A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
21/01/2012
1:10 pm
wesna
Guest
Guests

Takodje bi bilo lijepo ovdje na jednom mjesto objaviti mail adrese na koje mozemo uputiti žalbe-ministarstvu,ministru,direktoru kbc-a,načelniku/ci porodilista……..!!!

pokrenuti kampanju koja za cilj ima da ljekari i osoblje Kbc-a imaju profesionalan odnos prema pacijentima,zaboga lijepa riječ ne košta ništa,,jer sve mozemo podnijeti i nehigijenu,i jadnu hranu,i nedostatak osnovnih stvari,i karantin,staklo s rupicama…ali bezobrazluk,nevaspitanje,bahatost,neprofesionalnost od onih koji su duzni da pomognu i da svoj posao rade kako treba-to se ne moze i ne smije tolerisati..pa valjda i njihov rad neko ocjenjuje,ako se uputi stotinu zalbi na jednog ljekara ili sestru,valjda ce neko preispitati ,prekontrolisati to sto se radi..ili sam ja u zabludi!!!

Nesto se mora promijeniti,a opet svi idemo nekakvom linijom “nižeg otpora”-Pušti da se ne zamjeram,uh samo da sve bude u redu pa cu preživjeti ta 3 dana tamo itd itd

Ne smije to tako

21/01/2012
7:24 pm
Nikolina
Guest
Guests

evo jedna od adresa za zastitu prava pacijenata

http://www.mzdravlja.gov.me/ru…..nici-prava

24/01/2012
6:20 pm
Lara
Guest
Guests

Da li mozete da pisete koji vas je doktor porodio i kako ste zadovoljne?

25/01/2012
2:47 pm
Kristina M
Guest
Guests

Mene su sva tri puta porodile ustvari babice, kao i uglavnom gotovo sve zene koje tamo dodju. Doktori su tu, prisutni, i opomazu ako treba.

Prvi put mi je bio dr Djukic, koji je bio dezuran. NIje mi ulivao povjerenje jer je bio bas mlad, ali me toliko odusevio da nemam rijeci. Svo vrijeme je bio uz mene, pomagao mi, ma odican… Ne znam radi li sad, to je bilo prije osam godina.

Druga dva puta dr Miketic. I sa njim sam prezadovoljna. Nevjerovatno pazljiv, pregledi su mu zaista potpuno bezbolni (iako trudnicama narocito tada kad krene porodjaj svaki predgled bude bas bas naporan i bolan), svako malo je dolazio, provjeravao me, mnogo smijesan, sa beskrajno puno komentara da se iskilavis od smijeha…

25/01/2012
3:11 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

I mene je babica porodila, a doktora sam prvi i jedini put videla kad je dosao da mi cestita.

Nit sam pitala ko je, nit me je interesovalo

25/01/2012
3:36 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Koliko sam cula jedino u Meljinama porodjaj obavlja doktor a babica je tu da asistira,da ja znam…a dr Djukic radi i dalje

25/01/2012
5:48 pm
Kristina M
Guest
Guests

NIjesam se nesto obavjestavala 🙂 ali i kad gledamo filmove i serije, doktori su ti koji poradjaju zene, a sestre su pored njih. Mada nas mozda sve lazu:)

25/01/2012
5:54 pm
Marijachi
Guest
Guests

bubica said:

eh,ja kad bih pocela da opisujem svoje iskustvo sa KC POdgorica,verovatno bi mi trebalo 6 dana,isto onoliko koliko sam provela na tom “divnom” mestu.

Porodila sam se 31.12. i na porodjaju sam odlicno prosla,zahvaljujuci svojoj “hladnoj” glavi,informisanoscu i hrabroscu,ali ono sto sledi je …

ne bih da plasim buduce porodilje…

ja cu samo reci da sam 13.01. u privatnoj bolnici morala da radim reviziju materice,jer mi je strucno osoblje “zaboravlo” trecinu posteljice i to sam savim slucajno otkrila,naime epiziotomiju su mi lose zasili pa sam povodom toga otisla kod mog ginekologa,privatno….da toga nije bilo,verovatno ni ja ovo sad ne bih pisala…

o uslovima i nehigijeni,odnosu doktora,pedijatara cu napisati clanak i boricu se da se objavi u svim novinama, vrlo brzo,samo da nadjem malo vremena.

 

mislim da kada bi svaka zena digla glas protiv onoga sto se dogadja,MORALO bi nesto da se promeni.

moja porodica i ja spremamo tuzbu protiv doktora koji me je porodio i protiv KC-a,verujte mi da mozete da tuzite preko osnovnog tuzioca ! meni je zivot bio u opasnosti i boricu se do kraja da se bar na otpustu iz bolnice porodiljama uradi ultrazvuk,jer to je posao od jednog minuta,a MNOGO znaci!!!

 

pozdrav svima

 

p.s. mogu da odgovorim na pitanja,ako nekoga nesto zanima,s' obzirom da sam “sveza”.

Ja sam isto čula da su mojoj prijateljici zaboravili.Mogla je dobiti sepsu.Jel možeš reći ime dr?Meni je dr čekao da posteljica sama,cijela izađe i svaka mu čast.Nije vukao kao mojoj prijateljici.On je stvarno dobar dr,i imala sam sreće što me je porodio upravo on koji mi je i vodio trudnoću.

25/01/2012
5:57 pm
Marijachi
Guest
Guests

Lara said:

Da li mozete da pisete koji vas je doktor porodio i kako ste zadovoljne?

Mene doktor Lazarević,i baš sam zadovoljna.Savjestan,i stručan.

25/01/2012
9:48 pm
bubica
Guest
Guests

Marija said:

bubica said:

eh,ja kad bih pocela da opisujem svoje iskustvo sa KC POdgorica,verovatno bi mi trebalo 6 dana,isto onoliko koliko sam provela na tom “divnom” mestu.

Porodila sam se 31.12. i na porodjaju sam odlicno prosla,zahvaljujuci svojoj “hladnoj” glavi,informisanoscu i hrabroscu,ali ono sto sledi je …

ne bih da plasim buduce porodilje…

ja cu samo reci da sam 13.01. u privatnoj bolnici morala da radim reviziju materice,jer mi je strucno osoblje “zaboravlo” trecinu posteljice i to sam savim slucajno otkrila,naime epiziotomiju su mi lose zasili pa sam povodom toga otisla kod mog ginekologa,privatno….da toga nije bilo,verovatno ni ja ovo sad ne bih pisala…

o uslovima i nehigijeni,odnosu doktora,pedijatara cu napisati clanak i boricu se da se objavi u svim novinama, vrlo brzo,samo da nadjem malo vremena.

 

mislim da kada bi svaka zena digla glas protiv onoga sto se dogadja,MORALO bi nesto da se promeni.

moja porodica i ja spremamo tuzbu protiv doktora koji me je porodio i protiv KC-a,verujte mi da mozete da tuzite preko osnovnog tuzioca ! meni je zivot bio u opasnosti i boricu se do kraja da se bar na otpustu iz bolnice porodiljama uradi ultrazvuk,jer to je posao od jednog minuta,a MNOGO znaci!!!

 

pozdrav svima

 

p.s. mogu da odgovorim na pitanja,ako nekoga nesto zanima,s' obzirom da sam “sveza”.

Ja sam isto čula da su mojoj prijateljici zaboravili.Mogla je dobiti sepsu.Jel možeš reći ime dr?Meni je dr čekao da posteljica sama,cijela izađe i svaka mu čast.Nije vukao kao mojoj prijateljici.On je stvarno dobar dr,i imala sam sreće što me je porodio upravo on koji mi je i vodio trudnoću.

Aleksandar Grdinic  ,dr.necu staviti ispred njegovog imena.

tacnije,kao i sve druge babica me poradjala,i vadila posteljicu,ali doktorov posao je da posteljicu prekontrolice,proveri je li cela,sastavi i uradi rucnu reviziju,odmah tu,ukoliko je potrebno.

26/01/2012
12:57 am
mirjana
Guest
Guests

ZA prvi porodjaj se ne sjecam , davno je bilo, 8 i po godina… mislim da je bila dr Lompar , ukoliko ima takve , makar su mi tako rekli, mada su babice odradile sve, ona samo epiziotomiju.Druga dva puta dr Raičević i to baš on, i svaka mu čast…. Jedino mi je sad zadnji put epiziotomiju radio dr Medan, mesar jedan gadni.. malo se vježbao!

26/01/2012
9:53 am
Marijachi
Guest
Guests


Aleksandar Grdinic  ,dr.necu staviti ispred njegovog imena.

tacnije,kao i sve druge babica me poradjala,i vadila posteljicu,ali doktorov posao je da posteljicu prekontrolice,proveri je li cela,sastavi i uradi rucnu reviziju,odmah tu,ukoliko je potrebno.

Meni je doktor čekao poslednju konktrakciju da izađe posteljica,i on je i izvadio i pogledao.I ja sam pogledala,videlo se da je cela.To je jako bitno,nego sam čula da je mojoj prijateljici droktor vukao posteljicu,pa joj parče ostalo u materici.Dobila je temperaturu,tresla se,dok je nije neko drugi pregledao i uradio reviziju.Ja savjetujem trudnicama da se dobro informišu o porođaju,da idu u školu za trudnice.Meni je to pomoglo da znam tačno u kom trenutku me šta čeka.Mislim da je strah zapravo strah od nepoznatog.

26/01/2012
3:11 pm
bubica
Guest
Guests

Marija,slazem se potpuno.

samo meni babica kad je izvadila posteljicu,druga mi je donela moju devojcicu i stavila na stomak,tako da je u tom trenutku za mene sve drugo bilo nevazno,nisam obracala paznju…

 

 

Kristina,ne mogu da ti posaljem PM,ne znam zasto,…sve procitala,sve mi je jasno,kad napisem kome saljem?

26/01/2012
4:24 pm
Kristina M
Guest
Guests

Dobila sam poruku, i odgovorila:)

27/01/2012
12:22 pm
kjara
Guest
Guests

Mene vec panika hvata, nadala sam se da se nesto promijenilo otkad sam zadnji put tamo bila. Sa samog porodjaja imam fino iskustvo i sto se tice babica a i doktora, ali zato boravka posle porodjaja ne zelim ni da se prisjecam, samo mi se plakalo od muke i bezobrazluka zaposlenih. Sreca pa sam izasla nakon 48 sati. 

27/01/2012
9:06 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Citajuci vase komentare i slusajuci price bivsih ''cimerki'' sa ginekologije u kotorskoj bolnici koje su silom prilika morale biti poslate u Pg,uvidjam da je to porodiliste totalno rasulo…ja sam u kotorskoj bolnici 3 puna mjeseca lezala na odrzavanju i imam samo  pohvale i za dr i za sestre i svo osoblje,jer toliko su pristupacni i odgovorni,da sam odusevljena totalno…takodje sam se tamo i porodila i dr i babice em sto su mi pomagali,bili toliko prijatni da mi se cini da mi je lakse porodjaj pao…tako da sve pohvale za  njih,e jedno mi je zao sto se vise  ne ulaze u tu bolnicu jer zaista bi se isplatilo

27/01/2012
10:08 pm
Kristina M
Guest
Guests

Ustvari se sve svodi na to da su sva ostala porodilista u Crnoj Gori sa jos gorim uslovima nego u Podgorici, iako je to za nepovjerovati da moze biti i gore, ali da je pristup mnogo bolji. Uzbicili su ovi izgleda dobro, ali neka su kad smo ih pustili

27/01/2012
11:14 pm
alba
Guest
Guests

Pa evo i ja da potvrdim tu tezu- u barskom porodilistu su sve sestre i babice izuzetno ljubazne, ja zaista imam samo rijeci hvale za njih (zanemaricu to sto sam ljuta sto su mi zaboravile set za maticne celije jer odnos prema pacijentima je ziasta dobar…).

Doktori su u vecini sjajni, samo sto, naravno, shodno svojim temperamentima imaju razlicite pristupe koji vama mogu da odgovaraju ili ne. Mada se te razlike vise osjecaju kod vodjenja trudnoce nego na samom porodjaju… Ipak,moram da pomenem nacelnicu odjeljenja, koja mi je bila na drugom porodjaju i koja je usla da vidi kako sam s cigaretom u rukama…

Inace su stvarno svi maksimalno ljubazni i tokom porodjaja i poslije toga. Oba puta su me sestre svaki cas obilazile, drzale za ruku tokom sivenja, hrabrile. Spremne su da pomognu, da pokazu i dodju svaki put kad ih pozoves.

Uslovi su dosta dobri s obzirom na nas standard, nemam previse zamjerki, a one se uglavnom odnose na kupatilo i wc.

Price koje sam ovdje procitala su zaista horor i sada se ne cudim sto su neke podgoricanke dolazile u Bar da se poradjaju. A znam i zenu koja je na svoju odgovornost otisla iz KBCa, gdje su je poslali iz Br da odrzava trudnocu jer joj je konstantno curio vodenjak, i vratila se u Br da lezi. Pricala je da prije svega nije mogla da podnese uzasan odnos sestara prema pacijentkinjama. No, s druge strane, jedna prijateljica je imala lose iskustvo s porodjajem u Baru i ostavljenim djelicem posteljice, pa se drugi put poradjala na Ct. Svuda se desavaju greske, i doktori su ljudi, samo sto, s punim pravom, niko od nas ne moze da podnese kada je on ta greska… I naravno, na prvom mjestu se postavlja pitanje da li su te greske posljedica nemarnosti ili zaista puki splet okolnosti.

28/01/2012
11:15 am
Tijana
Guest
Guests

ne mogu više pronaći post koji je pisao o akciji slanja pisama nezadovoljstva, u Hrvatskoj čini mi se, porodilja.

današnje vijesti pišu:

http://www.vijesti.me/vijesti/…..anak-58146

 

što znači da bi i naša akcija o kojoj smo pričale mogla uroditi plodom! eventualno…

28/01/2012
6:50 pm
Kristina M
Guest
Guests

To je bila i moja reakcija kad sam jutros vidjela tekst:) Mislim da mora da upali jer se o tome ne prica javno, to sve nekako znamo, onako interno prepricavamo ali javno se do sada nije pricalo, da ja znam.

Nedavno sam bila u Ministarstvu zdravlja i oni su veoma zainteresovani za saradnju sa udruzenjem i u tom segmentu, ali i jos nekoliko, o cemu cemo prvo morati da potpisemo memorandum o saradnji, koji pripremamo. Nadam se da cu ovih dana i do Klinickog centra odnosno kod njihovog direktora, tako da i tu ocekujemda ce pokazati zelju da se promijene mnoge stvari.

Jedan od medija ce uskoro poceti i serijal tekstova o situaciji u porodilistu i odjeljenju akuserstva, sto bi takodje trebalo da doprinese cijeloj prici znacajno.

 Kad to vec pomenuih, ima li neka od vas mozda koju sliku upecatljivih prospusta u npr wc-u, sobama ili da mozda znate neku trudnicu ili porodilju koja je ovih dana kod njih da nam to slika telefonom, kako bi cijela prica imala i “dokaze”?

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…