A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
14/03/2016
2:26 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1521sp_Permalink sp_Print

Breskvice hvala na savjetima,kako si ti? Ja zasad ok podnosim ovaj Gonal, s tim sto jedno sad posto ga primim pospana sam uzasno, i zamorim se bas brzo, i kad tako nesto radim ili stojim duze bas me zabole jajnici pa sam se onda primirila, e danas vec i kad leskarim osjecam neka desavanja u jajnicima….Nadam se da je to dobro, vidjecu sjutra, nadam se da ce sve biti ok….A kad te pitaju to za embrione? Ja sam mislila nakon sto vide koliko ih ima uspjesnih i jakih pitaju te? Sjutra mi je peti dan terapije, imam jos pet u najboljim okolnostima je li?

15/03/2016
3:44 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1522sp_Permalink sp_Print

Evo mene sa pregleda…Nakon 4 dana Gonala 112,5 imam u desnom deset folikula velicine 11,5mm i u lijevom 4 folikula iste velicine. Dali su mi danas malo vecu dozu, 150, i od sjutra i Cetrotide pa preksjutra na kontrolu. Ja nemam pojma je li to ok? Je li to dobar napredak folikula, malo ili puno folikula, jesu li mali ili normalnog rasta za peti dan stimulacije…pomoooooccccc:) 

16/03/2016
11:48 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1523sp_Permalink sp_Print

55 Mislim da nije loše ali vjerovatno čim su malo povećali dozu, očekuju da može još bolje. Važno je i da su folikuli iste veličine. Kod mene je bio slučaj da sam recimo imala asinhroni rast.. Nemoj se opterećivati sa tim. Uživaj i opuštaj se. Diiivno je vrijeme! 🙂

Ja sam ok, uzimam neke razne prirodne preparate i nadam se da će sve biti bolje i bolje!

17/03/2016
10:08 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1524sp_Permalink sp_Print

Evo i mene poslije pauze krace. Bas mi je zao vas koji nijeste uspjeli jer psihicki je tesko podnijeti. Ja sam bila na par seansi kod psihologa jer mi je bas tesko palo. Bila sam opet na komisiju odobreno sve sada cekamo jun jer treba tri ciklusa proci. Dali su mi da odradim trombofilije od cega se nekoliko ne moze prije jula vec buh onda trebala za bgd ici posto su ovdje preskupi privatno…

Uh iskreno prvih deset dana je bilo kao da svijet srusio ali sada je lakse malo iako kidisem na ukucane svakom prilikom cak i za sitnice…

Uzeli smo neke cajeve da pijemo i med sa silnim kostunjicama pa da ako bude ok druge rede iako se opet pribojavam.

18/03/2016
8:55 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1525sp_Permalink sp_Print

196 mislim da znam o čemu pričaš..ali ovo što mi prolazimo će nas samo ojačati i najvažnije je da imamo naš Cilj svakog sekunda na umu! 

Biće sve dobro! 

Reci mi koliko dugo si čekala komisiju? I šta si sve od dokumentacije priložila, tj.da li si vadila nešto novo?

19/03/2016
9:03 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1526sp_Permalink sp_Print

Breskvice komisiju nijesam cekala jer je suprug kolega u kccg pa sam fakticki naredni cetvrtak isla od dana kada smo odlucili. Nijesam vadila nove nalaze jer su mi validni ali cu hormone vaditi za svaki slucaj narednog ciklusa da provjerim.

P.S. ja sam _196. Zahvaljujuci administratoru izmijenih.

24/03/2016
11:17 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1527sp_Permalink sp_Print

Drage žene imam pitanje. Koliko je vama trajalo krvarenje poslije neuspješne vto?

Meni se to nešto jako odužilo, tj. već 14 dana traje, ne u onom obimu kao ciklus ali konstantno ima krvi..

Pregled mi je zakazan za početak sedmice ali eto da vidim imate li i vi sličnih iskustava?

24/03/2016
12:45 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1528sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svima.Ja sam nova u svemu ovome.Moze li neko da mi tacno kaze sta mi sve treba za konzilijum,inace pripremamo se za vto da radimo na Cetinju.

24/03/2016
1:08 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1529sp_Permalink sp_Print

Breskvice ne znam sta da ti kazem jer sam ja u prvom postupku, okreni doktora pitaj najbolje..216 dobrodosla. Ovako, ako nijesi jos isla na konzilijum ovo ti treba za Konzilijum:

1. ginekoloski pregled, i uz njega histeroskopija koju radis na Cetinju

2. Hormoni(to ti daje uput tvoj ginekolog da uradis u KBC)

3.Uput od izabranog ginekologa ili doktora.

4.muz-pregled urologa

5. Bar dva spermograma u nekom razmaku normalnom. a nakon konzilijuma, dok cekas konzilijum ili fond onda mozes da uradis ove nalaze:( oni su ti potrebni za vantjelesnu, dosta njih ti je potrebno i za histeroskopiju)

1.Zena: VDRL\TPHA, HBS Ag, HIV, HCV, Toxoplasma, Citomegalovirus, Vaginalni sekret, cervikalni bris, Gnococ, Chlamydia trochomatis,micoplasma hominis, ureaplasma urealitycum,papa test. Ti nalazi vaze 6 mjeseci da znas kad da ih radis. Ovi ti vaze dva mjeseca i takodje su potrebni: Na,K,Glikemija,KKs,Alt,Ast,Inr, protrombinsko vrijeme,EKG.

2.Za muza: VDRL\TPHA,HBSAg,HIV,HCV, uretralni bris,gnococ,chlamydia,micoplasma,ureaplasma

To je to sto ti treba za cijeli proces. Moj ti je savjet posto sam svjeza da prvo okremes cetinje posto ces kod njih, da im kaues da ces kod njih i da zakazes histeroskopiju, oni ce ti navesti sta ti od ovoga gore treba za to. Ja mislim da ti za histeroskopiju treba uput doktora, potvrda o krvnoj grupi, i ovi brisevi svi da su negativni naravno(mikoplasma,ureaplasma,vaginalni sekret,hlamidija,i trebace ti EKG i internisticki pregled i nalaz krvi(ovo Na,K…)  Ako sta jos treba pitaj slobodno, znam koliko je meni pomoglo sto sam imala nekog da pitam sta treba i kojim redoslijedom, zato sad nakon cetiri mjeseca sam uspjela da dodjem do kraja inace ne bih ihaha. Sto se mene tice nijesam se javljala, stimulacija je prosla suoer,juce mi izvadili 16jajnih celija, od toga 15 M2, jutros mi javili da se 11 oplodilo, tako da sam zadovoljna, nadam se da ce cekati peti dan da mi ih vrate, malo postoji opasnost OHSS pa primam infuzije neke tablete cuda, ali bice sve dobro valjda…

24/03/2016
4:09 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1530sp_Permalink sp_Print

55 divna si.Hvala Bogu kad nekome mogu da se obratim iko ovoga,jer licno ne znam nikoga da je radio ovo,da bih se mogla posvjetovati.Objasni mi ovo prvo,sta pod ginekoloski pregled,to ono promjer jajnika,i uterusa je li.To mi radi moj izabrani ginekolog.I do koliko vremenski vaze izvjestaji,nalazi briseva i hormona,jer ja imam dosta taoga sto si navela gore.Samo jos da odradim histeroskopiju,to mi od nalaza hvali za konzilijum.Nego me zeza kandida,sjutra radim opet bris da vidim jesam li je makla,da bi mi mogli to raditi.

24/03/2016
4:17 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1531sp_Permalink sp_Print

-55 super si prosla na aspiraciji…to je fin broj jajnic celija i oplodjenih naravno…

Mene su juce zvali iz KBC da se oslobodilo mjesto za konzilijum za danas…odnosno moji sestru jer je ona doktorica…ali mi brisevi nijesu gotovi tako da to nijesam zavrsila…

A po novom,na konzilijumu doktor Pajovic trazi polne hormone za muzeve…mi ih na proslom konzilijumu nijesmo radili…prosli smo bez njih…a juce kad su sestru zvali to su naglasili…pa da znate…uz sve te nalaze i muzeve polne hormone…

I nek’ muzevi udju sa vama na kozilijum…kao dr.Pajovic o tome bas vodi racuna…malo je strog i to se malo poostrilo od kad je on u komisiju…zato se dobro moramo raspitati sta sve treba da nas ne vracaju bez potrebe…

A,sad se zakuzuje konzilijum za septembar…

_55 kad ocekujes transfer? I nijesam razumjela od cega postoji opasnost tj.za sta pijes ljekove?

24/03/2016
4:33 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1532sp_Permalink sp_Print

Sve me strah da nesto od nalaza ne budem imala,ili da mi dokoti dobro ne ispisu pa da me ne vrate sa konzilijuma zbog toga.Kad se radi preko fonata vto,nezgodno je to sto svuda cekam do besvjesti,molim da me ubace ranije za nalaze,da mi ne bi istekli.Jutros sam isla da zakazem kod interniste,to zbog ekg,ova sestra kaze treba mi snimak pluca,je li vama ko to trazio.Ne znam sto bi se zracila bezveze

24/03/2016
4:37 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1533sp_Permalink sp_Print

Previse se ceka konzilijum,ja sam vezu trazila da me ubace ranije.A da,i meni su rekli da trebaju hormoni za muza.Ali ja nemam obicni bris,uretrali za muza,to mi niko nije pomenuo,samo onaj na hlamid,micopl,ureapl,tom smo radili/

24/03/2016
4:40 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1534sp_Permalink sp_Print

216 i meni su trazili snimak pluca za saglasost za aneseziju,ali sam im ja lijepo objasnila da je to za IVF i da ne smijem da se zracim,i bez problema mi dali saglasnost…tako i ti pokusaj…

Zato kazem da se trebamo raspitati sta nam sve tacno treba jer se i ta komisija promjenila za konzilijum..da nas ne vrate zbog nemarnosto nase.. 

Meni oni virusi (HIV i oni ostali) vaze do kraja juna ali izgleda dace mi isteci…pa cu ih morati opet vaditi…

Meni je histeroskopija u maju,u bas sam se prepala jer sam prosle god imala polipe pa sam morala kontrolnu da radim nakon dva mjeseca…

24/03/2016
4:40 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1535sp_Permalink sp_Print

I prije svega,ja mislim da kod nas u niksicu nema da se radi uretralni bris,cak ni privatno.

24/03/2016
4:44 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1536sp_Permalink sp_Print

216 i ja sam iz NK…

Onda ti mogu reci da ides kod interniste Aca Vujovica i bez problema ce ti dati saglasnost,prosle godine me za malo nije vratila neka dr cini mi se Delic…

A za bristeve uretralni bris je za muza…za nas nam trebaju vaginalni i cevrikalni i bakterije…taj uretralni smo mi odnosno muz radio u Bona Lab 10e kosta…

24/03/2016
4:44 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1537sp_Permalink sp_Print

E pa to je ta stvar,sto smo ograniceni sa vremenoom,i neke nalaze moramo opet da vadimo.A u bolnici to ne razumiju ,pa da  nas malo ranije ubace,na preglede itd.A treba li za konzilijum papa bris

24/03/2016
4:45 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1538sp_Permalink sp_Print

A dje je bona lab,jel to u nk

24/03/2016
4:49 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1539sp_Permalink sp_Print

A svetlana,gdje ces da radis vto

24/03/2016
4:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1540sp_Permalink sp_Print

Ne,nego u PG u bloku 5,kod njihovog doma zdravlja…

Za papa test- ja sam ga imala prosle godine…a vev za ovu ne znam oce li mo biti gotov?radila sam ga u februaru ali ga vise ne rade kod Kulisa vec u KBC dugo se ceka da stigne…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
3 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…