A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
05/04/2015
2:23 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
661sp_Permalink sp_Print

Pozdrav drage zene. 

Bas je lijepo vidjeti da imamo novih clanova i svakoj zelim uspjeh :*.

Mi smo usli u 3.mjesec, sve je super, sad me cekaju gomile nekih analiza double, triple i ostalo, ali sve polako i sa andjelima :D. 

Da se i ja nadovezem na temu bockanja. Zaista nije sttasno. Ja sam imala averziju od bockanja u stomak al bez potrrbe. Sve to prodje a kad imate cilj za koji ye borite, onda je jos lakse. 

Ljubim vas sve i drzim fige :*

06/04/2015
10:18 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
662sp_Permalink sp_Print

Veeeliki pozdrav za nove članice foruma – želim im uspješan postupak Laugh

Trudnicama da što više odmaraju i uživaju… Laugh

Vasilisa777 – što se hormona TSH tiče mojoj drugarici je na dan početka stimulacije bio 8 i odmah je počela da pije eytirox i za 11 dana se spustio na 3,2 i ostala trudna! Antitijela su joj isto bila povišena i eto to nema nikakve veze.

Nadam se da će ti ovo iskusto značiti Smile

Irena i Sanja – uživajte sa svojim mališanima LaughLaughLaugh

Marina82

07/04/2015
9:46 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
663sp_Permalink sp_Print

hvala puno na informacijama za tsh,zaista mi znaci,meni je sada oko 2,pijem eytirox i dalje,tako da bi trebalo da to ostane u redu..zavrsila se faza uskladjivanja ciklusa,sad cekam da krene da bi se pocelo sa stimulacijom

poljubac svim dragim zenskima koje olakšavaju i dijele ovaj period sa nama :)

22/04/2015
8:48 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
664sp_Permalink sp_Print

Drage moje…

Kako ste nam? Uzivate li u ovim divnim danima? 

Kako napreduju nase drage sa procesom?

Ljubim sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

22/04/2015
6:22 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
665sp_Permalink sp_Print

Konacno sam uspjela da napisem nesto. Nisam mogla da pisam ali sam mogla da citam postove sa telefona. 

Pozdrav drage moje zene,

ja sam u subotu bila na transfer embriona. Radila sam u kodri. Sve je dobro proslo. Kuci sam na bolovanju.  Odmaram ali ne pretjerAno. Osluskujem svoje tijelo ali me straaaaah. Ne znam ocu li imati snage betu da izvadim. Recite mi jeste li imale kakvih simptoma cekajuci betu. Ja sam voljna da prenesem iskustva iz kodre ako je kome potrebno. Sve vas pozdravljam i ljubim. 

22/04/2015
8:14 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
666sp_Permalink sp_Print

Srecno mjesecina!!! Da za koji dan bude beta oooogrooomnaaaa od srca ti zelim!! 

Iskreno,ja sam bas bas odmarala tih dana do bete… i gledala sto vise da lezim,fino da se hranim.. i 11 dan mi je bio braonkasti iscjedak..tako da sam ranije uradila betu… srecom cim je beta bila pozitivna pocela sa injekcijama progesterona i stalo je.. Sad nesto od simptoma mislim da nisam imala bas nista.. Sem imala sam na momente bolove u jajnicima i donjem stomaku… ali mislim da mi je to bilo zato sto su mi jajnici bili malo oteceni od aspiracije.. 

Javljaj nam se i drzim ti fige!! KissKissKissKissKissKissKiss

22/04/2015
9:36 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
667sp_Permalink sp_Print

Jupiiiiii, mjesecina, bas mi je drago zbog tebe i od srca ti zelim ogroooomnuuu betu i da ovaj april tebi donese isto sto je prosli april meni LaughLaugh

Nadam se da iz bolnice nosis lepa iskustva kao i ja?!

Bebele kako ste mi? Uzivate li u lepom vremenu kao i mi???

Ja sem velike bete nisam imala nikakvih simptoma, ni malo braonkastog, ni bolnih grudi, ama bas nista, simptomi su mi krenuli posle prvog UZ. 

poljubac za sve mame, trudnice i on koje ce tto ubrzo biti

KissKissKiss

23/04/2015
12:57 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
668sp_Permalink sp_Print

Hvala vam drage moje. Iako se nisam javljala svaki dan sam pratila postove. Ja sam ok. Utisci su sjajni. Dr Bjelica je radio aspiraciju i transfer. I cini mi se da je odlican. Svi su bili ljubazni i nisam osjetila stres i tenziju. Od simptoma imam bolne grudi. A terapija je fraxiparin(trombofilija) od stimulacije, a od transfera dexason, utrogestan 3×200, folna i progesteron depo na 5 dana. Ja se nadam da ce beta da bude velika. super bi bilo i da bude dvoje. Ma samo da sam trudna i da izguram do kraja. Moj problem su inace spontani pobacaji pa se nadam da ce me dexason zastititi. U svakom slucaju javljam. A Milicice kako si ti. Koja si nedelja?  Sve vas grlim i ljubim. I javljam se naravno :*

23/04/2015
10:46 am
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
669sp_Permalink sp_Print

Veeeliki pozzz svima!

Mjesecina – SREĆNOOO!!! Želimo ti pozitivnu betu i naravno da sve do kraja bude u redu Laugh

Ni ja nijesam imala nikkvih simptoma do bete, inače sam mirovala cijelo vrijeme.

Milicice uživaj i odmaraj… Wink

Sanja cmok za bebirone Smile

Marina82

23/04/2015
2:11 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
670sp_Permalink sp_Print

Marina hvala puno. Dugi su dani al sto da se radi. Sa vama mi je nekako lakse. Kad citam vase price shvatim da je lako (iako nije) nego se tjesim i dajem sebi snage. Javljam se. Nadam se sa lijepim vijestima. A kod koga vodite trudnoce? Sve vas ljubim 

23/04/2015
4:08 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
671sp_Permalink sp_Print

pozdrav za sve..Ja sam zavrsila sa stimulacijom sjutra mi je ako Bog da aspiracija,danas sam primila pregnil i odradila hormon progesteron..Vrednost je povisena 2.04 ng/ml a ref.vrednosti:0.15-1.4 sad sam ocajna..Ako ima neko savet neka mi pise..Poljubac :* 

23/04/2015
10:00 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
672sp_Permalink sp_Print

Anci, sa srecom sutra na aspiraciji, drzimo palceve. I tebi kao i mjesecini zelim da vam ovaj april donese ono sto je i meni prosle godine. Nema mesta za ocaj, samo veruj u svoje telo i bice sve ok. Samo pozitivne misli ti sada trebaju

mjesecina, tu smo da ti skratimo dan koliko mozeemo i zabavimo i pomognemo ako te nesto interesuje

meni je trudnocu vodio dr Stanisic koji mi je i radio IVF,inace sam odusevljena sa njime

KissKissKiss

24/04/2015
9:02 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
673sp_Permalink sp_Print

Dobro jutro drage moje!! 

Anci.. sa srecom danas,i javi nam se!! A mi ti zelimo da prodjes savrseno i da sve bude onako kako ti zelis!!

Mjesecina.. brzo ce proci i ovi veoma duuugi dani za tebe do bete… to za cas prodje.. Koji ti je vec dan danas od transfera? Ja sam u 15-toj nedelji… sledece nedelje nam je ultrazvuk…jedva cekam…sad sam sve nestrpljivija od Uz do Uz.. LaughLaughLaugh 

Sanjice.. kako su tvoji momci? Jel se slusate? LaughLaugh Ljubim Vas!!! 

Marina.. stvarno uzivam u ovom periodu..u svakom trenutku… iskoristim svaki lijep i suncan dan…kako si nam ti? Koja si ti nedelja? Odmaras li? 

Gdje su nam Jaca,Tara? 

Ljubim Vas sve zene moje!! KissKissKissKissKissKiss

24/04/2015
12:25 pm
Maki M
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 3
Member Since:
09/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
674sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za sve mame i.one koje ce to uskoro biti:*   Dobila sam potvrdu od fonda, tj.salju klinici na Ct, s obzirom da sam nju odabrala za vto.Da li mi mozete reci sta dalje, kad mogu ocekivati da udjem u proces prireme i koliko to traje? Zahvaljujem na odgovorima.

..

24/04/2015
12:48 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Anci srećno na aspiraciji! Smile Čekamo da nam se javiš sa dobrim vijestima Laugh

Milicice, samo uživaj, vrijeme brzo prolazi… Ja sam u 28 nedjelji, odmaram tj. strogo mirujem. Smile

Maki Maric najbolje je da nazoveš na Cetinje i raspitaš se ima li gužve, ja nijesam upućena koliko se tamo čeka. Nama je odobrenje iz Fonda stiglo za mjesec dana u Life, a onda smo se dalje dogovarali sa doktoricom.

Pozzz za sve LaughLaughLaughLaugh

Marina82

24/04/2015
2:55 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
676sp_Permalink sp_Print

Drage zene sa vama je sve lakse.  Marina i Milicice vi ste sad trudnice uveliko. Uzivacu sa vama vidim ja. Sanja uziva sa bebama. I ja mislil tj nadam se da je april pravi mjesec. I ja cu kod dr Stanisica voditi trudnocu Ako Bog da. Upoznala sam ga sad na folikulometriji. Cinii se da je sjajan. Stalno se pipkam. Osluskujem signale. Ali ih nema. Pa sve mislim ma nije uspjelo. Ap onda u drugom trenu mislim ma jeste. Hormoni mee pucaju izgleda. Sve vas pozdravljam. I ljubim

24/04/2015
3:49 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
677sp_Permalink sp_Print

Anci, nadam se da je aspiracija prolekla lepo. Javi nam se kako je proslo. Mislimo na tebe

milicice, bas uzivam sa mojim decacicima. prosle godine u ovo doba sam se uveliko bockala, a sada uzivam u osmesima, Bogu hvala, nagradio je svo moje cekanje

maki maric, otprilike prodje mesec dana dok fond prosledi papire klinici, bar je tako islo meni, onda odes na dogovor, nalazi svi treba da su besprekorni, a negde na predhodnim stranicama imas spisak sta sve treba, ako ne nadjes ispisacmo ti ponovo. proces je individualna stvar, meni je stimulacija pocela 17.04, aspiracija bila30.04, transfer 02.05, porodjaj 03.01.

mesecina, drago mi je da si upoznala tu ljudinu od coveka, moj maldji sin je dobio ime bas po njemu. mislim da j to dovoljno da ti objasnim koliki je utisak taj covek ostavio na mene i mog supruga.ja ama bas nijedan simptom nisam imala dok sam cekala betu. opusti se koliko mozees i misli saamo o lepim stvarima i mazi stomacic i tepaj mu…da se ti cvetici lepo ususkaju tamo gde treba. nisam u toku, nemam vremena da iscitavam bas sve, koliko su ti embriona vratili? 

 

trudnice kako protice trudnoca?  

ljubimooooo vas ja i moji banditi

KissKissKiss

24/04/2015
9:27 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
678sp_Permalink sp_Print

Zene moje,evo mene osamucene..Bila je aspiracija u cetiri ,izvadjeno 11 celija,molim Boga da budu kvalitetne. Doktorka je usla da me obidZene moje ,je i rekla mi broj celija i pomenula da su sitne,sad sta to znaci pojma nemam ili sam ja lose cula posto sam jos uvek bila pod anestezijom.Posle sam pitala sestru sta znace sitne jajne celije,medjutim ona je rekla da postoje samo kvalitetne i ne kvalitetne.Sad cemo videti. Stomak me vrlo malo boli a krvarenje nemam..Kako ste mi vi? :*

24/04/2015
9:54 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
679sp_Permalink sp_Print

bravooooooo, ima tu da se izabere. meni na aspiraciji bilo 5 folikula sa 5 jajnih celija od kojih se 4 oplodilo i BINGOOO. 

sad se lepo odmori i cekamo veliki dan, dan transfera.

veliki poljubac od nas, sad drzimo palceve da se jajne celije lepo oplode i postanu mali, slatki embrioni koji ce se ususkati na svoje mesto

24/04/2015
11:06 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
680sp_Permalink sp_Print

Sanja ja sam imala transfer dva embriona. Jedan je bio malo fragmentisan, sto god to znacilo, ali rece maja embriolog da je dobar a drugi je odlican. E bas bih voljela da se oba ususkaju. A dr je bas bas fin. I kad sam bila tog dana kod njega on kaze kako je ovo slucajno on na folikulometriji. A ja mu kazem da nista nije slucajno i da ce on da mi vodi trudnocu :). 

Anci meni su rekli da imam tri folikula ali su na aspiraciju izvukli 5 jajnih celija. Dva embriona vratili a sto je sa ostalima ne znam. Rekli su samo da nisu za zamrzavanje. A ja bas htjela da imam par smrzlica. U slucaju da ne uspije da mogu brzo da se vratim po njih. Ali sto kaze Sanja, da ja malo budem pozitivna.  :****

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…