A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
24/03/2016
4:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1541sp_Permalink sp_Print

Ja cu ovu da radim na CT,prvu sam u Ars. A ti?

24/03/2016
5:00 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1542sp_Permalink sp_Print

Da li imas mozda br one gineloloske ambulante dje smo zakazale konzilijum,da pitamo ovako kad za nesto nijesmo sigurne,jer one nista ne umiju ovako reci.

24/03/2016
5:01 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1543sp_Permalink sp_Print

Meni je ovo prva,isto cu da radim na cetinje/

24/03/2016
5:06 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1544sp_Permalink sp_Print

216 ako cete kod urologa Radulovica,morate predati knjizicu u 6h-6.15h…da bi ste dosli na red do kraja smjene…a radi samo dva dana nedeljno…ali sam zaboravila kojim…

Mada se mi pripremamo ovih dana za urologa,treba nam jos jedan spermogram,jer Radulovic trazi dva nalaza u normalnom razmaku,muz je jedan odradio pocetkom mjeseca,a sad ce nedje i drugi…

A prosle godine nam je doktor trazio nalaz iz Codre,da ga muz tamo radi….

24/03/2016
5:07 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1545sp_Permalink sp_Print

A zasto histeroskopiju radis tek u maju,je li ne mogu oni prije ili sta.Ja sam imala kandidu,sjutra radim bris da vidim jesam li je makla,i onda zovem na cetinje da mi je zakazu.

24/03/2016
5:08 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1546sp_Permalink sp_Print

Nemam kod sebe,kasnije cu kod mojih pa cu uzeti od sestre ali u toku nedelje cu svakako za pg da radimo baktrije pa cu ipak da svratim da vidim sta sve treba.

24/03/2016
5:09 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1547sp_Permalink sp_Print

April je popunjen…a doktor sa CT planira da pocnem sa stimulacijom u junu a onda mjesec ranije da radim histeroskopiju…

Jeste li isli na CT na pregled?

24/03/2016
5:11 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1548sp_Permalink sp_Print

jeste li na cetinje radili spermogram,mi jesmo prosli mjesec.

24/03/2016
5:13 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1549sp_Permalink sp_Print

Jesmo.isli smo na cetinje 2 puta

24/03/2016
5:15 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

Sta znaci to da pocnes sa stimulacijom,mozda je pitanje glupo ali sta cu kad se ne razumijem.

24/03/2016
5:23 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1551sp_Permalink sp_Print

Svetlana je li ti rekao dr kad bi odprilike bilo ubrizgavanje embriona,sami kraj.TJ koliko sve to traje.

24/03/2016
6:58 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1552sp_Permalink sp_Print

E ovako, dosta ste se izdopisivale pa cu pokusati sve da odgovorim. Koliko vidim 216, ti se ipak dosta razumijes u nalaze, za Konzilijum ti treba ono sto sam ti rekla i ja sam stvarno imala hormone muza jer sam ih ja vadila pa i on usput, pa neka i tvoj izvadi. Ginekoloski pregled ti je ono, kad te doktor pregleda rucno i plus ultrazvuk pa napise izvjestaj i to im odneses.E ovako, ne znam za vas u NK,ali meni je bilo predugo da  cekam dvije tri sedmice na internisticki i tako dalje pa sam ja otisla privatno 30e i zavrsila za cas, ne treba ti nista snimak pluca, samo EKG i nalaze da ti pogleda internista i to je to,cista formalnost. Muz isto nije cekao kod urologa nego je privatno 30e odradio to, e sad mozes rasporediti te troskove da ti ne oada tesko. Ja sam ovako uradila:

1. Prva stvar koju samburadila je zakazala Konzilijum, jer ti ces sad da zakazes tamo za maj,jun ja vjerujem, tako da imas vremena da sredis sve nalaze. Treba ti ono sto sam ti napisala, nista vise. Mozes da odes na CT da ti doktor pregled odradi i da ti napise da ti je zakazana histeroskopija pa ti taj papir prilozi Konzilijumu, ja sam tako uradila, jer ce ti i histeroskopija biti zakazana za nekoliko mjeseci tek, znam da im je jun popunjen. Jedino neka zena da isoadne pa da te ubace. Tako da sjedni lijepo,papir i olovku, sve ispisi sta ti treba i kojim ces redoslijedom to da radis, koliko ti vaze koji nalazi, da sebi napravis laksi plan da sto prije zavrsis. To prvo.

2. Kad napravis plan i zakazes Konzilijum krenes polako da skuoljas nalaze, odes kod ginekologa sa spiskom i uzmes upute za sve zivo, da ne bi isla tamo ovamo sto puta, prvo mozes da izvadis Krvnu grupu i Rh faktor jer ti je to trajni nalaz, ne istice. Onda vadi ove sto sam navela gore HIV, Hepatitis i tako dalje jer oni vaze pola godine. Bruseve sve povadi odmah isto da bi znala sta je pozitivno da lijecis na vrijeme da ti to dodatno ne otezava i ne duzi sve. Ja sam imala mikoplazme i pila terapiju 10dana, pa 10 dana pauza pa onda ponavljanje nalaza, sreca negativan je bio inace bi mi jos duze to sve trajalo. Kad sve to uradis onda opusteno cekas histeroskopiju,imas vremena i da zakazes internisticki i muz kod urologa da ne placate. E dalje kad uradis histeroskopiju i dobijes odobrenje konzilijuma onda sve to sto si dala konzilijumu predajes u Fond, on ti je ondje kod hitne u PG. I cekas oko mjesec dana odobrenje. Kad dobijes odobrenke oni te sa Cetinja nazovu,jave ti da je odobrenje stiglo i kreces. Kad ti pocne ciklus(kad dobijes) prvi dan ih pozoves na CT i javis, oni ti kazu da dodjes sjutra. Drugi dan menstruacije pocinjes stimulaciju. Pitala si sta je stimulacija. To su ti injekcije koje primas kako bi stvorila sto vise folikula u kojima su jajne celije. Pitaju te hoces li sama da dajes sebi ili neko drugi da ti daje. Daju se u stomak. Ne znam kako je na drugim klinikama ali ja za Ct imam samo rijeci hvale, bas paze zene dovro. Meni je svaki drugi dan bio pregled, prije pregleda vadim nalaze, onda ceka doktor da vidi nalaze kakvi su da bi uskladio terapiju, da vidi da li ti treba vise,manje…Meni je to sve trajalo 11 dana, nakon toga primas stop injekciju

24/03/2016
7:06 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1553sp_Permalink sp_Print

216 bas smo se mimosile u porukama 🙂

55 ti je sve objasnila…

Znam kako ide kod nas u NK kod interniste,ako si vec zakazala onda sacekaj,ako ne prvog aprila odes prije onog spiska sto oni stave i onda te stave za istu nedelju,da ne davas pare privatno…

Za urologa porani…

Za stimulaciju ti je sve objasnila 55…pitaj sta te god interesuje.

Ne mogu ti tacno reci za embrione,samo orjentaciono kad kreces u postupak…

24/03/2016
7:14 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1554sp_Permalink sp_Print

E onda 36 sati nakon toga ti vade folikule. Meni su rasli ovako: prvi pregled na 5  dan stimulacije imala sam ih desetak u desnom jajniku, 4,5u lijevom, najveci su bili 11mm, sedmi dan stimulacije velicina 14,5mm deveti dan stimulacije velicina 19mm i 11dan stimulacije velicina 21mm onda sam taj dan uvece primila stop injekciju. E sad, imas ti tu mnogo potencijalnih komplikacija, od toga da ti neki od tih nalaza ne bude dobar, sve moras da odlazes dok ti nalazi ne budu tip top. Pa onda moze da se desi da ti se prije ciklusa neka cistica stvori ili neka glupost i to ti odlozi,itd.pitaj sta te god zanima, sad ti je bitno da napravis plan da se organizujes, prvo okrenes zakazes konzilijum, zakazes histeroskopiju pa sve ostalo uskladjuj s tim. Pripremi se da imas makar 300-400e troskova, minimum! Meni niko nije rekao da nedje od cetvrtog,petig dana stimulacije,moras da primas injekcije koje ti drzava ne placa a jedna kosta 50e, meni ih je trebalo6. Svetlana, ja imam policisticne jajnike, a i stvorila sam dosta bas jajnih celija, onda kod mene postoji opasnost od hiperstimulacije, tj. da mi se folikuli koje je dr ispraznio napune vodom i kad nemaju vise dje onda da mi voda izlazi u trbusnu duplju i da se sva nadusim od toga. To je opasnost kod svih zena koje stvore dosta jajnih celija i koje imaju policisticne jajnike. Tako da sam nakon vadjenja primila svasta nesto, imam da primam infuzije 4 dana nakon stimulacije, tri vrste tableta, utrogestan, onda neki antibiotik da ne dodje do infekcije i dostinex, on je osam tableta 50e. Tako da se kljukam dobro sad. A dr mi je rekao da ce da ih vrati vjerovatno peti dan. Vidjecemo kako se budu razvijali, nadajmo se peti, jer je tad najveca vjerovatnoca zaceca.

24/03/2016
7:21 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1555sp_Permalink sp_Print

55 pa mozda si zaboravila i ja sam bila usla u hiperstimulaciju,nijesu mi jajnici polocisticni ali su na stimulaciju odreagovali policisticno…

I ja sam 15 dana nakon toga svasta primala…da ne bih usla u jos vecu stimulaciju…

216 meni je u avgustu bila stimulacija a krajem avgusta aspiracina tj.vadjenje jajnih celija…ali mi se svasta nesto izdesavalo pa su mi embrione vratili tek u januaru…

Tako da ne mozes i nemoj da planiras kako i kad bi bio transfer i sve ostalo…

Samo slusaj doktore i to je to 🙂

216 jeli ti ovo prvi pokusaj?

24/03/2016
8:50 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1556sp_Permalink sp_Print

Da izvini Svetlo, svaka od nas je imala poneki problem drugacii,sjecam se da si cekala dugo na vracanje ali ne znam zasto a znaci i ti si imala opasnost zbog hiper, kako je isao tvoj proces, mislim nakon vadjenja? Mene sad bole jajnici po malo ali nije strasno, tetka mi je radila u inostranstvu vantjelesnu i ona je imala opasnost od hiper i rekli su joj bili da poje 4 litra tecnosti, dva vode, litar nekog sportskog pica koje sadrzi elektrolite i litar soka. Ja pijem samo vodu i ovo sa elektrolitima sportsko nalivam se kao blesava. I rekla sam ti sta od terapije, a ti sta si primala ako se sjecas? Ja nijesam dobila hiper nego postoji veliki rizik da dobijem…Pa da uporedim…

24/03/2016
8:54 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1557sp_Permalink sp_Print

Da u pravu je Svetlana, pitala si 216 koliko sve to otprilike traje, to sve zavisi od tebe kojom ces brzinom to zavrsiti i povaditi, hoce li svi nalazi biti ok, mozes li naci neke veze na mjestima dje treba jer znas kako kod nas nista bez veze zavrsiti brzo ne mozes… Ja sam pocela u novembru i u januaru imala sve i uradila histeroskopiju, doktor nije u februaru bio tu pa sam pocela u martu. Mislim da je to super brzo, jer mi se posrecilo nekako i sve lijepo uklopilo, znam da sam popizdjela sto sam morala februar da cekam bzv, ali taman mi je prijalo malo da se opustim od ludila vadjenja nalaza za ludilo koje ide poslije… Mislim da obicno sve to duze traje….

24/03/2016
10:03 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1558sp_Permalink sp_Print

55 i ja sam pila dostinex,bockala se diferelinom 14 dana i jos nesto ali se ne sjecam,da sad ne trazim izvjestaj.

Odlicno je sto ih vracu 5ti dan.

Kad bi to trebalo biti?

Da li su vas sad pitali za zamrzavanje?

24/03/2016
11:02 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1559sp_Permalink sp_Print

55 i svetlana super ste.Sve ste mi odlicno objasnile.Prvi put mi je sve ovo da radim.A dosta nalaza sam odradila jer sam ja odprilike od novembra prosle god pocela da se ispitujem.2 god sam u braku i fino otisla kod ginekologa i pocela redom da radim sve.A onda je muz poceo,spermogrami su mu nikakvi,i terapiju je pio,ma cini mi se nista bolje.Cim je dr Radulovic ,urolog ,og muza vidio nalaze ,odma je rekao ovo je za vantjelesnu,da ne cekamo mnogo.To isto je rekao i dr u Cetinje.I nama su predlozili zamrzavanje spermatozoida,to cemo da odradimo.

24/03/2016
11:05 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1560sp_Permalink sp_Print

Ujutro radim bris,da vidim je li mi se makla kandida,da bih mogla da zakazem histeroskopiju.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner