A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
01/03/2013
12:18 pm
Kristina M
Guest
Guests
1021sp_Permalink sp_Print

Prije tačno godinu objavljena je prva priča porodilja koje su imale negativno iskustvo na Klinici za ginekologiju i akušerstvo KLiničkog centra Podgorica, u okviru iniciative Uvedimo podgoričko porodilište u 21. vijek, koju su pokrenule Dnevne novine i portal Roditelji.me.

01/03/2013
2:59 pm
mamini decaci
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
05/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1022sp_Permalink sp_Print

Za proteklih godinu dana, iako je bilo najavljeno kako iz Ministarstva zdravlja tako i iz crnogorskog tužilaštva, niko od zaposlenih nije snosio odgovornost za nehumano ophođenje prema porodiljama koje u tu ustanovu dolaze ne zato što žele nego zato što su na to prinudjene. Njihova “istraga” nije makla sa mjesta, niti su po tom pitanju išta preduzeli. Smatram da za svaku ružnu riječ ili djelo koje se uputi-učini ženi koja je došla da se porodi taj “neko” treba da odgovara i to na način predviđen zakonom. Nažalost, godinu nakon što je javnost saznala kako se medicinsko osoblje odnosi prema pacijentima, odgovornih za to nema. Nijesam drugačije ni očekivala ali moram da konstatujem da je to- sramno. 

P.S. Nemam informaciju kakvo je trenutno stanje u KBC-u. Nadam se da je mnogo bolje nego što je bilo onda kada sam ja bila dio te priče. Ipak mislim da to nije dovoljno, te da svako treba da odgovara za svjesno počinjena djela ili izgovorene riječi.

 

12/03/2013
11:41 am
laki
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
11/03/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1023sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svima,

Bliži se dan termina porođaja i svakim danom je sve više pitanja i nedoumica. Naime, moju trudnoću je vodila doktorka  Dakić iz Doma zdravlja blok V (sad sam u osmom mjesecu), i nijesam išla ni kod jednog doktora koji radi u KBC. Moje pitanje je, kada prvi put da odem u GAK? Da li da odem na pregled tokom 9-og mjeseca i da li je to moguće ili da čekam da dobijem bolove ili da se “nešto” desi pa da podjem? Napominjem da nijesam iz PG i da ovdje nemam nikog osim supruga,pa nemam koga ni pitati a i prva je trudnoća, tako da ako vam se pitanje čiini glupim, imajte razumijevanja :)

12/03/2013
11:55 am
Kristina M
Guest
Guests
1024sp_Permalink sp_Print

Zasto bi bilo glupo? Ne opterecuj se time, ovdje se moze sve pitati:)

Kod Dr Dakic ces vjerovatno imati i preglede i u devetom mjesecu. Vidi sa njom sta ti predlaze. Cekas do termina, ako dobijes bolove pravac porodiliste. ne moras nikoga da znas, zasto bi. Ako predjes termin, onda ides cesce, kako ti kazu

27/03/2013
5:25 pm
bundevica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 40
Member Since:
04/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1025sp_Permalink sp_Print

Zna li neko dokle se stiglo sa renoviranjem porodilista u Pg?

27/03/2013
10:14 pm
Kristina M
Guest
Guests
1026sp_Permalink sp_Print
Slabo i malo, nece jos kazu, za mjesec i po dva, a ako budu imali istitempo kao do sada jos ce se pricekati. javljamo pocetom aprila sta ima novo
29/03/2013
12:34 pm
andjica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1027sp_Permalink sp_Print

Ja sam jedne prilike komentarisala da radovi u porodilistu nece ici bas tako lako,i bila sam zestoko napadnuta,jer sam iznijela svoje misljenje,cak sam u jednom postu namijenjenom meni dobila i “kako me nije sramota”. Namjera mi je bila samo da kazem da to ne ide tako lagano,i brzo,nego bas naprotiv samo se odugovlaci.Pacijenti su ispricali svoje iskustvo i to je na tome ostalo.

29/03/2013
12:52 pm
Kristina M
Guest
Guests
1028sp_Permalink sp_Print

Renoviranje i odnos prema pacijentima nije isto i nema veze jedno s drugim. Odnos se promijenio ili barem u vecini slucajeva, a evo odje dosta svjedoka tome. Radovi kao radovi, to je druga prica i nema veze sa pacijentima, jer ne zavisi od njih

29/03/2013
1:10 pm
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
20/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1029sp_Permalink sp_Print

A zna li se kada će ovo porodilište u Kodri biti gotovo? :)

29/03/2013
1:19 pm
andjica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1030sp_Permalink sp_Print

Ja sam upravo pricala o radovima i uslovima.

29/03/2013
1:33 pm
Kristina M
Guest
Guests
1031sp_Permalink sp_Print

Ne vjerujem ni da ce to skoro, tek su kredit dobili, mada je to sa privatnicima sigurno brze puno a i imaju sav novac

29/03/2013
1:48 pm
andjica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1032sp_Permalink sp_Print

Ja to znam ,i tu nema sta tako je,grudna hirurgija je onakva jer se neko dobro zalozio za to,i mozda svoje licne veze povukao,a na gin.toga nema,nekako mi se cini kad bi se neko od glavnih bas zalozio i potrudio da bi to bilo bolje i brze.

29/03/2013
2:11 pm
Kristina M
Guest
Guests
1033sp_Permalink sp_Print

Cekaj jos koji dan:) Bice novih vijesti  :)

05/04/2013
7:13 pm
tina
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 17
Member Since:
25/03/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Cao svima!

Kao shto vidite, na forumu sam nova, ali sam novaK i kad je u pitanju majchinstvo, jer prvog bebca ocekujemo u narednih mjesec dana :)

S obzirom na to da se bavim profesijom koja bi, prema nepisanom pravilu, trebalo u sve da sumnja, a imam oshtre kriterijume kad je u pitanju zashtita porodice, skoro osam mjeseci sam pokushavala da se informishem o dr koji bi eventualno bio u blizini kad krene porodjaj.

Kao cura sam uvijek koristila usluge privatne ordinacije Hera, no, na pochetku trudnoce su mi saopshtili da ne bi trebalo da mi ta dr (u vezi sa kojom su podijeljena mishljenja, ali sam njen pacijent nekih 7-8 godina i nikada nijesam imala zamjerku) vodi trudnocu, jer bih mogla doci u neprijatnu situaciju kad dodjem u KCCG. Uz to, zbog porodiljskog odustva i bolovanja mi je bio neophodan izabrani ginekolog, pa sam ga i odabrala. Dr Vuksanovic-Bozaric kojom sam odusevljena i koja mi je sve vrijeme pratila trdunocu (do sada).

U petom mjesecu trudnoce dobila sam jake bolove (bio je vikend) i suprug me je odveo u bolnicu, gdje nas je dochekao i primio stazhista (kako smo kasnije saznali) dr Jovovica. To je bilo jako neprijatno iskustvo za nas, jer su ljekar koji me je primio, dr Jovovic i dr Grdinic, nakon pregleda, a kada je trebalo uraditi ultrazvuk (i dalje sam bila pod jakim bolovima; sva sreca, na kraju se ispostavilo da je sa bebcem sve ok, a da sam imala upalu mokracnih) vishe pazhnje posvetili mojoj tetovazhi nego UZ.

Jezivo iskustvo, koje nas je, pa… poljuljalo. Najblazhe recheno. Mjesecima smo se raspitivali kod koga da odemo i koga (naravno nezvanichno) da odaberemo kao dr za “the day”.

A onda smo chuli za dr Globarevic od prijatelja. Na ovoj temi sam u nekoliko navrata pronashla sve pohvale za nju shto nam je bilo od koristi, ali eto, ponovo cu pitati sve one koji su imali iskustva sa njom: da li smo napravili dobar izbor?

Toliko za sada. Kad bebac i ja budemo i materijalno dvije osobe, javljam vam svoja iskustva iz porodilishta :)

 

05/04/2013
8:42 pm
Kristina M
Guest
Guests
1035sp_Permalink sp_Print

NIje me poradjala, ali sam bila na neke konsultacije kod nje prije godinu. Mnogo mi se svidjela i njen pristup. Uz to mi je moja dr preporucila kojoj beskrajno vjerujem

06/04/2013
10:31 am
teama
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
30/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1036sp_Permalink sp_Print

Moju trudnocu je pratio (i jos uvijek prati) dr Boljevic i jako mi je zao sto jos uvijek nije presao u KCCG. Upravo zbog toga sam poslednja dva mjeseca isla paralelno kod njega i kod dr Globarevic koja je diiiiiiiiivna!!! Ja sjutra ulazim u 32 nedelju, ali mi je ona vec spomenula mogucnost carskog reza iz razloga sto se ovaj moj beban jos nije okrenuo i ponestaje mu prostora, a ja sam uz to bas sitna. Na pregledu mi je samo rekla “ja te ne bih mucila, ali cemo pratiti situaciju”. Po njenoj preporuci sledeci pregled je u 34oj nedelji kada ce uraditi gin pregled, ultrazvuk i prvi ctg, a zatim cu na ctg ici nedeljno. Dr Globarevic mi se jako svidja, pristupacna je i vrlo prijatna i nekako mi lici na dr Boljevica :-) Ja sam ovom ekipom bas zadovoljna! Ali mi je zato svaki odlazak na predgled u KCCG jednostavno bljak…

06/04/2013
11:09 pm
tina
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 17
Member Since:
25/03/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1037sp_Permalink sp_Print

E ovako…

 

Danas imala prvi susret sa doktorkom Globarevic i moram vam reci da sam bash zadovoljna.

Iako tek za par dana ulazimo u deveti mjesec, ali se malisha vec zauzeo polozhaj, samo da pritisne dugmence, a i ja sam pochela da se pripremam, tako da cemo vam se vjerovatno brzo javiti sa utiscima sa porodjaja, iz porodilishta i ostalo :)

 

Kucamo se uskoro!

07/04/2013
10:23 pm
Kristina M
Guest
Guests
1038sp_Permalink sp_Print

Sa srećom i sa Anđelima

09/04/2013
4:58 pm
sunashce
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
07/04/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1039sp_Permalink sp_Print

Da li je tacno da ce porodiliste biti gotovo krajem juna? Tako su iz Ministarstva najavili na otvaranju Poliklinike.

09/04/2013
10:03 pm
Kristina M
Guest
Guests
1040sp_Permalink sp_Print

Tak su rekli iz Klinickog isto ali ko ce znati, kad su vec i do sada prolongirali nekoliko puta

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner