A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
06/12/2014
12:31 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
501sp_Permalink sp_Print

mjesecina/ ja sam radila u ars mediku,radila mi dr crnogorac u julu,ali nazalost nije bilo jajnih celija (razocarenje me nije zaobislo s obzirom da samo krenuli u tu pricu zbog problema sa spermogramom a ja totalno zdrava) kasnije su pocele ciste da mi se pojavljuju… poceli u oktobru sa dugim protokolom (i paraovarijalnom cistom koja se pojavila u julu dok sam primala stimulaciju) primala diferelin 18 dana i zbog estradiola stopirali proces. Onda poceli ponovo sa diferelinom u novembru (nema paraovarijalne ciste)i sad stopirano ponovo posle 18 diferelina zbog ciste na janicima.. menstruacija mi nije kao inace,slabo mi ide i zbog toga ne mogu da puknu,tako da su mi dali kontraceptivne pilule LOGEST koje sam pocela da pijem juce i za dvije nedelje da odem na uz da vidim sta dalje. Ako i dalje budu ciste prisutne razmisljam se da odmorim malo od svega ovoga bar do marta,jer mi je sve ovo psihu opteretilo ne mogu vise ni da radim kako treba,ni da kuvam,ni da setam,ni da odmaram,ni da se druzim… samo na to mislim… vise nisam pametna sta je najbolje da uradim… tako mi sve ovo nekako tesko psihicki pada..najvise zbog toga sto mi je svaki nalaz u redu.. a nema sta nisam radila,cak i tumor markere… inace, imam 26 godina…

Eto,to ti je moja prica… malo se raspisah,ali… tako mi nesto doslo… ne zamjerite drage moje!!! Laugh

06/12/2014
1:13 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
502sp_Permalink sp_Print

milicice, niko ti ne zamera, zato smo i ovde da se jedna drugoj izjadamo, jer ko nas moze bolje razumeti od onog ko prolazi ili je prosao kroz sve to…. ja sam se udala u 24. i mislila bicu mlada mama…. a vidi postajem mama u 35.

u to vreme smo se posvetili nama dvojema, setali, uzivali…patili svako u svojoj dusi i cekali, isli od dr. do dr. uveravali nas da je bas sve Ok….pokusavali….paadali i dizali se… i onda su kockice pocele nekako same da se slazu, laparoskopija pocetkom oktobra 2013. pokazala da su jajovodi krivi za sve, jedan zacepljen a drugi dug i vijugav…krajem oktobra prosli konzilijum, posle mesec dana odobrenje stiglo u kliniku i pocetom decembra poceli da se druzimo sa dr.

i tako i meni tako doslo….

obozavam vas zenske

06/12/2014
1:15 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
503sp_Permalink sp_Print

Milicice, 

 

Citam tvoj post i kontam da su nam price negdje slicne..Stimulacija, prazne jc, ciste…

Ja sam sam se posle neuspjelog pokusaja osjecala kao da me neko zatvorio u lift koji ne radi. Bukvalno. Ni gore ni dolje, nigdje. Nisam znala sta da radim da popravim stanje jer svi znamo da na kvalitet jc malo mozes da utices, imas ih ili ih nemas. Onda sam odlucila da potrazim misljenje skroz desetog doktora ginekologa, neutralnog, da mi kaze za koji pravac da se uhvatim…

Ona mi je predocila stvari, objasnila, nacrtala bukvalno i dala preporuke za Prag.

Ovdje su mi predlagali kombinaciju pokusaja uz stimulaciju inekcijama pa iz prirodnog ciklusa dok ne dobijemo rezultat. Meni je to bilo i prerizicno i predugo da cekam, osim sto se organizam iscrpljuje, zivci su mi otanjali :). 

Poenta moje price je da mozda porazgovaras sa nekim strucnim, mozda pomogne…

ljubim vas i unaprijed se izvinjavam.na svim gramatickim.greskama.proslim i buducim, telefon me unisti :)

06/12/2014
1:31 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
504sp_Permalink sp_Print

Sanjice… bitno je da si ostrvarila svoj cilj… svasta se prodje kad je u pitanju sterilitet,ali zarad najsladjeg cilja!!! i onda zaboravis na sve sto si morala istrpjeti!!! KissKiss Tacno,divno je sto bar ovdje imamo jedna drugu,jer kao sto kazes mi se najbolje ovdje razumijemo… kome god i da kazem za nas problem ne moze me razumjeti kao vi drage moje!!! Zato vas prosto obozavam!!! LaughLaughLaugh

Tara… ja sam isla i kod dr djoga (najpoznatiji endokrinolog u Cg) i on mi kaze da po nalazima je sa mnom sve ok.. da ovuliram redovno,da je po njemu prosto moja psiha najveci problem.. ali sta da radim,ja ne mogu,prosto mi je neizvodljivo da ne razmisljam o tome!!! Koliko god se trudim da okupiram misli,ne ide… Ja ne znam… mislila sam da ostanem pri odabranoj klinici da sad ne mijenjam nista… pa cu vidjeti sta ce biti!!! Zelim ti srecu da sve papire sakupis sa sto manje nervoze,i da srecno odes za Prag i da se jos srecnija vratis!!! Kad vi planirate odlazak?

Ljubim Vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKiss

06/12/2014
2:40 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
505sp_Permalink sp_Print

I ja idem kod dr Djoga doduše meni su malo hormoni pobrčkani…

Posle Vto sam pošla kod dr Uskoković I ona mi je bila ta neutralna strana…nekako kad si u ovome svakoga slušaš… jedni kažu jedno drugi drugo treći opustite se, biće a meni je trebao neko da mi kaže šta da radim :). Zato sam mislila da odes na razgovor kod nekog ginekologa skroz sporednog a dobrog:D.

prikupljamo papire polako, to mi djeluje tako sporo jer se na nalaze trombofilije I kariotipa čeka 100 godina… Odlazak je planiran za 25. januar a ja do 8.01. treba da sam na kontracepciji da bi mi se ciklus malo pomjerio unaprijed. Osjećam se kao mašina ponekad :).

 

I u pravu ste kad kažete da ove teme jednostavno mogu da razumiju samo žene koje su u tome. Ostali saosjećaju ali nije to taj nivo empatije :).

Trudnjače ljubac za vas :* :* :*

06/12/2014
5:54 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
506sp_Permalink sp_Print

Taro…znam i ja sam se mislila da podjem kod nekog drugog ginekologa,cak mi je padalo na pamet da ne pominjem da sam u vto procesu,da me pregleda… ali onda bi mi sigurno dao da radim svakakva cuda i ja se ne bih mnogo rasteretila… tako da sam za sad ostala ovako… pa mozda i odem… ne znam vise sta mi je pametno… 

mi i jesmo masine,prave… trci tamo,trci amo… ali sve se to zaboravi… LaughLaughLaugh

Srecno sa sakuplanjem dokumentacije! 

Ljubim vas drage moje!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKiss

12/12/2014
12:13 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
507sp_Permalink sp_Print

hejjjj, zenske samo da proverim kako ste mi???

Uzivate li u lepom vremenu???

Poljubac za sve

12/12/2014
1:14 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
508sp_Permalink sp_Print

Juuuhuuu!

Evo mene –  dobro sam, uglavnom odmaram, šetam, vrijeme prelijepo za ovo doba godine.

Kako si ti? Jesi li bila na pregledu?

Pozzz za sve!

Marina82

13/12/2014
2:41 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
509sp_Permalink sp_Print

Cao devojke, evo i mene. Samo da podrzim nasu Milicicu i da joj kazem da se ne sekira, ona je nasa beba, najmladja je i znam sigurno da ce ostvariti svoj san! Samo da zadrzi entuzijazam i pozitivnu energiju jer je to stvarno bitno. Samo nemoj sebi da zadajes rokove, nego reci kad se sve sredi, kad svoj organizam dovedem u savrsen sklad sve ce doci na svoje. Pa kad je nama matorkama krenulo za rukom i to iz prve nema zime za tebe KissKissKiss

Novim clanicama da pozelim dobrodoslicu i svu srecu na ovom putu!

Marina, Irena poljubac :)  

Sanja muce li te ti bebani kao mene moji? :) Jos uvek imam mucnine, koje su svakim danom izrazenije, ali necu da se zalim :) Cekam da prodje pa da uzivam Cool

13/12/2014
3:09 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
510sp_Permalink sp_Print

Jaco, nadam se da će mučnine uskoro prestati!!! Smile

Odmaraj i uživaj! Laugh

Marina82

13/12/2014
6:26 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
511sp_Permalink sp_Print

Juhu poz za sve mamike :-)

i za ove buduce, da se ne bedace nego samo pozitivno da razmisljaju i to je to. Na pola puta do uspjeha. Naravno ne skodi ako se malo i duh i tijelo okrijepe nekim aktivnostima mimo compa, tel-a :-P Sto vise ikoristite lijepo vrijeme. ;-)  

Sa prijateljicom i djecom bili do ovog naseg mini zoo vrta, konjickog kluba. Ooo miline, zubato sunce, ali prelijepo. 

Sad meditiram i cekam da se cicki prispava ;-) :-P  

Sanjce ti jos koji dan, jel tako? Nekih 10ak…

 :-* 

14/12/2014
5:06 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
512sp_Permalink sp_Print

pozdrav zenskaci….

jaco, polako procice mucnine, ja ih na srecu nisam imala pa ne znam sta bih ti rekla kako da se izboris sa njima…ali jos malo i mislim bice iza tebe pa ces konacno poceti da uzivas u trudnoci

irenice, ti i lepotica uzivkate… ja cu za 10ak dana opet na kontrolu, pa na prvo vidjenje kod dr koji ce nam raditi carski…

inace banditi su danas bas razigrani, da svi primecuju kako mi se stomak talasa….sad smo u 35.nedelji i teski preko 2kg, nadam se da cemo izgurati do Nove godine…

ljubim vas sve

09/01/2015
7:39 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
513sp_Permalink sp_Print

Drugarice saputnice :-) neka vam je Nazdravlje ova Nova i praznici ko slavi. 

Kako ste mi, sta ima novo kod vas? :-* 

09/01/2015
11:18 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
514sp_Permalink sp_Print

Hvala puno! I tebi i svim ostalim sve najnajljepše! LaughLaughLaugh

Ja sam dobro, sve OK, praznici pa slavimo Smile

Kako si ti, šta ima?

Veliki pozzz za sve!

Marina82

10/01/2015
10:27 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
515sp_Permalink sp_Print

Eheej… evo i meneee!!! Hvala drage moje!!! Takodje,zelim Vam sve najljepse!!! KissKissKiss

Kako se osjecate trudnice nase? Nema Jace da se javi,kako je ona,prodjose li mucnine?

A Sanja? Trebalo bi da se porodila jel tako? 

Mjesecina,i tara kako ste nam vi? Ima li sta novo,kako napredujete? 

Ogroman poljubac za sveeeeee!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

13/01/2015
3:49 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
516sp_Permalink sp_Print

Zdravo drugarke, evo i mene da vam pozelim sve najlepse u Novoj Godini. 

Milicice, kako si, kako napredujete? 

Meni mucnine polako prestaju, nadam se da ce ovaj drugi trimestar biti laksi :)

Cekamo Sanju sa izvestajem :*

14/01/2015
9:07 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
517sp_Permalink sp_Print

Jaco… KissKissKiss 

Bockam svako vece diferelin od 29-og decembra,a veceras pocinjem sa stimulacijom… Bila u ponedeljak na ultrazvuk,sve je ok… i dali mi zeleno svijetlo za pocetak… Tako da sam zadovoljna!! LaughLaughLaugh Nadam se da ce ovaj put biti kako treba!! LaughLaugh

Ti? Super,znaci mucnine sve manje,odlicno!! Samo uzivaj!!! 

Jedva cekam i Sanjica da se javi da vidimo kako su bebici…

Ljubim Vas drage moje!!! KissKissKissKissKissKissKiss

14/01/2015
2:45 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
518sp_Permalink sp_Print

Cao drage moje. 100 puta krenem da pisem ali izgleda da imam problema sa logvaanjem na ovaj portal, iznerviram se i odustanem. u tolikoj sam frci oko cijele papirologije da se ne povezujem sa glavom :). Vrijeme polaska se primice, frka i panika raste :O. 

Isto kao Milica, i ja sam na diferelinu +estrofemu jos nekoliko dana pa prelazim na stimulaciju. Za sada je sve u okvorima planske seme pa se nadam da ce tako i ostati. U medjuvremenu je trebalo jos 100 nalaza obaviti, a imala sam i jednu nepredvidjenu okolnost , malo je pocelo srce da mi igra pa sam se i o tome zabavila. Uhhh :). 

Kako su nam mamite i mamite to be? 

Ljubac za sve 

14/01/2015
4:32 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
519sp_Permalink sp_Print

Vala i mene nervira, sf dok se ulogujes sa moba i krenes.

Cicoske necu da cujem to tremarenje i cuda. Samo pozitivno i hrabro. Nova je god zapocela, nova nafaka. ;-)  

Drzim vam fige. 

Ja se kotrljam, bebac rasteze proteze po cijeli dan. 

Ja nekad bas troma :-\ kostime bas bole ono kicma naravno, od karlice… Dobro je jos malo ;-)  

:-* :-* :-* vas i zelim svaki uspijeh. <3 

14/01/2015
9:15 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
520sp_Permalink sp_Print

Irena… KissKissKiss sve ce to brzo proci,kad vidis bebica ima sve da zaboravis!!! KissKissKiss

Tara,samo smireno i polako… (pazi ko ti kaze,najjaci tremaros i plasljivko) Laugh I meni je frka,ali sve govorim sebi ne misli tako,ne misli na to… bice sve ok,proci ce sve kako treba!!! i tako prolazim dane!!! Laugh Mi smo ipak hrabre zene sto prolazimo kroz sve ovo!!! I trebamo da smo ponosne na to!!! LaughLaughLaugh

Imas li jos puno papirologije,nalaza da sakupljas? Kad idete na put? 

Ja veceras pocela sa gonalom i dexasonom..YellYellYell Tako da srecno nam bilo ovaj put!!! LaughLaughLaugh

Ljubim Vas sve!!!! KissKissKissKissKiss

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
25 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner