A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
10/01/2012
10:29 am
Kristina M
Guest
Guests

Nikolina, mislim da je konacno doslo vrijeme da se na glas kaze kakvi vladaju uslovu u Porodilistu Klinickog centra jer je tamo situacija ocajna i ovako dugo traje samo zbog toga sto sve mi znamo sta se desava ali ne govorimo o tome javno. Iskreno, meni bi bilo lakse da sam otisla u porodiliste detaljno informisana da se nijesam tamo morala sokirati i zgrazavati sto mi je dodatno otezalo boravak. Nijesam imala nikakvo specijalno negativno iskustvo, sva trui porodjaja su mi dobro protekla, prema meni su bili OK, mada zato jer mi clan familije radi sa njima, ali su me milion puta zgranuli, povrijedili, iznervirali…

Ne pricam ja o samom porodjajaju, kazem ti, tu stvarno nemam sta ruzno da kazem (mada sam ostala bez epidurala koji je bio dogovoren iskljucivo zbog neodgovornog ponasanja i nijesam jedina), pricam o nekim osnovnim uslovima koji bi trebalo da se pozdrazumijevaju u 21. vijeku, o nekom normalnom odnosu, o nekom lijepom ponasanju…

Stalno nas bombarduju pricom kako je njihov posao tezak, stresan ne znam ni sta li vec , kako su morali da uce toliko godina… sve je to u redu ali to ne znaci da trebaju prema nama da se ponasaju kao prema nevidjenoj stoki. Uostalom, mi smo zdravi “pacijenti”, treba da budemo najsrecnije na svijetu u tim momentima, tada smo naiosjetljivije, nedostaju nam najblizi jer nas oni izoluju zbog njihovih suludih pravila, i jos se oni ophode kao da smo dosli samo da bi njima nesto lose uradili. Ma uzas    

10/01/2012
11:46 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

@ Maja,

dabl i tripl nisam ni radila, jer ti su testovi nikakva korist ,tj. ako i nisu dobri rezultati opet moras na ac, a pogotovo u mojih 39 godina automatski pokazuju los rezultat tako da sam ih preskocila i isla na ac. u prosloj trudnoci sa 37 nisam ni to htjela, ali sad uz bebana nisam bila spremna na rizik. 

Hvala Bogu da  si ipak uspjela izboriti se za ac , i da je sve ok (iskreno tvoj rezultat i nije toliko los, ali i kod rezultata od 1:5000 ko ti garantuje da nisi ti bas ta jedna ? ) mislim da se ti testovi i rade rutinski svakoj trudnici da bi nakon 10 godina shvatili da nisu od koristi i da ih ukinu, ali moraju imati iskustvene dokaze (u bp ne rade po defaultu, nego se radi privatno i placa 35 eur ko bas zeli)

@ Nikolina, moze se otvoriti tema za pohvale porodilistima u CG, da ne budu samo kritike. Ni ovo nije tema za kritike, ali gle cuda, nekako ispada da vecina ima losa iskustva. Ako ti ja pocnem pricati o osjecajima kad prvi put vidis svoje dijete, to nikako nece uljepsati realnost uslova u porodilistima. A tema je upravo to.Vecina zena upravo kad vidi svoju zivu i zdravu bebicu je spremna zaboraviti i progutati sva losa iskustva . Zao mi je ako se neko uplasi citajuci iskustva…napisacu  ovih dana moju pricu sa porodjaja, divna je , nema horora…nije sve  bas tako crno. 

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

10/01/2012
12:40 pm
Maja
Guest
Guests

Naravno da smo se bile presrecne kad smo ugledale bebu,doduse ja licno sam od stresa plakala 2 sata poslije porodjaja i samo sam pitala jeli beba u redu i iskreno u tom trenutku sam samo osjecala bijes prema doktorima,a bojim se da ni danas toga ne mogu da se oslobodim,a evo i zasto:dobila sam bolove u 12 uvece,od panike mi je skocio pritisak i posla sam u KBC,prvo dijete,nemam pojma ni o cemu,htjela sam na casove za trudnice ali tada ih jos nije bilo,dr u Domu zdravlja mi je rekla da ce mi babice sve objasniti…dezurni doktor je spavao i mene je pregledala jedna mladja doktorica,rekla da sam otvorena oko 2 prsta i ajde u salu. U sali nidje nikoga,3 babice koje su u sobi do gledale tv,jedna mi je dala klistir,zatim mi je rekla da legnem,prikopcala ctg i otisla…bukvalno cijelu noc me je jednom obisao mladi doktor,babica 2 puta,ja sam umirala od bolova (mozda je to subjektivan osjecaj ne znam ali ja jednostavno nisam znala sta da radim),sve sto sam cula od babice iz susjedne prostorije je bilo:tise!!!!i valjda od tih bolova,panike,ja sam (a to sam kasnije shvatila sta mi je bilo u glavi) bukvalno pocela da umisljam da su me svi ostavili,da ja necu uspjeti da se porodim,vjerovatno nisam bila normalna…i tek oko 7 ujutro kad je dosla druga smjena,upalo njih 10 tak,neke cure sa prakse,meni je dosao spas…ja sam bukvalno uhvatila za ruku prvog doktora koji je usao i jedva procijedila:molim vas,porodite me…tad su mi vec i dali kiseonik,vallda sam se i onesvijestila,bebi je bila obmotana pupcana vrpca,morao je da dr uzme vakum,srecom minimalno i za 20 minuta je sve bilo zavrseno…kad sam poslije srela tu mladu doktoricu i kroz suze je pitala zasto mi nije dala indukciju i pomogla mi,ona mi je sa osmijehom rekla:ali vi ste imali tako LIJEPE  prirodne bolove,nije bilo potrebe…..

poenta je da nije problem u novcu jer mi ne mozemo da imamo najbolju opremu,ja cu lako prezivjeti neokreceni zid ali ne mogu da se pomirim sa bezobrazlukom,bahatim ponasanjem….nase babe nisu imale bolnicu ali su imale neku zenu iz sela koja ih je drzala za ruku i tjesila ih,a mi kao imamo uslove a u stvari nemamo nista…..

ne treba plasiti buduce trudnice,cim smo se sve odlucile za jos djece dovoljno govori ali sam ovu temu shvatila kao pokusaj da nesto promijenimo,jer sada umjesto sa osmjehom i spokojem u bolnicu idem sa msilima:kome da dam pare?kako da nadjem vezu?da li da doktoru dam pare unaprijed pa da budem sigurnija da ce da dodje jer bih epidural i sl…..poslije porodjaja su mi dodali telefon i ja sam suprugu bukvalno ovako rekla:beba je dobro,brzo daj doktoru pare,donesi slatkise za babice i sl….Da li je to normalno?!

10/01/2012
1:14 pm
Nikolina
Guest
Guests

Za Maju-potpuno se slazem sa ovim sto si zadnje napisala. Realno tako je. Ali sta mi mozemo da uradimo povodom toga? Natjerani smo da tako razmisljamo i nema druge ako mislimo sebi bolje.

za Kristinu -Ja sam isto za promjene nemojte me shvatiti pogresno, sta mozemo konkretno da uradimo povodom toga?

Ima dosta stvari o kojima ljudi nesmiju da govore iz straha zbog svoje bebe,majke i sl.da se ne zamjeraju doktorima. Postoji li neka nevladina organizacija koja se bavi ovim pitanjem( da fino udju u porodiljsko,pa u boks dje su bebe)…Da malo vide realnu situaciju?

Nase drustvo je palo na nizi nivo i toga moramo biti svjesni,Treba konkretno se baviti pitanjem PORODILJSTAVA,MATERINSTVA I SL.Zasto se ovako javno na tv ne prikaze problem i iznese u javnost,napravi se mali dokumentarac i da se malo pogura stvar.Ili preko novina,mada novine danas pisu svasta, ali kad se nekoliko puta napise prica i teko ce se obratiti paznja?

10/01/2012
1:58 pm
Kristina M
Guest
Guests

Nikolina, postoji nasa nvo Roditelji, koju smo nedavno osnovali upravo da bi ove teme malo mrdnule sa mjesta i da bi se nesto konacno promijenilo 🙂 Upravo smisljamo kako da djelujemo u tom smjeru da barem pocnemo da uticemo na promjenju stanja u porodilistu Klinickog centra. Sve ideje su dobrodisle

10/01/2012
3:02 pm
Nikolina
Guest
Guests

Kristina ja predlazem da se pocne od novina mogu npr.vijesti pa preko televizije da se javnost upozna sa stanjem u kc. Da se malo napravi intervju sa ginekolozima,akuserkama i babicama. Ja nisam u tim vodama ali koliko vidim ti jesi i drzim ti palceve da uspijes!

10/01/2012
3:49 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Kristina, a da ti ipak sacekas maj, porodis se , pa tek onda “zatalasas ” , nemas im kud  na oci mrco Wink

salim se, naravno, ma ljudi moji niko ne trazi da me masiraju i pustaju mi tibetansku muziku za vrijeme trudova (mada se ne bih bunila Wink ), samo normalan ljudski i fer odnos, kakav i treba da dobije zena koja se poradja i trpi bolove…mir, malo paznje,  rijec saosjecanja i poneki osmijeh stvarno nije nesto previse, i kao sto Maja rece , zazmuricu na neokrecene zidove, papir sa otrovom za miseve ispod kreveta ,klimavu wc skoljku…

@Maja, ne znam sve detalje tvog porodjaja, ali slazem se sa tom mladom dr, za prvorotku 7 sati trudova , od prvog do poroda su zaista “lijepi” prirodni trudovi…ne znam zasto bi insistirala na indukciji- ja je ,srecom, nisam primala, ali kazu zene koje jesu da se bolovi pod indukcijom ne mogu porediti sa prirodnim, puno su jaci, vrijeme izmedju je krace, uglavnom nije bas nesto za pozeljeti…(moji bolovi u prvom porodu su trajali 25 sati, samo radi poredjenja…)

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

10/01/2012
4:06 pm
Kristina M
Guest
Guests

Inace me tamo pamte po haosu koji sam im prosli put napravila, tako da mi se svakako ne pise dobro:) Nedje mozda jesam bila pretjerala, ali kad malo razmislim nije mi bilo ni cudo. Jedno sebi zamjeram sto sam sebo dozvolila da se toliko iznerviram da mi je pritisak skocio i dobila sam temperaturu, kao i sto im na momente nijesam ni davala da me pregledaju cime sam mogla da ugrozim zivot bebe, ali su me stvarno bili doveli do ludila. I zao mi je sto sam se istresla na babic jer mi one nijesu bile krive ni malo, ali jeste doktor, mada ni njemu nijesam duzna ostala. 

10/01/2012
4:51 pm
Marijachi
Guest
Guests

Ja sam samo tražila da mi se ne vijori duvanski dim dok se porađam,i zbog toga bi neko trebalo debelo da plati.Kakva klimava wc školjka?I nema wc školjke Wink ma žene moj savjet,idite na vježbe za trudnice,naučite sve faze porođaja,dišite pravilno,boli vas uvo za babice.Ja sam se super porodila zahvaljujući tim vježbama,a moram i priznati imala sam super doktora,koji mi je inače pratio trudnoću.Najbolje ćete proći ako ne očekujete previše s njihove strane.

10/01/2012
11:27 pm
Tijana
Guest
Guests

Evo a započeh temu, pa da podijelim moja iskustva. Mislim da me sada ne bi ni hvatala ovolika panika da zaista nemam izuzetno loše sjećanje na sve, osim samog porođaja.

Prvu djevojčicu sam rodila sa 23 godine. U porodilište sam primljena poslije 15h (upućena oko 11, sa komentarom biće to danas ili sjutra, pa me naučili da pođem kad se smjena promijeni). Porodila sam se u 20h. Za tih par sati doktor me pregledao samo na prijemu. Kada su moji zvali ok 17h rečeno im je da kod njih mene nema! Onda, kad se panika stvorila, prisjetili su se da imaju izolovanu jednu maloljetnicu! To sam bila ja, sama u nekoj sobici pored. Tada su me prebacili u salu, jer mi je porodica već haos napravila. Pored mene se porađala žena srednjih godina, u 8 mjesecu, rodila mrtvo dijete. To se već sve znalo, njoj su samo izazvali porođaj, ali meni niko ništa nije rekao, ja sam samo prisustvovala tome i bila izbezumljena. Sam porođaj je trajao oko 20 minuta, protekao bez ikakvih problema, bebicu su mi u prolazu pokazali i odnijeli, poslije par minuta babica je viknula: doktore, evo i posteljice. Potapšala me po ramenu i rekla: svaka čast, kad bi nam svaka ovakva bila (kasnije su mi objasnili da je to zbog toga što nijesam vrištala i sl, a ja sam bila toliko ušokirana da nijesam progovorila do ponoći). Doktor je došao da mi ušije epiziotomiju, tad su već počeli moji uzvici, jer je naravno kasnio, pa se već ohladilo. Rekoh mu da sam alergična na obične konce i da mi trebaju posebni (po upustvu mog ginekologa)- Nemojte vi mene gospođo da učite mome poslu!!!

Sobe, toaleti, porodilje, babice, vizite… Bila sam mnogo malaksala, a imala lak porođaj. Nešto nije bilo u redu, ali su počinjali prvomajski praznici i željeli su da otpuste što više žena. Sestra se vratila poslije vizite i prošaptala: ti imaš infekciju epiziotomije, moraš to srediti čim izađeš. Otpust- patronaža ne dolazi tokom praznika! Što da vam kažem… spoljašnji konci su se potpuno skinuli, nijesam mogla da ustanem skoro mjesec dana od svega, a na sjedjenje ni da pomišljam.

 

Druga beba, 13 mjeseci kasnije. Kontrakcije počele oko 8 ujutru, stigla u urgentni oko 10:15. -Morate u ambulantu. Kažem ja da nemam vremena za ambulantu, a sestrica na prijemnom samo promrmlja da je takva procedura. Pođem u ambulantu, primi me dr Jovović i hitno uputi na porođaj, kaže donijeće on papirologiju za mnom kad se iskuca, nemam vremena da čekam na to još. Uvode me u salu- užas! isti ljekar. Trza mi prstima međicu da provjeri je li se raširila, odgurnem ga nogom i kažem da se skloni od mene, da me ne skube kao da sam neka životinja, jer ću da tužim i njega i bolnicu i sve redom ako mi se samo primakne. Kaže: dobro, onda ćemo pod nož gospođo! (ovom ljekaru se inače sudi u posljednjih nekoliko zbog smrti majke i novorođenčeta). Šalje mi stažistkinju. Bebica se rodila za nekih 10ak min, posteljica odmah za njom. Stažistkinja je bila divna, uspjela je da poveže staru epiziotomiju, jer mi je namjerno preko nje napravila rez i ovaj put, da bi se to sve sredilo. Tokom šivenja stiže dr Jovović sa papirologijom i već obaviješten o “skandalu” koji sam zaboga napravila kaže: a banice, ti si već gotova. svaka čast! Osmjehuje se i namiguje. SJutra dan otpust. Došao on da vidi kako sam, iako nije bio u smjeni. Reče sestri da puštaju ove zdrave žene kući, prije nego što im se nešto desi ođe.

 

Naravno, prvog puta mi se niko nije obratio dok sam ležala u sali ona 2 sata poslije porođaja. Drugog puta mi je istog trena donešen telefon i voda koju sam tražila. A koliko me sjećanje služi i sestre su se nakvirivale na vrata sobe da me vide, kao da sam neko čudo. (ovoooo je onaaaa što je doktora udarila).

Opet napominjem da su mi sami porođaji bili lijepo iskustvo, brzi, lagani, bebice zdrave, ali nemar, nezainteresovanost, bahatost… sami higijenski uslovi. jednom riječju- UŽAS!

Zaista sam raspoložena da podržim neku inicijativu po ovom pitanju.

12/01/2012
9:14 am
Maja
Guest
Guests

Mamika,utjesi me sa tvojim jos gorim iskustvom:)htjela sam da kazem da uvijek postoji nacin da ti lakse padnu bolovi-u mom slucaju samo da me je neko uhvatio za ruku i rekao:ne brini,sve je u redu,proci ce brzo i sl. ili da su mi dali indukciju jer mene je uzasno boljelo (opet kazem mozda je to subjektivan osjecaj ali nikoga nije bilo da mi kaze ni kako da disem ni sto ad radim)…..uzasno me nervira i sto oni vicu na pacijentkinje u stilu:sto se deres?! i sl…kao da nije najnormalnije da te boli i da ti je tesko…ne mogu da shvatim te ginekologe,kad su se opredijelili za profesiju znali su da ce slusati jauke pri porodjaju,sta je tu neprirodno?sad sam se sjetila moje koleginice koja je odlucila da na porodjaj podje sa veelikim osmijehom i autosugestijom kako ce sve biti ok,a znate li sto joj je babica rekla kad ju je vidjela:smij se,smij se,neces jos dugo! (ovo je istinita prica)

dok sam bila u bolnici (5 dana) razmisljala sam kako je tamo na snazi jedan model ponasanja-arogancija,bahatost,hladnoca i kako i tih par normalnih ljekara i babica koje imaju toplu rijec prosto ispadaju nenormalni..cak bi i one ucenice kad bi dosle da srede krevet imale jednu “seficu ” od napr 17 godina koja bi ovim mladjim od 15,16 godina drskim tonom govorila sta da rade.a prije toga bi tu od 17 ribala sestra od 25 i tako sve do vrha….borba za opstanak….i to sve pred pacijentom.

u krevetu pored mene je bila cura,druga beba,mlijeko joj nadoslo,grudi bole i ona dva dana doziva babice,one dodju,kazu:dobro je to i odu…ona je vec bila na ivici suza i onda se odlucila na ocajnicki potez:kada je naisla babica za koju smo znale da inace  radi privatno,ova cura joj je tutnula 20 e u ruke i rekla:molim vas,izmasirajte mi grudi…i-dobila je konacno spasonosnu masazu…ali je u sred bolnice platila za to..ovo je samo jedan od primjera kojima sam licno prisustvovala…tuzno….

sto se tice toga da se animira javnost,cinjenica je da su ovo svima dobro poznate stvari,kad sam srela poznanicu koja radi u Ministarstvu zdravlja i pitala je kako je ona prosla sa njena 2 porodjaja,samo mi je rekla:ne pitaj,nadala sam se da ce,bar prema meni,jer znaju gdje radim,biti pazljiviji ali moja iskustva su grozna…pa,evo jeli i sama nacelnica Ginekologije u intervjuu nedavno (ne znam da li si ti Kristina radila taj razgovor) rekla kako je Ginekologija jedino odjeljenje u KBCu koje nije renovirano u posljednih 30 godina i da je skroz neuslovno i neprilagodjeno svojoj osnovnoj namjeni…i eto,rece i nikom nista….ne znam,tu ima mnogo stvari koje objektivno ne mogu da se promijene,ali ne mogu da shvatim da napr. u WC-u nema svjetla,da ne postoji jedna obicna zakacka na zidu da zakacis kesu sa stvarima,nego sam nosila kesicu sa toalet pairom,uloscima i sl. i gledala dje da je stavim,mozda ovo zvuci banalno ali u trenutku kad poslije porodjaja jedva hodas ovo mi je bilo toliko bitno…U pitanju je samo NEDOSTATAK VOLJE da se nesto promijeni….zasto napr ne moze suprug da prisustvuje porodjaju?kao nema prostora za to!pa sto jednu sobicu ne odvoje i eto im….ili zasto se epidural uopste placa kad je svuda u okruzenju besplatan?toliko stvari moze da se promijeni samo kad bi u Ministarstvu bilo volje za to….

mozda bi Zastitnik pacijenata bio prva adresa?

14/01/2012
3:34 pm
valentina
Guest
Guests

Za sve vas ,moje nezadovoljne Podgoricanke-dodjite na Cetinje da vidite sta je bolnica i sta su ljudi!Petoro djece sam rodila ovdje i  sam rijeci hvale za osoblje ginekolosko akuserskog odjel;jenja.Ne da niko ne trazi pare vec se moja doktorka Tamara Jevsnik zacrvenila u licu kada sam joj donijela neki liker sa casama rekavsi da ona nista nije radila bez samo obavljala svoj posao.Zaboravih da kazem da sam se porodila u ponoc,da nije bila njena smjena,da je dosla od kuce ….A sestre i babice kako da su vam najrodjenije-sve se skupe kao pcelice i sve su uz vas dok traje porodjaj…I NIKO NE TRAZI NI CENTA!To je najbolja bolnica,ali stvarno

14/01/2012
3:35 pm
valentina
Guest
Guests

ZATO,DODJITE NA CETINJE PA KADA IM SE BUDU ODLIVALI PACIJENTI SHVATICE,VALJDA!

14/01/2012
6:00 pm
Marijachi
Guest
Guests

valentina said:

Za sve vas ,moje nezadovoljne Podgoricanke-dodjite na Cetinje da vidite sta je bolnica i sta su ljudi!Petoro djece sam rodila ovdje i  sam rijeci hvale za osoblje ginekolosko akuserskog odjel;jenja.Ne da niko ne trazi pare vec se moja doktorka Tamara Jevsnik zacrvenila u licu kada sam joj donijela neki liker sa casama rekavsi da ona nista nije radila bez samo obavljala svoj posao.Zaboravih da kazem da sam se porodila u ponoc,da nije bila njena smjena,da je dosla od kuce ….A sestre i babice kako da su vam najrodjenije-sve se skupe kao pcelice i sve su uz vas dok traje porodjaj…I NIKO NE TRAZI NI CENTA!To je najbolja bolnica,ali stvarno

Bože koja razlika.A ovdje su kao u Aušvicu.Nego ja sam bila bez izbora.Završila na patologiji trudnoće,pa poslije dva dana tamošnjeg maltretiranja,pravac u porođajnu salu!

15/01/2012
6:54 pm
Nikolina
Guest
Guests

Valentina,posto imas iskustva sa cetinjskom bolnicom interesuje me sta treba od uputa da se ponese i primaju li trudnice iz pg?

Ja cu najvjerovatnije na carski pa me zanima kakav je tretman prema porodiljama na carski ako znas? i bebe su u boksu jeli tako nijesu blizu vas ?

19/01/2012
11:02 pm
bubica
Guest
Guests

eh,ja kad bih pocela da opisujem svoje iskustvo sa KC POdgorica,verovatno bi mi trebalo 6 dana,isto onoliko koliko sam provela na tom “divnom” mestu.

Porodila sam se 31.12. i na porodjaju sam odlicno prosla,zahvaljujuci svojoj “hladnoj” glavi,informisanoscu i hrabroscu,ali ono sto sledi je …

ne bih da plasim buduce porodilje…

ja cu samo reci da sam 13.01. u privatnoj bolnici morala da radim reviziju materice,jer mi je strucno osoblje “zaboravlo” trecinu posteljice i to sam savim slucajno otkrila,naime epiziotomiju su mi lose zasili pa sam povodom toga otisla kod mog ginekologa,privatno….da toga nije bilo,verovatno ni ja ovo sad ne bih pisala…

o uslovima i nehigijeni,odnosu doktora,pedijatara cu napisati clanak i boricu se da se objavi u svim novinama, vrlo brzo,samo da nadjem malo vremena.

 

mislim da kada bi svaka zena digla glas protiv onoga sto se dogadja,MORALO bi nesto da se promeni.

moja porodica i ja spremamo tuzbu protiv doktora koji me je porodio i protiv KC-a,verujte mi da mozete da tuzite preko osnovnog tuzioca ! meni je zivot bio u opasnosti i boricu se do kraja da se bar na otpustu iz bolnice porodiljama uradi ultrazvuk,jer to je posao od jednog minuta,a MNOGO znaci!!!

 

pozdrav svima

 

p.s. mogu da odgovorim na pitanja,ako nekoga nesto zanima,s' obzirom da sam “sveza”.

20/01/2012
11:07 am
Nikolina
Guest
Guests

Bubice ,jesi li se porodila normalno?

Neznam ali ja se dvoumim da idem na cetinje, ja cu najvjerov.na carski rez.

Nisi ni svjesna koliko oni porodilja zapuste, da ih posle njihov izabrani ginekolog spasava od istoga sto si ti imala. Ja sam imala carski prije 4 god i nijesu mi dobro usili ranu-ostavili mi hematom…pa sam pila neke jake kapi da mi se rana iscisti…

20/01/2012
2:48 pm
bubica
Guest
Guests

da,prirodan porodjaj,mada je trebao da se radi carski jer mi je pukao vodenjak,a plodova voda je bila skroz tamna,zeleno-braon,jer je moja devojcica izbacila mekonijum u mene… naravno njima je bilo lakse da ukljuce indukciju i odu da spavaju,jer sam u porodiliste stigla u 04h…posle porodja,doktor mi je rekao: “super si prosla,obicno ishod nije dobar ni po majku ni po bebu,kad je plodova voda onako mutna,ja sam spremio krv za carski,ali evo ti se porodi prirodno…” (na indukciji sam bila 3,5h,verovatno za to vreme nije nasao za shodno da uradi pripremu za carski).super sam prosla,da,jer sam krenula sama da se poradjam,nikoga nije bilo i bila sam jedina porodilja tog jutra,da nije naisla neka mlada babica,kojoj sam dreknula da je porodjaj poceo,ko zna sta bi bilo…

 

sada mi je tek jasno koliko se porodjaja zapusti,ali se ne zapusti da iste sekunde kad se porodis,traze broj muza da mu odmah jave srecnu vest(citaj:da im da pare),to ne zapuste,veruj mi…

 

ako imas mogucnosti,ja ti preporucujem da ides negde drugo,ja sam imala zakazan porodjaj u Baru za 3.januar,ali je moja ljubilica odlucila da zajedno cekamo Novu GodinuLaugh. ili se dobro naoruzaj vezama i zivcima za Pg.

20/01/2012
3:43 pm
Kristina M
Guest
Guests

bubice, saljem ti pp sa jednim predlogom

21/01/2012
12:56 pm
wesna
Guest
Guests

Mozemo li kontaktirati neke dnevne novine (npr Vijesti) i predloziti im da se nadje malo mjesta za rubriku “price iz porodilista”,pa da ova “lijepa iskustva” podijelimo sa ljudima…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
22 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner