A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
27/02/2012
11:01 pm
andjica
Guest
Guests
221sp_Permalink sp_Print

Tamo je u sustini stvarno haos,ne mislim da su pojedinci krivi,ali kad bi uslovi bili barem malo ne ljepsi nego pristojniji sve bi bilo u redu,cak mislim kad bi zenama bilo toplo i da imaju gdje lijepo  da se okupaju i osvjeze,da im je cisto,svaki drugi nedostatak od neljubaznosti sestara ili nekih drugih stvari bio bi zaboravljen. 

 Da npr.postoji bide,da ne moras komplet da se skidas da udjes da se operes,to je toliko sitno da je prosto smijesno,ili da imaju pristojne ormare lavaboe,da rade cesme,da ima tople vode,trpezarija bi mogla da se sredi cak vjerujem da bi ljudi donirali ili firme stolice i stolove i tv,pa uvece da sjedi ili preko dana ako neko zeli. toliko su to sitne stvari za osnovne uslove ,a toliko velike i potresne za nas. Sam ulazak u wc je u meni budio osjecaj nemoci i tuge zasto je to tako,zasto ja moram da nosim japanke gumene da bih usla u kadu,a ne daju posjete zbog infekcija,pa najvece leglo infekcija je upravo duboko unutra.

28/02/2012
12:34 am
Tajchi
Guest
Guests
222sp_Permalink sp_Print

Andjice, i u Bg-u je ista situacija, dijele se sobe, na zalost. O toaletu necu ni da pricam, jer je takav, da sam svaki put izasla placuci iz njega, a isla sam sa kesom koju bih kacila na vrata. A u kesi: asepsol, 2 tube toaleta, ulosci, kese za noge koje bih posle bacala u kantu, i jos gomila stvari, vise se ne mogu sjetiti. Trece jutro sam vrisnula, odbila jutarnju vizitu i pregled (pored uzglavlja stoji papiric na kojem pise da budete uredne, okupane i ciste za jutarnju vizitu) i pred doktorima sestri nacelnici odeljenja svasta rekla na racun higijene. Uzbudila se, pocrvenjela, tvdila da nije tako, pa sam ustala, doktora uzela za ruku i pred njima zblanutim ga povela u WC! Posle toga su se rastrcali, cistili, izvinjavali se, samo sto se nisu klanjali. A dr, jadan, i on je sutradan bio stravljen od mene, pa je pazljivo prilazio Cool Zapamtili su me dobro, pricali kako sve trazim cakum pakum, cudili se, ali, meni vise u lice nista nisu smjeli reci.

28/02/2012
9:10 am
Alexandra
Guest
Guests
223sp_Permalink sp_Print

Ja sam se dva puta porodila u kasnu jesen. Oba puta sam imala grijanje, doduse, imala sam i “vezu”, tacnije, poznavala sam doktora koji me vodio i igrom slucaja bio u smjeni kad sam se poradjala. I dobila sam sobe sa toaletom, slomljenim, bez svijetla. U poredjenju s nekim sobama, moja je bila apartman Confused Bilo nas je po 4, ja sam posljednji put bila na dodatom krevetu – valjda je bilo previse porodilja te noci. Kupala sam se u zajednickom kupatilu, naravno, obuvena. 

Sjecam se sljedecih detalja:

– pocijepane bolnicke spavacice u kojoj sam se posljednji put morala poradjati;

– one uzasne, uzasne trpezatrije i jos uzasnijih obroka, rucka koji ti sipaju kutlacom potezom “iz zgloba”, kao iz vojnickog kazana '43.;

– dorucka od jedne kriske hleba, parceta nekakvoga sira i solje caja jutro nakon porodjaja (valjda je namjenski data jaka hrana, da porodilje povrate snagu  Confused);

– sestara koje ujutro trce da zategnu krevete i deru se ako je sta na nocnom stocicu, jer, zaboga, ide vizita – a molila sam da mi promijene isflekanu posteljinu, ali to se ne vidi pod cebetom – i uspjela, opet nakon “fatanja veze…

 

Volim djecu i djece nikad dosta… ali sam srecna sto iskustvo poradjanja u nasim bolnicama necu, u ovom zivotu, vise dozivjeti.

28/02/2012
2:45 pm
andjica
Guest
Guests
224sp_Permalink sp_Print

A kod nas je vizita najbolja,to je zvek,sve sam se smijala,odjednom spustaju krevete,lezis kao vojnik,zamotaju ti jorgan u dno noga da ne mozes mrdnut,a nema samo se dise nista vise,i odjednom upadaju komandiri tako sam ih ja zvala,otkriju,rasiri se ,skupi se,idemo dalje. One sestre oblijecu oko nas daju znakove ocima ako neka ima carape ili ne daj boze gacice. Ma haos,ali sve bi se to pretrpljelo da ima osnovnih uslova,ali…

28/02/2012
2:46 pm
andjica
Guest
Guests
225sp_Permalink sp_Print

Ja pritisnuh slucajno,izvinjavam seWink

28/02/2012
3:11 pm
wesna
Guest
Guests
226sp_Permalink sp_Print

Vizita,famozna vizita…ne daj boze da ti sto ostane na onaj stocic,sve se skriva u ormaric ili pod krevet…svi u stavu mirno,kad se sjetim pobijesnim od muke..Obavezna kritika za carape,ne razumijem zasto smetaju kratke ,plitke carape,jer prosto u februaru(kad sam se poradjala) nije bas da idemo bosi jel…Ja sam gacice skidala pred vizitu i oblacila ih cim gospoda doktori izadju..

Zabranu posjeta bih i razumjela,kad bi isto osoblje to postovalo, a ne u onim istim papucama kojima idu po odjeljenju i kod beba,izlaze napolje-do trafike,prodavnice itd..

28/02/2012
3:25 pm
Kristina M
Guest
Guests
227sp_Permalink sp_Print

andjica said:

Tamo je u sustini stvarno haos,ne mislim da su pojedinci krivi,ali kad bi uslovi bili barem malo ne ljepsi nego pristojniji sve bi bilo u redu,cak mislim kad bi zenama bilo toplo i da imaju gdje lijepo  da se okupaju i osvjeze,da im je cisto,svaki drugi nedostatak od neljubaznosti sestara ili nekih drugih stvari bio bi zaboravljen. 

 Da npr.postoji bide,da ne moras komplet da se skidas da udjes da se operes,to je toliko sitno da je prosto smijesno,ili da imaju pristojne ormare lavaboe,da rade cesme,da ima tople vode,trpezarija bi mogla da se sredi cak vjerujem da bi ljudi donirali ili firme stolice i stolove i tv,pa uvece da sjedi ili preko dana ako neko zeli. toliko su to sitne stvari za osnovne uslove ,a toliko velike i potresne za nas. Sam ulazak u wc je u meni budio osjecaj nemoci i tuge zasto je to tako,zasto ja moram da nosim japanke gumene da bih usla u kadu,a ne daju posjete zbog infekcija,pa najvece leglo infekcija je upravo duboko unutra.

Potpuno se slazem, i imam identicno misljednje zato sam i mislila, da u kampanji i akciji koju cemo raditi ne samo kritikovati nego i pokusati nekako konkretno da doprinesemo. Plan mi je da pitam neke firme, iako znam da je uzasna kriza, ali se ipak nadam da ce neko pristati, ne mora jedna nekoliko njih, a koje se bave takvom vrstom posla, doniraju KC tako sto ce im ona dva toaleta popuno renovirati, jedno po jedno, kako bi se neki osnovni uslovi u njima promijenili. Samo je pitanje i hoce li nas pustiti jer su opet poceli pricu o gradnji novog porodilista, a iskreno u to uopste vise ne vjerujem.

Sto se tice trpezarije, mi cemo im u projektu koji smo vec napisali ali ga malo sad moramo promijeniti zbog nekih novih detalja, predloziti da se ona preuzredi u prostoriju za dojilje, gdje ce biti pumpice, ali i gdje ce zene moci sa doktorima, sestrama i nasim volnterkama, kada zavrse obuku, po potrebi da razgovaraju i o dojenju, da im se konkretno pokaze kako i sta treba, ali i generalno o svim temama koje se odnose na majke i bebe.

28/02/2012
4:11 pm
Nikolina
Guest
Guests
228sp_Permalink sp_Print

 za andjicu-koliko si dana ostala u bolnici? E i da li je beba imala stipavicu oko pupka? Kako ste to prosli?

29/02/2012
1:32 pm
branka83
Guest
Guests
229sp_Permalink sp_Print

Ja imam uzasno iskustvo a porodila sam se epiduralno. Prva stvar sto sam morala bukvalno da se svadjam sa doktoricom koja je bila sef smjene da bi uopste dobila epiduralnu (dr Crnogorac). Sto se tice epiduralne preporucujem je toplo svakome. Nazalost, epiduralnu ne dobijes prije nego li te ispregleda 10 babica i 2 doktora i svako od njih hvata zalet od 5 metara da bi ti uradio pregled. Znam da su imale oci da mi ispadnu svaki put kad su mi radili pregled.. Porodila sam se prije 2 ipo godine i toga se sjecam kao dan danas. Osjecala sam se kao neka gumena lutka za izivljavanje… Porodjaj je prosao ok, porodio me je dr Lazarevic i bio je fenomenalan sto se mene tice. Jos jedna stvar, dr je morao da mi radi kiretazu jer sam imala neku katastrofa upalu. Ostatke posteljice mi je cistio 10 min. Ja stvarno nista nisam osjetila jer sam bila pod anestezijom ali sam iz raznih izvora cula da to zenama rade nazivo cak i poslije mjesec dana?!

Sve je to jos i super bilo dok nisam dosla na odjeljenje za porodilje… Sram ih bilo. Pomenucu samo izvjesnu sestru Aleksandru (kratke crne kose je tada bila) koja se jedina prema meni ponasala kao da sam zivo bice. 

Tamo nema nikoga da ti nesto kaze, da ti nesto objasni, imala sam strasnih problema sa dojenjem jer su mi uvucene bradavice tako da su me sestre bukvalno cupale za bradavice da bi ih dale bebi da sisa!! Kada mi je krenulo mlijeko jedna sestra je pitala treba li nekom epomoc oko dojenja, ja sam rekla treba meni, bolje da nisam… Pocela je da vice na mene kako mi se skamenilo sve i uzela da mi masira grudi i pocela da me ubada prstima u grudi najjace sto moze toboz da me izmasira.. I po ko zna koji put sam sve zvijezde prebrojala… 

Kada su mi donosili pebu na dojenje, svaki put su mi je donijeli vec nahranjenu i uspavanu. Kada sam rekla sestri da ne mogu da je probudim ona je tako ustinula bebu, da je beba vrisnula, ja sam se prekinula… 

Posto sam primala infuziju i antibiotike zbog infekcije pukla mi je vena od one igle i to je bio neopisiv bol… Trebalo mi je sat vremena da dozovem nekoga da mi to izvadi..

Wc je vise nego ocajan.. Nema daske, prljav… Tamo gdje su tus kabine 24 h je promaja, kada krenes da se tusiras nemas gdje da stavis peskir, kupku, uloske, garderobu nego jos povrh svega sto te boli i sto se jedva kreces moras da se snalazis pa ti nesto padne pa sse skvasi… uh… katastrofa!!!

Ovo je moje iskustvo od tri dana koliko sam bila tamo. Jedva sam cekala da pobjegnem odatle… KBC je od jedne predivne stvari kao sto je donosenje djeteta na svijet napravio najruznije iskustvo koje mi se desilo u zivotu!!!

29/02/2012
1:42 pm
branka83
Guest
Guests
230sp_Permalink sp_Print

I jos jedna stvar.. Koliko god da promijene uslove na bolje, sto se tice kupatila i trpezarije itd. ako ne dovedu u red bahate sestre nista nece promijeniti… Sve bih ja podnijela i onakvo kupatilo i onakvu trpezariju ali cinjenica da se neko prema tebi, koja si donijela jedno ziivo bice na svijet, ponasaju kao da si otisla na izdrzavanje kazne u Spuz zbog serijskih ubistava, je nesto sto me i dan danas duboko uznemiri.. 

29/02/2012
1:57 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
231sp_Permalink sp_Print

pa ne znam, kad ovo citam to je strava i uzas.  

nije mi jasno zasto porodiliste kbc-a nije baby friendly, sigurno imaju vise prostora i bolje kapacitete nego u bp, pa ako moze ovdje da se sprovede zasto tamo ne moze? sve bih oprostila ove tehnicke stvari, ali da beba nije samnom to ne mogu.

bar znam gdje mi je dijete i da u tim prvim satima dobija moju ljubav! kad stipa bebu pred tobom  da bi je ti podojila, pa sta se onda radi tamo u boxovima kad ih trebaju nahraniti…meni je ovo tako tuzno Frown

ako ovo cita neko od osoblja moze im se ciniti pretjerivanje, ali ako je to njima posao kao i svaki drugi i rade ga rutinski i misle da se to nama samo tako cini, neka samo pomisle na to da sam ja npr. moju djecu cekala godinama, i obilazila cuda doktora da ih dobijem i onda mi dodje neka “sestra” i stipa mi dijete na moje oci- pa halooooo!!!! to ne bih dozvolila ni mojoj rodjenoj sestri , ni ocu djeteta, ma ko je ona u mom zivotu da mi se primakne djetetu ,a ne da se tako ponasa!!!  

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
4:12 pm
Marijachi
Guest
Guests
232sp_Permalink sp_Print

mamika said:

pa ne znam, kad ovo citam to je strava i uzas.  

nije mi jasno zasto porodiliste kbc-a nije baby friendly, sigurno imaju vise prostora i bolje kapacitete nego u bp, pa ako moze ovdje da se sprovede zasto tamo ne moze? sve bih oprostila ove tehnicke stvari, ali da beba nije samnom to ne mogu.

bar znam gdje mi je dijete i da u tim prvim satima dobija moju ljubav! kad stipa bebu pred tobom  da bi je ti podojila, pa sta se onda radi tamo u boxovima kad ih trebaju nahraniti…meni je ovo tako tuzno Frown

ako ovo cita neko od osoblja moze im se ciniti pretjerivanje, ali ako je to njima posao kao i svaki drugi i rade ga rutinski i misle da se to nama samo tako cini, neka samo pomisle na to da sam ja npr. moju djecu cekala godinama, i obilazila cuda doktora da ih dobijem i onda mi dodje neka “sestra” i stipa mi dijete na moje oci- pa halooooo!!!! to ne bih dozvolila ni mojoj rodjenoj sestri , ni ocu djeteta, ma ko je ona u mom zivotu da mi se primakne djetetu ,a ne da se tako ponasa!!!  

Malo smo van teme al evo da i ja kažem nešto o sestrama.Jedna je sinoć vadila krv mojoj dvomesečnoj bebi,a beba vrišti i skuplja prstiće,ona povisi glas na bebu kaže kad bi raširila te prste lakše bi mi bilo!Zamislite tu bahatost.Rekla sam joj izvini ali beba ne razumije šta ti pričaš.Ponašaju se krajnje bahato.Kao da rade sa krompirima.Kad mi priča drugarica kakve su njihove sestre u inostranstvu dođe mi da plačem.

Samo bi da nas zbrzaju,da bi mogle na miru da ispuše u svojoj prostoriji koju cigaru,i uhvate koji trač.Navodno ne stižu od posla.Malo morgen.

29/02/2012
6:42 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
233sp_Permalink sp_Print

Marijachi, kako se samo mozes osjetiti nemocno kad tako nesto dozivis…mogu i ja povisiti ton, posvadjati se, tuziti se nacelniku/ci,  ali zar mora tako?????

jednom sam bila sa cerkicom par dana u bolnici, i naravno teror od sestara i cistacica neopisiv, pred doktorima ne disu a ovamo ti sve ocima kolutaju, i kad je bila vizita i pita dr nas u sobi imao li koje pitanje, ja sam ga pitala trebamo li mozda da operemo prozore prije nego izadjemo iz bolnice, na sta me je on cudno pogledao, i onda sam mu  objasnila da nam se ljute sestre i cistacice ako su pune korpe pelena odbacenih (kao da ja sad trebam ici na deponiju da praznim korpe …), ako su nam stvari po nocnim ormaricima  i prozorima (a nemas gdje drugo) itd…on je odgovorio:” mame, vas jedini zadatak zasto ste ovdje je da gledate djecu, i da brinete da se sto prije oporave, zbog toga ste tu, ostalo nije vasa briga…”  mislim da su me htjele progutati, zalosno je samo to sto sam skupila hrabrost to reci na dan kad sam izlazila, prije nisam smjela da mi ne budu jos bahatije i grublje prema djetetu!  a to sve na odjelu pedijatrije!!!

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
7:12 pm
just mamma
Guest
Guests
234sp_Permalink sp_Print

Pročitah članak u Dnevnim novinma pa rekoh da vam se pridružim. Porodila sam se prije 11 mjeseci i mogu reći daje to jedno od najljepših iskustava koje sam imala..Bila sam potpuno prpremljena, škola za trudnice, vježbe, razgovori, naoružana optimizmom i sve je prošlo kako treba kada je porođaj u pitanju. Porodio me je dr Raičević za koga samo mogu reći da je divan. Čovjek te opusti skroz amoram vam ispričati jednu komičnu situaciju koju nikad neću zaboraviti. Pred sam izlazak bebe(kadate namještaju u položajza porođaj), pita stažista doktora: Doktore, hoćemo li je vezati??? Kod mene šok! Boli, kreće beba a ja ne znam kako će to da me vežu 🙂 Hahaha. Eto nijesam prošla kroz knjige 🙂 Vežu noge ženama da se ne pomjeraju prilikom porođaja. E tu me je dr Raičevi iznova oduševio rekavši: Ne trebaš nju, ona je šampion. O Bože, koju sam snagu dobila!Kada je beba došla na svijet odmah su mi je stavili na stomak dok je on odradio krv iz pupčanika za matične ćelije i rekao mali je 10/10 🙂 Drage moje, koje još nemate iskustvo porođaja, boli dosta ali kada čuješ poslije svega ovako nešto i vidiš veeeliki osmijeh na doktorovom licu, cijeli svijet je tvoj. Svakako, žena mora biti spremna za taj čin-disanje je najbitnije i stalno mi je u glavi bilo diši kako si vježbala u školi..Svaka čast za školu za trudnice. Topla preporuka za sve buduće mame.

E sad, ona ružna strana priče. Mislili ste daje nema? hahaha  Zakazan epidural, dr se nije pojavio. Zvali ga svi od mojih preko dr ali ništa..Neće da se javi na tel. Sve bilo dogovoreno da ne naglašavam. Ali, sa dolaskom u sobu ruši se lijepa slika stvorena u sali..Nema svjetla, posteljina iscijepana, pojavljuje se sestra vještica koja kaže: Digni spavaćicu da te čistim..I kaže evo ti guska pa se pomokri..Osjećala sam se kao guska u pravom smislu te riječi..Naravno danijesam mogla ništa odraditi pa se ova iznervirala, mora da joj se spavalo. ..I dane dužim..Toliko prljavštine ne vidjeh za 36 godina života.. tu treba bebada započne život..Moju su zarazili bakterijom i morao je 10 dana bitina neonatologiji. Kasnije smo čuli da je tih dana još par beba bilo zbog iste bakterije hospitalizovano..Ali ono naške, kad se sve završi dobro niko ništa ne priča. A mene su htjeli da ubijede da je beba dobila bakteriju od mene. Moj savjet je uradite cervikalni bris posljednju nedjelju pred termin. Da ga nijesam uradila, pojela bih se živa misleći dasam ja kriva za njegove muke tih 10 dana..Samo da su bebe zdravo a ja se pridružujem svakoj inicijativi koja može uslove u porodiištu dovesti na nivo dostojnim čovjeka..

29/02/2012
7:49 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
235sp_Permalink sp_Print

just mamma, super da ti porodjaj prosao lijepo i beba ok, ali “nju ne treba vezati…”  znaci neke ipak treba????  O Boze dragi kad zamislim scenu zavezane porodilje…mozda su se salili da te malo “opuste”?

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
8:23 pm
just mamma
Guest
Guests
236sp_Permalink sp_Print

Znaš kako, ja ih znam redom kojima bih ja lično zavezala i ruke i noge! Moja drugarica,na pr.bježala je sa porođajnog stola pa kako da je ne vežeš? Neke žene sarađuju i svjese su odgovornosti koju sam porođaj nosi a neke će ugušiti bebu dok trepneš. Ja vjerujem da je dr na to mislio kad je rekao to što napisah..Ja sam se od početka porođaja ponašala uravnoteženo a trajao je jedno 4 sata i vidio čovjek da neću praviti scene..A kasnije kada sam pričala, redom mi govore žene da su im vezali noge..Eto..A zaboravih napisati još, niko se ne okreće što se dojenja tiče! A sve nešto favorizuju taj način ishrane..Moraš da moliš da ti neko pokaže što da radiš a i to urade preko one rabote..Kad sam izašla, plaćala sam ženu da mi dolazi kući..Ako ovaj pokret koji postaje masovan kako vidim 🙂 ne napravi nešto da se stvari promijene, ne znam što onda treba da se desi..

29/02/2012
8:31 pm
Marijachi
Guest
Guests
237sp_Permalink sp_Print

mamika said:

just mamma, super da ti porodjaj prosao lijepo i beba ok, ali “nju ne treba vezati…”  znaci neke ipak treba????  O Boze dragi kad zamislim scenu zavezane porodilje…mozda su se salili da te malo “opuste”?

Meni su veali noge nekim kaiševima s tim što ja to nisam ni videla dok se nisam porodila.A porođaj je bio super,nisam se ni čula,sve sam lepo odradila kao u školici,,Poslije sam se zbunila kad sam videla kaiševe,,

29/02/2012
9:28 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
238sp_Permalink sp_Print

najiskrenije , prvi put cujem za to vezanje…to mi je prestrasno nesto!

neke saradjuju,neke ne saradjuju- sve to zavisi od mnogo faktora,  psihicke spremnosti, praga podnosljivosti bola, panike , prethodnih  dobrih ili losih iskustava , na kraju i od samog osoblja kako zeni pridje. ako se potrude i objasne joj bar osnovne stvari i ona najneupucenija ce prihvatiti tu pruzenu ruku i bar malo saradjivati. ali sve to ne opravdava vezanje, ljudi pa nije doba inkvizicije!!!  mene bi kod stomatologa npr trebalo vezati sto se saradnje tice, ali to nikom nije palo na pamet, ne znam od kud takve stvari u porodilistu! 

i kako se uposte zena namjesta kad je svezana, jer ja sam se u toku porodjaja okretala na ledja, bok, itd zavisi kako je bilo potrebno,a oba su trajala po 15-20 minuta na stolu…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
10:00 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
239sp_Permalink sp_Print

Mamika,

i ja se iznenadih za vezivanje, ali sto se tice porodjaja na stolu, kad knene porodjaj, nema mrdanja. Noge na one drzace, ruke za rukohvate na drzacima, pa cik probaj da ih maknes odatle, odmah ti ih vrate.

moj porodjaj je stvarno vrlo kratko trajao, tako da, srecom, pored mene nije bilo nikog ko bi me drzao, stiskao, gurao i namestao, ali u sledecih dva sata koliko te jos drze u sali svaceg sam se nagledala.

Ipak,vezivanja se ne secamConfused

29/02/2012
10:21 pm
vanjamik
Guest
Guests
240sp_Permalink sp_Print

i ja sam se sokirala ovim vezivanjem ConfusedConfusedConfusedConfused dva puta sam se porodila, ali to nisam niti dozivela, niti videla. cak sam se drugi put poradjala nekako bocno…

jedino sto mi pada na pamet kao razlog, koji ih mozda donekle opravdava, jeste taj da bude i majki koje su u svakom smislu te reci nespremne, nece da saradjuju (poput onih koje pomenuse gore – koje beze sa stola kad pocne porodjaj), pa se lekari i babice brinu za bebino zdravlje… ali i dalje sam zbunjena…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner