A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
15/11/2015
4:55 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1221sp_Permalink sp_Print

Svetlo uz je sledeci ponedeljak , jedva cekamo Smile

55 e ovako ti moras da uradis hormone drugi dan ciklusa to ti jos fali. I taj nalaz ginekologa  i neka ti ona da i uput za IVF. Ti nazovi u ponedeljak da zakazes konziliju, nece vam odmah zakazati, vec ce vam reci kad ima sledeci slobodan termin, a ti proceni kad bi vam odgovaralo. Svakako na osnovu jednog spermograma ne moze da se donosi sud, morate uraditi jos jedan jer je moguce da taj moze da bude samo trenutno stanje. Ne mogu da shvatim komentar doktorke da sa takvim nalazom moze da dodje do prirodne oplodnje. Mi smo imali 15 miliona po ml i preko 35 miliona ukupno kada su nas uputili na ivf. Ona moze da kaze da se moze popraviti i da ste mladi pa imate vremena i da pricekata ali da sa 500 000 moze doci do prirodne trudnocei sa takvom morfologijom ne znam sta bih rekla. Jer postoje ljudi koji slepo veruju lekarima i mogu da izgube trku sa vremenom, zbog takvih komentara. Sreca vasa stvarno ste mladi i kod vas hvala Bogu ima mest i za popravljanje spermograma i za ivf ako zeliteSmile

Neka te ne brine konzilijum, stvarno je sve forma i nisam cula da su do sad ikoga odbili. Cak je i nasa breskvica dobila odobrenje kojoj su jednini problem bili policisticni jajnici sto da se ne lazemo i nije neki problem Smile

15/11/2015
5:05 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1222sp_Permalink sp_Print

u ponedeljak sledeci ili sjutra,Jaco? Bravooo 🙂

Bas ni ja ne mogu da shavtim tu doktorku,,,moja dr je na osnovu prvog spermograma rekla da moramo na ivf…a urolog je isto potvrdio…doduse i iz razloga sto smo mi 4 godine pokusavali…

15/11/2015
5:19 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1223sp_Permalink sp_Print

Svetlana ne izvinjavaj se nista bre, ja sam samo potencirala da mi pored  svih vas oje mi pomazete mnogo,pitala nju jer mi se ucinilo da je najslicnija situacija kao kod mene. tj nijesam citala previse od pocetka ovaj forum za IVF pa ne znam koja je imala kakav problem, to cu na miru kad budm imala vremena,ipak ima 62 strane Smile, ma ovaj urolog je bio iz fazona mom muzu aha da ti ne prepisujem terapiju da bacas pare ne moze ti pomoci direktno na IVF idite i dao uput za konzilijum, a moja mozda je vidjela kako sam bila prestravljena pa nije htjala da me plasi pa mi rekla takoLaughne znam, ja zanam da smo se mi odlucili za IVF i to je to, sad sibamo samo sto prije da zavrsimo sve sto treba i zato pitam kojim redoslijedom ici sta zavrsavati da bi sto manje vremena potrosili na dokumentaciju. Sto se tice ovih nalaza za muza, to mu je urolog dao da uradi, pa cemo uraditi sjutra, nema veze i ako bude visak nalaza samo da sta ne zafaliFrownja cu onda ovih dana poci da uzmem uput za hormone kod moje doktorke da to odradim jos u ovom ciklusu koji treba da dodje da ne cekam onda tek sljedeci, E planirali smo kad mi moja ginekoloskinja zavrsi zakazan ultrazvuk 11.decembra, mm uradi jos jedan spermogram i picimo kod cejovica sa svim tim dokumentima na konsultacije da on da prijedlog za VTO jer bih u Life da radim, ako neko ima neka iskustva btamo neka mi objasni, ili ako ima boljih neka kaze,kao sto rekoh ovo je za mene novi svijet,pa se bas ne snalazim, cini mi se da sam za sad ok, za nedjelju dana sam zavrsila ovo sto sam pobrojala…e da dajte mi taj broj sto zovem da zakazem konzilijum, znaci to mogu pozvati i sjutra ne moram cekati cetvrtak? Jos jednom svima vam hvala puno nemate pojma kako mi pomazete u ovome! P.S cestitke svakoj koja je truda ne mogu pofatati imam osjecaj da je svaka, tako da …srecno! Nadam se da cu vam se uskoro pridruziti…

15/11/2015
5:24 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Svetloo tek sledeci ponedeljak LaughLaugh

Ih sve se razmisljam da li sam trebala sve to da napisem da me neko pogresno ne razume. Ne volim da komentarisem doktore a itekako imam misljenje o svima njima. Muskim sterilitetom se bavim evo dve ipo godine i cini mi se da sam temu dobro apsolvirala. Mi smo posle 6 meseci rada na bebi uradili prvi spermogram i odmah smo znali sta nam skripi. Isli smo kod najhvaljenijih urologa u Bg, i niko nije hteo da kaze da ne moze doci do prirodne trudnoce nego su pokusavali terapijama da poprave nalaze. Onda sam ja uradila hormine i otisla kod moje doktorke dr Motrenko, koja cim je videla nalaz spermograma rekla je IVF! Nije ni pogledala moje nalaze. Ja sam tu njenu preporuku docekala sa takvim olaksanjem i srecom, jer stvarno sam znala da su uzalud silne terapije, da do rapidnog poboljsanja ne moze doci. Naravno tako je i bilo, nalaz je bio sve losiji uprkos terapijama. Ali da sam bila mladja u momentu kad sam saznala za lose nalaze ne iskljucujem mogucnost da bih sacekala, mada ne znam koliko je strpljenje u mojoj prirodi SmileSmileSmile

55 nadam se da te nece naljutiti moj komentar za tvoju doktorku ali sam stvarno morala da prokomentarisemWink Tu smo pre svega da olaksamo jedna drugoj nikako da jedna drugoj stajemo na muku. Posebno sto me raduje je sto na ovoj nasoj temici je vise devojaka na onoj lepsoj strani, i da Bogu hvala jedna za drugom prelazimo na istu Smile

15/11/2015
5:38 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1225sp_Permalink sp_Print

55 neka suprug odradi te hormone obavezno . moj je odmah odradio , imao je testosteron par puta vise povisen od dozvoljenog. Takodje uradio je nalaze na hlamidiju, mikroplazmu i ureoplazmu. Eto da se vidi da nisu mozda hormoni uzrok takvog nalazi ili pak neka infekcija. 

Mozes zvati sutra evo broj 020 412 312. 

Mi smo prosle godine radili u Life ali ne kod Cejovica nego je dr Motrenko tada jos dolazila gore. Veoma vazno za vas je dobar embriolog zbog loseg spermograma a oni u Life imaju odlicnog. 

Prvi korak vam je zakazivanje konzilijuma a u medjuvremenu prilupljajte nalaze i neka te ne brine previse ta procedura. Ja cak ove godine nisam imala ni hormone jer mi se ciklus nije vratio u normalu kada sam zakazala konzilijum. Pa su me iz fonda zvali naknadno da im dostavim. Eto mi se raspisali, ja lezim jer koristim utrogestan pa se trudim da sto vise odmaram, pa imam vremena za caskanje, a Vasilisa ce se javiti cim ugrabi vremeLaugh

15/11/2015
5:51 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1226sp_Permalink sp_Print

eto…svi smo razliciti…moj muz nije radio te hormone…bas sam sad nasla njegovu fasciklu 🙂 osim tog izvjestaja od urologa urolog nam je dao da uradi uz testisa gdje je konstatovana varicocela,urolog je predlozio operaciju s tim da je naglasio da to nece popraviti stanje spermograma…posto smo iz NK urolog je bio dr.Radulovic a uz je odradjen kod dr.Mihajla tako da nam na konzilijumi nijesu pravili problem,samo su konstatovali isto sto su nam njih dvojica rekla…

odma zakazi konzilijum,a valjda tvoja doktorica zna sta treba od nalaza za ivf…mi smo ti odje navele…

Grabi konzilijum dok nijesu poceli praznici…

A,sto se tice klinike i izbora naravno to je na vama…mi smo se odlucili za Ars jer sam ja bila pacijent dr.Janjic dok je bio u NK…i za njih imam samo rijeci hvale…bar za sad..

Izvini ako sam te necim zbunila 🙂 kako mi stize na tel (mail) postovi tako ne shavtih dobro tvoj post.

Jaco procitah da koristis utrogestan i meni se vec prispava’ od njega…sta je psiha 🙂

15/11/2015
5:58 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1227sp_Permalink sp_Print

Znaci, sjutra zakazem konzilijum, odradim jos hormone, ciklus mi je bas bas redovan tako da mogu da planiram kad i sta, onda s tim kod ginekoloskinje moje da mi da prijedlog za IVF. I onda cekam konzilijum…Samo me interesuje da li da ako mogu da nadjem vazu da je trazim prije nego me upisu tamo ili da me upisu pa da trazim veze SmileSmileNemojte mi se izvinjavati za ginekologa to mi je bio prvi susret sa ginekologom u zivotu, glupo je sta cu, ali nikad nisam imala potrebe da podjem iako znam da bi trebalo makar godisnje raditi pregled…Ali eto, za sad je kod mene sve ok, brine me samo to HSG ako budem morala raditi,jer mi je neko rekao da u KC rade bez anestezije,ali cuh da na Cetinju rade pod anestezijom…Tako da i to je ok…MM ce odraditi to sjutra i ond on jos jedan spermogram i to je to… Ishranu je kao sto gore rekoh promijenio, maku pije, medi one muckalice jede, kazete da vas cudi sto mu nije doktor dao nista od vitamina, bio je kod privatnika na pregledu pa ne znam bas… Sta preporucujete od vitamina: cula sam da je taj peroxeed skup bas?Surprised

15/11/2015
6:07 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1228sp_Permalink sp_Print

Ö

_55 said
Znaci, sjutra zakazem konzilijum, odradim jos hormone, ciklus mi je bas bas redovan tako da mogu da planiram kad i sta, onda s tim kod ginekoloskinje moje da mi da prijedlog za IVF. I onda cekam konzilijum…Samo me interesuje da li da ako mogu da nadjem vazu da je trazim prije nego me upisu tamo ili da me upisu pa da trazim veze SmileSmileNemojte mi se izvinjavati za ginekologa to mi je bio prvi susret sa ginekologom u zivotu, glupo je sta cu, ali nikad nisam imala potrebe da podjem iako znam da bi trebalo makar godisnje raditi pregled…Ali eto, za sad je kod mene sve ok, brine me samo to HSG ako budem morala raditi,jer mi je neko rekao da u KC rade bez anestezije,ali cuh da na Cetinju rade pod anestezijom…Tako da i to je ok…MM ce odraditi to sjutra i ond on jos jedan spermogram i to je to… Ishranu je kao sto gore rekoh promijenio, maku pije, medi one muckalice jede, kazete da vas cudi sto mu nije doktor dao nista od vitamina, bio je kod

_55 said
Znaci, sjutra zakazem konzilijum, odradim jos hormone, ciklus mi je bas bas redovan tako da mogu da planiram kad i sta, onda s tim kod ginekoloskinje moje da mi da prijedlog za IVF. I onda cekam konzilijum…Samo me interesuje da li da ako mogu da nadjem vazu da je trazim prije nego me upisu tamo ili da me upisu pa da trazim veze SmileSmileNemojte mi se izvinjavati za ginekologa to mi je bio prvi susret sa ginekologom u zivotu, glupo je sta cu, ali nikad nisam imala potrebe da podjem iako znam da bi trebalo makar godisnje raditi pregled…Ali eto, za sad je kod mene sve ok, brine me samo to HSG ako budem morala raditi,jer mi je neko rekao da u KC rade bez anestezije,ali cuh da na Cetinju rade pod anestezijom…Tako da i to je ok…MM ce odraditi to sjutra i ond on jos jedan spermogram i to je to… Ishranu je kao sto gore rekoh promijenio, maku pije, medi one muckalice jede, kazete da vas cudi sto mu nije doktor dao nista od vitamina, bio je kod privatnika na pregledu pa ne znam bas… Sta preporucujete od vitamina: cula sam da je taj peroxeed skup bas?Surprised

privatnika na pregledu pa ne znam bas… Sta preporucujete od vitamina: cula sam da je taj peroxeed skup bas?Surprised

Kod nas je proxeed 130€ po kutiji…mi smo pili vitamin e (ja i muz) muz cink+selen i ja folacin

Ja sam radila na CT histeroskopiju umjesto HSG pod anestezijom i mislim da je to slicno kao i hsg…u opisu se navodi da ki su jajnicu prohodni i pod kojim pristiskom…

15/11/2015
6:32 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1229sp_Permalink sp_Print

E za vezu ne znam, ali cini mi se da je neko ovde  pominjao da je malo pogurao termin. Mada mislim da ti nece trebati veza za konzilijum, mozda malo posle u fondu da neko ubrza. Ne sekiraj se za hsg nece ti ga traziti. Pisala sam vec, dve komislije sam prosla bez histeroskopskog nalaza i bez hsg-a. Jer za IVf ti ne trebaju prohodni jajnici, a spermogram je dovoljan da odobre postupak. Kazem ti ne sekiraj se oko komisije. Dovoljno ce te sad ginekolozi gledati za citav zivot , tako da se ne sekiras sto do sad nisi isla Laugh Ja sam se toliko navikla kad legnem da mi je vise svejedno sta ce da mi rade. Mada se sad radujem da idem da cujem srculenceSmileEmbarassedSmile 

Mi smo pred ovaj postupak pili proxeed, jeste preskup, ali ako imate nekoga u Bg mogu da se nabave dve kutije za 100e. Profertil je jeftiniji i isto ga hvale. Ja ovaj put nisam htela da rizikujem jer nam je urolog bas rekao proxeed i nolvadex koji kosta 4 e . Na kraju ne znam koliko nam se popravio jer na punkciji ne rekose, ali smo ovaj put imali vise olodjenih jc nego prosle godine. Mozes da mu kupis c vitamin, e vitamin, selen i cink. Eto bar to neka uzima ako vam je skuplja ova varijanta. Pocnite sto pre jer treba da se piju najmanje 72 dana koliko traje spermogenezu Wink Ja sam svom davali i mlevenu piskavicu pomesanu sa medom. Uzasno jeste za jelo ali cini mi se ucinkovito, i nije skupo.

15/11/2015
6:34 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1230sp_Permalink sp_Print

Izvinite ženske, ležim veći dio vremena, još kako nisam sigurna za sjedjenje, nisam prilazila lap-topu 🙂

55, ništa ne brini, što kaže jaca,mislim da nikog nisu odbili,čak eto i da ti nešto hvali u dokumentaciji..

Za tebe su obavezni hormoni,uput od ginekologa,ja sam predala i nalaz kolposkopije, a za supruga uput od njegovog urologa,dijagnoza i mi smo predali tri spermograma, tako je i pisalo u onom listu za potrebnu dokumentaciju,ali iskreno mislim da oni mnogo ne zagledaju datume, možete ih uraditi i u kraćem periodu, samo u različitim laboratorijama. Dobro je da ne gubite puno vremena,jer se nekad neplanirano protegne..Da bi ušla u sam postupak moraš imati cervikalni i vaginalni bris,papa test i kolposkopiju,test na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu, test na HbsAg, HCV,HIV,VDRL, Toxolazmu i Rubellu, a drugi dan ciklusa Fsh,LH,E2 Pg,T,prolaktin,TSH, FT4,INhibin B i Antimilerov hormon ( ova zadnja dva nisu imali u kliničkom,vjerovatno nemaju i dalje, pa probaj da zamoliš da ti izvuku još jednu ampulicu krvi i daju ti da je odneseš u privatnu laboratoriju,da te ne bi bockali ponovo, meni su to prihvatili u in vitru ). Suprug radi uretralni bris,takođe hlamidiju,miko i ureaplazmu, kao i HbsAg,HCV,HIV,VDRL, a potrebno je da na kliniku odnese zadnji spermogram. Ove zajedničke je najbolje da radite istovremeno. Ne znam jesam li što zaboravila, evo provjeravam svu dokumentaciju, mi smo to radili u januaru..nadam se da nisam:) meni je na početku bila malo povišena vrijednost štitne pa smo zato počeli tek u martu..Ovo gore navedeno sve mora biti u redu da biste ušli u proces, ali hoće sigurno, ništa ne brini 🙂

15/11/2015
6:49 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1231sp_Permalink sp_Print

Jeste,zaista ti neće tražiti ovo na konzilijumu,nama nisu a praktično ista situacija kao vama..I pripremi se na ovo što kaže Jaca, dosta će ti biti pregleda..Proxeed smo kupovali u apoteci Petanović preko Morače,58 e po kutiji, a ove vitamine možete svakako koristiti, ne mogu da škode..i moj suprug je koristio piskavicu,imaš u svakoj biljnoj apoteci,malo je neprijatan miris kože posle toga,jer ona izlazi kroz sve tjelesne tečnosti,da se ne začudiš, ali je dobra 🙂

Veza ti zaista za konzilijum ne treba, jedino da probaš za fond, mada se čeka otprilike mjesec dana..Ako ste se odlučili za kliniku,ti odmah posle konzilijuma pođi tamo,da porazgovaraš, vidiš da li ti odgovara, da te upute i sl. Mi smo odabrali Ars Medicu,tamo  je i Svetlana i Milicica je bila(naša vrsnjakinja,upravo dobila bebicu) 🙂 Pošli smo isti dan posle konzilijuma na razgovor, to ti je i psihički lakše,imaš osjećaj da se već nešto dešava..Ali u principu se opusti i pokušaj da ne odbrojavaš dane,mislim da smo to sve ovdje radile i sve se slažemo da ne treba 🙂

15/11/2015
6:51 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1232sp_Permalink sp_Print

E 55 eto Vasilisa ti je napisala i koji ce ti sve nalazi trebati kada krenete sa samim postupkom, ali imacete dovoljno vremena da ih sve odraditeLaugh

Vasilisa ja sam sve vreme prelezala sa lap topom u krevetu , evo i sad se u istoj pozi druzimoLaugh

E napisala si da si imala probleme sa stitnom. Obavezno je prekontrolisi. Slusaj sta se meni desilo. Pocetkom oktobra mi doktor ukida terapiju eutiroxom jer mi je skroz spustio tsh na 0,025, i rekao mi da ga kontrolisam na tri nedelje. Ja posledni tsh odradim 7 dana stimulacije i on bude 0,080. Sve vreme posle embriotransfera ja sam navijala u sebi da mi malo poraste na idealnih 2. I 15 dan et odradim tsh i on iznosi vrtoglavih 22! Bila sam prestravljena, ne znam ni kako je uspela vantelesna sa takvim nalazom. Odmah su me vratili na eutirox od 50. Krenuo je lagano da pada, nadam se da ce se uskoro srediti. Tako da obavezno povedes racuna o hormonima stitne zlezde ako vec nisiWink

Ne rece ima li kavih simptoma, promena?Smile

15/11/2015
7:02 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1233sp_Permalink sp_Print

Jaco,vratili mi jedan cvjetić jer je blastica, objašnjeno mi je da njih ne praktikuju u paru jer su već razvijeniji,a s obzirom na moje godine povećava se rizik od blizanačke, što moja dr.stalno potencira kao visokorizičnu trudnoću i zato je izričita bila u tom pogledu.. Ostalo mi je još šest, koji nisu blastice i koji su zamrznuti po dvoje. 🙂

Jelena srećno, kako vrijeme brzo ide, ne mogu da vjerujem da je već pet mjeseci..:) Sjećam se da si bila pozitivna , to je baš dobar primjer..

Milicice, kako je mali princ? 🙂

Svetlana,probaj da ti sledeći ciklus malo duže prate ako se ne primijeti odmah, ali mislim da će to biti skroz super…čini mi se da kad se najviše nerviramo i sve djeluje bzv,stvari prosto same krenu naprijed 🙂

15/11/2015
7:09 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1234sp_Permalink sp_Print

Jaco, ja sam i dalje na eutiroksu, ista šema kao ranije, s tim što je dr rekao da se javim posle bete, da vidi treba li korigovati..

Ne osjećam ništa, malo me nekad kao bolucne u predjelu jajnika i češće mi se piški, ali u principu i ne obraćam pažnju,samo se opuštam, čitam knjige, odmaram i jedem voćkice( i stalno mazim stomak, to mi je prosto refleks postao 🙂 )

Ma vidiš da je istina što kažu, kad hoće, hoće, pa sa ovakvim ili onakvim nalazima..:) 6

15/11/2015
7:10 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1235sp_Permalink sp_Print

Uh a tek moja, ona bas ne voli blizanacke trudnoce. I od samog pocetka prosle godine joj se nije svidjalo sto je blizanacka trudnoca, zato mi je sad vratila samo 2 osmocelijska embriona. 

Znam da su blastice najbolji embrioni ali kod nas doktorka pogotovo ako ubacuje prvi put vraca bar 2. E sad u slucajevima gde su se vec primale ona onda vrati po jednu. 

Naravno dovoljno je da se ta jedna primi sto i navijamo KissKiss Kad radis beticu?

16/11/2015
11:56 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1236sp_Permalink sp_Print

Prosto ne znam Jaco kad je najbolje da uradim..Sestra na klinici mi je rekla da se kod blaste može vidjeti rezultat i posle deset dana, jelena reče obavezno posle 15, ti si negdje između toga radila..svi različito..možda da uradim kućni test,a za betu da sačekam baš 15? posle koliko se može vidjeti na kućnom? Kakvo logično rasuđivanje, beta je svakako pouzdanija, ali eto, vidim da su mnoge cure koristile njega..

Mislim da od one moje “havarije” sa hiperstimulacijom dr. ne želi nikakav rizik…

Jaco, jesi li izlazila iz kuće u toku ovih 15 dana, mislim prije nego si pošla da radiš betu?

16/11/2015
12:22 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1237sp_Permalink sp_Print

Vasilisa kazu da beta mora poceti da raste 12 dan nakon oplodnje, tada test vec moze ali i ne mora da pokaze drugu liniju. Svakako se kod blasti sve brze desava jer ubacuju embrion koji je automatski spreman za usadjivanje. Najsigurnija je beta, tebi ona vec 12 dan nakon et moze pokazati vrednost kao nama 14 dan nakon et. 

Vasilisa ja nisam izlazila iz kuce do bete, tj.jesam u dvoriste i malo oko kuce, ali sa mnom devojka koja je isto radila ivf je radila vec posle 7 dana nakon et i isto joj je uspelo. Tako da nema pravilaWink

16/11/2015
10:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1238sp_Permalink sp_Print

vasilisa777 said

Jaco,vratili mi jedan cvjetić jer je blastica, objašnjeno mi je da njih ne praktikuju u paru jer su već razvijeniji,a s obzirom na moje godine povećava se rizik od blizanačke, što moja dr.stalno potencira kao visokorizičnu trudnoću i zato je izričita bila u tom pogledu.. Ostalo mi je još šest, koji nisu blastice i koji su zamrznuti po dvoje. 🙂

Jelena srećno, kako vrijeme brzo ide, ne mogu da vjerujem da je već pet mjeseci..:) Sjećam se da si bila pozitivna , to je baš dobar primjer..

Milicice, kako je mali princ? 🙂

Svetlana,probaj da ti sledeći ciklus malo duže prate ako se ne primijeti odmah, ali mislim da će to biti skroz super…čini mi se da kad se najviše nerviramo i sve djeluje bzv,stvari prosto same krenu naprijed 🙂

Vasilisa,ko ti je radio et?

Ovaj mjesec mi je rekao da dodjem 8mi dan ciklusa,prosli mjesec sam isla 10ti dan pa zakljucno sa 14tim danom…

Da li et bolan ili kakav je osjecaj?

17/11/2015
9:24 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1239sp_Permalink sp_Print

I ja bih u dvorište Jaco, ali smo na spratu, tako da imam stepenica kao na prvom spratu zgrade..zato neću još uvjek..probaću da sjedim malo na terasi..:)

Svetlana, ne da ne boli, nego ništa ne osjećaš..Ja se uplašila, tresu mi se noge od straha, ali bukvalno,zamišljam da će me boljeti, što ako se pomjerim ili napravim neki pokret koji ne treba..osjetila sam samo spekulum,to stave čak i kad hoće bris da ti uzmu,to nikom ne smeta vjerovatno, nego sam ja preosetljiva ne preglede, uvjek moraju da mi pomjeraju noge i ponavljaju da se opustim, ali sam et-apsolutno ništa, da nisu razgovarali usput, ne bih ni znala šta rade 🙂 vidi se cvjetić na monitoru jednom, to je slatko, a na drugom kako  stavljaju, ja to nisam htjela gledati, da se ne pomjerim,za svaki slučaj… Radila mi je dr.Crnogorac, ona me i vodila, svakako su samo ona i tvoj dr. na klinici.. Možda je tvoj ciklus drugačiji, zato su ti pratili tako,sve je individualno, moj je malo “čudan”, na 40 i preko, sve zavisi.. Ali čini mi se da svakako treba pogledati,vjerovatno i hoće kad ti budu davali bockice, a možda ti na njih odmah odreaguješ 🙂

24/11/2015
2:19 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1240sp_Permalink sp_Print

vasilisa777 said

I ja bih u dvorište Jaco, ali smo na spratu, tako da imam stepenica kao na prvom spratu zgrade..zato neću još uvjek..probaću da sjedim malo na terasi..:)

Svetlana, ne da ne boli, nego ništa ne osjećaš..Ja se uplašila, tresu mi se noge od straha, ali bukvalno,zamišljam da će me boljeti, što ako se pomjerim ili napravim neki pokret koji ne treba..osjetila sam samo spekulum,to stave čak i kad hoće bris da ti uzmu,to nikom ne smeta vjerovatno, nego sam ja preosetljiva ne preglede, uvjek moraju da mi pomjeraju noge i ponavljaju da se opustim, ali sam et-apsolutno ništa, da nisu razgovarali usput, ne bih ni znala šta rade 🙂 vidi se cvjetić na monitoru jednom, to je slatko, a na drugom kako  stavljaju, ja to nisam htjela gledati, da se ne pomjerim,za svaki slučaj… Radila mi je dr.Crnogorac, ona me i vodila, svakako su samo ona i tvoj dr. na klinici.. Možda je tvoj ciklus drugačiji, zato su ti pratili tako,sve je individualno, moj je malo “čudan”, na 40 i preko, sve zavisi.. Ali čini mi se da svakako treba pogledati,vjerovatno i hoće kad ti budu davali bockice, a možda ti na njih odmah odreaguješ 🙂

Vasilisa,jesi radila betu?

Jaco,kako je prosao uz?

55,kako stoje stvari kod vas?

Ja sam ujutru na pregled…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
3 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…