A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
21/11/2013
7:49 pm
Kristina M
Guest
Guests
181sp_Permalink sp_Print

Mislim da nijesi, to reci dr, ali ti kicmu nece snimati, samo će te pregledati klasično, rukom:)

16/12/2013
6:11 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
182sp_Permalink sp_Print

Uput za epidural daje izabrani ginekolog, na poliklinici na salteru anestezioloskog odjeljenja sestra zakaze pregled, zatim vas dr primi pregleda kicmu i kaze dal mozete primiti epidural. Kada dodjete na porodjaj kazete da ste kandifat za ep.i sestra salje vas zahtjev anesteziologu.i sa srecom ako se isti i pojavi… Meni nije…

28/02/2014
9:52 am
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
183sp_Permalink sp_Print

Ima li neka mama sa freskim iskustvom sto se epidurala tice??

Kakvo je stanje sada, koje su sanse da cu dobiti ep ako se odlucim za njega?

01/03/2014
9:13 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

I mene bi interesovalo. ja dobih uput i sta sve treba da odradim od analiza pa cu to tokom iduce nedjelje.

A inace, htjela sam da pitam kako u stvari izgleda uput za epidural, iz razloga sto sam ja trazila to i sestra mi e donijela od doktorice uput da izvadim ove nalaze, ali nigdje ne pise da je za anesteziologa….

01/03/2014
11:56 pm
Kristina M
Guest
Guests
185sp_Permalink sp_Print

Nema promjena nikakvih stanje je potpuno isto. Nije sigurno da cete ga dobiti, ako dr bude u smjeni kad krene porodjaj ili idete na dogovoreno izazivanje porodjaja… Tesko je prihvatiti i shvatiti da ova zemlja i ovaj grad ne moze da rijesi problem sa anesteziolozima tj za ih “uveze” ako nista drugo i okonca agoniju sa epiduralom. Da su iole htjeli, do sad su mogli i dobar novac od toga da zarade i uloze za u neke pametne stvari samo da je svaka zena koja je htjela mogla da ga i dobije. Mislim na klinicki centar ne na ljekare, pojedini su od epidurala zaradili i vise nego dovoljno

02/03/2014
12:47 am
Milena R1
Podgorica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

srecica said

A inace, htjela sam da pitam kako u stvari izgleda uput za epidural, iz razloga sto sam ja trazila to i sestra mi e donijela od doktorice uput da izvadim ove nalaze, ali nigdje ne pise da je za anesteziologa….

Uput je najobicniji uput, slicne ste sigurna sam vec vidjeli; daje vam ga izabrani ginekolog,i jednostavno pise da je za ANESTEZIOLOGA. Kod anesteziologa (u bolnici, prizemlje sa lijeve strane, prvi salter kod stepenica) idete sa nalazima koji NE SMIJU BITI STARIJI od mjesec dana i nalazom interniste (pretpostavljam da vam je iz tog razloga doktorica prvo dala da izvadite nalaze). Idete od 7h do 9h ujutro kada predajete uput i zakazuju vam – trudnice inace imaju prednost pa ce vam zakazati za taj isti dan. 


03/03/2014
9:23 am
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Znaci ,do epidurala cu tesko ali zato do indukcije vrlo lakoConfused

Meni dr nije dao uput za nalaze i internistu samo uput za gin na poliklinici to je sve.

03/03/2014
11:00 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
188sp_Permalink sp_Print

Meja said

srecica said

A inace, htjela sam da pitam kako u stvari izgleda uput za epidural, iz razloga sto sam ja trazila to i sestra mi e donijela od doktorice uput da izvadim ove nalaze, ali nigdje ne pise da je za anesteziologa….

Uput je najobicniji uput, slicne ste sigurna sam vec vidjeli; daje vam ga izabrani ginekolog,i jednostavno pise da je za ANESTEZIOLOGA. Kod anesteziologa (u bolnici, prizemlje sa lijeve strane, prvi salter kod stepenica) idete sa nalazima koji NE SMIJU BITI STARIJI od mjesec dana i nalazom interniste (pretpostavljam da vam je iz tog razloga doktorica prvo dala da izvadite nalaze). Idete od 7h do 9h ujutro kada predajete uput i zakazuju vam – trudnice inace imaju prednost pa ce vam zakazati za taj isti dan. 

Hvala. Ja nisam dobila uput taj o kom govoris, za anesteziologa, vec mi je dr dala uput da odragim analize koje su potrebne za epidural. Idem u srijedu kod nje pa cu traziti. Tnx.

04/03/2014
5:56 pm
Milena R1
Podgorica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

srecice, samo ovo da napomenem, jer sam danas bila kod anesteziologa. Naime, kks koju sam imala nije sadrzila elektrolite i faktore koagulacije, a to je obavezno da bi anesteziolog dao/la zakljucak. 


04/03/2014
9:37 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Meni je to na uputu navedeno da se odradi. Sjutra cu ici da zavrsim to. Hvala za napomenu.

26/03/2014
3:31 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
191sp_Permalink sp_Print

Ja se prijavih za epidural. Pa sto Bog da hahaha. Posto sam zakazana ujutro za indukciju, oni su mi uradili ponovo kks, egk, ako se ti tako kaze, pregledao me internista, sad cekam anesteziologa…. Jooojjjj jedva cekam bebana. 

27/03/2014
9:40 am
Kristina M
Guest
Guests
192sp_Permalink sp_Print

Juuupiiii, sa srecom. javi kako prodje

09/04/2014
2:40 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
193sp_Permalink sp_Print

Ni moja kks nije imala fak. koagul i elektrolite  pa su mi ponovo radili ks. Pregledao me internista, ekg uradjen, na porodjaju mi je anesteziolog 2 puta dolazio ali nisam primila epidural jer mi nije trebao. Nisam osjecala bolove prvih 8 i kusur sati indukcije, a kasnije samo napone pri kojima je bol bio nista jaci nego kad dobijem. Jedino da kazem tesko u svemu tome bilo je tih prvih 8 i kusur sati kad sam bukvalno bila u iscekivanju boliva kao sa televizije, i sve mislis Sad ce, Sad ce… A nista se ne desava. Mada ja sam dosta setala i igrala po malo, pustaju muziku u porodilistu. 

06/05/2014
3:37 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
194sp_Permalink sp_Print

Vidim da niko nije pisao od septembra prošle godine na ovu temu. Nadam se da će mi neko moći odgovoriti. Planirala sam da se porodim uz pomoć epidurala. Da li neko ima svježa iskustva? Da li moram ići kod nekog doktora posebno ili svi rade porođaje sa epiduralom? 

06/05/2014
8:21 pm
Kristina M
Guest
Guests
195sp_Permalink sp_Print

Skoro je neko pisao o tome u okviru teme Porodiliste u POdgorici. Ne znam da li rade svi ljekari porodjaj uz epidural, ali znam da ga neki ne vole i ne predlazu, ali mislim da ga ipak rade mada manje nego ostali. Prije deset dana smo u Savjetovalistu za roditelje imali gosta dr Marijanovica, anesteziologa, koji je govorio i o procedurama

09/05/2014
4:06 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
196sp_Permalink sp_Print

nonica ne rade svi dr u kbc sa epiduralom. Ono sto ja znam je da sigurno radi Dr Raicevic. Evo prva moja Dr nije odusevljena bila epiduralom kad sam joj rekla da zelim to, a znam da ga je radila ranije, do duse rijetko.

11/05/2014
4:23 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
197sp_Permalink sp_Print

Hvala na odgovoru. Ja sam cula da radi i Jovovic. Ako neko ima novija iskustva vezana za to kad se treba interesovati za epidural i oko procedura neka mi piše. Bicu mu vrlo zahvalna :)

11/05/2014
7:18 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
198sp_Permalink sp_Print

Ja sam uput uzela od odabrane ginek. cini mi se krajem 8 mjeseca. A dan pred porodjaj sam se prijavila jer sam bila na odrzavanju trudnoce. Tj to je za mene odradila glavna sestra sa patologije trudnoce jer im je valjda takva procedura kad si tamo. To popodne su dosli da me pregledaju internista, neke sestre koje su mi radile ekg i mjerile pritisak… Inace se prijavljujes sama sa uputom na poliklinici, pravo skroz do kraja kad udjes, zadnji salter sa lijeve strane. uradi sve pretrage koje ti je dr dala da odradis i sa uputom tamo podji. Ako te sto jos interesuje tu sam.

13/05/2014
12:05 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
199sp_Permalink sp_Print

Srecice hvala ti. Još me interesuje kod kog si doktora ti bila i kakva su tvoja iskustva sa epiduralom? Preporučuješ ga? 

13/05/2014
12:57 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
200sp_Permalink sp_Print

Ja ga na kraju nisam ni iskoristila, nije mi trebalo. Ne znam sto nih ti rekla, najpametnije ti je da porazgovaras sa ljekarom i anesteziologom. Kod nas ti je epidural i dalje bauk, svako ce ti reci neko svoje vidjenje toga, bez obzira da li je imao to iskustvo, ali ti uradi onako kako je najbolje za bebu. Iskreno, ja sam ocekivala da porodjaj bude rastavljanje od zivota, pa sam krenula u skolu za trudnice da taj strah otklonim. Pomaze, probaj ako nisi vec bila…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
14 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner