A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
04/02/2012
3:01 pm
montenegrina
Guest
Guests
161sp_Permalink sp_Print

Hocu naravno,samo da mi sestre ne prckaju po torbi,a nece valjda :)Jel ne treba da krijem mobilni ili fotoaparat i sl ?Mislim ne kradu jel tako?!Mojoj drugarici je tablet uredjaj mislim da se tako zove nestao :)Spakovala ga je pred odlazak kuci kad je stigla kuci  vidjela je da ga nema u torbi.

04/02/2012
7:50 pm
bubica
Guest
Guests
162sp_Permalink sp_Print

za kradje ne znam,meni nista nije nestalo,niti znam ikoga da mu je nesto ukradeno. nece ti niko preturati torbu.

04/02/2012
8:15 pm
Lara
Guest
Guests
163sp_Permalink sp_Print

Montenegrina kada je tebi termin?

04/02/2012
9:05 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
164sp_Permalink sp_Print

Jedno jutro su bebe duze ostavili na podoju i kad smo posle na dorucak kazu dorucak prosaoSurprised

Vec sam negde rekla da se ja ne bih zalila na kvalitet hrane da je bar ima dovoljno.

Ovako, parce hleba i listic tost sira za dorucak, a ne daju da se unosi.

Vecera u sest, pa ko izdrzi do ujutru.

Ponesite obavezno puno grickalica: keksa, bonzite, badema, krekera

04/02/2012
9:19 pm
montenegrina
Guest
Guests
165sp_Permalink sp_Print

ObaveznoLaughLaughLaughLaughLaugh!!!!!!

04/02/2012
11:18 pm
bubica
Guest
Guests
166sp_Permalink sp_Print

nama su donosili sve u sobu ,nikad nisam isla u tu trpezariju…mozda je ranije bilo tako,ja sam se porodila 31.decembra…

05/02/2012
10:09 am
Tamara 2
Guest
Guests
167sp_Permalink sp_Print

A zar vi imate trpezariju????U kotoru sve donose u krevet 🙂 i extra je hrana,ima je dosta i daju da se prosvercuje stosta 🙂 hvala im 🙂

05/02/2012
11:17 am
Kristina M
Guest
Guests
168sp_Permalink sp_Print

E tu bi sliku valjalo imati, nego sto kaze Bubica, dako je vise i nema, bolje tako nego da je onakva kakva je bila. Zastidje

05/02/2012
11:28 am
bubica
Guest
Guests
169sp_Permalink sp_Print

nema stvarno,donose u sobu,pa na posluzavniku… ali bolje da je ne donose uopsteConfused

05/02/2012
12:10 pm
Maja
Guest
Guests
170sp_Permalink sp_Print

isla sam par puta na vjezbe disanja u Domu zdarvlja u centru i moram da pohvalim sestru Dajanu koja strpljivo objasnajava i trudi se da prenese optimizam i predstavi porodjaj kao predivnu i prirodnu a ne kao traumaticnu stvar..naravno, cinik-realista u meni je morao da prokomentarise da je sva ta prica predivna da nije jedne stvari- osoblje u KBC-u koje odmah sabotira svu tu teoriju…

ona nam je nagalsila da imamo pravo na jednu posjetu patronazne sestre pred porodjaj (da nam pogleda grudi,da neki savjet i sl) a ja to prvi put cujem…takodje,kada ste razgovarale o tome da mi imamo pravo na anesteziju prilikom sivenja rane od porodjaja,vjerovatno imamo ali kako da se izboris za to pravo?pa mi je palo na pamet kristina,da mozda trazimo od Zastitnika prava pacijenata,kao Udruzenje ili pojedinacno,da nam saopste koja su zapravo nasa prava koja nas sljeduju po zakonu?jer mi sigurno pola ni ne znamo…napr,sad su mi rekli da te sljeduju 3 posjete patronazne setre poslije porodjaja, a cini mi se prosli put da je bilo da je sestra duzna da dolazi dok bebi ne otpadne pupak..(prosli put smo angazovali jednu porodicnu prijateljicu koja je patronazna sestra, pa ne znam tacno)  

05/02/2012
12:31 pm
Tijana
Guest
Guests
171sp_Permalink sp_Print

Majo, čula sam od mnogih da je ta pkolica za trudnice odlična.

Ipak, dobro je informisati se i znati drugu stranu medalje- ono što te očekuje u našem porodilištu… Slušah prije neki dan moju dr kako objašnjava prvorotki što je očekuje, sve je ona prelijepo objasnila, kakvo disanje na početku kontrakcija kući, što se radi tada, kada se kreće u porodilište, kakav je položaj tijela tamo, kakvo disanje itd. i sve je bilo prelijepo i prirodno. Potom je objasnila eventualne komplikacije i na kraju uslove u porodilištu i akušerstvu.

Iskreno, da je meni neko nešto od toga objasnio sa prvom bebicom, možda ne bih bila ušokirana kao što sam bila…

05/02/2012
1:50 pm
Kristina M
Guest
Guests
172sp_Permalink sp_Print

majo cekam da odem ovih dana kod direktora Klinickog centra sa kojim sam svakako mislila da dogovorim da neku saradnju uspostavimo ne bi li se uslovi u porodilistu poporavili, a i da uradim jedan intervju ujedno. Pitacu ga i to, mada ovo za patronaznu moram pitati Kavarica, direktora Doma zdravlja, jer je to u njihovoj nadleznosti. Za patronaznu sestru jeste to sad tako, i ne tri puta da dodje odmah nakon prodjaja nego tri puta u toku prve godine od rodjenja djeteta.

05/02/2012
2:01 pm
Maja
Guest
Guests
173sp_Permalink sp_Print

ma znam ja koji je horor u nasem porodilistu,na zalost…skolica je super,doduse ja idem samo na casove disanja jer moja dr ne drzi predavanja,ali,eto i ovo dobro dodje za moju (uspanicenu) psihu…

Krsitina,zvacu ja ovog Zastitnika prava pacijenata,da,kao pacijent,pitam gdje mogu da dobijem informaciju imam li napr pravo na anesteziju prilikom usivanja rane i slicno….da je srece,znali bi na sto sve imamo pravo…ja napr nisam znala da imam pravo da trazim da vidim bebu dok je bila u inkubatoru na suncanju zbog zutice dva dana,nego sam onako cekala i brinula,sve ti nepoznato…

05/02/2012
2:23 pm
slavka
Guest
Guests
174sp_Permalink sp_Print

cao,

htjela sam da pitam, moze li se zena poroditi u nekom mjestu gdje je beba pored majke ili ako je iz pg mora u podgorici. sve bi cini mi se lako podnijela da mi ne ponesu bebu u onaj boks, dje zuji kao u osinjaku koliko bebe placu, a pri tom ti daju brosuru gdje pisu koliko je bitan prvi kontakt, prvo mlijeko,…

05/02/2012
2:41 pm
Kristina M
Guest
Guests
175sp_Permalink sp_Print

Pa takva je njima svaka prica, i za dojenje i za antibiotike i za sve. Stalno pricaju o tome kako majka treba da pocne dojenje vec u prvom satu nakon porodjaja, nema sanse da to idje kod nas moze.

Mislim da mozes da se porodis dje oces u cijeloj crnoj Gori, sto rece jedna moja drugarica, zamisli da si se u tom trenu zadesila bas u tom gradu:)

baby friendly program ima sigurno u Baru, ci negdje na sjeveru ali se sa dne mogu sjetiti da me ubijes. Ima na nekoliko mjesta to znam sigirno

05/02/2012
2:54 pm
Nikolina
Guest
Guests
176sp_Permalink sp_Print

majo imas pravo na tu anesteziju-idi na predavanje utorkom u 16.15h kod radio stanice nebitno sto nedrzi tvoja doktorica predavanje. Nego kako je na tim vjezbama kad ides i u koliko sati?

05/02/2012
5:30 pm
Maja
Guest
Guests
177sp_Permalink sp_Print

ja idem cetvrtkom u 11,a rekla mi je kad udjem u 9.mjesec mogu dva puta nedjeljno.bila sam tri puta do sad,i bile smo samo nas dvije u grupi. radimo samo vjezbe disanja…a o cemu sve pricaju na tim predavanjima?

05/02/2012
7:41 pm
bubica
Guest
Guests
178sp_Permalink sp_Print

baby friendly jeste u Baru,mozes lagano tamo da se poradjas.samo podji ranije kod nacelnice (Vesna Djokvicic) na pregled i UZ,dogovori se sa njom ili nekim drugim od doktora,raspitaj se…

Ja sam htela Bar i zakazala porodjaj,ali moja bebironka odlucila ranije,pa zaglavismo u Pg.

Takodje mislim da Codra uskoro pocinje sa porodjajima,cifra jeste,ali…

05/02/2012
8:18 pm
Cekalica
Guest
Guests
179sp_Permalink sp_Print

Bubice, da li je zvanicno najavljeno da Codra pocinje da radi porodjaje? To bi bilo divno 😎

05/02/2012
8:53 pm
Kristina M
Guest
Guests
180sp_Permalink sp_Print

Za pricu o porodilistu u Codri znam najmanje 4 godine, tako da…. 🙁 Ne bih se nadala previse

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
26 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner