A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
26/02/2012
5:37 pm
Nikolina
Guest
Guests
201sp_Permalink sp_Print

andjice ko ti je radio carski? Reci mi jesi li prije termina ugovorila ili kako? Koliko si dana ostala u bolnici i kad si ovaj drugi put mislim sve u vezi njega vidjela bebu poslije carskog>?

26/02/2012
6:32 pm
Kristina M
Guest
Guests
202sp_Permalink sp_Print

Da mu prezime ne pocinje na R:)

26/02/2012
7:22 pm
andjica
Guest
Guests
203sp_Permalink sp_Print

Nikolina said:

andjice ko ti je radio carski? Reci mi jesi li prije termina ugovorila ili kako? Koliko si dana ostala u bolnici i kad si ovaj drugi put mislim sve u vezi njega vidjela bebu poslije carskog>?

Nikolina carski mi je radila i vodila trudnocu dr. Raspopovic,prvi carski je bio zakazan,a drugi je isto radila Rspopovic i Lipovina,mjesec ranije jer sam imala krvarenje i pocela je ruptura posteljice i radjen je hitno. U bolnici sam bila prvi put 5 dana,a drugi 7 jer je beba bila u inkubatoru 4 dana pa su je pratili. Vidjela sam bebu oba puta odmah cim su me uveli u sobu,donijeli da je pokazu,tog dana imas velike bolove pa je ne donose vise osim ako trazis da je vidis,ja sam zadovoljna kako je sve proteklo oba puta,cak je drugi put bilo mnogo lakse,i manje me boljelo i vec sam drugog dana isla u box da je gledam. Ako te jos nesto zanima pitaj slobodnoWink

26/02/2012
7:25 pm
andjica
Guest
Guests
204sp_Permalink sp_Print

Kristina said:

Da mu prezime ne pocinje na R:)

E naravno,ime mu pocinje sa R:),to je nesto sto ja ne prihvatam i smatram da nije ok,da se ceka red za porodjaj meni je prosto smijesnoConfused

26/02/2012
7:26 pm
andjica
Guest
Guests
205sp_Permalink sp_Print

andjica said:

Kristina said:

Da mu prezime ne pocinje na R:)

E naravno,ime mu pocinje sa R:),to je nesto sto ja ne prihvatam i smatram da nije ok,da se ceka red za porodjaj meni je prosto smijesnoConfused

Mislim prezime:)

26/02/2012
11:18 pm
vanjamik
Guest
Guests
206sp_Permalink sp_Print

Kristina said:

Da mu prezime ne pocinje na R:)

 

andjica said:

E naravno,ime mu pocinje sa R:),to je nesto sto ja ne prihvatam i smatram da nije ok,da se ceka red za porodjaj meni je prosto smijesnoConfused

a, ne, ovom dr prezime pocinje na J. FrownFrownFrown

27/02/2012
1:22 am
andjica
Guest
Guests
207sp_Permalink sp_Print

Eto ih ima vise izgleda sto prave red pred porodiliste,ali isto mislim da ovaj na R prednjaciWink

27/02/2012
7:36 am
Nikolina
Guest
Guests
208sp_Permalink sp_Print

Koliko ti je trajao carski? Jesi se odmah probudila?

ima li kakvih novina u vezi anesteziologa,kako daje opijum.,ili otprilike?

Znam da boli poslije carskog rana prvi dan,mene je ona kesa od pijeska vise boljela nego neznam sta…Ja bih sad opet trebala da radim carski,usla sam u 9 mjesec,treba da se dogovorim sa ljekarom mada ga nema jer je na odmoru trenutno. Sta spominjete cekanje reda? I ako mozes da mi kazes ima li kakvih promjena u kbc,kako si se snasla drugi put sa tezinom daha,onda katetrom i sl?

27/02/2012
1:52 pm
andjica
Guest
Guests
209sp_Permalink sp_Print

Meni je trajao oko sat ipo ali zato sto sam imala neke priraslice pa su to vadili,a probudila se u sali,kasnije sam razgovarala sa anesteziologom i rekao je da su te anestezije bas blage koje daju za carski i da nema nikakvih problema pogotovo u zadnje vrijeme su uznapredovali sa tim,ja sam prezadovoljna anestezijom,i uopste oporavkom drugi put,nema slicnosti vjeruj mi,katetar sam skinula drugi dan,ustala nakon 8 sati,mislim oni me ustali,cak sam prvi dan dolazila do stakla sa sve kateteromLaugh,bez problema,drugi dan vec se okreces,spavas,meni je bilo mnogo lakse nego prvi put. Cak me ni one infuzije za matericu nisu boljele.

27/02/2012
4:39 pm
Nikolina
Guest
Guests
210sp_Permalink sp_Print

super bas mi je drago sto si dobro prosla. Jeli isto jedete keks samo i caj drugi-treci dan?

27/02/2012
4:43 pm
andjica
Guest
Guests
211sp_Permalink sp_Print

Jeste ,prvi dan kao nista,ali ja sam pila vodu,i bombone sam jela i prvi i drugi putWink,drugi dan sam jela keks caj,a treci, a po njihovom je to drugi jer prvi na dan opercije ne racunaju,ali ja ga racunam,jela sam palcinku sa dzemomSurprised

27/02/2012
5:10 pm
Nikolina
Guest
Guests
212sp_Permalink sp_Print

poslala sam ti pm pogledaj

27/02/2012
5:13 pm
Nikolina
Guest
Guests
213sp_Permalink sp_Print

jesi smjela da jedes bombone i da pijes vodu prvi dan

27/02/2012
7:09 pm
Tijana
Guest
Guests
214sp_Permalink sp_Print

Hvala drage moje,

 

malo manje vremena ovih dana 🙂 Nazalost nemam fotografije, jer fotografija pokvarene klime nista ne znaci, ovo ostalo je bilo prilicno OK.

 

Kao sto je Andjica napisala, ni ja nemam neke osobite zamjerke. Ali to ne znaci da nase porodiliste ne moze i ne treba da bude 1000 puta bolje! Mi zasluzujemo to. Covjece, najstarija cerkica mi ima 10 godina, treba da racunam da ce se ya 10 ili 15 godina poradjati u istim uslovima? Zato treba da krenemo i neke akcije da se sve promijeni i unormali.

 

Inace, premijesatanje iz sobe u sobu je izmedju ostalog i zbog ljepote sobe i sto se zna da su u prvim sobama uvijek zene sa pohvatanim vezama. Ja sam uvijek bila u posljednje 3 sobe sa albankama, romkinjama i sl. Inace u tim sobama nema grijanja. a i to su one nasuprot toaleta…

27/02/2012
8:17 pm
mirjana
Guest
Guests
215sp_Permalink sp_Print

Tijana.p said:

Hvala drage moje,

 

malo manje vremena ovih dana 🙂 Nazalost nemam fotografije, jer fotografija pokvarene klime nista ne znaci, ovo ostalo je bilo prilicno OK.

 

Kao sto je Andjica napisala, ni ja nemam neke osobite zamjerke. Ali to ne znaci da nase porodiliste ne moze i ne treba da bude 1000 puta bolje! Mi zasluzujemo to. Covjece, najstarija cerkica mi ima 10 godina, treba da racunam da ce se ya 10 ili 15 godina poradjati u istim uslovima? Zato treba da krenemo i neke akcije da se sve promijeni i unormali.

 

Inace, premijesatanje iz sobe u sobu je izmedju ostalog i zbog ljepote sobe i sto se zna da su u prvim sobama uvijek zene sa pohvatanim vezama. Ja sam uvijek bila u posljednje 3 sobe sa albankama, romkinjama i sl. Inace u tim sobama nema grijanja. a i to su one nasuprot toaleta…

A jeste, te nasuprot toaleta, bila sam sva tri puta u istoj sobi , poslednjoj na kraju hodnika…. UzasFrown

27/02/2012
8:26 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
216sp_Permalink sp_Print

ja prosto ne mogu ,a da ne pitam sta znaci biti u sobi “sa albankama, romkinjama i sl…”  

ja ne znam sta to znaci.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

27/02/2012
8:48 pm
Tijana
Guest
Guests
217sp_Permalink sp_Print

mamika, to je bila samo odrednica za sobe. meni ni malo to ne smeta, čak sam i poslom, koji sam sama birala i volim, vezana za socijalno ugroženu kategoriju stanovništva, i vjeruj mi da su moja djeca imala par svađa u školi, čak i sa učiteljicom oko nazivanja romske djece raznim imenima.

 

Ali je fakat da u našem porodilištu postoji segregacija i da se u sobama 14 i 15 nalaze mahom romkinje, albanke, samohrane majke i sl. Makar se tako zadesilo sva moja 3 puta. Uz to su te sobe kao što rekoh prilično ispod standarda, bez grijanja, nasuprot toaleta, sobe kojima se bebe posljednje donose, prve odnose i sl.

 

Daleko od toga da sam mislila bilo što loše, samo sam objašnjavala moje viđenje toga što se porodilja u sred noći diže iz kreveta da se prebaci u lošiju sobu, jer je dr tražio da “njegove” porodilje budu tamo gdje su bolji uslovi.

27/02/2012
8:53 pm
marijank
Guest
Guests
218sp_Permalink sp_Print

tijana,sto nijesi reagovala.sramno je da se tako ponasaju prema zenama i bebama.ja bi im dzumbus napravila.

kod nas je drugacije,koji je krevet prazan taj dobijes ili dobijes sobu gdje je manje zena da ne bi billo pretrpane sobe.

27/02/2012
8:56 pm
marijank
Guest
Guests
219sp_Permalink sp_Print

Tijana.p said

 

Daleko od toga da sam mislila bilo što loše, samo sam objašnjavala moje viđenje toga što se porodilja u sred noći diže iz kreveta da se prebaci u lošiju sobu, jer je dr tražio da “njegove” porodilje budu tamo gdje su bolji uslovi.

 

ovo si trebala u novine,sa punim imenom i prezimenom doticnog dr.Yellsram ga bilo!

27/02/2012
10:36 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
220sp_Permalink sp_Print

Tijana, zato sam i pitala sta znaci, jer  stice se nevjerovatan utisak da se  porodilje dijele po nacionalnosti, i naspram toga dobijaju bolje ili losije sobe…jasno mi je da doktori favorizuju svoje pacijente, ali da se pravi geto na odjeljenju porodilja , to mi je…ne znam,uzasno , i jos da bas te sobe nemaju grijanje, da su neuslovne itd…pa ni te zene nisu dosle na odsluzenje kazne.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
27 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…