A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
11/09/2015
9:31 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1141sp_Permalink sp_Print

Jelena,neka si nam se javila 🙂 bravo za tebe i tvoju bebicu u stomacicu 🙂 ja sam na CT radila dvije histeroskopije i bas sam odusevljena sa dr.Lazovic,ali sam uspjela da se raspitam samo za njega u dijelu inseminacija,tako da sam se za vto odlucila za Ars,ja se sad bas dobro osjecam,kao u periodu prije svih tih injekcija koje sam primila za postupak pa mislim da se to sve smirilo,iako imam jos dva dana da se druzim sa diferelinom 🙂 

Vasilisa,sa srecom ti 🙂

11/09/2015
9:57 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1142sp_Permalink sp_Print

Jelena cao, bas sam se pitali kako si i sta se desava kod tebeLaugh Napredujete masalaWink Ako uspes da mi odgovoris, radila sam Pai i u Klinickom su opet referentne vrednosti od 2-15 a meni je rezultat 1,5, znaci malo ispod granice. Znas li da li je to problem?

Vidis a ja imam informaciju da je A vitamin ok, tipa jednu sargarepu dnevno pojesti, a da ne treba preterivati sa C vitaminom, da imunitet ne bude prejak jer moze da detektuje embrion kao strano telo i da se brani tako sto ce ga odbaciti. Svakako treba svega umereno unositi.

Vasilisa super ako bude ovaj mesec, da  navijamo, a ako nije ni oktobar tako dalekoCool

13/09/2015
11:54 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1143sp_Permalink sp_Print

Drage žene,

Hvala na vašim savjetima i iskustvima 🙂

Što se tiče nalaza za konzilijum, dr Čejović mi je rekao samo moji polni hormoni, uz sa preporukom za konz., brisevi za oboje i njegova dva nalaza spermograma.. mislim da za vto nijesu važni jajovodi tako da mi ne treba histeroskopija, tako on kaže a ja se nadam da je u pravu 🙂

Razmišljam intenzivno i raspitujem se za koju kliniku da se odlučimo..ok je Čejović, ima dobre rezultate i dugo se bavi tim ali prosto on nema nikakav odnos sa pacijentom i ne priča ništa, a ja sam tu jako osjetljiva i želim da znam tačno šta se dešava. Na drugu stranu jako se ustručavam da ne postavim nekakvo suvišno ili glupo pitanje i da ga ne opterećujem.. svakako vaša iskustva su jako korisna.

Moja državna dr mi je rekla u momentu kad smo zajedno odlučile da je vrijeme za vto, da je neko NJEN u pitanju da bi ga ona poslala kod dr Motrenko, a znate kako su doktori generalno šturi u davanju bilo kakvih komentara vezano za kolege.. 

Koliko puta prosječno ste morale da odete kod dr dok ste prolazile kroz proces? Da i taj podatak imam 🙂

13/09/2015
3:28 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1144sp_Permalink sp_Print

Breskvice, slobodno pitaj sve sto te interesuje. I ja kada sam se javila na ovaj forum nisam vladala ni osnovnim informacijama. Zato smo i tu da pomognemo jedna drugoj. 

Doktora Cejovica imala sam prilike da vidim samo u prolazu jer smo proslu vantelesnu radili u Life(doktorka Morenko je tad dolazila kod njih), mislim da imaju izvrsnog embriologa. 

Sto se tice dr Motrenko od nje ces dobiti odgovore na svako pitanje koje postavis, i to veoma opsirno. Ovde nema glupih pitanja jer mi smo samo pacijenti, i osnovno nase pravo je da znamo sta cemo da radimo. Takodje mislim da je iza doktorke visegodisnje iskustvo u ovoj oblasti, ako se ne varam ona je medju prvim krenula da radi postupke potpomognute oplodnje na Cetinju. Ona je sada otvorila svoju privatno kliniku u Budvi i startovala je od ove godine. E sad postoje pacijenti kojima doktorkina surova iskrenost ne odgovara, iskreno ja mogu da se nosim sa tim, i vise volim to a da pokaze rezultat nego da mi neko mnogo obecava , time i povecava moja ocekivanja i na kraju nista ne uspe.

Sa drugim klinikama sam upoznata samo preko iskustava nasih devojaka sa foruma. Mislim da su i tamo  doktori dobri.

Takodje u dve preostale klinike dolaze vrsni strucnjaci iz Srbije ali mana odlazaka kod njih je jer ne mogu da ti isprate postupak od pocetka do kraja. Oni  tempiraju aspiraciju za datume kad oni dolaze u Cg. A to je po mom misljenju igranje sa hormonima u organizmu.

Sto se tice odlazaka kod doktora zavisi od protokola na kom ces biti. Moj je izgledao ovako. Drugi dan ciklusa odradim hormone i odem na kliniku po terapiju. Svako jutro u isto vreme dam odredjenu dozu fsh. Sedmi dan ciklusa se ide na prvu folikulometriju da se vide odgovor jajnika na stimulaciju. Tada ti broje koliko folikula imas i zapisuju njihovu velicinu. Zatim odlazak na kliniku 9 dan cikusa isto na folikulometriju, i treci odlazak je bila aspiracija, vadjenje jajnih celija. Treci dan od aspiracije je bio embriotransfer i to je ujedno bio i cetvrti odlazak na kliniku Smile Eto trudila sam se da ti malo priblizim ceo postupakSmile

13/09/2015
4:21 pm
debeljucko
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
13/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1145sp_Permalink sp_Print

Drage forumasice pozdrav, ja sam nova na forumu, ali ne i u prici ivf, tri ivf pokusaja i jedna slatka djevojcica. Sad planiramo opet da pokusamo i ono sto sam htjela je da pitam da li neko od vas ima iskustva sa ordinacijom dr.Motrenko u Budvi

13/09/2015
4:29 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1146sp_Permalink sp_Print

24 hellooSmile Divno za devojcicu, bravo! Gde ste radili ta tri pokusaja?

Evo post pre sam pisala o dr Motrenko. Ja sam kod nje radila prvu ivf, koja je bila uspesna ali nazalost spontani 23 nedelji. Takodje Marina je radila dve ivf kod nje , prva se zavrsila nazalost kao moja, a druga Hvala Bogu uspesno i eno je sada sa svojim decakom uziva.  Verovatno ima i losih iskustava, i ako neko ima isto neka se javi i pise da budemo sto bolje obavesteni. 

Drage devojke Marina vam se zahvaljuje na cestitkama KissKissKiss

13/09/2015
4:51 pm
debeljucko
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
13/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1147sp_Permalink sp_Print

Jaca2 hvala, moja su sva iskustva vezana za dr.Motrenko, sve tri IVF, ali na Ct i Pg i sto se nje tice iskustva su pozitivna, ali su za uspjeh bitni osim dr.ginekologa i embriolog, kao i klinika (ordinacija), odnosno ivf. laboratorija, oprema i jos mnogo toga. Zato se pokusavam informosati prije nego sto definitivno odlucimo. Da li znas kolika joj je uspjesnost i ko radi od embriologa?

Hvala puno, skroz sam nova na forumu, prvi put u zivotu nova :))

13/09/2015
5:08 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1148sp_Permalink sp_Print

Ih i ja nikada nisam bila bila na forumima do prosle godine.

E ovako pokusacu maksimalno objektivna da budem. Sto se tice klinike Humana Reprodukcija u Bd , startovali su od Nove Godine, predpostavljam da je sva oprema nova i sumnjam da bi doktorka krenula po prvi put samostalno da radi a da bi rizikovala sa opremom. Naravno to je samo moj licni dozivljaj. E sto se embriologa tice tu sam i ja malo zabrinuta jer sam upoznala dva. Obe su zene, jedna je bas mlada ne znam da li tu na obuci a druga je starija. Mislim da sto se embriologa tice klinika Life neprikosnovena. Ali ja nisam htela da rizikujem i menjam doktorku, videcemo sta ce nam to doneti.

Sto se uspesnosti tice tesko da cemo dobiti te informacije.

Kod vas da li je u pitanju los spermogram ili se ne zna uzrok?

13/09/2015
5:23 pm
debeljucko
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
13/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1149sp_Permalink sp_Print

Jaca2, veliko, veliko hvala. Kod nas je problem u spermogramu, dugo smo u prici neplodnosti, nikakve terapije, preparati, farmaceutski i prirodni ne daju rezultat, jedini nacin je VTO. Radili smo tri ICSI i jednu inseminaciju. Za par mjeseci bi pokusali opet. Vidim da ti uskoro pocinjes, drzim ti palceve, tebi i svima na forumu.KissKissKiss

13/09/2015
5:36 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1150sp_Permalink sp_Print

Hvala punoKiss

Vecini devojaka ovde koje se lece  isto je probem spermogram, i mala su tu odstupanja i sa terapijom i bez nje, sve mi je jasno.

Jeste , krecem sledeci mesec, pisacu ovde, tako da ces znati iz prve ruke utiske i za ebriologa a i sve ostalo Wink

13/09/2015
9:43 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1151sp_Permalink sp_Print

Cao zene 🙂 

Breskvice,sto se tice odlazaka u klinuku ovako je bilo kod mene: imala sam dva odlaska prije pocetka ciklusa,to je bili prvo razgovor sa embriologom,i drugi put sa dr.Crnogorac,onda se cekao ciklus,pa sam isla na drugi dan ciklusa,pa 6ti dan vadjenje estradiola,pa onda 8mi dan,10ti,11ti i taj dan kad je bila aspiracija,i u mom slucaju sam jos jednom nakon aspiracije da se vidi stanje jajnika. Tako da sam isla skoro pa 10tak puta za PG,to me je nekako bas slomilo 🙂 

24 dobro nam dosla 🙂 i sve najbolje 🙂

Dje nam je Vasilisa? Milicica?

13/09/2015
10:00 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1152sp_Permalink sp_Print

E…da…sve zaboravljam da vas pitam sta znate o redundaciju ljekova vezanih za ivf…odnosno za cetrotide,diferelin i onaj dostinex…u apotekama dje sam ih kupovala su mi rekli da se refundiraju…

15/09/2015
11:36 am
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1153sp_Permalink sp_Print

Jaco upravu si za mrkvicu jer se iz karotena stvara mala kolicina vitamina A

Supplementing with vitamin A is not recommended in any form during pregnancy.Check the labels of any multivitamins you are taking to make sure they do not contain vitamin A (although small doses may not be of great concern).

Vitamin A, u malim količinama, neophodan je za dobar vid, obnavljanje ćelija kože i za imuni sistem. Međutim, veoma visoke koncentracije ovog vitamina nisu dobre za Vašu bebu dok ste trudni. Štaviše, vitamin A je jedan od vitamina u trudnoći koji treba manje da uzimate, jer visoka koncentracija ovog vitamina može da poveća rizik od problema u razvoju, kao i rizik od defekata pri rođenju.

Junetina predstavlja veoma bogat izvor vitamina A, kao i produkti jetre i neki multivitamini. Budite sigurni da ćete unositi dovoljnu količinu vitamina A i kroz drugu hranu, kao što su: puter, mleko, jaja i sir. Pomorandže, žuto i zeleno povrće sadrže beta karoten, koji se može pretvoriti u vitamin A, ali u veoma malim količinama.
 
Dole navedeno voće i povrće ne predstavljaju nikakav rizik, s toga slobodno možete da uživate u njemu:
• Šargarepe, Slatki krompir, Kajsije, Mango, Tikva, Brokoli, Spanac.
Sto se tice tvog nalaza mislim da netreba da se brines nebi valjalo da je povisen evo nasla sam jedan tekst o trombofiliji pa moze i drugima da koristi
a nadjoh i ovakvo objasnjenje pa ti uporedi sa tvojim nalazom
> Mutacija na PAI 1 je samo ako je 4G na obje alee (homozigot) ili 4G/5G (heterozigot).< A mislim da si ti radila ukupni PAI evo nadjoh jednu beogradsku lab gde su referentne vrednosti od 0,3 do 3,5 to je od klinke do klinike razlicito tako da nemas o cemu da brines.
15/09/2015
11:51 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1154sp_Permalink sp_Print

Samo da vas informišem, možda će nekome da treba, danas sam zvala da zakažem komisiju i tek su mi zakazali za mjesec dana..

Moram naći načina da to malo ubrzam, jer kad samo pomislim da posle toga i u Fondu moramo čekati još vjerovatno mjesec, mjesec ipo, uhvati me panika… 🙁

15/09/2015
6:06 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1155sp_Permalink sp_Print

Svetlana cao, kako ti napredujes? Za refundaciju nisam cula, iskreno bilo bi super ako moze.

Jelena bas ti hvala na iscrpnom objasnjenju za suplemente a i za rezultate pai Smile Nadam se da uzivas ako i treba i nemoj nas zaboravitiSmile

Breskvic brzo ce to da prodje, taman da se ti pripremis, pocnes zdravije da se hranis, pijes folnu kiselinu.  Meni je i za prvu i za drugu proslo oko pet meseci ali bilo je leto a leti ne rade vantelesne opodnje bar u mojoj klinici. A ti mozes zamoliti one devojke u zdravstvenom da ti daju neki kontakt, pa da se raspitujes za svoj predmet da bi to brze islo. Tako su meni prosli put same dale, mada stvarno nisam zvala, brzo je bilo gotovo Wink 

15/09/2015
10:49 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1156sp_Permalink sp_Print

pozdrav ženske, nedostajale ste mi..ipak oktobar,ali dobro, neka sve ide svojim tokom, samo da je kako treba..

24,dobrodošla, srećno sa postupkom,vjerovatno si puno rasterećenija kad imaš svoju djevojčicu:) polako je pripremaj za društvo:)

mi smo zaista brzo završili komisiju,ni fond se nije predugo čekao,ali zato naiđu ili neke sitnice u organizmu,stres,hormoni,ciklusi i sl. ili oni procijene da treba nešto sačekati, tako da se potpuno besmisleno opterećivati danima ili mjesecima u ovom procesu,važan je krajnji cilj. Meni prvoj je bilo teško da shvatim da je tako, ali zaista, samo se treba opustiti.

 

15/09/2015
11:21 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1157sp_Permalink sp_Print

Vasilisa cao, pa sta da se radi, i meni su pomerili za oktobar tako da cemo zajedno u nove pobedeSmile Prosli oktobar je doneo bas dosta vto trudnica, nadam se da ce i ovajWink

Apsoltno si u pravu, u ovom postupku nikada ne mozes garantovati kad ces startovati i kako ce se zavrsiti. Ja se nisam puno potresla sto su me pomerili, samo cu pokusati sto bolje da se pripremim i oslobodim stresa, jer septembar mi je bio bas naporan. Reci mi Vasilisa, sta ce ti raditi u sl.ciklusu, pokusace hormonima da stvore idealne uslove? 

16/09/2015
10:05 am
ninvuj1412
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 8
Member Since:
19/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1158sp_Permalink sp_Print

Drage moje zenice,

 

Ne javljam se cesto al vas stalno pratim, i jako sam srecna sto vidim da je sve vise onih uspjesnih. Velika podrska za ove koje cekaju, i zelim im puno snage i strpljenja.

Mi smo “negdje” u dijelu prikupljanja dokumentacije. Naime, morali smo da otkazemo vec zakazanu komisiju, jer se ispostvilo da suprug ima ureoplazmu. Taman kad mislite da ste krenuli korak naprijed, vratite se 2 unazad…. Al dobro, to je tako….

S obzirom da on vec pije terapiju za poboljsanje kvaliteta spermica, bio je problem da antibiotici za lijecenje bakterije ne dovedu do anuliranja, pa onda sve nanovo, al doktorica nam je rekla da moze uporedo piti terapiju, pa smo malo odahnuli. Naravno, antibiotici ce uticati, al ne u velikoj mjeri. Sad nastupa lijecenje ureoplazeme, pa onda, ako u medjuvremenu nesto ne iskrsne, komisija.

Eto, mozda se neko nadje u slicnom problemu, pa cisto da zna.

 

Vasa iskustva o kojima piste znace svima nama koji smo u pripremonoj fazi da znamo na sta mozemo naici, koji su u tom slucaju koraci, i sta je moguce resenje. To svakako u velikoj mjeri moze utcati na koliko toliko smanjenje stresa (koji je u nasim situacijama neminovan), i puno znaci…. Zato, HVALA vam na savjetima 🙂

 

Pozzzzzzzzzzzzzzzzz za sve mame i buduce mame :).

16/09/2015
2:44 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1159sp_Permalink sp_Print

Zenice moje… dobar dan!! Pratim vas redovno da znate.. LaughLaughLaugh

Novim clanicama zelim dobrodoslicu i uspjeh naravno!! Da sve prodje bez stresa i nervoze… Ostalim mojim divnim curama samo podrska evo dani lete munjevito / tako da je i oktobar – novembar za tren tu… uzivajte u ovim suncanim danima najvise sto mozete.. CoolCoolCoolCool Jeleni zelim da cestitam!! I da sad vucemo jednu po jednu da nam bude drugara sto vise!!! 

Mi sad vec sitno brojimo.. LaughLaughLaugh jos 15-20 dana i stize bebac. Sad najvise uzivamo u pripremama (sto cete i vi brzo redom).. Ljubimo vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKiss

16/09/2015
10:17 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1160sp_Permalink sp_Print

Bravo milicice,to je zaista blizu..:)

Ninavuj, riješiće se i to brzo, uvjek ispadne nešto tako, samo da se dodatno nerviramo..slično se i meni desilo, komisija brzo, fond brzo, svi nalazi spremni za početak, mjesec januar, kad moji nalazi štitne 🙁 tek dva mjeseca kasnije smo počeli zahvaljujući tome..riješiće se to,samo polako..

Jaco,upravo tako, stvaraju idealne uslove injekcijama koje se daju svaki drugi dan, kako shvatih od drugog dana ciklusa,ali su neuporedivo blaže od onih za stimulaciju, npr.ako je ono 150 jedinica, ovo je samo 12..ne znam je li koja od cura na forumu imala iskustva sa tim ili neko ko samo čita naše postove, ali dobro bi došla bilo koja dodatna informacija. Većina ženskih ovdje ima “klasičan” put do vraćanja embriona, kako god, nadam se da će ovo iskustvo koristiti makar nekome. Možda Svetlani, ona ima eskimčiće takođe, ali možda njen organizam sam stvori idealne uslove, pa izbjegne bockanje. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…