A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
19/02/2015
10:14 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
601sp_Permalink sp_Print

Drage moje, nije me bilo odavno. Sve vas pozdravljam, vidim da ima novih trudnica i da su nam neke bebice stigle. Svima cestitam. Ja sam se bavila malo analizama i bila na konsultaciju kod dr Pjevic koja je dosla umjesto dr Kopitovic u kodri. Predala sam za vto u bolnici Codra. Pocetkom aprila treba da krenem sa stimulacijom. E sad dr kad me pregledala prije mjesec dana je vidjela neku endometriozu na jajniku i dala mi kontraceptivne pilule da pijem 60 dana bez prestanka. Sve do pocetka aprila kada dolazi dr kolpitovic. Ja licno mislim da nas uskladjuju sa ciklusima da bi dr mogla da sve odradi u par dana. Ali nije ni bitno samo ako ce uspjeti.  Procitala sam iskustvo Lene sa kodrom i slazen se da treba da dr bude glavna i da ona odradi postupak. Ako neko moze da mi kaze treba li da radim briseve obzirom da stalno imam neko braonkasto krvarenje. Ne znam da li je to moguce sada odraditi? 

Sve vas pozdravljam i ostanite tako divne i pozitivne :***

19/02/2015
10:36 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
602sp_Permalink sp_Print

Mjesecina,  dobro nam dosla, opet. Srecno u novom pokusaju, zelim da bude uspjesan. 

Nisam zeljela da se ukljucujem u diskusiju o Kodru, jer zaista nisam informisana, ali kad si pomenula april, sjetila sam se da je i mojoj prijateljici zakazala “termin” u aprilu jer joj toliko treba da se “organizam priprem”. Zapravo , sudeci po vasim pricama, mislim da ce ona tek u aprilu biti tu pa vjerovatno sakuplja sve pacijente za taj mjesec… Inace za nju nisam cula prijatne price od ranije. 

Vama zelim srecu i da budete najbolji demant svega toga :)

20/02/2015
12:44 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
603sp_Permalink sp_Print

Taro draga hvala puno. Javicu se da prenesem utiske, kakvi god bili. Ja se nadam da cu uspjeti mada kod mene nije problem bio da zatrudnim nego da odrzim trudnoci. A u zadnjih godinu dana ne mogu ni da zatrudnim. Sve se nesto poremetilo. I iskrena da budem meni strah nastupa od pozitivne bete. Ali polako das ovaj mart da odmorim pa cemo vidjeti. Bice cupavo ;). 

20/02/2015
10:46 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
604sp_Permalink sp_Print

Dobar dan zene moje drage!!!

Nisam bila u mogucnosti da Vam pisem ali sam Vas pratila redovno!! Bile ste bas vrijedne i pisale!!! Mi smo u utorak sledece nedelje na prvi uz… Uhh jedva cekam!! Bas postajem nestrpljiva!!! LaughLaughLaugh

Kako ste mi Vi mamice,trudnice? LaughLaugh

Marija1981 – prije svega zelim ti Dobrodoslicu na nas forum koji je pun srece i pozitivne energije!!! Kao sto si i sama rekla sad ce biti treca sreca,samo naprijed ne smijes odustajati!!! Ja sam prosla kroz proces dva puta,srecom evo drugi put uspjesno!! Tako da glavu gore i rastereti se!!! Znam da nije lako,jer je i meni psiha bila najveci problem,ali se trudi sto vise da ne razmisljas o tome!! Kad udjes u proces razmisljaj kao da je to nesto usput sto obavljas,dio dnevnih obaveza a ne da ides na terapiju!!! Meni je pomoglo mislim u drugom pokusaju i to sto sam terapiju sama sebi davala nisam isla na kliniku svaki dan,i kao da mi je proces trajao 3 dana cini mi se!!! LaughLaugh Tako da sta god tebi prija pokusaj-ne moze da skodi!!!

Lana12 zao mi je sto si prozivjela tako proces,sto si se razocarala!!! Ali nadamo se da ce biti uspjesan,drzimo ti fige za veelikuuu betu!!! WinkWink

Adi Kavazovic – Kao i Mariji1981 ti zelim da se ne nerviras i ne opterecujes. Jer vidjeces iz ranijih postova da su na pocetku zbog moje prve neuspjesne VTO u julu takodje rekli da vjerovatno imam smanjenu ovarijalnu rezervu plus policisticne jajnike koji su nepredvidljivi. S obzirom da imam 26 godina nisam bila lijena i otisla pravo kod endokrinologa koji mi je dao sta treba da odradim od nalaza i sa tim demantovali njihove konstatacije!! I ja sam radila obije vto u Ars… I sve u svemu zadovoljna sam!! Zelim Vam srecu i da Vam iz prvog puta bude uspjesno!!! LaughLaugh

Mjesecina bravo za sakupljenu papirologiju!!! Uhhh meni je na sakupljanje papirologije najvise zivaca poslo… LaughLaugh April je divan mjesec,pa i nema veze sto se oni upravljaju po dr. Tako svako radi vjeruj mi.. ono kao zbog tebe a ustvari uklapaju sa svojim obavezama,odmorima i td…Bitno je da tebi bude sa uspjehom,sto ti od srca zelim!!!

Kao i svim nasim zenama koje prolaze kroz proces… LaughLaughLaughLaughLaugh

 

Uhhh… ja se danas raspisala,nadam se da mi necete zamjeriti! 

Ljubim Vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

21/02/2015
9:10 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
605sp_Permalink sp_Print

Jutro, dusa mi spava. Citavu noc oko cicke ustajala, udavila nas temp. :-(  

Tara ja sam pitala za utrogestan odlicno, primas li progesteron depo?

 Mico srecno u utorak ;-)  ostale trbe, bebirone i buduce trbe :-* 

21/02/2015
9:18 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
606sp_Permalink sp_Print

Dobro jutro… a jooj jel zakacila cicka to virus… vidim svi su pod temperaturom,kasljanje,malaksalost,mucnine…haos…

Da nam brzo ozdravi Anastasija!!! KissKissKissKiss

Hvala irenice,hvala… javljam se odmah cim dodjem sa uz… LaughLaughLaugh

21/02/2015
10:52 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
607sp_Permalink sp_Print

Milicice divna si. Mnogo mi je drago zbog tebe. Pratila sam postove ali nisam jedno vrijeme ni mogla da postavim komentar putem telefona. 

U svakom slucaju mnogo je pozitivne energije ovdje i osjecam bice i beba vise nego nas. Samo naprijed. 

Ako moze neko da mi kaze, trba li da radim briseve obzirom da imam cervikalni bris ali od novembra. Nista mi nisu trazili u kodri osim da dodjem u aprilu. Sve vas ljubim drage moje zene :)

21/02/2015
1:52 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
608sp_Permalink sp_Print

Mjesecina.. mozda planiraju tad da ti kazu sta ti fali od dokumentacije… ti ih preduhitri svejedno… bolje ti je sledeci mjesec polagano da podjes i odradis ponovo briseve koji su ti pri isteku… Jer oni zahtijevaju da se rade brisevi svaka tri mjeseca (bar je u ars bilo tako)… U svakom slucaju napuni se pozitivne energije i uzivaj u suncanim danima koji nas cekaju!!! KissKissKiss

22/02/2015
7:20 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
609sp_Permalink sp_Print

Ljubac za sve :* :*

Bar stan, dr mi je ukljucila ukljucila progesteron depo, doduse nekako “stedljivo”. Prvo jedan pa mi se opet problem javio posle 3 dana, onda mi je dala jos jedan i u utorak da primim isto (.znaci na 3 dana) pa cemo vidjeti. Ne znam zasto tako, vjerovatno ima razloga a ja sam pod stresom sta ako se opet javi iscjedak, vjerovatno bi mi lakse psihicki bilo kad bih znala daga od sad primam svaka 3 dana…

Mjesecina, ja bih isto poslusala Milicin savjet. Bolje da odradis sada briseve, u slucaju da ne daj Boze imas neku bakterijicu, lakse to odmah sada da sredis nego da se posle odlaze nesto zbog toga… 

ljubim vas sve :*

23/02/2015
8:40 am
marija1981
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
18/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
610sp_Permalink sp_Print

Evo i mene da se javim. :-)

Krenula u postupak u Arsu, tacnije sad sam vec pri kraju. Bila na Gonalima 9 dana, primila oko 1300 jedinica.

doktorka bila zadovoljna odgovorom. Dobijeno 7 celija, jer nijesu bile iste velicine pa su neke bile ili prezrele ili premale njih 3-4. Juce bila aspiracija i sad cekamo kako ce se oploditi. Suprugu i nije neki spermogram oko 10 mil po mililitru sa dosta losom morfologijom.

E sad ima malo treme, ali se borim, jos nijesam na bolovanju, od transfera cu… :-)

 Drzite mi palceve da bude dobro…. :-)

Sve vas puno pozdravljam….

23/02/2015
9:18 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
611sp_Permalink sp_Print

Dobro jutro!!! Marija naravno da drzimo palceve.. i navijamo da se sve oplode kako treba a kasnije i da se dijele kako treba. Ne brini u ars su ti embriolog i biolog divni tako da ce brinuti za tvoje malisane.

Ja sam isto radila do transfera,a od dana transfera imala pravo na odmor 15 dana i sad ponovo radim… Tako da ne brini. Sve ce biti u redu!! Javi nam obavezno kako je bilo na transferu!!! 

Ljubim Vas drage moje!! KissKissKissKiss

25/02/2015
2:05 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
612sp_Permalink sp_Print

Heeeheeej… LaughLaugh

Mi bili juce na prvom ultrazvuku… LaughLaugh Vidjeli smo bebica i culi smo srculence kako kuca.. najljepsi zvuk!!! KissKissKiss Sve je u savrsenom redu,kontrola ponovo za dvije nedelje,i dali mi da odradim nalaze (krvnu sliku,urinokulturu,glikemiju).. Tako da se sad bacam to da odradim… uzivam,setam,leskarim… pomalko radim… Wink i tako…

Ljubim Vas sve!! KissKissKissKissKiss

27/02/2015
8:13 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
613sp_Permalink sp_Print

Micoo divno, e sad uzivaj opusteno KissKiss

Marija kako je protekao transfer, drzimo fige Laugh

Irence priblizilo se, kako si ?KissKiss

27/02/2015
8:33 pm
marija1981
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
18/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
614sp_Permalink sp_Print

Cao svima… :-)

Transfer bio u srijedu, sve proteklo super, hvala Bogu… :-)

Vracena tri embriona. Razmisljali su se da li sva tri da vrate jer su bila sva tri jako lijepa, po njihovim rijecima, osmocelijska.. :-)

Tako da sam i ja ovog puta dosla kuci jako zadovoljna, za razliku od proslog, kad sam prolila more suza nakon losih prognoza i nagadjanja od strane dr… no bilo, proslo, ne ponovilo se… :-)

Sad odmaram i iskreno se nadam da ce se zakaciti moji bebironi i da cemo se druziti narednih 9 mjeseci… :-) :-* :-*

28/02/2015
6:22 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
615sp_Permalink sp_Print

E super za etranfer 3 masala bice bebirona. Pa neka su ih vrati sva tri ;-) <3 

evo ja sitno brojim. Kontre me vec pice 1,5otvorena. Uz Bozju pomoc bice to dobro ,nadam se ;-)  

Nekad mislim da cu se u autu za volanom poroditi. :-P  

Mico ljubim to tvoje srculence!

Sto se tice progesterona depo, ja sam ga pola ampule na svaki drgi dan, 5 mjeseci. 

28/02/2015
6:29 pm
marija1981
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
18/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
616sp_Permalink sp_Print

Eto, nadam se da ce se ovog puta zakaciti, jer su bili lijepi… :-)

E sad, prisutno je malo treme, ovo dok se ceka. Vrlo brzo poceti da radim i da se ponasam normalno, bez pretjerivanja u bilo cemu pa ce ivrijeme bete brzo doci… :-)

02/03/2015
3:21 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
617sp_Permalink sp_Print

Bravo Marija 

Da ti brzo prodje tih dugih 15 dana i da nas obradujes lijepim vijestima :).

I da ti dam savjet, opusti se, ne citaj svasta po internetu, ne trazi simptome jer oni obicno dodje tek kad saznas lijepe vijesti ;).

Bar stan, znaci primaklo se :))). Sa srecom, jedva cekamo lijepe vijesti :).

Milicice, raste li stomacic? :*

Mi za nekih nedelju dana idemo naUV da vidimo koliko nas je i prilicno smo uplaseno nestrpljivi :)). 

Ljubac svima

02/03/2015
3:47 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
618sp_Permalink sp_Print

Hehejjj… evo i mene… LaughLaugh

Marija bravo za 3 embriona… sad si malo nestrpljiva ali drzimo ti fige da bude sve onako kako ti zelis!!! Izdrzi sto kaze Tara,ovih najduzih 15-tak dana strpljivo i onda sve samo polako… KissKiss

Jacooo…KissKissKiss Kako ste nam Vi? Gurkaju li bebici mamu? LaughLaughLaugh

Irenaaaaa… priblizilo se bas!!! Uh… sa srecom sve da prodje!!! Dace Bog da bude tako!!! KissKissKiss

Taro- kako si mi ti? Ja sam jutros tako nesto odjednom lose bila,ali srecom kratko trajalo… uhvati me mucnina,vrucina,preznojavanje,malaksalost… ali sad sve ok. Kao da nista nije bilo!!! LaughLaugh mazimo stomacic,mazimo… LaughLaugh i nama je za nedelju dana drugi uz… uhh.. i mi sad sve racunamo od jednog do drugog ultrazvuka… LaughLaughLaugh 

Gdje nam je Marina? 

Ljubim Vas sve!!! KissKissKiss

03/03/2015
3:08 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
619sp_Permalink sp_Print

Irenceeee sa srecom, da nam se uskoro javis i obradujes Laugh

Marija osmocelijski su najlepsi, i  sve smo imale srece sa njima sto i tebi zelimo Laugh

Mico prvo tromesecje je stvarno najgore, cak sam i depresivna bila, ali cim zakoracis u drugo sve prolazi, nalece novi talas energije i pozitive Laugh

Mogu misliti kako se radujes novom uz, i mi idemo za dva dana, jedva cekamLaugh Mada kako se konstantno sutiraju lakse prolazi vreme izmadj dva uz, nekako znas da su tuSmileSmile

Zene moje  sve vas KissKissKiss

03/03/2015
8:14 am
marija1981
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
18/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
620sp_Permalink sp_Print

Hvala vam puno na rijecima podrske, znajte da mi puno znaci, pogotovu u ovom periodu koji je najtezi, a to je cekanje do bete… :-)

Nadam se da ce i ovi moji osmocelijski biti srecni i ostati uz mamicu… :*

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…