A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
04/11/2015
9:46 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
1201sp_Permalink sp_Print

Drage zenice, samo da vas pozdravim u letu, dok andjeli spavaju a meni jos nije klonula glava

Milicice, cestitamo!!! Da nam je ziv, zdrav, srecan i nasmejan drugarcic mali.

jacoooo, drzimo palceve i mazni stomacic od nas

veeeeelikiii poljubac i velikiiii pozdrav od nas

11/11/2015
10:56 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1202sp_Permalink sp_Print

Eeeej,žene đe ste?

Što nam je forum tih?

Jaco,sta ima novo kod tebe?

Vasilisa…?

Ostale zenice…pisite 🙂

Kod mene se ceka ciklus koji bi trebao uskoro da krene,pa da vidimo…

Ljubim vaaas :*

12/11/2015
6:58 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1203sp_Permalink sp_Print

Cao svima, nova sam,nadam se da cete mi pomoci… Muz i ja imamo po 26 godina, pokusavali smo pola godine i nista pa mo rijesili da se prekontrolisemo. MM je uradio spermogram i nijesu bas dobri rezultati, samo u 1ml ima pola miliona spermatozoida od toga 55 % normalnih,50 % zivih, 20% aktivni progresivni,0%brzi progresivni,20% spori progresivni,ostalo nepokretni. Sa mnom je za sad sve ok,cekam nalaze da vidimo ostalo i u detalje. Interesuje me sta nam je najbolje ciniti. Mi smo totalno zainteresovani za vantjelesnu,ali nas interesuje prvo da li sa ovakvim rezultata imamo sanse? Naravno ukoliko neko zba da objasni proceduru i postupak i da nam kaze kpliko sva ta papirologija vremenski traje,mislim cijeli proces bila bih jako zahvalna. Ocekujem odgovor i hvala puno!

12/11/2015
7:39 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1204sp_Permalink sp_Print

55 evo ja cu da ti prva pozelim dobrodoslicu 🙂 i sve najbolje…

Mislim da rezultati tvog muza i nijesu tako losi u odnosu na anse kakvi su bili,i naravno da ima sanse za sve 🙂 iz mog iskustva ti je potrebno samo strpljenje i nista vise 🙂 

Na vrijeme ste da bi se sve to sredilo…mi smo imai problem od 4 godine,tj.nije dolazilo do oplodnje,i onda smo rijesili na pretrage i naravno dosli do price za vantjelesnu oplodnju i bili smo spremni na to jer smo shvatili da nesto nije u redu sigurno.

Nas prvi uradjen nalaz je bio pocetkom februara,na koziljum smo bili 18 juna a sam stimulacijom pocela 17og avgusta…

Otprilike vam treba mozda dva mjeseca (eventualno tri) za prikupljanje nalaza,ima nalaza koli se rade u ciklusu,pa mozda nesto zna da se iskomplikuje,ali orjentaciono eto dva(tri) mjeseca…konzilijum se ceka mjesec ipo,odobrenje mozda 20tak dana do mjesec.

Muz od nalaza ima da radi spermogram,briseve(micoplazma,ureaplazma,hlamidija),uretralni bris,neke testove kao sto su VDRL,HBSag,HIV mislim da je to sto je njemu potrebno…

A ti imas sve i svasta da radis 🙂 briseve(micoplazma,ureaplazma,hlaidija,vaginalni,cervikani bris,papa test),hormone,ja sam radila antimilerov hormon i inhibin b ( to zavisi od tvoje doktorice oce li ti traziti,inace se rade privano,oko 50e),od hormona TSH,FT4,FT3,FSH,OGTT,Prolaktin,LH,ESTRADIOL,PROGESTERON,TESTOSTERON,krva grupa,torch,antispermatozoidna anti tijela,HBSag,hiv,vdrl, i naravno kolposkopiju i histeroskopiju jer ti trebaju za konzilijum.

Ja sam zaboravila sta treba za konzilijum,upravo sam trazila po nalazima,ali sam izgubila onu listu,znam da se placa oko 7e konzilijum,da trebaju mislim 3 spermograma,izvjestaj urologa (za muza) a za tebe znam da ide histeroskopija i misim hormoni ali da ja ne bih nagadjala kad odes da zakazes konzilijum na pultu imas papir na kojem ti pise sa treba…

eto…ja ti mogu toliko reci…ako sam sa propustila dopunice me neko drugi..

Naoruzaj se strpljenjem i parama 🙂 dosta toga nema ili se ne radi po bolnicama ili KBC-u 🙂

Srecnoooo i pisi slobodno…

13/11/2015
9:48 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1205sp_Permalink sp_Print

Drage moje, evo da vam pisem. Nisam se javila odmah jer su mi nalazi hormona stitne zlezde bili bas losi pa sam bila prestravljena. Sada se malo to sredilo pa mogu da podelim sa vama radosnu vest! Beta mi je pozitivna SmileSmile Cekamo Uz, uh sve mi je mnogo teze nego prosli put! Uz Boziju pomoc da ovaj put sve prodje kako treba.

Sanja ako si nam se ovde javila, ljubim te puno i tvoja dva bandita Kiss

Svetlo da ovaj ciklus bude savrsen i da eskimcici uplove i ugnjezde se kod mame od srca ti zelim Kiss

Vucem tebe i Vasilisu, pa da predjete na moju stranu da povucemo i nasu novu drugaricu 55 kojoj zelim dobrodoslicuLaugh

55 ne sekiraj se za rezultate spermograma, nije to tako los nalaz. krenite odmah da pijete vitamine, ako ste u mogucnosti neka pije proxeed ili profertil da budu sto kvalitetniji za IVF. Nalaz mog supruga pred ovaj postupak je bio 0% morfoloski ispravnih pa eto imali smo divne embrione. Tako da se ne sekiras, mlada si i nece tu biti nikakvih problemaWink Sve nedoumice sto imas ovde slobodno pitaj , tu smo da pomognemoLaugh

13/11/2015
10:07 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1206sp_Permalink sp_Print

Jacooooo,CESTITAAAAAM 🙂 BAS AM SRECNA ZBOG TEBE 🙂 

13/11/2015
10:17 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1207sp_Permalink sp_Print

Svetlo hvala puno i da mi se uskoro pridruzis! Smile Ja jos uvek ne verujem, valjda zbog svega sto je bilo … Sad uz Boziju pomoc korak po korak, prvu prepreku smo presli Smile

13/11/2015
10:24 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1208sp_Permalink sp_Print

Hvala vam puno, bas je MM danas isao kod urologa i rekao mu je da mu nece prepisivati neku terapiju jer mu moze pomoci ali ne dovoljno i da nas podrzava za IVF  i na nalazu je napisao JAVITI SE NA KONZILIJUM ZA STERILITET cetvrtkom u 12 h u ginekoloskoj ambulanti. mM mi je rekao da nam je doktor preporucio sto prije to da uradimo da bi bili na nekom njihovom spisku, taman dok dodjemo na red da uradimo nalaze…Pa sad ne znam da li mi sta od nalaza treba za to javljanje tom konzilijumu , da li je to onaj konzilijum sto odlucuje ili neki drugi…Mi smo u postupku vadjenja nalaza, plan nam je da sacekamo jos moje nalaze do kraja i njegov dio nalaza pa sa tim na konsultacije kod Cejovica u Life. Mislili smo tamo jer po komentarima cini mi se da su najbolji? Nakon toga na konzilijum da predamo sve to. Sad me malo zbunio ovaj urolog sa preporukom da se odmah javimo konzilijumu… Da li nam je bolje da odradimo sve sa spiska pa da predajemo i onda cekamo ili da predamo zahtjev ili sta vec, pa usput da zavrsavamo nalaze dok cekamo da mi stignemo na red…Malo sam dosadna i neupucena skroz ali pomazete mi dosta,hvala puno Svetlani i JaciLaugh E da zbog toga sto nije prepisao doktor nikakvu terapiju MM je odmah po dobijanju rezultata sa spermograma poceo da pije peruansku maku tablete i ishranu promijenio, i onu mukalicu od meda badema oraha suvog grozdja itdCool

13/11/2015
10:46 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1209sp_Permalink sp_Print

_55 said
Hvala vam puno, bas je MM danas isao kod urologa i rekao mu je da mu nece prepisivati neku terapiju jer mu moze pomoci ali ne dovoljno i da nas podrzava za IVF  i na 

55 ne znam sta bih te posavjetovala za konzilijum…ja bih ti predlozila da ides kod svoje doktorice da ti da sve moguce nalaze da radis koji su potrebni za IVF,mozes zakazati konzilijum ali mislim da treba nalaz histeroskopije da im se prilozi izmedju ostalog…pa ne znam kad bi nju mogla zavrsiti…ima nekih hormona koji se rade drugi dan ciklusa pa ako moras cekati sledecu mjesec da to radis ne znam…

Predlazem da u ponedeljak odes da vidis sta treba za konzilijum,muz mora odraditi jos jedan spermogram mislim da se dva predavaju,pa onda pravac kod tvog ginekologa po upute…lakse bi ti bilo da ti da sve odjednom da radis zbog klinike da imas sve spremno za ivf…

13/11/2015
10:59 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1210sp_Permalink sp_Print

Svetlo nece joj traziti histeroskopiju, nema potrebe jer je los nalaz spermograma. Meni je nisu trazili a spermogram nam je bio par milona vise po mililitru. Dovoljna su 2-3 njegova nalazi i njeni hormoni. Naravno upute od ginekologa i ostali osnovni nalazi. Takav nalaz spermograma je direktna indikacija za vantelesnu i tu nece biti nikakvih problema.

55, da dodjes na rad na konzilijum trebace ti oko mesec dana, onda ces cekati na odobrenje od fonda oko dva meseca, pa iskalulisi kako ti odgovara. I obavezno neka pije tu maku i neka jede te semenkice ne moze da odmogne. Mada cudi me sto urolog nije propisao neke suplemente, oni ne mogu popraviti rezultat nesto puno ali svakako ce popraviti kvalitet i samim tim ce im oplodna moc biti veca. Ali ne bih da se mesam u posao doktoraLaugh Za Cejovica ne znam puno prica ali za njihovog embriologa sve pohvale. Tu odluku cete morati sami doneti i dobro se raspitajte i razmislite Wink

13/11/2015
11:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1211sp_Permalink sp_Print

Ja odgovorib na post ali ko zna dje je zavrsio odgovor 🙂

Jaco,mi smo na konzilijum isli isto zbog spermograma,nama su trazili i moju cijelu dokumentaciju,urolog je trazio muzevu,a one doktorice moju,i bas su trazile histeroskopiju,sad ne znm jeli uvjek ista “postava” za konzilijum…a kad smo isli u kliniku nakon odobrenja prvo su nam trzili histeroskopiju i kolposkopiju od mojih nalaza,pa tek onda ostale…tako je bilo u mom slucaju…ali svakako nek’ provjeri…

Mislim da se treba dobro organizovati oko nalaza… 

Obzirom da ce uskoro i praznici bilo bi dobro makar zavrsiti konzilijum…

A,bas me cudi da vam urolog nije dao nikakvu terapiju,pa makar i vitaminsku??

Mislim da bi suprog mogao da pije jos i cink i selen u kombinaciji,oboje mozete vitamin E,a ti OBAVEZNO folnu kisjelinu mada mislim da ce ti to tvoja doktorica odma dati…

14/11/2015
12:16 am
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1212sp_Permalink sp_Print

E ne znam Svetlo sto su ti trazili. Sta ja pricam o prosloj godini pa nisu mi trazili ni ove, ja sam saglasnost Konzilijuma dobila u maju a histeroskopiju sam odradila tek u avgustuLaughLaugh Oba puta je dobih a nisam nista odradila ni hgs ni laparaskopiju a ni histeroskopijuu.

Da bre sada idu praznici, ipak ti okreni klinicki i pitaj kad ima sledeci slobodan termin, moguce da ce doci do zastoja ceo januar …

15/11/2015
12:05 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1213sp_Permalink sp_Print

Jaco,srećno, bravo,svaka čast, baš si nas obradovala 🙂 bravo, biće to sad super sve 🙂 jesi radila betu baš 15-i dan ili nešto ranije ?

55,dobrodošla i puno sreće na ovom putu 🙂 potpuno te podržavam,i ja imam 26 god. (za mjesec dana zapravo, ali to je to ) 🙂 i takođe smo ja i suprug odmah posle pola godine krenuli da vidimo šta nije u redu. Problem je bio spermogram – astenospermija. Takođe nam je dr. odmah dao uput za vto, s tim što je  suprugu dao Proxeed, kombinaciju selena i cinka i Trental. Takođe smo koristili maku, to sa medom, piskavicu i sl., način ishrane potpuno promijenjen, mada ni ja ni suprug nismo ranije koristili alkohol,kafu i cigarete. Što prije zakazuj konzilijum, nalaze ćeš povaditi usput, a meni nisu uopšte tražili histeroskopiju, niti me primjećivali, jer smo došli zbog supruga. Možda nekom traže, ali meni zaista nisu..Kolposkopiju svakako uradi, jer će ti trebati za kliniku i inače je rutinski pregled.

Ostale ženske, imam novost- znate kako sam bila bzv., već razgovarala sa dr. o drugoj metodi, ništa se ne vidi toliko dugo,ali ipak smo odlučili da se još malo proprati jer mi je ciklus atipičan i preko 40 dana nekad, kad negdje 26,27 dan-ovulacija 🙂

U ponedeljak su mi vratili jedan cvjetić, blasticu 🙂 Od tada se mazimo, pričamo, pjevamo i sl. i nadam se da joj je super unutra 🙂

Zato pitam jaco kad si radila betu i kako si se ponašala? ja sam 5 dana ležala stalno,samo do toaleta, a sad ustajem i hodam po kući, tako mi je savjetovala embriolog,zbog cirkulacije,kažu da nije dobro predugo ležati. Našla sam na nekim forumima da su cure čak išle na posao druge nedelje..svakako,ja neću izlaziti ovih dana(imam neko stepenište pa me strah da nije previše), ali nadam se da mogu makar po kući..Je li sjedjenje u redu, makar po malo ?

Ako imate ikakav savjet pišite i poljubac od nas 🙂 🙂

15/11/2015
2:57 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1214sp_Permalink sp_Print

Vasililisa bravoooo!!! Sa srecom. nadam se da se eskimcic vec fino ugnjezdio kod mame i postao juznak koji ce da nam izraste u junaka hehehhehe. Reci mi vasilisa sto su ti samo jednog vratili? Znam da si ih imala vise?

E ovako, ja nisam isla na posao, veci deo vremena sam lezala ali nisam bila tako ukocena kao prosle godine, bar sto se kretanja tice. Nekako sam bila ubedjena ili hoce ili nece. E ovako sto se tice kako sam se ponasala, trudila sam se da mi noge sve vreme budu tople, kazu da valja, i jela sam tople supice svaki dan. Veruj mi ovaj put mi je sve drugacije bilo nego prosle godine, i mnogo mi je psihicki teze palo cekanje. Cak sam 10 dan nakon et  imala braonkasto na vesu i tu sam se prestravila. Tada sam i test uradila i u  roku od 5 min nista nije pokazao tek je posle toga neku bledu, bledu crticu pokazao.Pprosle godine sam uradila test 11 dana nakon et i istog momenta je pokazao drugu crticu debelu, jako crvenu. I dan pred betu radil sam test isto je bila bleda crtica a betu sam radila 13 dan nakon Et jer je 14 dan bila nedelja. Vasilisa znam kako ti je zato pitaj sta god te zanimaKiss Vucem te za nosic svom snagom!!!  Reci mi osecas li sta?

15/11/2015
3:13 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1215sp_Permalink sp_Print

JACO BRAVO znala sam verovala sam da ce uspeti sad polako i sve ce biti u redu samo veruj u sebe i svoje telo mogu ti preporuciti sojino mleko sa 9 vitamina i kalcijumom jer te vitamine ces retko gde naci posebno riboflavin,niacin i tiamin u naredna tri do cetiri meseca osim ako ne pijes vec elevit ili neki takav skup vitamina ali ni tamo se ovi nemogu naci.

Vasilisa dobro je sto si lezala 5 dana sad treba polako da se vracas u normalu ali bez naglog previjanja podizanja bilo kakvog tereta bez kacenja vesa i zavesa makar narednih 15 dana do bete.Sto se sedenja tice sad mozes slobodno da sedis,a betu uradi 15 dan sigurnije je prvi dan embriotransfera racunaj kao nulti.

Sto se tice mene evo za koji dan ulazim u peti mesec i vreme mi leti pred ocima prvih mesec dana mi nije htelo nikako proci a ostatak ode i eto ja dodjoh na pola puta,tako cete i vi drage moje dame samo se opustite i VERUJTE U SEBE I SVOJE TELO ostalo ce biti sve kako treba.

Sve vas ljubimKissKissKissKiss

15/11/2015
3:24 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1216sp_Permalink sp_Print

Caooo Jelena! Super sto si se javila, bas  te se cesto setim  pitam sta se desava kod tebe. Reci mi je li radis, jesi li aktivna? Jeste u pravu si, bas vreme brzo prodjeSmile Ti si to nekako junacki sve podnela Kiss Joj ja sam nesto skepticna povodom soje, ona se najcesce i najlakse genetski modifikuje tako da ja nju uopste nemam u ishrani. A mnogo vodim racuna o istoj, meni meso, jaja i povrce stizu mesecno i to sa sela 500 km udaljenog Smile U ovim marketima nista ne kupujem, bar se trudim, nekako mislim da je nas ishrana, pre svega mog dragog i dovela ovde gde jesmo. Za sad pijem samo folnu … Videcu posle prvog uz sta ce nam doktorka savetovati. Puno, puno te pozdravljam i bas mi je milo sto si se javila Smile

15/11/2015
3:43 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1217sp_Permalink sp_Print

bas mi je drago sto nam se Jelena javila 🙂 Jelena uzivaj u trudnoci 🙂

Vasilisa,bas sam se pitala kakvo je stanje kod tebe,odlicno za vracen cvjetic,mazi trbu i od nas 🙂

Jaco,kad ti je uz? 

Zene bas ste super 🙂

Novembar ce biti mjesec radosnih vijesti,vidm ja to 🙂

15/11/2015
4:39 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1218sp_Permalink sp_Print

Hvala vam puno na pomoci, mi smo malo nestrpljivi, zeljeli bi to da zavrsimo sto prije jer sad idu praznici pa se bojim da se ne oduzi do ljeta… E ovako ispricacu vam hronoloski pa upucujte sta je najbolje i najbrze da radim dalje. JA sam od nalaza uradila:

1. ginekoloski pregled-uredan nalaz,

2.PAPA test, stepen 2 grupa II,i to je kako shvatih OK,

3. vaginalni i cervikalni bris, VS, aminski test,bris sa AB, cervikalni bris na hlamisiju i mikoplazme, i to je ok,

4. Imam zakazan ultrazvuk sondom za 11 decembar kad bi mi trebalo da bude ovulacija da doktorica vidi ide li taj proces OK,

MM je uradio:

1.spermogram, nalaz los,

2. uroloski pregled-nalaz uredan,

3.ujutru radi brie uretra na hlamidiju,ureaplasmu,mikolpazmu,testosteron,FSH , prolaktin,

E sad me interesuje sta dalje da radimo? Ti moji nalazi jos nijesu iz klinickog stigli kod moje doktorice,(ali imam vezu u KC koja mi je reka da su ok i da ih salji kod doktorice u petak) interesuje me kad stignu i kad podjem kod nje sta da joj trazim i sta da joj kazem. Ja sam isla prosle sedmice ponijela joj spermogram ali ona mi je rekla da se desavalo da prirodnim putem dodje do trudnoce sa takvim nalazom, i da je neozbiljno od nje da komentarise spermogram samo jedan. Ja sam planiramla da kad odem kod nje sad da joj kazem da smo se odlucili za vto, da je to predlozio njegov urolog, i da  trazim upute za sve jos sto mi je ostalo da povadim nalaza za vto,dijagnoza muzu je oligoastenospermia i rekao je urolog nece biti problema zza VTO. Sad me zanima ako ja npr odmah nakon moje ginekoloskinje podjem javim se na konzilijum i onda cekam, ili da podjem sjutra taman kad bude mm vadio ove nalaze da se javimo na konzilijum pa onda kod ginekoloskinje…jer vjerujem da ovi nalazi nece stici kod nje jos 5,6 dana minimum… Vasilisa mozda najbolje opet ti da mi objasnis koliko je trajala cijela procedura kod tebe i sve sta je tebi trebalo i  dje si radila i sve sve ,jer mi se cini da smi po godinama najblize i po dijagnozi…IZvinjenje jos jednom sto sam ovako neupucena ali do pocetka prosle sedmice nijesam ni znala sta je VTO…Embarassed

15/11/2015
4:50 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1219sp_Permalink sp_Print

i mi smo sa dijagnozom oligoastenospermija isli na kozilijum..muz ne radi nalaz prolaktina,FSH,tosteron vec ti…ja ti se javih prije Vasilise,izvini 🙂 istih smo godina (26) sacekaj nju da ti se jos javi… izvini sto upadoh u post…

15/11/2015
4:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1220sp_Permalink sp_Print

Izvini jos jednom sto upadoh u post…kako ulazim sa tel nesto ne skontah kraj da ti se javi Vasilisa 🙂 Sorry 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…