A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
29/02/2012
10:56 pm
rain_wind_storm
Guest
Guests
241sp_Permalink sp_Print

Evo i ja kao otac i muž da napišem par riječi na ovu temu 🙂

Iskreno ne znam što se dešava iza stakla,osim ovo što sam pročitao ođe,i iz iskustva moje supruge.

Što se tiče osoblja mislim da rade najljepši mogući posao na svijetu a to je donošenje na svijet jednog novog zivota.Mada izgleda da taj entuzijazam prođe vremenom,pa im taj entuzijazam pređe u naviku i rutinu.

Sjećam se,od samog prijema od strane dvije divne sestre koje sam prekinuo u ručku i nekoliko puta ih pozivao da dodju da smjeste neđe suprugu moju kojoj je vodenjak pukao nedaleko od KC,one su mi rekle da sačekam,da neće još porodjaj biti.Aj dobro,bolje one znaju no ja,meni je prvo njima ko zna koje.I kako su je smjestili i uveli iza onih vrata koja su tamo od izgradnje KBC,ja ostajem sa druge strane.Što se dešava?U nekim normalnim zemljama,eto da se ne pozivam na EU,no ću tuda oko nas,postoje čekaonice sa stolicama,postoje sobe…Kod nas postoji hodnik i stepenice,i postoji terasa tj dio od krova.E da postoji i automat za sokove i vodu.I čekaš i barem da ti neko nešto kaže što se dešava tamo iza.A tamo iza vrata ti nemaš pristup,ali pristup ima raznosač pica iz jedne gradske picerije.

Ne znam žene,ovo što sam pročitao što se vama dešavalo,i kako rekoh što znam da se nama sve izdešavalo,vama bi trebalo orden dat…

A što se tiče akcije ove,mislim da će odma biti demant od strane KC,i da će reći kako je sve najsavremenije i tako to…I da smo mi samo gomila koja radi protiv njih koji su najbolji na svijet…

29/02/2012
11:03 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
242sp_Permalink sp_Print

ma , nema sanse da se to opravda, prosto nemogu da prihvatim ni jedan razlog da bi me vezali…koja to bjezi sa stola u momentu izgona djeteta!  mozda se dizu i “bjeze” u toku spustanja bebe u porodjajni kanal, kad jos nije ni vrijeme za izgon a hoce na silu da je porode, kad nalijezu na trbuh itd, ali u samom izgonu mislim da svaka zena instinktivno zna sta i kako mora…tj kako jedino i moze!  nismo mi bica bez svijesti, pa nikad nisam vidjela zenku psa da leti naokolo kao luda dok donosi mlade na svijet, i ona zna sta joj je ciniti ,a kamoli zena…govorimo o vecini psihicki  uravnotezenih osoba, a ne o pojedinim slucajevima kad je bolest u pitanju.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
11:07 pm
Tijana
Guest
Guests
243sp_Permalink sp_Print

@mamika

pretužno je to odvajanje žena. ali iskreno, porodilje se bune ako su smještene sa Romkinjama u sobi. Meni je bilo banja, baš sam neke simpatične stvari naučila (kako poroditi posteljicu za 5 sekundi poslije porođaja, i uspjelo mi je ;))

 

@kristina

planira se izgradnja ginekološke klinike u krugu bolnice, između kc i fakulteta. Tamo će smjestiti ginekologiju, patologiju trudnoće, porodilište, akušerstvo i čak savjetovalište za planiranje porodice. U planu je izgradnja pravog kompletnog centra, iako nema baš suviše smisla zatvaranje savjetovališta u primarnoj zz i premiještanje na tercijarni nivo (baš će žena sa Konika ili iz Zete da ide u KC u savjetovalište)…

Po mom mišljenju to neće ni za 20 godina

29/02/2012
11:19 pm
bojasan
Guest
Guests
244sp_Permalink sp_Print

mamika vjeruj vezu jer mene su vezali bez razloga, bas sam bila dobra Yell a to kad te svezu pa ti bolovi krenu to je da umres…osjecas se ponizeno i svakako uhhh

29/02/2012
11:20 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
245sp_Permalink sp_Print

Tijana.p, pa kako, nauci nas Smile

a za odvajanje, pa ne znam, nisam iskusila pa ne znam  da li bih se nesto imala buniti, ali mi je tuzno da bar tada nemaju jednak tretman  (samnom je bila zena koju sam morala opomenuti da nakon koristenja wc solje pusta vodu, pojma nemam zasto ali nikad to nije radila, a eto nije iz pomenutih kategorija, i da u toku noci koristi vibraciju na telefonu jer sam cijelu noc slusala neku udaraljku “ginem ginem da ti skinem” kad god bi joj zazvonio telefon…1)

ovi planovi divno zvuce, podsjeti me na splitsko porodiliste koje smo imali priliku gledati na dnevniku kad je otvoreno, pa to je sf prica , koji luksuz i ljepota, a sad nakon 2 god od otvaranja pola toga ne koriste jer nisu osposobljeni ili im se ne da da se bakcu sa tim, i da razmaze porodilje (tipa porodjaji u vodi itd, a imaju uslove), bojim se istog ishoda…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
11:34 pm
Tijana
Guest
Guests
246sp_Permalink sp_Print

Prosto moraš vidjeti, ne može se ovako objasniti 😉

u principu je obična glupost, potpuno nepovezana sa ginekologijom i besmisleno je, ali ti tako dobro padne na pamet u potrebnom trenutku 😉

bila je ovog puta i jedna nevjenčana majka. nijesam lično čula, i bolje što nijesam, jer bi to vjerovatno bila kap koja bi me navela neki skandal da napravim, ali rekoše cimerke da su je sestre šikanirale tipa: pa kako nevjenačana, pa ono, pa ovo. neka cura 20ak godina, nije kukavica umjela da se odbrani…

01/03/2012
2:41 am
Tajchi
Guest
Guests
247sp_Permalink sp_Print

Apropo vezanja, vezu i u Bg-u. Naveli su da je razlog (apsolutno vjerujem), sto zena prilikom jakih bolova, a zbog polozaja na ledjima (koji mi je totalno nenormalan), ima tendenciju da “gura” nogama ili pokusava da ih vise rasiri. u tom slucaju se moze desiti da noga padne za onog drzaca pa bi se zena povrijedila. Meni je bilo cudno, pitala sam Mora li?, ali sam prihvatila najnormalnije kad su mi objasnili da je za moje dobro. Rukohvate nisam imala, a sigurno bi mi mnogo pomogli jer nisam imala za sta da se uhvatim da povucem. A sto se tice praga boli, psihicke spremnosti, ocekivanja i sl. to je kod mene sve palo u vodu! Premasila termin za 8 dana, imala kontrakcije 3 noci i 2 dana, dosla 3-ci dan u bolnicu nepun prst otvorena, vodenjak nije pukao, stavili me na sto u 8 i 30 ujutro, povecavali indukciju do besvijesti, a ja se nisam otvarala, radili na silu otvaranje grlica, 2 doktorke bukvalno sjedjele na stomak, imala kontrakcije pred porodjaj od pola 1 do pola 4 (3 cijela sata!!! na samo 35 sekundi od cega je trajanje bilo 30sek.a 5 svega pauza) i na kraju sam ih molila da je izvuku vakuumom!!! Na kraju su me pazili da se ne onesvijestim, da nisam bila vezana, a “otkazala” mi kicma, pa mi se donji dio tijela oduzeo, fino bih im skliznula sa stola.

01/03/2012
2:45 am
Tajchi
Guest
Guests
248sp_Permalink sp_Print

Da dodam, porodili su me u 5min do 4 popodne (a u 8 i 30 ujutro legla na sto) i nisu dali da se pomjerim. Tako sam bila paralizovana, da su morali stegnuti na dodatnu rupicu, jer su noge “otkazale”.

01/03/2012
7:52 am
Kristina M
Guest
Guests
249sp_Permalink sp_Print

Tijana P. da ja znam, ta prica u novoj zgradi na novoj lokaciji ravno se prica 15 godina ako ne i vise. Oni jos nijesu prelomili skroz koliko znam, nego jos vagaju oce li da rekonstruisu ovo staro ili da grade novo. Valjda je sad angazovan neki savjetnik koji treba da procijeni sta je najbolje.

Mamika i mene je strah toga da ce se desiti kada se desi za jedno hiljadu godina.Mislim da je i sada generalno veci problem odnos osoblja, jer sto neko i ovdje pomenu, sve ostale stvari bi lakse padale da je on barem malo bolji. 

Rain_wind_storm nadam se da nece imati takvo opravdanje jer bi sebi vise stetili, s obzirom da njihov demantij u odnosu na sve ove price ovdje i mnoge druge ne bi nikako mogao da se prihvati jer bi u najmanju ruku bio smijesan. Uostalom simptomaticno je da se vecina negativnih prica zasniva na istim stvarima, pa nijesu se valjda sve zene ovdje i veliki broj zena koji je nezadovoljan uslovima na odjeljenju ginekologije i akuserstva urotile protiv njih i smislile iste price.  

01/03/2012
8:37 am
Marijachi
Guest
Guests
250sp_Permalink sp_Print

Ja ne vidim u čemu je problem što vežu kod zadnje faze.Ja iskreno tu ne vidim ništa strašno kao što Taichi kaže jer može ženi skliznuti noga.Ja se zaista ne sjećam,gledala sam svoja posla,da dam dobre napone i slušam sve što mi traže.Ne vežu oni vas kao psihičke bolesnike,samo stave kaiševe na noge kad ih stavite gore na držače.Ja sam bila sva u euforiji da što pre vidim bebu tako da me bolelo uvo za vezivanje.I to nema veze sa poslušnošću porotkinje.Ja sam bila poslušna i nisam ni a rekla,sad ispade da su mene vezali jer sam skakala po stolu.E pa svašta…

01/03/2012
9:20 am
majai
Guest
Guests
251sp_Permalink sp_Print

Ja sam se sa drugim djetetom porodila 2007-me..sa ženom koja je bila na stolu do mene, još sam u kontaktu…IMAM traume od NJE , ne od osoblja, jer je vrištala, gurala doktore, kada sam ja stigla VEĆ joj je odavno  pukao vodenjak, nije dala da je pregledajuuu??pogubila se SKROZ!Onda je nastala vriska da će ugušiti bebu, skupilo se 6,7 doktora, na kraju su bebu izvukli vakumom, ležala je u inkubatoru ČETIRI dana i nije se znalo hoće li preživjeti(jeste, na sreću)…vjerujte i sada mi suze idu na oči kada se sjetim tog “iskustva”..Nije htjela da sluša, ne navikla na bol, i posle je krivo osoblje…SPASILI su joj dijete…I tu je bilo svašta, iskreno..ali ja ne zamjeram jer su joj govorili: jesi li ti luda, ubi dijete”…ovaj jedan je skvasio 8dr) pa je ošamario..pa kaže: ma kakvi, pogubila se..jaooo..kada se sjetim…ali vjerujte-TO OSOBLJE je bilo U PANICI..tako da..ako je slična stvar..OPROSTITE ali NE ZAMJERAM ..istina da termine”kravo” i sl.ne praktikujem i užasno je…ali TA

PANIKA …nikada to neću zaboraviti!

01/03/2012
9:32 am
bubica
Guest
Guests
252sp_Permalink sp_Print

Moram da se ukljucim na temu vezivanja.

Na porodjaju se iskreno ne secam,moguce da su mi i tamo vezali noge,kada su me namestaliu u polozaj za porodjaj,kod mene je sve trajalo dva minuta,od trenutka kad se neko pojavio da me porodi,do dolaska moje bebe na svet,ali sigurno znam da su mi vezali noge prilikom revizije. A reviziju sam radila u privatnoj klinici,pod totalnom anestezijom,tako da nema sanse da bih mogla da bezim.

Mislim da je u pitanju jednostavno to-da vam tj.da nam ne sklizne noga sa drzaca u toku porodjaja,odnosno u toku sna pod anestezijom…

ovo je moje misljenje,mozda nisam u pravu…(a da se osecas kao divlja zivotinja…priznajem…)

01/03/2012
9:52 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
253sp_Permalink sp_Print

Marijachi said:

Ja ne vidim u čemu je problem što vežu kod zadnje faze.Ja iskreno tu ne vidim ništa strašno kao što Taichi kaže jer može ženi skliznuti noga.Ja se zaista ne sjećam,gledala sam svoja posla,da dam dobre napone i slušam sve što mi traže.Ne vežu oni vas kao psihičke bolesnike,samo stave kaiševe na noge kad ih stavite gore na držače.Ja sam bila sva u euforiji da što pre vidim bebu tako da me bolelo uvo za vezivanje.I to nema veze sa poslušnošću porotkinje.Ja sam bila poslušna i nisam ni a rekla,sad ispade da su mene vezali jer sam skakala po stolu.E pa svašta…

 

Marijachi, ne znam da li se na mene odnosio tvoj post, ali ako jeste, samo da objasnim da ja nisam ni rekla da vezu kao psihicke bolesnike (jer , srecom i ne znam kako vezu), nego sam to spomenula bas u smislu da ako je zena razumna, spremna na saradnju itd ne vidim potrebu za tim (osim u slucaju psijhicke bolesti kad se na tu saradnju ne moze racunati ,valjda  ) .  ali svezalo me kao ps.bolesnika, ili samo malo za noge, ja sam svezana, tu cemo se ,nadam se, sloziti. 

Koliko znam oni drzaci su dovoljno duboki, i tako oblikovani da ne moze noga samo tako da sklizne, pa mi je sve to nelogicno, ali ok.

Ne zelim da sad raspravljam kome je normalno, a kome nije, i da jedni druge ubjedjujemo, samo mi dozvolite da je meni to u najmanju ruku ponizavajuce. 

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

01/03/2012
9:54 am
just mamma
Guest
Guests
254sp_Permalink sp_Print

Ja ponavljam, vezala bih nekima i ruke i noge kako se ponašaju..A sigurna sam da je potrebno svaku ženu zavezati pred sam čin porođaja jer je to za dobro djetata i majke. Što bi oni razmišljali hoće li porodilja, koliko god joj bila jaka samokontrola, u tom trenutku učiniti nešto i time usporiti porođaj, u najmanju ruku. Ja vjerujem da mnoge i vežu ali kako u tom trenutku ženu baš briga za to, ima preča posla, to i ne osjeti. Ja nijesam osjetila ni epiziotomiju nego sam ih pitala jesu li je radili a ne da osjetim da mi zavežu kaišićem noge. Da mi nijesu rekli da neće, sigurno ne bih ni znala jesu li ili nijesu..Ali, u ovoj priči ta banalna stvar je toliko nebitna da ne znam ni što pominjah. Htjela sam ispričati kao foru a ispade cijela prepiska. Što se uslova tiče, sve bi bilo oprošteno da se te glumice  ponašaju kako treba..Da mi ova jedna ne stoji nad glavom i nervira se jer ne može da mi spadne temperatura da bi mi dala bocu krvi jer Bože moj, ona treba kući da ide! Da neće ženi do mene da promijene čaršaf krvavi jer se to ne radi svaki dan , kako reče! Da ne mogu u hodniku sijalicu promijeniti nego kad sam jednom pogledala niz hodnik, sablasna slika: siluete žena sve u spavaćicama hodaju ono kao porodilje patkasto( jer kao moraš što više hodati) a svjetlost samo iz soba dopire, imala sam utisak da gledam neki horor film sa zombijima..Kažem, meni nije bilo nekih nenormalnih iskustava sa toga mjesta, tako se potrefilo valjda, ali je nesreća što mi u 21.vijeku uopšte govorimo o ovome i na ovaj način pokušavamo promijeniti stvari. Kao da ne sipamo dovoljno u budžet da se to ne može dovesti u red od strane ovih koji su dužni da to urade. I kao po pravilu, i ovdje se pokazalo, dok ne poludiš, niko te ne shvata ozbiljno. Tek kad podvikneš i ti, situacija se malo popravi u tvoju korist..

01/03/2012
10:00 am
Majja
Guest
Guests
255sp_Permalink sp_Print

E ne znam za vas ali je meni teze palo ono lezanje u sali 2 sata poslije porodjaja nego zami porodjaji! Stvarno se covjek svega nagleda. Sjecam se kad sam se prvi put porodila bila je u sali jedna cura koja je vristala toliko da je to nevjerovatno, kao iz horor filmova. Bilo je ono od dozivanja majke do VADITE OVO VISE IZ MENE. Ali sto ce ona jadna – tako joj je bilo lakse. Ja sam je gledala i plakala, istraumirala me za cio zivot. A oni njoj KUKU, BRUKA , SRAMOTA, SVI TE GLEDAJU I SLUSAJU…

Ako se cujes ziva  ne daj Boze odmah pocinju s pricom STO JE STO SE DERES, NISI SE TAKO DRALA PRIJE 9 MJESECI i sl. price od kojih u zemlju propadas kao da radis ne znam ni ja sto nemoralno a ne radjas dijete.

I zaista ne vidim tu potrebu da se lezi na krevet, na ledjima (sto je po meni najgori moguci polozaj). Na prvom porodjaju je sve bilo super dok me nisu legli na krevet i ukljucili indukciju…bolovi su bili neizdrzivi, nisam znala za sebe. Drugi put sam bila pametnija, pa sam cekala, veci dio vremena sam provela na nogama i stvarno mi je bilo lakse. Od kuce sam krenula u 5 a  u 6 i 15 drzala bebu u rukama. :)))

01/03/2012
10:04 am
Kristina M
Guest
Guests
256sp_Permalink sp_Print

e nema vala nijednog razloga za udaranje i vrijedjanje nikoga a ponajmanje porodilje, po mom misljenju. Postoji nacin, pretpostavljam jer nijesam sigurna da je ta metoda zastupljena bas po razvijenim zemljama. Kako on izadju sa njima na kraj?! Sigurna sam da postoji nacin, a da ovaj koji oni koriste nije primjeren nikome.

01/03/2012
10:18 am
Majja
Guest
Guests
257sp_Permalink sp_Print

Uh, sve moze covjek nekako da podnese ali to njihovo vrijedjanje, ponizavanje, sprdanje sa zenom ako jaukne…pih!

Meni su bili super ali samo zato sto imam isto prezime kao i doktor pa su mislile da sam mu neki rod.

Sve u svemu, cini mi se da ako tamo nikoga ne poznajes treba luda sreca da naidjes na osoblje koje ce se ponasati ljudski. Tuga! Frown

01/03/2012
10:22 am
Marijachi
Guest
Guests
258sp_Permalink sp_Print

Kristina said:

e nema vala nijednog razloga za udaranje i vrijedjanje nikoga a ponajmanje porodilje, po mom misljenju. Postoji nacin, pretpostavljam jer nijesam sigurna da je ta metoda zastupljena bas po razvijenim zemljama. Kako on izadju sa njima na kraj?! Sigurna sam da postoji nacin, a da ovaj koji oni koriste nije primjeren nikome.

Slažem se s tobom.Kakvo udaranje i vrijeđanje?Ako je ženu uhvatila panika,a ona treba da se porodi postoji i drugi način.U inostranstvu je to drugačije,ja znam jer mi je jedna drugarica pričala.Tamo su smireni,koliko god da ona vrišti,i onda joj na lep način ponude nešto protiv bolova,sve sa pažnjom lijepim riječima,pa se i ona smiri.I nemojte osuđuvati te majke.Ko zna zašto su tako u panici.Ja sam eto bila savršeno poslušna i mirna na porođaju pa su se ophodile loše prema meni.Samo što sam im tražila da mi daju nešto da povraćam,one su se snebivale.Ovdje se žena postidi što je uopšte i došla da se porodi.Eto tako te gledaju.To je moj utisak.

Mamika nisam mislila na tvoj post.Nego sam htjela reći da vjerovatno imaju neki valjan razlog pa vežu noge pred napone.Što kaže Taichi žena gura nesvesno noge,ili šta već.Ja se nisam osetila poniženo zbog toga,mislila sam da je to dio opreme kad sam videla poslije porođaja.Ja sam ovo sve rekla zbog budućih porodilja da se ne uzbuđuju oko vezivanja,ja iskreno to nisam ni videla,seckanje nisam ni osjetila,bitno je da se žena skoncetriše na sebe,svoje tijelo i disanje.

Meni je pomoglo gledanje na onaj sat pa razgovor sa samom sobom,još malo,i videćeš svoje zlato.I dobro je istina što nije bila nijedna druga porodilja osim mene.Da mi je bilo tih žena na koje su vikali,i govorili uvrede svakakve vrste,šamarali,ja bih se ovako empatična pogubila..

01/03/2012
10:58 am
jelena27
Guest
Guests
259sp_Permalink sp_Print

Kada sam pročitala na mojoj fb stranici da je počelo da se priča o ovoj temi, odlučila sam da se registrujem na portalu Roditelji i podijelim sa vama moje iskustvo od prošlog mjeseca…

Nakon carskog reza ležala sam na ginekološkom odeljenju i nagledala se i naslušala veoma ČIDNIH priča i situacija.

Naime, osvrnuću se samo na osoblje i uslove u našoj bolnici. Na našu nevolju, tih dana je bilo veliko nevjrijeme u Podgorici, oko 1. februara, snjegovi, vjetrovi… a bolničkih prozori stari i dotrajali, te se većina žena koje su bile smještene u sjevernom bloku smrzla od hladnoće i spavale u bade mantilima, zabundane i ušuškane. Tih dana u porodilištu bilo je smješteno dosta VIP žena među kojima su bile nevjenčana supruga košarkaša Vladimira Dašića, snaha gradonačelnika Mugoše, kao i jedna rukometašica i košarkašica… Uzbuna je bila oko 4h ujutru, kada je gđi Mugoši vjetar razvalio prozore od apartmana u kojem je bila smještena, te su istu premještali po sobama u kojima su bili donekle bolji uslovi. Istog dana, uslijed nevremena, razvaljeno je još prozora na ginekologiji, te je puklo staklo u holu 3ćeg sprata, kao i u porođajnoj sali, te su, kako navode porodilje, boravile na porođajnom stolu ispod 2 ćebeta. Frown

Interesantna je priča jedne porodilje, koja je prethodno ležala na održavanju trudnoće u sobi sa Ukrajinkom koja je udata za našeg Crnogorca. Pošto je žena morala da odleži još 2 mjeseca do porođaja, suprug je insistirao da joj se dodijeli apartman, ali pošto je bio problematičan s prozorima, odlučio je da za ljubav žene dovede majstore i popravi prozore. Kasnije su je obilazile sestre uz pohvalu kako ima dobrog muža itd itd i ženi bilo čudno da svakodnevno naglašavaju jednu te istu priču i pošalje supruga do njih u njihovoj prostoriji da se raspita o čemu je riječ… Naokolo, sestre su mu naglašavale da je i njima u sobi u kojoj borave hladno, te da furi ispod prozora, a neki su i zaglavljeni. Iznenađen, čovjek je ljutito rekao: Pa vi želite i vama da popravim prozor??? Ok, nek bude tako! Nakon čega je doveo majstore i za tu prostoriju. Yell

Frapirala me situacija sa mojom cimerkom iz sobe koja je imala upalu grudi i uz suze od bolova molila jednu po jednu sestru da joj pomognu u razbijanju pločica. Jedna tih dama je s vrata, bez srama rekla: U redu (i rukom pokazala `zašuškala` da joj da do znanja da želi novac.  Da napomenem da je ista porodilja, prethodno podmitila dvije sestre i to jednu koja joj je pomogla da je dva puta okupa, a drugu koja je nekoliko puta oprala na krevetu. Majka iste je donijela veliku tortu da se počaste, a da joj nisu rekle ni hvala… Confused

Da, bilo nam je izuzetno `veselo` tih dana slušajući žene koje iz sobe dozivaju: `şestroooo`, a da im se iz 10tog puta neka od njih odazove, kao i situacija kada je bivša rukometašica htjela da se baci s prozora, usled kriziranja od opojnih droga, te su joj dozvolili da ide kući i naglasili da ukoliko u periodu od mjesec dana ne dođe po bebu, da će je dati u Dom za nezbrinutu djecu…

 

Vjerujem da ima ovakvih priča još, ali da žene ćute i prihvataju situaciju kakvom jeste. Nadam se da će se do narednog puta, kada posjetim isto porodilište situacija u njemu poboljšati, te da će bar biti uslovno u bolničkim sobama, a osoblje biti ažurnije u obavljanju svojih poslova. Confused

01/03/2012
11:11 am
Lara
Guest
Guests
260sp_Permalink sp_Print

Ja sam stvarno ostala uzasnuta!!!!

Takve stvari su stvarno da se pisu svaki dan da se uvedu kamere i da se zna ko je ko.Cijela trudnoca ti prodje super i dodjes tamo i neko se tako ponasa prema tebi.Placas sve zivo,cekas na pregled po dva sata ,cutis i neko se tako ponasa prema tebi.Ja sam za to da se sve zene koje su se poradjale a ovdje su na forum da napisu ime i prezime doktora i babica.Izlazice u novine valjda ce se ova drzava osvrnut na trudnice i uvesti nesto bolje.Mene je termin u jun ako se iko bude ponasao preme meni tako u sve novine ce izac sa svim.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…