Porodilište u Podgorici | Page 5 | Porođaj | FORUM

Objavljeno: 10.10.2010, 17:23h

A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
31/01/2012
5:36 pm
wesna
Guest
Guests

ja sam imala dva “prirodna porodjaja”,oba puta uz indukciju itd…uzasno iskustvo..tako da kad sledeci put budem isla tamo-ako ikako bude moglo-koristicu epidural,jer mislim da ima mnogo prednosti po majku i po bebu..ni majka ni beba nisu modre,izmucene,izmorene..

Svako ima pravo na svoje misljenje,svako drugacije podnosi bol,ali kad se sjetim porodjaja,pa posle njega “ušivanja”koje sam jedva podnijela,cak sam se onesvijestila od bolova….neka fala-takvo iskustvo ne zelim i necu ponavljati

31/01/2012
9:38 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Nema svako isti prag tolerancije bola,ja npr mogu da trpim ko mali Radojica 🙂 prvi put sam se porodila prije skoro 4 mjeseca i s obzirom da sam sve sa osmjehom i bez glasa  zavrsila nije mi bilo strasno (osim revizije i usivanja al ajde) tako da cu i sledeci put tako(nadam se) ali nijesam protiv epidurala,ko voli nek izvoli bar danas ima nacina 

31/01/2012
10:30 pm
alba
Guest
Guests

Mirjana, nadjoh se prozvana tvojim postom Wink

Meni zaista nije bio cilj da uvrijedim niti tebe niti bilo koga drugog, kao ni da nipodastavam bilo cije misljenje. Naprotiv, napisala sam ono sto mislim u kontekstu opste price na ovoj temi i to se uopste nije odnosilo na tvoj post. Ja cak nijesam ni shvatila da si ti pisala o porodjaju s epiduralom. Mozda su moje posljednje recenice zvucale pomalo ogorceno, ali to je zato sto sam se ja tako osjecala poslije prvog porodjaja – ne zbog njega samog (tada sam se porodila s epiduralom i bilo mi je super) vec zbog onoga sto je uslijedilo, da se ne ponavljam. Moj sud je cisto zdravorazumsko rezonovanje koje se ne odnosi ni na koga posebno, i mozda je cak najvise zasnovano na licnom iskustvu- imam dvije sestre od kojih najstarija smatra epidural bespotrebnim, dok smo se srednja i ja opredijelile za njega. Kako god, izvini ako sam te bilo cim uvrijedila, to mi zaista nije bio cilj.

Ipak, smatram da imam pravo da naglasim prednosti epidurala jer sam se porodila i s anestezijom i bez nje. I vjerujem da je bitno da ponovim ono sto sam vec napisala na temi o epiduralu da ja ocigledno imam ili lake porodjaje ili visok prag bola tako da mi nijednog trenutka nije bilo neizdrzivo tesko – a opet s epiduralom mi je bilo mnogo lakse i ljepse.

01/02/2012
9:10 am
Majja
Guest
Guests

Ovdje stvarno nema mjesta raspravi. Neko trpi bol vise, neko manje, neko uopste ne zeli da osjeti taj bol… Bogu hvala sto je medicina toliko napredovala da ko hoce i moze sebi da priusti, moze da uziva u porodjaju. Epidural je stvar licnog izbora trudnice i tu zaista niko nema pravo da se mijesa niti bilo sto da prigovara.

Meni su oba porodjaja srecom super prosla ( prvi malo tezi jer bukvalno nisam znala sto me snaslo Smile, drugi lagan) ali zaista nesto nisam uzivala u njima do trenutka dok mi nisu stavili bebu na grudi naravno. :)))

01/02/2012
12:57 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Maja said:

mozemo li da definisemo “prirodan” porodjaj?”:) 

 

kad se progugla “prirodan porod” izlazi more tekstova na tu temu…npr porod sa indukcijom svakako nije prirodan.  neki ekstremniji tekstovi cak idu do toga da bolnicki porodi nisu prirodni, moje misljenje je da jesu ako su neasistirani .

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

01/02/2012
2:23 pm
Maja
Guest
Guests

Alba,gdje si se porodila uz epidural? u Pg-u?

01/02/2012
3:01 pm
alba
Guest
Guests

ne, u Baru.anesteziolog dr Biljana Popovic.super zena.pisala sam vise o tome na temi o epiduralu.izvinjavam se zbog c’nepravopisax”, pisem s telefona i bas mi traljavo ide

01/02/2012
4:56 pm
Tijana
Guest
Guests

mamika said:

Maja said:

mozemo li da definisemo “prirodan” porodjaj?”:) 

 

kad se progugla “prirodan porod” izlazi more tekstova na tu temu…npr porod sa indukcijom svakako nije prirodan.  neki ekstremniji tekstovi cak idu do toga da bolnicki porodi nisu prirodni, moje misljenje je da jesu ako su neasistirani .

meni nijesu stavljali bebu Cry nadam se da sada hoće Wink

01/02/2012
6:09 pm
montenegrina
Guest
Guests

moze li mi neko opistai cemu su najslicniji bolovi i kad dolazi taj momenat da mislite da cete se onesvijetiti od bola?

01/02/2012
6:11 pm
montenegrina
Guest
Guests

hvala na svemu napisanom i ako mi je termin u aprilu i prvorotka sam imam osjecaj da sam vec bila zahvaljujuci vasim pricama i iskustvu…za mene sve ovo nije zastrasujuce vec edukativno,a kvocke od babica mozemo platiti i dobiti sto nam treba.

01/02/2012
6:21 pm
montenegrina
Guest
Guests

i samo jos nesto da dodam,posto sam farmaceutt po struci znam,da akuserski smjer i pedijatriju upisivali su samo losi djaci koji nisu mogli faraceutski smjer,stomatoloski ili opsti…to su kvocke koje su sisle iz p,m nivo inteligencije ravan nuli,smucale se po domovima uhvatile vezu i zaposlile se u kc i sad nesto pametuju a zivi su jad i bijeda u dusi…najmanji procenat je podgoricanki tu,ali eto sta cete sitne duse se za pare prodaju pa mozete obiti sa 20 ili 50 eura sta vam god treba

01/02/2012
8:52 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Pa bolovi su najslicniji menstrualnim,samo naravno jaci,ali ne i neizdrzivi…a taj najjaci bol dodje u momentu pred sam cin izlaska bebuske,al cim krene zaboravis na bol

01/02/2012
9:17 pm
Kristina M
Guest
Guests

Sto bi rekao Svetozar Marovic: Molim, mollim:) Necemo da vrijedjamo, mi smo fini.

Kad su bolovi u pitanju, meni su najjaci bolovi bili u toku treceg porodjaja, ali je bio kraci. Bukvalno su mi trnule ruke i noge.

01/02/2012
9:39 pm
Maja
Guest
Guests

E,Alba,dodje mi da se porodim u Baru,inace sam cula da je osoblje ljubazno,ali ne usudjujem se da sad idem tamo na svoju ruku…reci mi,da li si cekala bolove ili si se dogovarala sa dr-om da dodjes kad je on u smjeni?

Montenegrina,bolje ne slusaj ove horror priceLaugh meni su bili takvi bolovi da sam potpuno (ali potpuno,a toga sam kasnijetek bila svjesna)  izgubila pojam o tome dje sam,imala sam osjecaj kao da mi se cijelo tijelo raspada I kao da treba neka azdaja (ovo mozda nije najbolje poredjenjeLaugh) da izadje iz mene a ne moze …ali to je u stvari bila moja psiha jer sam se uspanicila posto su me ostavili samu u Sali I ja sam vjerovatno bila u grcu I samo pogorsavala stvari…ne znam,slabo se cega I sjecam,sve mi je bilo toliko konfuzno…srecom,od pocetka sam bila presrecna sa bebom I stvarno uzivala u njoj mada nikako jos uvijek da se oslobodim tog jezivog osjecaja kad pomislim na porodjaj…zapravo,bijesna sam na te tri babice koje su cijelu noc imale izraz “nama se spava a ova je sad nasla da se poradja,stvarno neka saceka drugu smjenu”…I,Montenegrina,mozda si bila pregruba pri ocjeni babica jer ipak ja msilim da je kriv Sistem I ljudi na celu sistema,a I da su te babice na neki nacin zrtve lose oragnizacije I nebrige odgovornih ljudi jer plate sui m stvarno minimalne a broj zena koji se poradja ogroman I mislim da su odavno I one ubijene u pojam…jeste da je I meni plata mizerija I da je to sve pitanje licnog pristupa poslu ali ne mogu sve da gledam crno-bijelo…zapravo,ne znam vise ni sta da mislim,ko je tu krivLaugh

01/02/2012
9:51 pm
montenegrina
Guest
Guests

Vjeruj mi da hiljadu naguraju mjesecno,to znam iz pouzdanih izvora,sto i nije uopste lose,ali posto se javno zna da imaju 300 eura bune se…ako sam bila pregruba izvinjavam se….bila sam revoltirana i bijesna kad sam cula sta vam se sve izdesavalo….

01/02/2012
10:54 pm
bubica
Guest
Guests

karlica,karlica,karlica !!!!

meni se karlica raspadala od bola. prijateljica koja se porodila 15 dana pre mene,rekla mi je da je nju najvise bolela karlica. Ja kada sam legla na krevet i kad su mi ukljucili indukciju,(gornji deo kreveta je malo podignut) pomislila sam da mi je bas nekako udobnoKiss,ha,dok nije krenulo…..

kazu da je svako iskustvo posebno,slazem se sa tim.

tako da ja iz mog iskustva mogu da ti kazem da osecas mnogo jaci od menstrualnog bola ,ali sam ja osetila doslovno kako mi se karlica odvaja od kicme.

zvuci uzasno,znam i jeste jak bol,ali nekako u tim trenutcima znas da nema nazad,to si cekala 9 meseci,upoznaces svoju bebironku i daj da se sve odradi sto pre i kako treba.

po meni  je najbitnije da ti mozak funkcionise,da ne panicis i da slusas sta ti pricaju babice,kakve god da su,ostani prisebna i odradi do kako treba Wink.

01/02/2012
10:55 pm
alba
Guest
Guests

cekala sam da pocnu bolovi, tako su mi preporucili i ginekolog i anestaziolog.sve se odigralo prilicno brzo, anestezioloskinja je zamalo i zakasnila jer sam je zvala u 3 i rekla da sam 2 prsta otvorena a u 3.30 je to vec bila 5 prstiju. sve se zavrsilo u 5.45.
zbog tog cekanja drugi put nijesam dobila peridural. dr popovic nije bila tu, a ova druga ne dolazi nocu… ali ipak mislim da je to bolja opcija.prijateljica je dogovarala porodjaj pa su je pumpali indukcijama i nikako nije islo.dok je druga istim sistemom super prosla… ma sto znam, sbe je to individualno.i kod iste zene svaki ce porodjaj drugaciji biti…
Bar je mozda bolji ne samo zbog osoblja nego i zato sto je manje doktora,pa cak i ako odes privatno svaki radi u bolnici i lakse je dogovoriti se. znam nekolike zene iz pg koje su dolazile ovdje da se poradjaju,ali carski.i svakoj su ovdasnji dr vodili trudnocu u cjelosti.
e, da, sad se sjetih,ako zelis da dogovoris dan unaprijed to mozes samo ako se vec otvoris najmanje 2 prsta.dakle nece da izazivaju porodjaj potpuno na suvo, da se tako grubo izrazim..barem tako moja dr radi.

01/02/2012
11:03 pm
alba
Guest
Guests

kod mene su bolovi bili kao izrazito jaki menstrualni.e sad,prvi put sam eobila epidural tako da napinjanje nije nista boljelo.pitali su sto osjecam – pritisak kao da ce besika da mi pukne.i to je bilo to, samo su zavikali da guram.
drugi put nije bilo anestezije i gori od bolova mi je bio osjecaj kad je krenulo napinjanje – nepodnosljiva neprijatnost,jednostavno sam morala da guram.to mi je bilo uzasno- nikakvu kontrolu nad svojim tijelom nijesam imala! ne daj boze da su mi rekli da ne guram- sanse ne bi bilo!

01/02/2012
11:07 pm
alba
Guest
Guests

jos ovo, ja bih ti preporucila da se usredsrijedis na tehbiku disanja, to ti moze mnogo pomoci da se umanje bolovi.ako si u mogucnosti podji u skolu za trudnice bar na vjezbe disanja.mada ima dosta dobrih opisa i na internetu.
i da, slusaj sto ti govore

01/02/2012
11:14 pm
bubica
Guest
Guests
100sp_Permalink sp_Print

disanje,disanje!

nisam isla u skolu,babica koja me je merila mi je rekla,”plitko iz grla”,eto tu sam naucila,pre samog porodjaja.

ili neka te neko nauci ili podji u skolicu.

meni je to mnogo znacilo,ja sam disala i stiskala pesnicu u istom ritmuSmile,na to sam se usresredila i pomaze!

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Komentari

Gledaj