim ja to tako na prozor i niko nista. Tek sutradan pitam neku od sestara sta cemo s tim mora da je neka zena zaboravila, a ona mi ponosno veli da nije nego su to njihove koje daju zenama na koriscenje, mozete uzeti i vi ako vam treba…. Ja joj samo kratko rekoh da mi ne treba imam svoju, a i dodadoh da su je mogli oprati!!!

Elem, niti te obavijeste da ima i ta fora, niti se iko interesuje, a o higijeni da ne govorimo….

Da li je sto u ova 2 mjeseca promijenjeno, pisite…

18/06/2013
9:45 pm
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1080sp_Permalink sp_Print

Ne znam da li se promijenilo u ova dva mjeseca, ali prije skoro godinu stanje je bilo tuzno… Blago receno :) jedna pumpa na toliko porodilja, ne sterilise se, mlijeko nije moguce dati bebi ili ga cuvati vec ti i samo osoblje kaze da je to “cisto da se olaksa” osjecaj, jer bebe naravno dodju na podoje nakljukane formulom. Niko nije prao tu jednu pumpu koju sam vidjela.

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
8 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner