A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
25/02/2016
4:42 pm
raster211
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
25/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1461sp_Permalink sp_Print

svetlana22 said
Nema na cemu 🙂  javice se jos neko od zena…mada se pokusavam sjetiti ko je prosao bez nje forum…

Javice vam se jos neko…

Srecno!

Ima nesto na drugoj-trecoj strani foruma. Meni je doktor rekao sa ovim nalazima mozes odma na IVF pa smo mislili da zenu sto manje izlazemo jer kako vidim moraju se pokupiti nalazi kao kad covjek ide na operaciju.

25/02/2016
4:49 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1462sp_Permalink sp_Print

Razumijem…ali bez obzira mislim da njena doktorica (ginekolog)  mora da nju pripremi za za postupak IVF…

Ja sam prosle godine dvije histeroskopije imala iako su mi svi nalazi savrseni…pa na histeroskopiju nije bilo sve ok…

Sad se pripremam za drugi pokusaj isto mi treba IVF klinika je trazi…

25/02/2016
7:43 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1463sp_Permalink sp_Print

Mi smo obe komisije prosli bez histeroskopije. Prosle godine u junu i ove godine u maju. Niko mi je nije pomenuo niti trazio bas iz razloga sto nam je indikacija za ivf bio los spermogram. Iako sam uradila histeroskopiju pred sam postupak u avgustu ove godine jer sam imala srcoliku matericu a predhodnu trudnocu izgubila. Ali zbog komisije je nisam i ne bih radila. Mislim daa vam je nece traziti i razumem zasto hocete suprugu da postedite Smile Tako smo i mi razmisljali… Mada i ako se odlicite da je odradite nista nije strasno i moze samo da pomogne. Pozdrav i srecno.

25/02/2016
9:23 pm
raster211
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
25/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1464sp_Permalink sp_Print

jaca2 said
Mi smo obe komisije prosli bez histeroskopije. Prosle godine u junu i ove godine u maju. Niko mi je nije pomenuo niti trazio bas iz razloga sto nam je indikacija za ivf bio los spermogram. Iako sam uradila histeroskopiju pred sam postupak u avgustu ove godine jer sam imala srcoliku matericu a predhodnu trudnocu izgubila. Ali zbog komisije je nisam i ne bih radila. Mislim daa vam je nece traziti i razumem zasto hocete suprugu da postedite Smile Tako smo i mi razmisljali… Mada i ako se odlicite da je odradite nista nije strasno i moze samo da pomogne. Pozdrav i srecno.

Ne bjezimo mi od toga, uradit cemo sve sto je neophodno ali isto nedje smo misljena da to trebaju inicirati doktori koji ce se baviti IVF-om.

Hvala puno i srecno!

25/02/2016
10:11 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1465sp_Permalink sp_Print

204 bez obzira ko je problem, za Konzilijum su neophodni odredjeni nalazi i za zenu i za muskarca, za muskarca znam da treba bar dva spermograma a za zenu mnogo toga,imas na salteru u kbc da uzmes sve to sto ti treba za konzilijum, za zenu je neophodna jedna od tri procedure,HSG,HISTEROSKOPIJA ILI LAPOROSKOPIJA, to je samo prvi uslov,treba da ima i nalaze hormona i izvjestaj ginekologa i morate imati uput za konzilijum. Licno u mom slucaju konzilijum smo prosli bez bilo koje od tri navedene procedure jer sam imala uput za Cetinje za histeroskopiju pa sam im to prilozila. I iako su i meni kao i vecini zena svi ostali nalazi bili ok i razlog za ivf spermogram los, ipak sam uradila histeroskopiju na preporuku doktora jer je rekao da je najbolja procedura od sve tri, i uradila sam je,kao sto rekoh,iako je ultrazvuk bio super i ginekoloski pregled super i nalazi super, na histeroskopiji i nije bilo, ali sam bas srecna sto sam je uradila jer bi to sto sam imala isto moglo da predstavlja problem i za prirodno i za ivf…Tako da bez brige,uradite oboje sve sto treba i vise nego sto treba samo da budete sto sigurniji da ste spremni potpuno. P.S konzilijum sto prije zakazujte jer se ceka puno. Srecno. Meni jos 14 dana do pocetka… uh…:) 

25/02/2016
10:15 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1466sp_Permalink sp_Print

E da, cini mi se da procitah da ti ginekolog zeni nije radio ultrazvuk??? Malo mi je to cudno jer je to prvo sto se radi, ginekoloski pregled i ultrazvuk,ako tu bude sve ok onda se ide u temeljnije nalaze, hormoni, krvna slika itd,itd…

25/02/2016
10:42 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1467sp_Permalink sp_Print

204 da bi otisli na konzilijum treba prijedlog od ljekara koji ce ivf da radi i tada se radi pregled. Neophodna je histeroskopija ili tkzv produvavanje da nike starije od godinu dana. E sada ka ne znam ukoliko je indikator los spermogram da linse odstupa, ali brisevi i hormoni takodje trebaju kao i dva spermograma koja nijesu starija od 6 mjeseci.

Takodje treba i nalaz prethodnih postupaka ivf, inseminacije…

I naravno uput za konzilijum.

Ukoliko poznajes nekoga mozes i ranije zakazati konzilijum.

26/02/2016
9:44 am
raster211
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
25/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

_55 said
E da, cini mi se da procitah da ti ginekolog zeni nije radio ultrazvuk??? Malo mi je to cudno jer je to prvo sto se radi, ginekoloski pregled i ultrazvuk,ako tu bude sve ok onda se ide u temeljnije nalaze, hormoni, krvna slika itd,itd…

Upoznati smo s procedurom imamo zakazan konzilijum i imamo uput za histeroskopiju. Konkretno, otisla je kod ginekologa i trazila da ide na IVF jer muzu je taj koji koci 🙁 . Ginekolog taj joj nije radio ultrazvuk a jeste sve ostale preglede. Ali ranije smo radili ultrazvuk kod drugog i receno je da je sve ok. S druge strane iammo jos jedan problem sa stitnom zlijezdom i za to kazu da se mora dovesti u normalu a trenutno nismo daleko od te normale, jedino sto su antitijela povecana a ne znam koliko to stvara problem. Svakako trebamo otici do doktora koji ce raditi ali se jos nismo odlucili za kliniku. Nego smo razmisljanja zamisli vrate nas sa konzilijuma pa opet 4-5 mjeseci.

26/02/2016
10:32 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1469sp_Permalink sp_Print

E pa super onda kad ste sve to odradili, malo je dosadno na pocetku dok se povade svi nalazi, ali bice sve ok. Imam osjecaj da si bas u bedaku sto si ti problem, samo da kazem da ne treba tako da razmisljas, jer je to problem kao svaki drugi zdravstveni problem, u danasnje vrijeme svi imaju neki problem,ne treba da padas u bedak jer si problem ti, bi li tebi bilo lakse da je problem zena? Ne, jer je to vas zajednicki problem i sve jedno je ciji je, bitno je da postoji rjesenje i treba da razmisljate i da ga sto prije rijesite kao svi mi ovdje na forumu. Sta god treba pitaj, a histeroskopija je moja topla preporuka, jer bukvalno priprema teren da ivf bude uspjesnija. Da i na kraju, to nije nista strasno, u 9 je meni pocela u pola 10sam se probudila,lezala sat vremena dok dodjem malo sebi i to je to, bukvalno nista strasno,a pomaze mnogo.Ako nadju nesto i uklone ga malo boli dan dva, ako nema nista nista ne boli i sve ok.

26/02/2016
10:46 am
raster211
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
25/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1470sp_Permalink sp_Print

_55 said
E pa super onda kad ste sve to odradili, malo je dosadno na pocetku dok se povade svi nalazi, ali bice sve ok. Imam osjecaj da si bas u bedaku sto si ti problem, samo da kazem da ne treba tako da razmisljas, jer je to problem kao svaki drugi zdravstveni problem, u danasnje vrijeme svi imaju neki problem,ne treba da padas u bedak jer si problem ti, bi li tebi bilo lakse da je problem zena? Ne, jer je to vas zajednicki problem i sve jedno je ciji je, bitno je da postoji rjesenje i treba da razmisljate i da ga sto prije rijesite kao svi mi ovdje na forumu. Sta god treba pitaj, a histeroskopija je moja topla preporuka, jer bukvalno priprema teren da ivf bude uspjesnija. Da i na kraju, to nije nista strasno, u 9 je meni pocela u pola 10sam se probudila,lezala sat vremena dok dodjem malo sebi i to je to, bukvalno nista strasno,a pomaze mnogo.Ako nadju nesto i uklone ga malo boli dan dva, ako nema nista nista ne boli i sve ok.

Ma opusteno, nisam bas mirno prosao ni do sad u zivotu tako da sam navikao na padove, a za zenu mora covjek imati saosjecanje jer ipak je ona u prici koja se izlaze…. Hvala na postovima i srecno!

26/02/2016
1:13 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1471sp_Permalink sp_Print

Drage žene! Moja beta je pozitivna, ali je 64i nešto tako da moram ponoviti nalaz u ponedjeljak. To jeste pozitivan test ali ne smijem da se radujem..svašta sam već pročitala na internetu..

Nastavljam sa terapijom pa ćemo vidjeti u ponedjeljak kako se stvari odvijaju.

26/02/2016
1:17 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1472sp_Permalink sp_Print
26/02/2016
2:55 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1473sp_Permalink sp_Print

Jaoj srecno srecno srecnooooo ♥

26/02/2016
7:54 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1474sp_Permalink sp_Print

Breskvice cestitam 🙂

Koji dan od transfera si radila betu? 

Ne brini, i male bete lijepo porastu za 2-3 dana 🙂

26/02/2016
8:01 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1475sp_Permalink sp_Print

_204 said

_55 said
E da, cini mi se da procitah da ti ginekolog zeni nije radio ultrazvuk??? Malo mi je to cudno jer je to prvo sto se radi, ginekoloski pregled i ultrazvuk,ako tu bude sve ok onda se ide u temeljnije nalaze, hormoni, krvna slika itd,itd…

Upoznati smo s procedurom imamo zakazan konzilijum i imamo uput za histeroskopiju. Konkretno, otisla je kod ginekologa i trazila da ide na IVF jer muzu je taj koji koci 🙁 . Ginekolog taj joj nije radio ultrazvuk a jeste sve ostale preglede. Ali ranije smo radili ultrazvuk kod drugog i receno je da je sve ok. S druge strane iammo jos jedan problem sa stitnom zlijezdom i za to kazu da se mora dovesti u normalu a trenutno nismo daleko od te normale, jedino sto su antitijela povecana a ne znam koliko to stvara problem. Svakako trebamo otici do doktora koji ce raditi ali se jos nismo odlucili za kliniku. Nego smo razmisljanja zamisli vrate nas sa konzilijuma pa opet 4-5 mjeseci.

Misljenja sam da je vrlo neozbiljno da vam ijedna klinika radi ivf bez prethodno uradjene histeroskopije, bez obzira sto je utvrdjen problem do muza.

Meni su na prvoj histeroskopiji nasli polip i septum materice (pregradjena materica po sredini) i to se ne vidi na uzv.

Laparaskopiju sam radila prosle godine i tada se ustanovilo da mi je desni jajovod skroz zapusen, dok je lijevi prohodan, iako su mi par godina prije toga radili insiminaciju bez laparaskopije. Vrlo lako je moglo da dodje do vanmatericne trudnoce.

Sto se tice antitijela stitne zlijezde, ako sam dobro shvatila, za to se koristi potrebna terapija.

26/02/2016
9:07 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1476sp_Permalink sp_Print
26/02/2016
9:29 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1477sp_Permalink sp_Print

Breskvice beta nije nesto visoka ali sve zavisi koji je dan transfera danas i tebi bese vraceni i četvorocelijski embrioni sto je obecavajuce. Znam kako se osećaš , meni je bata bila 159 , 13 dan nakon et osmocelijskih i bila sam smorena jer je prosle godine beta bila 14 dan nakon et isto osmicelijski preko 2300. Pa ti vidi kolika razlika. Nadam se da se tebi primio ili primili ovi cetvorocelijski i da ce beta da se dupla.Laugh

204 pohvale sto si nam se ovde pridruzio. Svaka cast sto tako brines. Iako je isto kod nas problem spermogram mi to nikada nismo tragicno shvatali, ni moj suprug a tek ja. Bili smo srecni sto smo veoma brzo shvatili gde je problem i sto nas problem hvala Bogu ima resenje. Iskreno sam bila i zahvalna negde sto je los spermogram jer je veca uspesnost ako je kod nas sve ok. U stvari tako sam ja sebe ubedila i želela da bude tako. 

Za hasimoto supruge ne brini i ja ga imam. Samo neka pije redovno lekove, ja sam oba puta uspela sa povisenim i antitelima i tsh. Zelim vam svu sreću! 

Pisem sa tel pa se izvinjavam na greškama. 

27/02/2016
1:36 am
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1478sp_Permalink sp_Print

breskvice drzimo palceve i bas si me obradovala.

Sto se mene tice ciklus mi je poceo tako da nista od nalaza. Ovako je bilo i kada sam inseminacije radila nijesam docekala “euforiju cekanja nalaza”… 🙁 sada slijedi psihicki oporavak, mozda i posjeta psihologu jer u ufazi sam “za bensedine”

27/02/2016
10:26 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1479sp_Permalink sp_Print

evo me 🙂 posto nikako nijesam mogla da se konektujem od juce 🙂

kao prvo da cestitam breskvici na pozitivnoj beti…mislim da ce to biti ok u ponedeljak i da ce beta biti ogromna 🙂

27/02/2016
9:24 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1480sp_Permalink sp_Print

196 jako mi je žao što je ovog puta ispalo tako..ali znaš i sama da moraš glavu gore i nastavljaš “borbu”! Psiholog zaista nije loša stvar jer je to neko treće lice koje je nezavisno od ove naše cijele priče. Mnogo znači da te samo neko i  sasluša, jer sve ovo kroz šta prolazimo je jaaaako teško! Ja imam oko sebe sve primjere da žene “jednom dignu noge” i to je to! I mogu ti reći da mi to ni malo ne pomaže..upravo sam se zato i priključila ovom forumu, jer je lakše kad sa nekim ko ima slične probleme podijeliš svoje dubioze i strahove ali i iskustva. Raspisala sam se..suštinu znaš..a to je da će sve biti ok, prije ili kasnije sve ćemo doći do našeg cilja!

Hvala na lijepim željama, ali ja zaista ne mogu da se radujem do ponedjeljka.

Monta betu sam radila na 14.dan.

Jaco ja sam imala sva tri embriona, 4ćelijski, 6ćelijski alinsu oni imali izražene fragmente i jedan 8ćelijski koji je bio kako treba. Meni je bitno je da se nešto desilo i pomjerilo, e sad šta i kako znaću za koji dan 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
14 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
4 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…