A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
27/02/2016
9:40 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1481sp_Permalink sp_Print

196 izvadi betu za svaki slucaj.

Breskvice, meni je prvi put beta bila 70 deseti dan od transfera blastociste, sto dodje isto kao tebi sad, odprilike. Koliko sam tada citala beta zna da poraste, ne mora u startu da znaci da je nesto lose. I to je stvarnonsve individualno. Na stranim forumima sam citala, zene pisu bete od npr 10 dana pa nadalje i tu se moze naci svakakvih primjera. Ne opterecuj se, drzim palceve da bude dobro :*

29/02/2016
5:38 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1482sp_Permalink sp_Print

Moja beta danas je 129,nesto. Nastavljam sa terapijom i za dva dana ponovo da izvadim nalaz da vidimo sta se desava.

Je li imao neko ovakvo iskustvo?

29/02/2016
5:49 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1483sp_Permalink sp_Print

Breskvice bas čudno!  Nesto se desava definitivno i do trudnoće je doslo sad samo da beta nastavi da raste pravilno.  Svakako je pozitivno sto raste. Al sacekajmo dva dana jos pa da se radujemo na miru LaughSta doktorka nasa kaže. ? 

29/02/2016
5:51 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1484sp_Permalink sp_Print

Breskvice bas čudno!  Nesto se desava definitivno i do trudnoće je doslo sad samo da beta nastavi da raste pravilno.  Svakako je pozitivno sto raste. Al sacekajmo dva dana jos pa da se radujemo na miru LaughSta doktorka nasa kaže. ? 

29/02/2016
5:58 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1485sp_Permalink sp_Print

Jaco ne moze jos da zna ni ona..moze sve da bude ok a i ne mora! Dobro je da raste da se nesto desava.. 🙂 

Ovo mi je neka cudna lekcija zvana-strpljenje! Izdrzacu jos dva dana kad sam vec ovoliko..trudim se! 

29/02/2016
6:32 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1486sp_Permalink sp_Print

Nadamo se da se bas cetvorocelijski embrion ususkao kod mame pa se sad razvija dan po dan. 

Sve smo imale ta iscekivanja. I mene je beta mucila ove godine. Tako nam se valjda zalomi, kod nas sve mora tezim putem. Samo da sve uspemo i nećemo se zalitiSmile

29/02/2016
10:22 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1487sp_Permalink sp_Print

Breskvice, ne mora da znaci da nesto nije kako treba. Desava se da su pocetne bete niske i sve bude ok. Tvoja se duplirala, a to je sad najvaznije. Kad sam imala biohemijsku, na drugom vadjenju je pala skoro za duplo, tako da ja vjerujem da ce tvoja rasti i dalje 🙂

ovdje imas da pogledas koliko je to sve individualno, i ko zna od cega sve zavisi http://forum.roda.hr/threads/5…..-transfera

02/03/2016
5:29 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1488sp_Permalink sp_Print

Breskvice jesi li ponavljala betu?

03/03/2016
1:22 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1489sp_Permalink sp_Print

Jutros sam radila i raste polako, sad je na 222,nesto. Nesto se definitivno desava..Mozda malo sporo raste ali na nekako vjerujem da su cuda moguca! 😉 

Malo me ubija ova neizvijesnost 🙂 

03/03/2016
4:45 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1490sp_Permalink sp_Print

Breskvice, naravno da su cuda moguca. Vazno je da raste. Sta ti kaze doktorka? MOras li ponovo da ponavljas betu?

03/03/2016
5:39 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1491sp_Permalink sp_Print

Monta izgleda da ne raste kako treba..nazalost, rekli su mi da prekinem terapiju i da cekam da to sve spontano ode..

Zao mi je jako..lakse bi ni bilo da nije od samog pocetka uspjelo, ovako je samo cini mi se teze 🙁 

Upisala sam se i ja u statistiku..sta da se radi! 

03/03/2016
7:35 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1492sp_Permalink sp_Print

E ne znam sta da ti kazem. Sta koristis od terapije? Da nastavis jos koji dan? Pa da je ponovis jos jednom. 

Ako ne bude kako treba ne ocajavaj! Vazno je da se nesto desilo. Bolje i biohemijska nego nista. A znam da ti je tesko sad…1

Gdje je Vasilisa? Sta se desava sa njom?

03/03/2016
8:19 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Od terapije utrogestan tri puta dnevno (200mg), progesteron depo na tri dana i fraxiparin svaki dan, folna naravno.

Ne znam monta razmisljala sam i ja o istom ali mozda bi samo produzavala agoniju.. Pogotovo sto sam pocela da ima i neke simptome trudnoce, osjetljivost na mirise, malo mucnine, a i grudi su mi drugacije.. Bas bezveze! Prva dva nalaza sam radila u privatnoj lab.a ovaj poslednji u kbc-u..

Sta smo ono rekli da treba za komisiju osim onog sto vec imam?

Vjerovatno novi polni hormini (2-3 dan ciklusa) i uput od moje gin.?

Koliko vi pravite pauzu izmedju pokusaja?

03/03/2016
9:12 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1494sp_Permalink sp_Print

Breskvice bas mi je zao! Ali sa druge strane nema razloga da se puno potresas, veruj mi prvi vam je pokusaj a vec se desila trudnoca, biohemiska jeste ali to je savrsen znak i vecinom sledeci pokusaj bude uspesan. Ako si tako lepo odreagovala sa tako losim embrionima ondaa ce doktorka sve uciniti da ti pogodi terapiju da dobijes savrsene embrione i onda ce sve doci na svoje. Skoro sam prijaateljicu koja je je radila inseminaciju u Kodri  koja nije uspela usmeriila da radi kod nase doktorke. Prvi pokusaj biohemiska trudnoca i ja joj kazem veruj ako je sad tako, sledeci put je sigurno uspesan. I evo sad u ovom ciklusu uspela sledeca inseminacija i videla je danas malo srculence na Uz. Tako da stvarno verujem da je super kada se zenama desava bar biohemiska evo i Monta ti je to rekla. Slobodno nazovi doktorku i pitaj kad najranije mozete da krenete u sl.pokusaja. Nama je savetovala odmor od 6 mesci a toliko je i trudnoca trajala. 

Monta kako si ti, odmarate li sada?

03/03/2016
9:40 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1495sp_Permalink sp_Print

Jaco potpuno ste u pravi i ti i monta.

Bolje sto se ista desilo nego da nije nista, ali ovako je malo teze.. Nego nemam nista od tugovanja.. idemo dalje!

Sto se tice sledeceg pokusaja, sestra mi je rekla da treba da prodju bar tri ciklusa. Ja svakako planiram u nekom doglednom periodu da odem kod dr na razgovor. Da odradim dobru pripremu i sve sto je u mojoj moci ovog puta prije nego krenem u cijeli proces ponovo. Priprema u smislu svih alternativnih i prirodnih preparata za poboljsanje j.celija.

Ima mozda nesto dobro u ponavljanju, znam sta me ceka unaprijed 🙂 A i dr sad zna u cemu je problem, pa mozda bolje odredi i terapiju. U svakom slucaju jeste bolno iskustvo, ali sam naucila mnogo iz svega.

03/03/2016
11:17 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1496sp_Permalink sp_Print

Breskvice, a da podjes sjutra da uradis betu u toj istoj privatnoj laboratoriji? Nisi trebala da mijenjas laboratoriju, jer im se vrijednosti razlikuju zbog aparata i uvijek bete treba ponavljati u istoj laboratoriji, onda najbolje znas kako raste. 

Da sam na tvom mjestu ja bih tek digla ruke kad beta pocne da pada, mislim da nista lose ne moze da se desi ako nastavis sa tom terapijom. Ne znam, bas mi je zao, al makar joj daj fore jos par dana. Svakako ces prokrvariti ako nesto krene kako ne treba, jao ne znam vise… 

Ja sam dobro, imam drugih privatnih problema pa sam to sve sad stavila po strani. Svakako nista necemo raditi prije ljeta. 

03/03/2016
11:19 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1497sp_Permalink sp_Print

breskvica85 said

Sta smo ono rekli da treba za komisiju osim onog sto vec imam?

Vjerovatno novi polni hormini (2-3 dan ciklusa) i uput od moje gin.?

Koliko vi pravite pauzu izmedju pokusaja?

Ja o ovome jos necu da pricam sa tobom 🙂 

04/03/2016
9:52 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1498sp_Permalink sp_Print

Monta palo je i meni to na pamet i bas sam naglasila sestri da sam vadila poslednji nalaz u kbc-u, ali ocigledno to nema znacaja jer je beta trebala biti znatno veca juce. Prva dva nalaza su niza ali u granicama a ovaj poslednji pokazuje tendenciju pada. I vjerovatno znajuci kakvi su mi bili embrioni oni misle da je to to i nema poente cekati vise.

Ja sam odlucila da ipak produzim na svoju ruku terapiju do nedjelje i u nedjelju da ponovim nalaz..cisto da umirim sebe! A mislim da ta trindana nece pobrkati nista znacajno?! 🙂 

Inace Jaco kako si ti komunicirala sa nasom dr? Meni se uglavnom sestra javlja i govori sta da radim, i to uglavnom preko vibera. Inace sam iz Pg, da sam blizie cini mi se sad bi otisla kod dr..

04/03/2016
10:45 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1499sp_Permalink sp_Print

Evo mene sa i ne bas tako lijepim vijestima sa ct…

Dobre vijesti su te da od nalaza ne moram nista da radim osim hormona koje sam juce odradila prije CT i bakterija…moracu na histeroskopiji pred samu stimulaciju…to ce otprilike biti maj mjesec…

Lose vjesti su te da se muzu pogorsao spermogram i doktros nas salje u BG ma konsultacine kod prof.VINKE VUKOTIC koja je specijalista za muski sterilitet u regionu…

Kako nije muz koristio nikakvu terapiju od moje stimulacije tako je spermogram los…pa smo odlicili da probamo mjesec-dva sa alternativnom medicinom da ga malo popravimo pa da onda idemo za BG…

Vratio se na terapiju od urologa Radulovica a to su samo vitamin E i cink i selen…ali sam malo istrazivala po forumima pa uz to da kombinuje jedan dan magnezijum a sledeci dan kompleks vitamina B + vitamin C…poceo je sa peruanskom makom…i sastavila sam ono sa medom od po 100 gr kostunjavog voca i onog ostalog…i kupila caj crveni zdravac…nadam se da ce biti nekog boljitka…

Jaco ili Marina,posto ste vi pisale o ovoj kombimaciji sa medom i sa ovim ostalim po 100gr,jeli ono treba da bude dobro gusto ili mi je malo ona jedna tegla meda…kod mene je ispalo slicno bonziti 🙂

04/03/2016
11:05 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1500sp_Permalink sp_Print

A kakav je spermogram ako nije tajna, mozes mi dati podatke, jer su i mm bili prvi losi drugi malo bolji, nista mu nisu dali da pije pa smo samoinicijativno taj med i kostunjavo voce i maku…. a mi za nedjelju dana pocinjemo…..

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner