A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
20/10/2012
1:06 pm
Kristina M
Guest
Guests
101sp_Permalink sp_Print

Definitivno epidural! :) Vise sam dosadna, ali zaista mislim da je to savrsen porodjaj, ako mozes da ga obezbijedis. Milslim da sada svi doktori rade porodjaj epiduralom i dva su anesteziologa.  jos cetvrti put, pa mislim da zaista nema potrebe za strahom da ce iko morati vakum da ti koristi, jer znas sigurno dati napone:)

20/10/2012
1:11 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
102sp_Permalink sp_Print

Valjda sam vec napone izgustirala, definitivno sam za , samo da se kockice poklope, u utorak idem na razgovor sa anest. Ja znam samo jednog (neznam dali smem da ga imenujem) Nisam za indukciju, ali ovog puta sam spremna i na to samo ako ce mi se obezbezbediti epi. Nije mene toliko strah bola koliko me strah revizije, koje rade bez ikakve anestezije, to mi je najgore iskustvo, a ako imas epi. kazu da nije strasno. U svakom slucaju cu vam se javiti .

20/10/2012
1:15 pm
Kristina M
Guest
Guests
103sp_Permalink sp_Print

Ne misli o reviziji, zasto bi ti je radili opet. Uvijek pozivino:)Doktora slobodno mozes da imenujes, pricu o njemu smo vise izgustirali. Salu na stranu, mislim da je to sada vec malo drugacije uredjeno, ali se nadam da ce jos bolje.

20/10/2012
9:37 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
104sp_Permalink sp_Print

Sve sto su mi doktor, anesteziolog i zene koje su se poradjale epiduralom rekle je samo pozitivno. Samo se ti lijepo dogovori sa anesteziologom. U sustini svi doktori bi trebalo da rade epidural ali koliko sam ja cula neki namjerno puste zene    da se otvore vise nego sto treba i ostanu bez anestez. U poned sam na kontroli pa cu znati hoce li bebica brzo. I da, jedina sigurna varijanta epidurala je zakazivanje. Ali dr. zakazuje kad vidi da je sve spremno Smile A sto se tice zavrsavanja sa carskim i slicno to moze da se desi i kad se poradjas bez epid.  Bice ti sve jasnije nakon razgovora sa Zanom. Javljam ti ako jos nesto saznam u poned. Pozz Smile

22/10/2012
12:30 pm
nanape
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 5
Member Since:
20/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
105sp_Permalink sp_Print

Zene,interesuje me da li mi treba uput za anesteziologa i dje se zakazuje razgovor s njim. Da li vi od nekoga dobijete njegov br tel pa to tako ide ili? I te nalaze sto trebam radit za anesteziju da li on upucuje na njih ili to moj gin treba da me uputi?

mene prati dr sekulic grbovic u Codri, i samo mi je na poslednjem pregledu, kad sam se interesovala za epidural, rekla da bi trebala na razgovor kod anesteziologa ici oko 34. nedelje. sad sam u 34.

Ona nije protiv ali kaze da se treba dat u odredjeno vrijeme kad krene porodjaj(s cime se slazem) samo je pitanje da li tada ima anesteziologa pa se mnoge zene razocaraju jer misle da im je siguran porogaj uz anesteziju a ispostavi se da nijeFrown

Ja bih voljela da prodjem to iskustvo, slusala sam razne price ali obzirom da me ceka 3. porodjaj mislim da imam iskustvo i da ne bi trebalo bit nekih problema.

22/10/2012
7:12 pm
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
106sp_Permalink sp_Print

Nanape, moja dr je zvala anasteziologa da mu najavi da ce njena pacijentkinja doci na razgovor s njim, pa ako mozes tvoju dr da pitas bilo bi dobro… Ako ne, OK je da ga sama pozoves (ako zelis mogu ti poslati njegov broj privatnom porukom).

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

23/10/2012
10:05 am
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
107sp_Permalink sp_Print

nanape, ja cu zvati danas anest. da potvrdi oko sastanka, pa bi bilo dobro da ga zoves mozda i tebi kaze da dodjes danas , ako hoces ja ci ti dati br. preko pp.

23/10/2012
12:17 pm
nanape
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 5
Member Since:
20/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
108sp_Permalink sp_Print

Vazi poslajite mi br.

u sustini me je interesovalo to kakoo doci do njega da li standardno kao kod bilo kojeg dr ili moze da se zakaze sastanak preko tel. I on ce mi onda reci sta sve od nalaza da odradim jel tako?

Ti si singa nedelja manje od mene trudnoca? kad ti je termin?

23/10/2012
4:18 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
109sp_Permalink sp_Print

nanape , meni je termin 3.12 . Sad cu ti poslati br. tel. Zovni i reci da si zainteresovana za epi. On ce ti ukratko reci da mora da odrzi malo predavanje, ja predpostavljam da ce nam tamo reci koji nalazi trebaju i kad da se donesu. Pomeren je sastanak za petak, zovni ga ujutro oko 10-11 .

Kad je tebi termin i koji dr. ti vodi trudnocu?

24/10/2012
12:51 pm
nanape
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 5
Member Since:
20/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
110sp_Permalink sp_Print

Sad ga dobih, rece u petak u 20h ispred operacionog bloka(tad je dezuran), tako da cemo se vidjet tamo ti i ja singa Smilekolikoo shvatih opsti razgovor s grupom a onda individualno vezano za pregled i nalaze

Meni je termin 09.12 ali je veca djevojka pa na uz prjavljuje obicno 2-3.12. evo vidjecemo. Prati me dr Grbovic-Sekulic u Codri a izabrana mi je dr Dakic-Poltikovic( ja volim ove sa dva prezimena- salim se kako se potrefilo sad primijetihCool)

tebi je cetvrto?

Moje dvoje su veliki(14 i 11god) sad cu sve kao da je prvo ispocetka.

24/10/2012
1:59 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
111sp_Permalink sp_Print

Vidimo se naravno, prosli put sam se kolebala ali sam se u toku porodjaja pokajala sto nisam zvala Laugh. Jeste meni cetvrto, moja deca su mala ali imam strah kao da je prvo. Poklapaju nam se termini ko zna… mozda se budemo i zajedno poradjale Smile

26/10/2012
4:38 pm
ladonna
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 25
Member Since:
23/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
112sp_Permalink sp_Print

Drage moje,

 

ja planiram epidural. Tako sam nagovijestila Dr.Saši Raičeviću koji ovaj vid porođaja odavno podržava. Rekao mi je da obzirom da imamo mogućnost srećnije alternative koja ne boli, da smatra da je tako bolje izabrati.Obzirom da sam 7.mjesec rekao mi je da ćemo još pričati na ovu temu.

Moja sestra je kod njega prošle godine imala porođaj uz epiduralnu anesteziju i ima fenomenalno iskustvo, jer kaže da su joj, malte ne,  falile novine.Ni tokom, ni nakon porodjaja nije imala nikakvih problema.To je jedna od jaaako puno priča iz iskustava žena sa epiduralom…koje često dodaju da bi tako i desetoro djece rodile…Smile

E jedino što sam zaboravila, iz iskustva moje sestre, je u kom se momentu ukkjučuje epidural..? Koliki treba da su razmaci izmedju kontrakcija i otvorenost grlića..?

26/10/2012
5:59 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
113sp_Permalink sp_Print

Koliko sam ja shvatila treba da smo otvorene 3 prsta. E sad ne znam na koliko su tad kontrakcije. Neko iskusniji ce odgovoriti Smile Ja imam strah da ne zakasnim na epidural iako me dr. uvjerava da kod prvorotki otvaranje ne ide bas tako brzo. A ne bih da dodjem prerano u bolnicu. U ponedeljak sam opet na CTG i pregled, mozda me i zadrze Smile Tako bi bilo najbolje, izludjeh od iscekivanja Confused

26/10/2012
6:02 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
114sp_Permalink sp_Print

Veceras idem na razgovor sa anest. pa cu da se javim.Cinimi se da u praksi se daje do 5 prsta, neznam dali je to individualno do anest. 

26/10/2012
6:11 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
115sp_Permalink sp_Print

Mislim da si u pravu jer se onda epiduralni prostor smanji i nema dovoljno prostora da se uvede anestez. prije 2 nedelje sam bila na razgovoru sa anest ali zaboravih, mislim da je rekao da cak od 2 prsta moze da se da epidur, i sto prije to bolje (veci epidur prostor). 5 prstiju je vec kasno.

26/10/2012
6:25 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
116sp_Permalink sp_Print

Alisa kad ti je termin?Kolike su sanse da dobijes epi na porodjaj??

26/10/2012
9:00 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
117sp_Permalink sp_Print

7.11. ali mi je beba bas krupna i na pregledu su mi rekli da se grlic skratio i omeksalo sta god vec tako da ocekujem prije. U poned sam na CTG i na pregled, nadam se da ce me zadrzati. Moram u poned ujutru u neku maratonsku setnju, mozda tako krenu kontrakcije hehhe Tad mi je Dr. dezurni zajedno sa anesteziologom i sanse za epidural su vece. Samo da izguram vikend.

26/10/2012
9:03 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
118sp_Permalink sp_Print

Sretoh bas prije neki dan curu koja je bila na razgovoru sa anest kad i ja. Porodila se sa epid dvanaestog i kaze da je prezadovoljna. 

26/10/2012
10:10 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
119sp_Permalink sp_Print

Ja sam sad stigla sa razgovora… Bas sam se nesto razocarana… Ja mislim da su sanse da dobijem epi bas bas minimalne.Znaci treba da se porodjas kad je on u smeni . A ja ni neznam koje su mu smene i kakve su te smene u bolnici.

26/10/2012
11:53 pm
Alisa84
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 29
Member Since:
29/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
120sp_Permalink sp_Print

Reci cu ti kako sam ja prosla i jesam li uspjela da dobijem epidur jer se nadam da ce biti brzo. Moj Dr. i on dobro saradjuju pa mi to daje nadu. Uvijek su zajedno dezurni a znas da se epidural zakaze cim se stvore uslovi. Ne vidim drugi nacin. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
21 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner