A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
18/09/2013
10:43 am
Kristina M
Guest
Guests

KOliko sam shvatila, na priznanici koju dobijes kada se odlucis da platis, pise da nije sigurno d ces ga dobiti:) Mislim da to samo kod nas ima:) Ja kad sam ga dogovorala nije bil priznanica, tada jebio onaj stari model, sto bi neki rekli “malo nelegalan”

18/09/2013
1:56 pm
barba
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 76
Member Since:
26/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
162sp_Permalink sp_Print

Jeli moguce to??? Platis a ne dobijes??  To ti dodje nesto kao loto :) )))

18/09/2013
2:31 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
163sp_Permalink sp_Print

Tako nesto…. :)

18/09/2013
4:48 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
164sp_Permalink sp_Print

Mene je ispalio, to je bilo pre 9 meseci i znam jos dosta njih koje su se dogovorile a nije dosao, jednostavno se nejavlja na tel. i ako mi je komsija i znala sam da je bio kuci.Nema veze , porodjaj prosao bez njega ( cetvrti ) posle mi je bas bilo i milo sto nije dosao ustedila sam pare ( sto da ga castis sto od uplatnice ) i leeepo se pocastila skromnim pokloncicem . Samo bi savetovala zene da se ne zalecu i neocekuju previse …Cetri puta sam bila tamo za cetri godine i bas sam dosta dobro upucena, nisu price nego iz licnog iskustva :)

 

24/09/2013
1:40 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
165sp_Permalink sp_Print

Danas sam bila do anesteziologa (prošle nedelje su mi zakazali kod dr Marijanovića), u 8.30 počeli kad je i zakazano, prvo trudnice;) i pogledao mi nalaze, pregledao kičmu i to je to, sve ok, kad bude porođaj poslaće zahtjev iz porodilišta, i onda se nadam da je anesteziolog tu, u smjeni… Nadam se. nadam se, drugo mi ne preostaje ;)

24/09/2013
9:21 pm
Ivina mama
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 60
Member Since:
03/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
166sp_Permalink sp_Print

A prvi put čujem za to plaćanje unapred, ja sam platila posle porodjaja..Zar je moguće da to rade ? Držim ti palčeve alexis, jer je osećaj predivan posebno ako je nizak prag tolerancije na bol :(

A zna li se koliko uopšte ima anesteziologa u KBC? 

24/09/2013
10:14 pm
Kristina M
Guest
Guests
167sp_Permalink sp_Print

Čini mi se osam ili devet, a porodiliste nema nijednog svog

26/09/2013
5:13 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
168sp_Permalink sp_Print

Držite palčeve;) Imam još malko vremena, al nije na pretek malo više sreće imat, moram nabavit potkovicu;D

Koliko ja shvatih, anesteziologa koji su obučeni za epidural pri porođaju je trenutno troje – Mrdović, Marijanović i još jedna doktorka, zaboravila sam joj prezime…

Al, to zaboravih da pitam, ako sam ja išla na razgovor kod jednog dr, da li to znači da mi samo on može dati epidural, ili ako je ko od pomenutih troje slobodno može bilo ko da dođe da odradi?Confused Ova druga solucija bi bila bolja, veće šanse bi onda bile…

26/09/2013
10:56 pm
Kristina M
Guest
Guests
169sp_Permalink sp_Print

Mislim da nema veze kod koga si bila, jer ces dobiti epidural ako bude slobodnog anesteziologa. KOji se zadesi ako se zadesi

27/09/2013
1:17 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
170sp_Permalink sp_Print

Hvala na svim informacijama :D

Ja sam se raspitivala dosta o svim mogućnostima, jer me čeka porođaj, ali kada ovo sve pričam nekome ko nije trenutno u priči oko roditeljstva, porođaja, ljudi mi ne vjeruju da, konkretno za epidural, se ništa za sigurno ne može potvrdit, ni ko će doći, ni hoće li doći,…čak ni ja ne mogu povjerovat da nam je zdravstvo toliko neorganizovano, kao da je cilj haotičnostConfused

Izvinjavam se ako vas smorih, došlo mi da se požalim, pa ja opletoh…

27/09/2013
1:24 pm
Kristina M
Guest
Guests
171sp_Permalink sp_Print

Samo izvoli, ovo je pravo mjesto za to:)

27/09/2013
4:08 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
172sp_Permalink sp_Print

Nisam odavno bila na temi,alexis,hvala na odgovoru.

Sva ta situacija sa maltretiranjem zena da idu kod anesteziologa,rade analize ,a na kraju ne dobiju to sto su PLATILE je najblaze receno sramotna.Prosto ne mogu da vjerujem da je tako nesto moguce i da se prihvata kao normalno…

Ne znam da li je ovde pisala i jedna zena koja je dobila epidural,a da joj se potrefilo da je anesteziolog bio u smjeni?

07/10/2013
2:30 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
173sp_Permalink sp_Print

Draga visnja,

mi to ne prohvatamo kao normalno, no greote kako moramo. Dosta toga treba da se sredu u zdravstvu, i opet je to prica sve u krug.. Kad se generalno, nista ne desava, niti poboljsava! :(

07/10/2013
5:51 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
174sp_Permalink sp_Print

Postaje smiješno, ali stvarno… Nedavno su sve žene koje su za određeni dan imale dogovor oko epidurala bile, žargonski rečeno, ispaljene od strane anesteziologa… da bi se pojavio kasno uveče i makar neke su zakučile tu pogodnost porođaja uz epidural, sasvim nenadano… Poenta je da kako ili koliko god se mi organizovale da se to desi, ništa, ali baš ništa nam ne može osigurat tu uslugu…

12/10/2013
4:04 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
175sp_Permalink sp_Print

alexis said
 Poenta je da kako ili koliko god se mi organizovale da se to desi, ništa, ali baš ništa nam ne može osigurat tu uslugu…

Slazem se sa tim i to je ono sto je najgore od svega.Znaci da bi se dobila epiduralna nije bitna nasa zelja i to smo spremne da platimo,vec dobra volja anesteziologa i faktor srece :da ne bude noc,da nije vikend,da nije skoknuo na kafu,da nije kakav praznik,da nije na odmoru,da ne pada kisa itd…

 

16/11/2013
11:52 am
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
176sp_Permalink sp_Print

Moze li neko,molim vas,da me uputi ,koji je prvi korak koji treba da preduzmem oko epiduralne.Gdje da odem,kome da se obratim,treba li mi nekakav uput itd.

 

16/11/2013
5:36 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
177sp_Permalink sp_Print

Pitaj dr koji ti vodi trudnocu da te uputi na nekoga.

16/11/2013
9:46 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
178sp_Permalink sp_Print

Svakako namjeravam da pitam dr,nego sam htjela da cujem,ako jos neko,od nedavno, ima iskustvo o tome.

 

17/11/2013
5:11 am
Mirjana Dobra K
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 1
Member Since:
17/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
179sp_Permalink sp_Print

Ja bih svim trudnicama toplo preporucila epidural. Naime moj prvi porodjaj je bio jako tezak, 36h pod kontrakcijama i nikako da se otvorim (moram da napomenem da ja zivim u New York i ovdje ne primaju u bolnicu dok se zena ne otvori bar 5 cm) . Prvih 12h nije bilo strasno, bolovi su bili mlaki i jako rijetki, ali nakon sto mi je voda pukla bolovi su postali prosto nepodnosljivi. U jednom momentu sam bila na sve cetri na pod nemocna da se ustanem. Tad me muz odveo u bolnicu gdje su me primili i ako nisam bila 5cm otvorena jer sam trazila epidural. Nakon sto sam ga dobila i njegovo dejstvo je pocelo, dahnula sam. Uspjela sam i da odspavam 1-2h (poslije skoro 2 dana) i kad je doslo vreme da se gura sve se zavrsilo u 10min sa osmjehom na mom licu. Sa drugom trudnocom nisam ni razmisljala, cim je voda pukla trazila sam epidural i uzivala u svakom momentu dolazenja na svijet moj kceri.
Ali naravno kao i sve drugo Epidural,mada rijetko, moze da ima posledica…neki su alergicni, moze da dodje do nenormalne migrene koja moze da traje i 1 sedmicu i nikakvi lekovi protiv bolova nece pomoci, i onaj koji ga dobija moze da ima problema sa kicmom tokom zivota…Ja da kucnem nikakvih problema nisam imala. Blagi bol sam osjecala sedmicu dvije tamo gdje je igla usla u kicmu, ali nista strasno i to je to.

21/11/2013
9:31 am
Jelena1
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 34
Member Since:
14/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
180sp_Permalink sp_Print

Imam jedno pitanje za žene koje su radile makar pripreme za epidural:

Da li se radi pregled ili snimak kičme? Tj. da li kičma mora biti u savršenom stanju da bi epidural bio moguć?

Ja imam neku vrstu proturzije tj. diskus u donjem dijelu kičme – da li sam automatski time eliminisana iz mogućnosti epidurala?

 
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner