A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
10/04/2016
10:45 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1721sp_Permalink sp_Print

Ne ja…Rekoh mozda je to normalno sta znam… Mozda ce krenuti…Sacekacu do sjutra pa ako ne krene zvacu…

10/04/2016
6:13 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1722sp_Permalink sp_Print

Svetlo samo zbog tebe dva dana pokusavam da se konektujem i na kraju uspeh sa telefona. Tako da cu verovatno grešiti puno u pisanju.

Evo nije mi teško čini mi se treći put da ponovim (izvinjavam se buducim članicama). Morfologija nam je tri meseca pred ovaj sad ivf bila 0%. Spermogram smo radili kod doktorke Morenko i oni rade na isti nacin kao na Ct. I uvek nam kod nje bude lošija morfologija nego u dr.laboratorijama. Doktorka uopšte nije paničila samo je rekla nećemo u septembru radito ivf nego u oktobru da ga malo popravimo. Mi smo pili tj.mm peoxeed i nolvadex, nismo cak ni oderadili kontrolni nalaz u oktobru smo krenuli u postupak. Rekli su mi da ne brinem jer ce za Isci naći nekog plivača.  E da napomenem da smo uvek imali neki postotak brzo pokretnih. Eto kad smo uspeli bas sam pitala kakava nam je morfologija bila na punkciji oni su rekli isto loša.  Eto ako te nas primer može ohrabriti a mislim da može.  Jos nam se oplodilo vise jc nego pre kad nam je morfologija bila 80%SmileSmile

Za tsh se ne brinite oba puta ostadoh trudna sa tsh koji je divljao Kiss

10/04/2016
6:43 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1723sp_Permalink sp_Print

Uh Jaco,bas mi je drago da si se javila…znala sam da je vama bio los spermogram…pa sam bas htjela da cujem tvoje iskustvo… doktor mi je rekao taj dan da se ne sjekiram jer uvjek mogu da “izvuku” materijal punkcijom…ali meni sad nije jasno zbog ceka punkcija kad muz moze dati uzorak,ako razumijete…

I dao je predlog da se to postupka dava “materijal” da se zaledi da bi imali za svaki slucaj…a kako nemam fino iskustvo sa tim zamrzavanjem ja to nesto ne bih radila…svakako doktor kaze na tan transfera muz ce dati uzorak pa ce ako bude tada dobar iz tog svjezeg raditi,a ako ne onda iz toga zaledjenog…

10/04/2016
8:40 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1724sp_Permalink sp_Print

Jaco,bas sad gledam ovaj spermogram od prije neki dan…

Brzi progresivni 0% 

Spori progresivni 0%

IN SITU 45% poslije 2h 35%

Nepokretni 55% poslije 2h 65%

Normalne forme 0%

Anomalije glave 90%

Anomalije repa 1% 

Amorfne forme 9%

Ukupan br 66.5% u ejakulatu

Ukupan br u 1 ml 19 miliona.

Eto…mislim da je ono bas bitno sve na nuli…

Mada prosli je bio normalne forme 1% a sve ostalo dosta losije…

Ne znam sta da mislim….

JACOOOO ?

Meni sve objave stizu direktno na mail a on mi se javlja signalom kao poruka pa sam uvjek dostupna… 🙂

10/04/2016
9:25 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1725sp_Permalink sp_Print

Svetlana i meni isto stize na mail kao poruka pa sam i ja tu uvijek:) Nista se ne sjekiraj molim te i sad ti je najbitnije da ne razmisljas. Ja sam juce isla kod embriologa na razgovor, cisto sam htjela da mu ispricam iskustvo, sve sta se desilo i tako to da cujem sta misli, a inace embriolog koji nije radio na mom slucaju nego ovako sa strane. MORAM da ti prenesem i tebi i 216, vjerujte mi, NAJBITNIJE JE DA ISKLJUCITE MOZAK. Ja sam posla s pitanjima zasto nista nije ostalo za zamrzavanje zasto se nije primilo zasto ovo zasto ono bla bla bla bla. Covjek me je samo saslusao i rekao sledece: Najveci faktor je glava, nasa a i sva istrazivanja su pokazala da ljudi koji dodju,odrade vantjelesnu i nemaju blage veze sta smo mi njima tu uradili, pokazali su 100% uspjesnost. Jer mozak je najbitniji u svemu, Ako si pod stresom ako razmisljas previse,mozak luci supstance koje odbacuju plod. Tako da vam je to moj savjet, sad vam je najvaznije da okupirate svoj mozak necim drugim da ne mislite o tome, tj da mislite sto manje. Da, rekao je i da zene koje imaju PCOS manji je procenat implantacije prvi put, ali se kod zena koje imaju PCOS 80% embriona razvije do blastociste. Ja kad sam krenula u sve ovo previse sam citala, previse znala, previse pitala, previse mislila, i kad je bilo 11embriona ja sam jednostavno,eto zahvaljujuci svemu sto sam citala ubijedjena bila da ce da mi vrate blastociste. Onda kad su mi javili vracanje 3 dan ja sam se slomila i tad sam mogla da potpisem da nece uspjeti. I tako je i bilo. Prije ovog neuspjeha sam bila iz fazona-Ma jes kako da ne sve u glavi, malo sjutra, to ako oce oce razmisljala ja ili ne, ali sad, sad sam ubijedjena da jeste, jer kako sam mislila tako mi se i desilo. Znam da je nemoguce,ali koliko mozete opustite se, iskljucite mozak,nadjite nesto da ga okupirate, sto manke budite same, od starta vjerujte u sebe svoje tijelo i svoje embrione i uspjece sigurno! Oduzih, ali eto,morala sam vam ovo reci jer vidim da ste kao i ja,opterecene. Svetlo, spermogram neka te ne brine uopste, nama je bilo morfologija 1%pa se napravi 11super embriona. E to sto sam ja bila curka pa ih depresijom i negativom odbacila iz organizma to je drugo. 🙂 Eto, ja konacno procureh:) 🙂

10/04/2016
9:33 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1726sp_Permalink sp_Print

55 bas ti hvala na rijecima utjehe…pokusavam da ne mislim na to…ali jednostavno mozak misli…setam,citam,ali dzabe sve kad je to nedje u podsvjesti…

Pa i doktor kaze da nema potrebe da brinem zbog spermograma jer postoji naci a vise da se dodje do dobrih spermatozoida…jer je bitan i ukupan broj u ejakulatu da ima odakle da se trazi…

10/04/2016
9:39 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1727sp_Permalink sp_Print

Svetlo broj u ml vam je odličan.  Skoro duplo bolji nego nasLaugh Ne znam o kakvoj on punkciji prica,  zna se da se ona radi kod azospermijeSurprised Samo malo pokretljivost da popravite.  Ali ja mislim da oni mogu da ubace tj.oplode jc sa pokretnim u mestu koji nisu morfoloski ispravni jer oni u sebi sadrže genetski materijal. Oni ne bi prirodnim putem mogli oploditi jc ali mikroinjekcijom mogu.  Tako su meni objasnili. Sad naravno uspesnost deljenja embriona je veca kod kvalitetnijih spermatozoida. Ali u tolikom broju naći će par komada ne brini Laugh Samo dragom daj sto vise vitamincica biće to ok.

10/04/2016
9:45 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1728sp_Permalink sp_Print

Jaco i mene je zbunio tom punkcijom.. a dragi pije svasta nesto…juce je poceo sa koenzim Q10 od 30mg procitala sam da je dobar.

Koristi vitamin E,C,komplex vitamina B,magnezijum,cink+selen,aspirin,,Q10,caj od zdravca i maku 🙂 

Vidjecemo…ukupan broj se popravio…prosli mjesec je bio 63 a sad je 66.5.

10/04/2016
9:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1729sp_Permalink sp_Print

216 ne znam kako su mi promakli postovi od tebe…e ovako…hormoni su ti dobri…ja sam radila i inhibin B i antimilerov(AMH) za prosli postupak. To su bili prvi nalazi koje mi je dr.Svetlana dala da odradim. Sad sam pitala da li trebam da ih radim i rekli su mi da nema potrebe…ako ih budea radila nemoj u MilMediku kod nas jer su preskupi…kad vec ides u utrorak na konzilijum mozes u Bona Lab da ih odradis ili samo Antimilerov,razlika je velima izmedju Milmedike i Bona Lab,a inace MilMedika salje njima u Bona Lab…oko 60€ su ti oni…ne refundiraju se…

10/04/2016
9:56 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1730sp_Permalink sp_Print

E da jos jedna stvar koju mi je taj embriolog rekao, anomalije repa…nemaju veze sa kvalitetom jer je, kao sto kaze Jaca genetski materijal u glavi rep se kida, i te amorfne forme isto, nama je na nalazu bilo 95%anmalije glave ovo ostalo repa, amorfne i normalne forme, rekao je da to u sustini znaci da ima 5% normalnih i njemu sasvim dovoljno za rad, kaze daj mi 10.000 naci cu u tih 10.000 materijal za rad, daj mi 10 miliona isto je. Tako da nemoj uopste o tome da razmisljas, evo ti ja i kaca kao primjeri, ona se zena opustila ubijedila sebe da ce uspjeti i vidis sad lezi sa bebicom u stomaku, sjecam se dobro njene recenice koju mi je rekla mozda prvi dan nakon vracanja -VJERUJ U SVOJE EMBRIONE-  samo se drzi toga i bives i ti kao Jaca za koji mjesec u vodoravnom polozaju 🙂 Znam da je tesko meni je bilo nemoguce i vidis rezultat. Malo je smijesno poredjenje ali ziva istina, koleginica mi je rekla, zasto kravama uspije svaka oplodnja vjestacka? Jer ne razmisljaju o tome niti znaju sta im se desava,budi krava tokom postupka. Nisam uspjela ovog puta ali sledeceg hocu sigurno pa makar trazila da me uspavaju tih nekoliko dana:)  Svetlo prosla si kroz sve ovo jednom znas sve, iskljuci se na silu. Druzi se s ljudima koji ne znaju da to radis i pricas o desetim stvarima 🙂 

10/04/2016
10:01 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1731sp_Permalink sp_Print

Koja sam ja kraljica…ne vidim ili ne umijem procitati da je 216 vec odradila AMH a ja joj govorim dje da ga radi 🙂 

55 mi inace ovo sve radimo u tajnosti od svih…od mojih mi jedino zna najstarija sestra,i kuma a od muzevih niko 🙂 ni majka ni otac mi ne znaju…tako da mi nekako sve lakse pada

11/04/2016
2:54 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1732sp_Permalink sp_Print

Cao zenske,Svetlana ja sam amh odradila u mil mediku,37e,stvarno preskupo al sta cu.A za taj drugi mi niko nije rekao.A reci mi Svetlana kod koga ides u nk od ginekologa.

11/04/2016
2:56 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1733sp_Permalink sp_Print

I namaje doktor predlozio zamrzavanje.

11/04/2016
2:57 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1734sp_Permalink sp_Print

A ja shvatila da ga nijesi odradila pa ti ave lijepo napisala 🙂  i tek kasnije skontam da si ga uradila 🙂

Idem kod dr.Svetlane Mijanovic. Isla sam kod dr.Vlada Janjica pa kad je on otisao u Ars ja presla kod nje. 

A,ti?

11/04/2016
2:59 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1735sp_Permalink sp_Print

216 kakav je vama nalaz spermogram?

11/04/2016
3:01 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1736sp_Permalink sp_Print

Ja sam isla kod dr Mijuskovic,al u zadnje vrijeme kod dr Bukvica,gore na odeljenje.

11/04/2016
3:05 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1737sp_Permalink sp_Print

Ostani kod Bukvica 🙂 

Kakav je vama spermogram?

Kad vam je predlozio zamrzavanje?

11/04/2016
3:09 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1738sp_Permalink sp_Print

A i nama je los,mi imamo 5%brzo pokretnih,ostalo odprilike kao tvoje

11/04/2016
3:11 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1739sp_Permalink sp_Print

A,koliki vam je broj u ml,i ukupan broj u ejakulatu?

Sto vam je prodlozio zamrzavanje?

11/04/2016
3:11 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1740sp_Permalink sp_Print

Mi smo krajem februara radili spermogram,tad su nam rekli.Ali evo kako je muz imao bakteriju,a nadam se da je makao,pa onda nista nismo mogli.Ako mu sad bris bude dobar,zakazat cemo zamrzavanje.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…