A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
16/06/2017
1:13 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1981sp_Permalink sp_Print

Hvala na odgovoru Jaco 🙂

Pa da, za VTO je sve to ok, bitno je da ih ima 🙂

 

Šaljem svakoj :***

16/06/2017
1:14 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

I proxeed i inofolic su u principu suplementi koji poboljšavaju kvalitet jane ćelije i generalno plodnost kod žene. Inofolic ima praktično dva sastojka, folnu i mio-inozitol, i baš je namijenjen ženama sa pcos, a proxeed ima mnogo više sastojaka.

Kopiram dolje pojašnjenja za oba: 

 Proxeed® Women je patentirani suplement namenjen svim ženama koje žele da poboljšaju svoju plodnost i reproduktivno zdravlje. PROXEED® WOMEN obezbeđuje sve ključne sastojke kao što su L-karnitin, acetil-L-karnitin, L-arginin, N-acetil cistein, vitamine i minerale, koji svi skupa imaju važnu ulogu u pružanju podrške fiziološkim procesima koji su uključeni u plodnost kod žena.

     PROXEED® WOMEN:

     •   pomaže kvalitet jajne ćelije i obnavlja energetski balans

     •   smanjuje oksidativni stres

     •   pomaže normalan hormonalni ciklus i ovulaciju

 Proxeed® Women se preporučuje svim ženama koje žele da optimizuju svoju plodnost i povećaju šansu za trudnoćom a posebno u slučajevima gde postoji PCOS (policistični ovarijalni sindrom) i kod IVF procedura.

 
U lečenju PCOS-a tretman INOFOLIC®-om se, od do sada poznatih metoda lečenja, pokazao i dokazao kao najdelotvorniji (rezultati kliničkih ispitivanja). 
INOFOLIC® - efikasan tretman za:

Narušenu hormonsku ravnotežu kod žena u reproduktivnom dobu (manifestuje se kroz neredovne menstruacije ili njihov izostanak)
Insulinsku rezistenciju (neosetljivost na insulin) što rezultuje povećanom telesnom težinom, naročito pojavom masnih naslaga u predelu stomaka i bokova, a negativno utiče i na balans polnih hormona (progesterona, testosterona i estrogena)

Hirzutizam i hiperandrogenizam žena (pojačana maljavost po telu, proređivanje kose, pojava akni nakon puberteta)
Infertilitet izazvan izostankom ili neredovnom ovulacijom

Sterilitet zbog nekvalitetnih jajnih ćelija (oocita)

To je to. Mišljenja sam da ako ne pomogne, a sigurno ne može da škodi. I ja sam smokve jela baš dugo, tj. uzimam ih i sad. Zdrave su za cijeli organizam.
Javljam rezultate tromboilija, čim stignu.

 

16/06/2017
1:37 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1983sp_Permalink sp_Print

Puno hvala Breskvice!

Meni bi onda vise odgovarao ovaj proxseed za zene.

17/06/2017
12:39 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1984sp_Permalink sp_Print

Zene…kako su vasi muzevi pili proxeed? Jednom dnevno ili dva puta dnevno?

18/06/2017
1:36 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1985sp_Permalink sp_Print

Svetlana, moj suprug ga je pio dva puta dnevno, ujutro i uvece. Jedna kutija ima 30 kesica, tako da za mjesec dana trebaju dvije kutije, a on nije ni malo jeftin..

19/06/2017
12:04 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1986sp_Permalink sp_Print

Hvala ti 🙂 nasla sam bila na netu upotrebu,kod nas u NK je oko 120€,muz ga nasao u Trebinju za 60€…ali je ipak uzeo profertil…nadjosmo bolja iskusta sa njim nego sa proxeed-om…cijena mu je 55€,za 60 kapsula a piju se dvije dnevno.

19/06/2017
2:00 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1987sp_Permalink sp_Print

Znači dosta je jeftiniji taj profertil.. 

Mi smo odlučili da ovog ljeta probamo sa medom i koštunjavim i suvim voćem, pa da vidimo hoće li biti išta bolje. 

19/06/2017
3:58 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1988sp_Permalink sp_Print

Moj muz je pred prosli postupak dugo koristio kostunjavo voce i med.. ali nije bilo nekog nas vidnog poboljsanja…zato odlucismo sa ovim…

19/06/2017
4:07 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1989sp_Permalink sp_Print

Vidim da pisete o ljekovima koji su dobri za poboljsanje spermograma. MM je pio peruansku maku od momenta kad smo saznali i na startu prije terapije je imao 0,5 miliona u 1ml, nakon jedno pola godine make imao je 12 miliona tako da ona je super za broj, makar po nasem iskustvu, sto se tice morfologije bilo je svega 1% normqlnih, i za to mu nijesu dali nista, medjutim, posljednji doktor mu je preporucio Condesyl 1×1 i rekao da mora piti 3-4 mjeseca, i da to ne utice na broj ali utice na morfologiju.

19/06/2017
6:09 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1990sp_Permalink sp_Print

Zene, puno vam hvala na odgovorima! 

Miro, da li se morfologija poboljsala nakon koricenja tog lijeka?

19/06/2017
6:15 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1991sp_Permalink sp_Print

Loknice, on ga pije tek mjesec dana, a ja inofolic isto tako, jer planiramo u oktobru treci put pa smo uknapirali da do tada pijemo, pa nije provjeravao, ali ja primjecujem da je dosta energicniji, posto radi od 7-5,6 svakog dana bas je rijetko nakon toga bio za bilo sta, a sad svaki dan ide na trcanje, fudbal, promjene se u ponasanju nekako i fizickoj aktivnosti vide, doktor je rekao da je to dodatak ishrani koji utice posebno na morfologiju, tako da cemo vidjeti, cim odradimo ako bude pomoglo javljam vam. Pogledaj po netu sastav, u sustini ima sve ono sto poboljsava nalaz. 

19/06/2017
9:44 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1992sp_Permalink sp_Print

Puno hvala Miro! 

Procitacu po netu za taj lijek, a ti svakako javi rezultate

20/06/2017
2:13 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1993sp_Permalink sp_Print

Miro888 da li pijes dvije kesice inofolica ili po jednu?

Inace stigli su rezultati analiza na trombofilije, pa vam kopiram:

                                     nije nosilac FV Leiden mutacije
                                     nije nosilac FII G20210A mutacije
                                     nosilac MTHFR C677T mutacije (heterozigot)
                                     nosilac PAI-1 4G varijacije (heterozigot).

Ne znam ima li koja medju vama da su joj ovakvi rezultati?

Ovaj PAI se povezuje i sa insulinskom irezistencijom, a meni nije radjen ogtt test. Pocicu da ga uradim samionicijativno, naredne sedmice. 

20/06/2017
2:29 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1994sp_Permalink sp_Print

Breskvice, to je trombofilija. Ja imam manjak AT III i PAI I 4g homozigot. Hematolog mi je odmah dala inekciju OH B12 i da pijem aspirin svaki dan, a promijenice mi terapiju neposredno pred VTO.

Naravno, treba da uradis i oggt test sa insulinemijom. Ja sam to odradila i sve je ok. 

20/06/2017
2:44 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1995sp_Permalink sp_Print

Loknice, nadam se da se ovo moze smatrati uzrokom. Jos cekam odgovor od dr.

Mada sam naravno iscitala sve i svasta o ove dvije mutacije. Neki poznati hematolozi u BG-u ih cak i ne smatraju nekim strasnim mutacijama. MTHFR na primjer ima 40 % populacije. Naravno, cim postoji mutacija na tim genima, postoji mogucnost da sam bebu izgubila zbog njih. Ovo, nekako zdravorazumski razmisljam. 

Kod kojeg hematologa si isla? Da li si vadila i homocistein? 

20/06/2017
3:05 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1996sp_Permalink sp_Print

Po jednu, a da li te trombofilije radite samoinicijativno ili po preporuci doktora? I gdje to mogu uraditi? Posto hocu sve da bude cakum pakum za treci pokusaj, pa ne znam da li da to uradim :))

20/06/2017
3:21 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1997sp_Permalink sp_Print

Miro ja sam ih radila u Beogradu na Institutu za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo. To su trombofilije, i paket kosta manje od 150eura. Isto to rade kod nas u Bobalabu i kosta 340 eura. Moze i na uput od izabranog ginekologa, pa u KBC, ali ginekolozi to ne daju tek tako. Treba da imas 3-4 pobacaja iza sebe. Ja sam imala mogucnost da to radim u KBC-u, ali sam se iz vise razloga odlucila da odem u Beograd. Prvo, kod nas se dugo cekaju rezultati, i kao za sve moras da molis da ti ih urade, da ne pominjem mogucnost greske i to da je nasa genetika jos u kamenom dobu. Da se ne bi nervirala i sebi dodatno kratila zibot, ja sam odlucila da odem i odradim sve sama o svom trosku.

Imas i antifosfolipidni sindrom, to je stecena trombofilija. Tu se radi dosta parametara, mogu ti ih kasnije ispisati, i to kosta otprilike oko 160 eura, u Beogradu. Moze u bilo kojoj labaratoriji da se radi koja to ima. Kod nas imau Bonalabu takodje. Dakle sve ukupno i stecene i genetske trombofilije izadju u Beogradu oko 300 eura.

Sad pricam ti bas licno iskustvo, a ti sve izvagaj pa odluci. Ja da mogu da vratim vrijeme, kao sto ne mogu, odradila bi sve ove nalaze prije bilo cega. Oni su inace OBAVEZNI recimo u Pragu kad radis IVF, a kod nas nisu. Ja sam izgubila bebu u devetom mjesecu zbog ove dvije mutacije..

Tako da ako si u mogucnosti, odradi, to ti je moj savjet.

20/06/2017
4:21 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1998sp_Permalink sp_Print

Breskvice, vadila sam i homocistein, kod nas u KBC uz jos neko brdo nalaza i to je bilo gotovo za 2 dana. Hematolog je dr Anka Popovic, radi u KBC-u, ali ja sam kod nje isla privatno u ordinaciju Fenix. Odmah mi je ukljucila terapiju aspirinom i primila sam inekciju i dogovorile smo se ono sto sam gore napisala.

Mislim da ni jedan dr ne moze sa sto posto sigurnosti da tvrdi da je uzrok… trombofilija, oni ce se uvijek ograditi, ali moje misljenje je, a dosta sam toga procitala i sa dosta sam zena pricala koje su izgubile bebu, da kod slucajeva kao sto je tvoj trombofilija mora biti uzrok. Cak je i dr meni rekla da trombofilija moze da ometa i zacece jer materica nije dovoljno prokrvljena. 

Miro, ja sam insistirala da radim trombofilije, nakon neuspjele VTO. Radila sam ih u Beogradu u Beo Lab laboratoriji i cijena je bila nesto malo vise od 80e. Ovdje kod nas nesto filozofiraju, pa u KBC nece bez zveka da ih rade. Mene su doktori odavde savjetovali da, ako imamo mogucnosti, to odradimo u BG, a nikako ovdje kod nas privatno. 

Slazem se sa Breskvicom, svaka zena koja ulazi u ovu pricu, treba da uradi i taj nalaz, kao i ogtt test. Jer trombofilija moze biti i stecena, ne mora biti naslijedjena i niko od nas ne zna sta nosi. U Pragu je to obavezan nalaz. Trombofilija pravi mnogo ozbiljne probleme ukoliko zena ne zna da je ima, a kada zna, koristi se terapija heparinom, koja je bezbjedna i bude sve u redu.

Dr kod kojeg smo radili prvu VTO je bio izricit da ja ne treba da radim trombofilije, jer hej… sta ce to meni i “vidimo se za 3 mjeseca”… kad ono ja imam trombofiliju i to visokorizicni varijantu, naslijedjenu od oba roditelja. Dakle, sa sam njega slusala i isla na drugu VTO za ta tei mjeseca kako je on rekao, sve i da sam ostala trudna, ubijedjena sam da bih izgubila bebu zbog trombofilije. 

Tako da, zene, ne dajte se, razmjenjujte iskustva, citajte i ne uzimajte zdravo za gotovo bas sve sto doktori kazu. 

20/06/2017
6:55 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1999sp_Permalink sp_Print

Pozdrav ženske, gdje je ta ordinacija “Fenix”?

Ja imam iste mutacije, MTHFR i PAI i izgubila sam dvije bebe. S tim što je meni prvo heterozigot, a PAI homozigot, znači mutacija na oba alela, što je još i jače. A je li te dr Motrenko pokrivala fraxiparinom na početku trudnoće, bez obzira na to da li imaš trombofilije ili ne? Čula sam da ona to radi, zato pitam..Možda ti nije tražila testiranje jer si prirodno ostala trudna..Obavezno ogtt test, ali obavezno, to je makar lako uraditi

20/06/2017
7:27 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Vasilisa ovo sam nasla na netu: 

Privatna zdrastvena ustanova poliklinika
Fenix medika
Podgorica Bul . Ivana Crnojevica 58/3

+382 20 511 888, +382 69 120 015, +382 69 120 016 ,+382 68 612 888 ,+382 68 611 888

Nije me pokrivala fraxiparinom, niti mi je trazila dodatne analize, tj.trombofilije iako mi je ta prva trudnoca iz ivf-a bila biohemijska. Ona pokriva fraxiparinom kad radi ivf, i onda se posle pozitivne bete vadi d dimer i ako je on ok, moze da se iskljuci fraxi. A ja sam par puta provjeravala taj d dimer u trudnoci i svaki put je bio ok, cak i na dan porodjaja je bio tri puta manji nego sto moze da ide u tom momentu. Naravno, nije on jedini parametar da sa krvlju nije sve kako treba. Ne znam sta da mislim i kazem..da mogu da vratim vrijeme, ja bi drugacije ali eto! 

Ona kaze da su ove trombofilije vjerovatno uzrok gubitka bebe, jer drugog vidljivog uzroka nemamo. Ja idem da radim ogtt test, samoinicijativno, jer mi to niko do sad nije trazio, a vidim da ga povezuju kod mutacija na PAI. Ja takodje imam dijabeticara u bliskoj porodici. Ako imate ideju sta jos da se provjeri, pisite.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
4 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner