A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
27/10/2012
12:02 am
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
121sp_Permalink sp_Print

Sigurno si kod Raicevica… Mene vodi Jovovic …

27/10/2012
12:47 am
Mitzi
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 71
Member Since:
27/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
122sp_Permalink sp_Print

Singa, u kliničkom dva anesteziologa rade epidural. Postoji velika šansa da tvoj porođaj krene u smjeni jednog od njih dvojice, nemoj da brineš ;)  

27/10/2012
8:58 am
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
123sp_Permalink sp_Print

Hvala ti sto mi dajes barem malo nade…Kiss

27/10/2012
1:23 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
124sp_Permalink sp_Print

Da kod Raicevica. Mada ja jos ne cuh da je taj drugi anesteziolog radio nekom epidural. Ja se ipak nadam ovom iskusnijem Confused Mislim da su veci problem ginekolozi, cuh da samo Raicevic i Miketic ne prave problem oko epidurala dok ostali vole da te posalju da setas po hodnicima dok ne zakasnis za epid.

31/10/2012
6:51 pm
irena86
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 66
Member Since:
18/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
125sp_Permalink sp_Print

Ja sam planirala da idem kod dr. Raicevica, upravo zbog toga sto on podrzava epidural.

Interesuje me da li  pored anesteziologa koji je ocigledno jako bitan, da li doktor koji je tu, vodi isto bitan dio porodjaja? Jer koliko ja razumijem prilikom epidurala zena i nema skroz prirodan osjecaj  kad da “push”Smile?

                                                Gora 28.05.2013.

31/10/2012
6:57 pm
Kristina M
Guest
Guests
126sp_Permalink sp_Print

Ginekolog ti je veoma vazan, on te prati, zna kada porodjaj krece, poslije ti pomaze da das napone kako treba, i on i ostatak ekipe – babice. Najvaznije je da samo njih slusas sta ti govore i sve ce biti ok

31/10/2012
7:15 pm
irena86
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 66
Member Since:
18/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
127sp_Permalink sp_Print

Kristina said
Ginekolog ti je veoma vazan, on te prati, zna kada porodjaj krece, poslije ti pomaze da das napone kako treba, i on i ostatak ekipe – babice. Najvaznije je da samo njih slusas sta ti govore i sve ce biti ok

 

Ok, hvala, imam ja jos do tad, al eto da pitam…Smile

                                                Gora 28.05.2013.

02/11/2012
10:58 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
128sp_Permalink sp_Print

Zene pomagajte,sta treba od nalaza za epi, bila sam prosle nedelje na razgovoru, rekao je da treba da vasimo krv ali sam zaboravila sta se tacno trazi?

02/11/2012
11:20 pm
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
129sp_Permalink sp_Print

Ako ces da radis privatno (meni su za to preporucili In Vitro) samo kazi da su ti neophodni nalazi za epidural, znaju sta treba. Imam negdje nalaz jos (nije mi ni trebao jer na kraju nisam imala ep. anesteziju), pa ako se ko ne javi u medjuvremenu kad ga nadjem napusacu tacno koje su stavke.

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

02/11/2012
11:46 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
130sp_Permalink sp_Print

Verujem da je ni ja necu dobiti ali neka imam , nikad se nezna. A dali kako cu uplatiti otkud znam dali ce me zadrzati ili ne kad podjem na pregled?

Ajde molim te kad budes mogla i ako udes mogla reci koji su nalazi

03/11/2012
11:39 am
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
131sp_Permalink sp_Print

Singa, nisam nasla nalaz :-( sjecam se da se rade faktori koagulacije, ali su meni u In Vitru predlozili da uradim jos nesto uz to (ne sjecam se tacno), a vjerujem da svi laboranti znaju sta je neophodno za epidural. Sjecam se i da je anesteziolog rekao da je dovoljno reci da su nalazi neophodni za epidural.

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

03/11/2012
11:42 am
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
132sp_Permalink sp_Print

Sto se uplate tice – ne moras prije nego krenes na porodjaj (tj. idealno bi bilo da neko drugi to za tebe zavrsi), mada vracaju novac ako ne budes imala epidural. Ako te zadese meradni dan, praznik ili noc sacekaju da do izlaska uplatis :-) bar je meni tako receno…

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

15/11/2012
10:25 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
133sp_Permalink sp_Print

Faktori koagulacije se rade, znace u laboratoriji tacno koji i trombociti. Epidural  mozes da platis i nekoliko dana posle. Tako sam ja jer sam se poradjala kasno uvece pa se tad nije ni moglo platiti. Epidural svima preporucujem. Napone sam itekako osjetila i nije istina da noge ne osjecas, samo utrnu a mozes da ih pomjeras. Bitno je samo da slusas sta ti pricaju.

06/12/2012
1:58 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
134sp_Permalink sp_Print

Dali mozda neko zna kaj je i kako je anesteziologu smena ?

12/12/2012
4:17 pm
ladonna
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 25
Member Since:
23/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
135sp_Permalink sp_Print

Djevojke, ja sljedece sedmice ulazim u 9.mjesec.Pocetkom sedmice planiram otici kod Dr.Raičevića da popričam o samom epidural porodjaju, a i znam da su kontrole učestane u 9 mjesecu-koliko znam jednom nedjeljno. Iskreno…nešto me nije, za sada, strah od porodjaja…Mislim da je osim same prirode  konstitucije mog tijela i organizma presudno moje ponašanje i razum i sadardnja sa ekipom pri samom činu porodjaja. Moja sestra i dobra dugarica su imale odlično iskustvo sa epiduralom, a čitajući ove forume vidim i mnooooge yene odavde.

Imate li li, vi koje ste imale epidural iskustvo, neki savjet odnosno instrukciju za normalan tok porodjaja ? Koje je vase iskustvo ? Da li vam je epidural, mozda, prolongirao porodjaj ?

Ja idem u skolu za trudnice i na vjezbe disanja, ali ostaje mi mala broga da li cu i kada osjetiti kontrakciju koju cu trebati da predišem ispravno..? Sto se napona tice znam da i kod redovnog porodjaja treba cekati na znak dr.ili babice…i takodje sam cule da se sami naponi osjete na neki nacin.

17/12/2012
11:23 am
roditeljka
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
10/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
136sp_Permalink sp_Print

Ja sam se porodila prije sedam mjeseci uzaludno se nadajuci dogovorenom epiduralu. Anesteziolog se jednostavno nije pojavio u 16 h, kao sto je rekao, na moj indukovani porodjaj. Ali sad mi je drago da je sve tako ispalo i dobro proslo.

I ja sam isla na vjezbe disanja, cak mislim da nisam skolski pravilno, ali mi je glasno disanje u toku kontrakcija mnogo pomoglo. Babica mi je sugerisala kad da predjem na c c c. :)  

Napon ces naravno sama osjetiti, samo sto ce te ekipa usmjesravati i bodriti do kad i kako u njemu da izdrzis.

29/12/2012
12:52 am
ana615
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
29/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
137sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za sve mame, ja sam se porodila prije 12 dana epiduralno drugi porodjaj prvi put prirodno, nisam htjela da komentarisem nista dok sama ne probam epidural i samo mogu da kazem EPIDURAL MAJKA!!!  ako zeli neko neku informaciju neka se javi na email [email protected]… pozdrav

29/12/2012
9:06 am
Kristina M
Guest
Guests
138sp_Permalink sp_Print

Sustina foruma je da odje razmijenimo iskustva, tako da samo izvoli i podijeli svoje iskustva sa nama:)

29/12/2012
9:07 am
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
139sp_Permalink sp_Print

Bravo Ana! Neka je ziva i zdrava beba, a zal za epiduralom kod mene jos postoji (moja bebica ce jos malo 6 mjeseci ;-) ).

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

30/12/2012
12:52 am
ana615
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
29/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
140sp_Permalink sp_Print

Hvala Cekalica :) Ovo je prvi forum na kojem sam se ukljucila, bas zato sto sam istrazivala sve o epiduralu… ( pa sve ne bih da smaram ) :)   a bih da drugim buducim mamama prenesem iskustvo pa evo ovako…

kod nas je sve malo komplikovano pa i samo zakazivanje epidurala sto je vec ovde pisano .. “pofatati” se sa doktorima i anesteziologom  kojeg realno imamo samo jednog pomalo neodgovornog ili bolje reci lezernog u fazonu stici cemo nece to jos..

stvar je organizacije naci u bolnici doktora koji je spreman na epidural a to bi otprilike bili dr Raicevic, dr Miketic, dr Globarevic ima ih jos sigurna sam, i oni vas prate i bukvalno vam zakazu dan kad je i anesteziolog tu i to je to..

Moram da napomenem pored toga sto je u mom slucaju epidural bio savrsenstvo i sto je porodjaj za mene ovaj put bio zadovoljstvo.. da takodje u velikom broju slucajeva on djeluje blaze pa se po malo osecaju bolovi ali vjerujem da je i u tom slucaju blazenstvo jer mi je to potvrdila jod jedna porodilja..  jako brzo lako i neosjetno se daje epidural u predjelu kicme tj izmedju 3 i 4 prsljena u sjedecem polozaju zatim legnete na ledja i vec posle par minuta blagi trnci vam prolaze od stopala prema stomaku kao da vas neko golica i tu prestaje svaka bol a vi mozete lagano da se pomjerate. Velika je stvar i znak da je sve savrseno ako vam istovremeno trne obe noge, ako se to ne desi pocece da trni jedna noga pa vam dr predlaze da se postepeno okrecete sa jedne strane na drugu da bi bilo efektno, i takodje se ne osjecaju bolovi do samih napona na kraju koji se osjecaju pomalo..

Ja nisam osjetila nista kad su mi rekli da se vidi glava bebici bila sam u soku od uzbudjenja, nisu me sili gledala sam kako bebica izlazi iz mene a da se nisam ni preznojila.. nisu dali da se ustaje par sati posle porodjaja a ja sam mogla da trcim da jedem cak i krvarenje mi je trajalo mnogo krace nego prvi put…

eto nadam se da nisam bila konfuzna ako sam nesto izostavila a nekoga interesuje neka pita :) )

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
16 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner