A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
05/07/2016
9:47 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1801sp_Permalink sp_Print

opet cu na CT… nekako imam povjerenja u njih i ubijedjena sam da je ovog puta bila kriva samo moja glava

05/07/2016
9:49 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1802sp_Permalink sp_Print

🙂 super 🙂

A,sta bi sa onim da doktor ide nedje u septembru?

05/07/2016
11:10 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1803sp_Permalink sp_Print

Mi smo odlucili opet na CT…Nesto u njih imam najvise povjerenja i ubijedjena sam da je prosli out bilo samo do moje lude glave, previse sam citala, previse pretrazivala, orevise glavu razbijala… Ja sam u mojoj glavi bila zacrtala  bice transfer peti dan i cao..Kad su mi javili da ce treci tu sam pala 50%, a kad su mi nakon dva dana javili da se od devet embriona nijedan nije razvio u blastocistu, bila sam iz fazona oookkk sledeci put vise srece, i tako i bi. Svetlo, znam da si sve to jednom prosla, ali, MOLIM TE, ubijedi sebe da ce da uspije ovog puta i tako ce i biti, vjeruj mi, nije to samo prica nego i nauka…Mozak ti luci supstance koje odbacuju plod u stresnim situacijama i sl..ne znam da li sam to vev rekla ali da ponovim:) to mi je dr rekao, nije sa portala :), neka nam budu srecna ova nova pravila, nema vise Komisije Fonda nego na Konzilijum i kod ginekologa po uput i to je to, daj Boze da vama ne bude trebalo, ovo govorim zbog svih koji tek krecu 🙂 Kako su ostale zene bas, Jaco kako je? Vasilisa? 216 pijete li sta, radite li na popravci? Ljubim vas 

05/07/2016
11:12 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1804sp_Permalink sp_Print

Dr nece u septembru, godinu dana mu je jos ugovor ovdje, tako da mora biti tu jos godinu bar, tako da sam odlucila, ajde taman dok ne ode da jos jednom probamo:)

05/07/2016
11:17 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1805sp_Permalink sp_Print

Kako mislis nema komisije fonda..ne ceka se onih mjesec dana ili…

06/07/2016
10:28 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1806sp_Permalink sp_Print

Cao cure! 🙂

Vasilisa ta niska beta ne mora da znaci jos uvijek nista. Meni je beta na 15.dan bila 64 i onda se naredne dvije bete duplala kako treba, ali treci put nije bilo ok i onda sam prekinula sa terapijom i cekala ciklus.

Uglavnom dok sam prolazila sve to, iscitala sam naravno sve sa portala i foruma na svakom meni poznatom jeziku, i zakljucak je da pravila nema! Ima jako puno slucajeva da sve krene tako pomalo i da na kraju bude onako kako i treba. Nemoj da se opterecujes, znam da je to lakse reci nego uraditi, ali taj stres zaista ne moze da pomogne, a vrlo moze da odmogne.

Drzim ti pesnice!

07/07/2016
2:33 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1807sp_Permalink sp_Print

Meni ciklus poceo jutros. Ujutru idem na CT.

55 sjecas li se mozda treba li uput za ove nalaze koje radim kod njih (laboratorija i hormoni) . Nista mi nijesu rekli vec samo uput za bolnicko lijecenje.

07/07/2016
2:47 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1808sp_Permalink sp_Print

Breskvice sta se desava kod tebe?

Jacoooooo,javi seeee…

Jacooooo 🙂

08/07/2016
8:46 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1809sp_Permalink sp_Print

Svetlo srecno, drzim ti fige, ne treba ti nikakav uput osim taj sto su ti rekli, pripremi se za bockanje, jer ces ici na CT svaki drugi dan, a za komisiju da, vise nema Fonda u prici, nema cekanja mjesec dana na Fond nema predavanja tamo nemaaaaa 🙂 Nego kad ti Konzilijum KCCG da zeleno svijetlo, ides kod svog ginekologa, on ti da uput i to ti je to. Fond je bio na svoju ruku odlucio da placa samo dva umjesto tri pokusaja pa je sud odlucio da je to nezakonito i da Fond nema sta tu da odlucuje i iskljucio ga iz procesa skroz, sto je super za nas, manje papirologije i cekanja. 🙂 Javi se kad zavrsis na CT.

08/07/2016
12:03 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1810sp_Permalink sp_Print

Zdravo Zenske poslije krace pauze. 

Svetlana srecno. 

Iscitala sam dosta vasih postova i vidim da vecina kao i ja non stop pokusava. Danas mi je 7mi dan od embrio transfera i primijetila sam dolja malo promjena u smislu da ce da mi pocne ciklus. Iskreno hocu da poludim danas.

Ovo nam je druga IFV, radili smo u Life-u isto, samo sam bila na nekom long protokolu sa terapijom, skoro mjesec dana sam primala Diferelin pa mi je kada je ciklus poceo ukljucen i Gonal. Imala sam 4 osmocelijska 5ti dan i tri su mi vratili. 

Ali evo opet kao i proslog puta pred vikend razocarenje, sigurno cu do ponedjeljka dobiti.

Da li ima neko od vas iskustvo sa Pragom, i kako i sta da mi objasni jer sigurno cu odmah sledece nedjelje poceti sa pripremom da u oktobru idem, posto sigurno nije uspjelo opet.

Pravo da vam kazem pocinjem da gubim nadu da ce bilo sta da se desi i tamo ali hajde.

08/07/2016
12:21 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1811sp_Permalink sp_Print

Evo mene…nista od stimulacije ovaj mjesec tj.nista prije septembra…

Imam cistu na desnom jajniku 5×4cm…bas velika…ona moze puci vev danas…sjutra ili moze ostati…u slucaju da ostane izvucice je punkcijom…ali smeta da bih pocela danas stimulaciju…

Da se javim poslije 5og septembra…jer u avgustu ne rade…eto…

Marija,nemoj da mislis negativno…mozda je uspjelo pa tako reagujes kao sto inace reagujes na ciklus…

Nadam se da ce to biti ok….

08/07/2016
12:57 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1812sp_Permalink sp_Print

Svetlana zao mi je zbog ciste, ali ajde da drzimo pesnice da nam ova jesen svima bude sretna i vesela!

Ja pocinjem polovinom avgusta da opet idem kod dr, s tim da bi sad prije svega trebalo da dobijem neku terapiju koja bi trebala da otkloni smetnje koje su se pojavila u proslom procesu.

Onda mi sljeduje dugi protokol.

Marija nemoj biti pesimisticna..ti simptomi znaju da prevare. Ja sam u procesu proslom imala neke bas cudne simptome, neke grceve u stomaku cijelo vrijeme a grudi su bile skroz neosjetljive i ispumpane, i mislila sam da sigurno nije uspjelo, a bilo je uspjesno, makar u pocetku…

Tako da pokusj da se opustis sto vise mozes.

Ja o Pragu ne znam puno, bez da imaju najboljelaboratorije i zaista veliku uspjesnost. I znam da je projekcija troskova, ukoliko sve sami placate, sa putnim troskovima i ostalim stvarima oko 6.000 eura.

Ne znam ima li ko sa foruma iskustvo iz Praga da ti napise..

08/07/2016
1:07 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1813sp_Permalink sp_Print

Mene sad zvali sa CT da su gotovi nalazi koje sam jutros radila i da podhitno moram kod endokrinologa TSH 0,00…pa su onda radili i fT4 on 28.30…hitno za neku terapiju da se to dovede u red do septembra.

08/07/2016
5:18 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
1814sp_Permalink sp_Print

Cao svima. Procitaj da pominjete prag pa ja imam iskustva. Ja sam bila u martu i nije uspjelo. Sad prije par neselja sam imala fet u pragu i cekam. Imam osjecaj da je sluspjelo. Radila sam i dvije ivf u kodri neuspjesne. Ali prag je sto se tice svega savrsen. Imaj jos dosta smrznutih. Sad cemo da vidimo je li uspjelo. Pitajte i svima zelim puno srece. 

08/07/2016
5:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1815sp_Permalink sp_Print

Mjesecina,pisi sta sve treba za tamo…troskovi…smjestaj…prevoz? U koju kliniku ste bili…znam da ima Prenatal (tako nesto) i neka klinika dje je neka dr.Sonja nesto sa L se preziva… 🙂

08/07/2016
10:38 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1816sp_Permalink sp_Print

Mesecina kako si se organizovala, sta ti je trebalo za tamo od nalaza i koliko si tamo ostala, naravno koliko si sve ukupno novca potrosila?

09/07/2016
9:52 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
1817sp_Permalink sp_Print

E ovako. Bila sam u klinici PFC kod dr Sonje. Najprije paslala mejl. Dodijelili mi koordinatorku. Na srpskom jesziku. Ona mi je rekla sto da posaljem od nalaza. Kad dr pogleda stize odgovor. I sema stimulacije. Kad sam pocela sa bockanjem javila sam se i kni su mi nasli hotel prevoz od aerodroma i sve drugo. Sve ide glatko. Ja sam bila duze jer su radili pgd a to je grnetska analiza embriona. A to kosta 3200. Plus jos 3000 vantjelesna. I dugo sam ostala oko 10 dana. Ali ja sam rijedak slucaj. Obicno se ostaje 7 dana.  Svi su sjajni. Nista tesko ne pada. I nista ne prepustaju slucaju. Znaci. Oko 3000 je vantjelesna. Stimulaciju kupujete u pg i to je oko 1000  zavisi od slucaja. I karte avionske oko 600. I hotel je za noc oko 65 ili 55 e. Zavisi od perioda kad idete. A to su cijene za njihove pacijente. Inace je hotel predivan i pored klinike. Eto. Ako jos sto treba pitajte 🙂

12/07/2016
10:02 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1818sp_Permalink sp_Print

Evo mene…sa losim vijestima…kao sto rekoh nijesam pocela sa stimulacijom zbog prvo ciste a potom mi hormoni nijesu bili dobri (TSH 0.00,fT4 28,30). Danas mi poslali nalaz sa CT…i odmah podjoh kod endokrinologa..

Stitna u haosu…trebala sa odradim opet hormone ali u PG,a kako mi ne bi bili gotovi do sledece nedelje,doktorica mi odmah ukljuci terapiju,jer bi mi kasno bilo sledece nedelje…

Za 7 dana kontrola da se vidi kako mi krva slika reaguje na jedan lijek,a za mjesec dana kontrola sa hormonima…

A,sto se tice IVF da je ne planiram za godinu-godinu ipo…

Sjutra moram zvati CT da vidim sta se desava sa odobrenjem??? Ponistava li se ili imam pravi opet na drugi put jer nijesam pocela sa stimulacijom…

Znate li nesto o tome?

15/07/2016
1:14 pm
TamaraSlavisa V
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
24/01/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1819sp_Permalink sp_Print

Ehej evo i meneeeee :*

drage moje Beta mi je bila negativna 🙁 aliii se ne predajemo idemo u nove pobede.. 🙂

U srijedu treba da idem na cetinje ako budu folikuli sj dobri da pokusamo jos jednu inseminaciju tako predlaze doktor,pa cu posle nje da idem zaSrbiju kod mojih na 10dana da se opustim malo :* 

KissKissKissKissKissKiss

15/07/2016
3:06 pm
Mina M
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
15/07/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1820sp_Permalink sp_Print

Drage moje, 

Nova sam na forumu i pozdrav za sve vas koje ste ostvarile i koje cete tek ostvariti materinstvo. Ja i suprug smo bili u Pragu na VTO i uspjelo je! Svi koji mogu finansijski, ja im predlazem da rade tamo, jer je klinika na svjetskom nivou. Ogromno iskustvo. Uz njihovu strucnost, i naravno vjeru u Boga, zelje za roditeljstvom postaju stvarnost. Ako imate pitanja, slobodno pitajte, ja cu se truditi da vam odgovorim i pomognem koliko bod mogu.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…