A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
04/12/2014
7:42 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
481sp_Permalink sp_Print

ehej… stigla vjestica jutros… i nesto oskudna bila… i posla na uz kad na oba jajnika po jedna cista… tako da prekinuli mi opet sve i ovaj put… CryCryCry dali mi ponovo kontraceptivne pilule pa da idem ponovo na uz za dvije nedelje!!

eto… 

05/12/2014
12:13 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
482sp_Permalink sp_Print

Zdravo svima,

prvi put se javljam i ukratko cu vam reci nesto o sebi. Imam sina od 8 godina, i vec nekoliko godina godina se borim sa neuspjelim trudnocama. Imala sam 3 kiretaze i 3 biohemijske trudnoce. Zadnih godinu imam problema sa ovulacijom i stimulisana sam klomifenomdva puta pa ciljani odnos i nista. Nakon toga inseminacija sa klomifenom opet nista. I unovembru opet inseminacija sa menopuromi nista. Razmisljam da skratim sebi muke i da idem na VTO. Ali sad ste mi vi potrebne da mi pomognete da se odlucim za koju kliniku.Hvala unaprijed i nadam se da cemo se lijepo druziti, veliki pozdrav

05/12/2014
10:29 am
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
483sp_Permalink sp_Print

milicice,

ne tuguj, znam kako je kad se spremis psihicki da krene stimulacija a ono nesto zene stvar, sigurno si procitala da smo mi 3 puta odlagali pocetak, (1. nedostajao 1 nalaz, 2. MM imao neku smesnu bakteriju koja se leci za 5 dana, 3. ja problem sa estradiolom i zakasnelom ovulacijom), al sto rece moj dr. u pocetku eliminisati sve sto moze da smeta procesu, tako da me je ta recenica dizala i vracala nadu…

mjesecina, dobrodosla!!! ne znam da li si iscitala sve nase postove….ustvari, pitaj sta te interesuje, rado cemo ti pomoci

05/12/2014
11:03 am
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
484sp_Permalink sp_Print

Milicice, 

Izgleda da su te ciste uobicajene posle stimulacija…meni su se stvorile iako ih nikada nisam imala. Sredice se sa kontraceptivima, ne brini ;). 

Ja sam ranije pila one mjesavine cajeva (neven, virak, maca) i sve ne bilo cisto ali dok sam pod terapijom, ne znam da li smijem, a oni su super za ciste i inace za zenske organe…

Mesecina, 

dobrodosla. 

Ovdje ces naici na razlicita iskustva. Ja sam prvi put probala u klinici Life a sada se spremam za Prag. Life je, po meni, sasvim ok, doktori dobri, nisam imala zamjerki na njihov rad. Nismo dosli do zeljenih rezultata i to nema veze sa njima ali kada bih ponovo isla na vto u CG izabrala bih njih. 

To je ukratko sto se tice mog iskustva a ostale drugarice ti mogu reci svoja :). 

Ljubac za sve

05/12/2014
11:47 am
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
485sp_Permalink sp_Print

Mico, zaista mi je žao što opet odlažete postupak, a taman se psihički pripremili, ali kao što kaže Sanja – bolje je da se sad uklone svi ometajući faktori i urodiće plodom sigurno SmileDržimo fige da tako bude!!!

Mjesecina – DOBRODOŠLA! Što se nas tiče mi smo oba puta birali isključivo dr Tatjanu Motrenko Simić koja je tada napuštala Cetinje i radila u klinici Life u Podgorici pa smo tamo išli kod nje, takođe sve pohvale i za embriologa Darka Pajovića iz Life (embriolog je veoma bitan u ovakvom postupku). Dr Motrenko više ne radi u Life, nego u svojoj Humanoj reprodukciji u Budvi. Što se našeg iskustva tiče samo riječi hvale za njenu stručnost, pristup i odnos prema nama!!! LaughTo ti je naše iskustvo.

Sanjice, još malo je ostalo… baš se približilo… Smile

Veeeliki pozzz za sve!!!

Marina82

05/12/2014
4:30 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
486sp_Permalink sp_Print

Marina, priblizilo se bas…Laugh vec me hvata slatka trema, sledece nedelje bi trebali da idemo na prvi CTG. Kako si mi ti?

Mjesecina, mi smo nasu IVF radili u bolnici Codra, kod dr. Stanisica i nosim jedno prelepo iskustvo sa svim osobljem koje je ucestvovalo u celom procesu, dr., sestra Maja, embriolozi dr. Ana i druga dr. cijeg imena ne mogu da se setim, ali toliko pozitivne energije… Tako da ako se ikada odlucim na jos jedan IVF necu imati dileme gde cu ici, inace je sve islo preko fonda

05/12/2014
5:16 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Sanja bravo za vas – suuuper! Gdje ćeš ići na CTG? I gdje ćeš se poroditi? SmileSmileSmile

Dobro sam, sve je OK! Odmaram, čitam, gledam tv, šetam i tako.

I kod nas o trošku Fonda naravno.

Marina82

05/12/2014
6:07 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
488sp_Permalink sp_Print

prvi u ponedeljak u Codri kod mog dr, a poradjacu se u klinickom, sledece nedelje ce me moj dr. uputiti kod nekog dr. tamo, tako smo se doogovorili na prosloj kontroli

super, uzivaj u trudnoci kao sto sam i ja… nadam se da si prosla bez mucnina… i mogle bi da otvorimo novu temu, tipa VTO trudnoca, pa da caskamo tamo da ne opterecujemo ovu temu????

05/12/2014
6:10 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
489sp_Permalink sp_Print

Zenske moje… pa najgore mi je to sto ponovo prekidam poslije 18 dana diferelina,i jos nikad u zivotu nisam imala problema sa cistama a od kad sam u prici za vto stalno se pojavljuju… i to me uzasno nervira… YellYellYellYell

I sad kad je konacno dosla vjestica nece da ide kako treba,bas je oskudna,kao da mi je zadnji dan,i zbog toga ciste ne mogu da popucaju,jer dr kaze da su vrlo tankog omota,ali ne moze kad nema krvarenja… tako da sam od danas na kontraceptivi… ConfusedConfused

Hvala Vam na podrsci drage moje!!! Divne ste!!! KissKissKissKissKissKiss

Mjesecina – dobrodosla! Sto se nas tice mi smo u klinici Ars Medika kod vezirovog mosta. Srecno za koga god se odlucite!!

Tara – i ja imam nekih cajeva,i volim radije sa necim biljnim da pokusam da ih eliminisem ali nazalost rekose mi da ne mogu da ih kombinujem sa kontraceptivnim pilulama,kao ni sa stimulacijom… da se ne bi organizam “zbunio”.. ConfusedConfusedConfusedConfused tako da se nadam da ce mi ove pilule pomoci da ciste nestanu!!! 

05/12/2014
6:57 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
490sp_Permalink sp_Print

Sanja, svaka čast! Bravooo… LaughOdlična ideja za novu temu!

Nemam nikakvih simptoma ni mučnina tj. za sad sve dobro podnosim! Smile

Miličice, nadam se da će sa Novom godinom sve krenuti kako treba!!! LaughLaughLaugh

Marina82

05/12/2014
8:14 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
491sp_Permalink sp_Print

Irena je :-)  

 Mico skenjah se sad, da izvinite :-( pih. Ne zam sta bih pametno rekla, sem da smo uz vas i da te :-* <3 

 Ja evo gledam Nodija i kanim cerkicu da legnem. ;-) Bebiron naveliko sutira. :-)

Mi smo imali extra iskustvo iz prve sto se kaze u Ars Mefica,  kod dr. Crnogorac. Mislim da smo imali ubjedljivo najgori spergram 100000 sa mojim jako niskim amhormonom… 

tako da je sve individualno, i ne treba gubit nadu ni kada rezultati ne idu u prilog.

Sta ste radili od nalaza, jesu vam objasnili te biohemijske sta i kako?

Ja ti zelim da odaberes neku od klinika i sa pozitivnim mislima i ishodom nam se javljas :-D ;-) <3

06/12/2014
12:36 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
492sp_Permalink sp_Print

Drugarice moje nove, hvala vam puno na dobrodoslici,

ja sam inseminacije radila u Ars Medici. Sad se razmisljam da probam Vto u Life klinici. Inace posle silnih analiza koje sam radila (litar krvi su mi izvadili) :), nasli su mi trombofiliju, i u poslednjoj trudnoci sam bila na fraxiparinu. Nije pomoglo. Isla sam i u Bg, tamo su predlozili  VTO i da uzimam neki kortikosteroid, da se uspava imuni siste. Prednizon cini mi se.

E sad, treba mi vasa pomoc. Planiram da idem u klinicki sad nekog cetvrtka da predam dokumentaciju. Imam nalaz i misljenje za VTO, zatim papa, cervikalni bris, hormone 2 dan radjene. Nemam AMH a cula sam da mi to treba. Imam nalaze inseminacije. Tu je broj spermatozoida od supruga. Inace dobar mu je nalaz. Interesuje me da li mora ponovo da radi spermogram (imamo jedan od februara)?

Sto mi jos treba od nalaza?Koliko mi novca treba na startu kad udjem u tu pricu? Da li fond njima klinici prebacuje novac?

Hvala vam puno i nadam se sledece godine da cu se druziti sa vama kao VTO trudnica :)

06/12/2014
1:38 am
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
493sp_Permalink sp_Print

Hej hej :)  

Sto se tice dokumentacije, ja sam prilozila AMH ali se ne sjecam da je to meni neko nesto posebno gledao… Imas na sajtu Fonda zdravstva sta sve traze za komisiju…mislim da s-gram ne smije biti vise od 6 mjeseci star… Mada opet kazem, niko na mojim nalazima nije nesto puno uzimao u obzir te datume… Cini mi se i da je taj konzilijum cista formalnost koja se mora obaviti…

Moj predlog je da u svakom slucaju odradis Amh jer ako ga oni ne traze, trazice ti u klinici tako da budi korak ispred :D.

Od nalaza ce ti na klinici eventualno traziti hormone i briseve dodatne jos, a ostalo ces raditi u hodu (ks, estradiol, progesteron…).

Sto se tice cijene, ja sam svoju avanturu platila oko 2 ooo eura mada sam probila sve rekorde jer sam inekcije primala 23 dana… sve preko 13oo jedinica se placa a to je ispucas vec za 4 dana. Dodatno placas preglede, zatim inekcije Orgalutrana ( one sprecavaju nagli porast folikula- obicno se kupuju 3, ja 4),  to je oko 2ooe , zatim stop inekcija oko 5o e, anestezija 15o e i ja sam dotle stigla. Posle embriotransfera vjerovatno ima jos troskova a to ce ti reci ostale :).

Fond prebacuje klinici taj dio novca kojifinansira drzava i cim se to desi, ti dobijas zeleno svjetlo da mozes krenutiu proces. 

U svakom slucaju, oko 15oo se neminovno plati, tako su mi rekle sve zene koje su bile u procesu za vto,  a neki ludi slucajevi kao ja i vise…

Izvinjavam se na ovolikom odgovoru, jase raspisah :)

06/12/2014
4:24 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
494sp_Permalink sp_Print

Sto se tice komisije kad zakazes u kbc imas na salteru da uzmes spisak sta treba tebi sta suprugu od nalaza. Mi smo odmsh preskocili sve faze i preporucena nam je indukovana icsi. Placala nista nismo mimo uz prvig 35e, psiholog je 30e, amh i onaj jos jedan hormon se inace rade privatno 45e, stimulaciju drzava daje do 2250jedinica sve preko placas, mada su ovo sve kratki postupci koji se rade, ja sam npr odreagovala na 1500 cini mi se. 

To sto fond tebi odobri i sto se tice para to oni sa njima. Ja sam stop injekciju pregnil platila u Arsu 5e , nisam placala anesteziju, orgalutrana sam 4 platila to jeste 200e ukupno. Vadila sve sto sam mogla od nalaza u higijenskom. Svigdje ce ti biti potrebna po dva spgrama x 30, mi smo imali zamrzavanja istih i cuvanje na god dana 150e. Jajnih celija na dvije god 300e. Sli ove dvije opcije su stvar tvog izbora. 

06/12/2014
4:29 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
495sp_Permalink sp_Print

Ovo 30je 30e, bar u Arsu, mozes da sgram radis svaki radni dan,dok u Lifu kad ti oni zakazu, pa cekas embriologa kad im je tu sto je meni bilo cimanje zesce, em im placas em ti oni jos kazu u min kad suprug da … :-P jer im je tad zgodno. Zato i jeste jeftinije tamo, 20e. 

06/12/2014
9:44 am
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
496sp_Permalink sp_Print

*konziijum za IVF*

1.ginekoloski pregled i uz pregled (ja radila kod odabranog gin.) + nalaz HSGa, laparoskopije, histeroskopije (ako ste radile) i bilo koji predhodni nalaz 

2. hormonski status (FSH, LH, TSH…..)

3. predhodni postupci VTO, inseminacija

4. uput odabranog ginekologa

za partnera:

1. pregled urologa (otpusna lista ako postoji)

2. najmanje 2 nalaza spermograma (zadnji nalaz ne stariji od 3-4 meseca)

ovo je prepisani spisak koji sam ja dobila na salteru u oktobru 2013.

AMH nisam radila ni za konzilijum ni za proces IVF

sto se tice dodatnih troskova ja sam  primala menopur (merional), doza preko fonnda je probijena posle 3.5 dana, sve u svemu trebalo nam je jos 1000e zaa ostatak terapije, nalaze koji se rade pre postupka… ne racunajuci u sve to putne troskove za one koji nisu iz pg

sta god smo mogli odradili smo u drzavnoj, naravno priznaju sve nalaze….

 

ako sam nesto zaboravila, pitajte, pogledacu u mojoj papirologiji….

ljubim vas zenskee

06/12/2014
10:17 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
497sp_Permalink sp_Print

Irena… hvala ti!!! KissKissKissKiss za tebe,curicu i bebirona!!! KissKissKissKiss

Mjesecina / da se ne ponavljam sve su ti rekle… Divna su podrska,da slusamo njih i ne mozemo pogrijesiti…LaughLaugh

Da,troska ce biti i preko toga sto fond placa,ali koliko tacno sve zavisi od slucaja do slucaja… 

Sto se tice ars medike,u toku procesa je svaki ultrazvuk besplatan,ne placa se nista dodatno za anesteziju.. to je pokrio fond.. ostalo ti je Irena rekla… Laugh

Ljubim Vas drage moje!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

06/12/2014
10:51 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
498sp_Permalink sp_Print

Tara, sanja, bar zeene hvala puno,

divne ste

Krenucu u svakom slucaju koliko je od ponedeljka u akciju prikupljanja nalaza koji nam fale. Inace sam po prirodi detaljista i smeta mi kod mene sto sam se previse udubila u pricu Stalno mi mozakgroznicavo radi, da nisam sto propustila, kad sam radila inseminacija 14 dana konstantno sam trazila simptome, pipala grudi… bas sam se zamarala. A onda kad dobijem bude mi krivo sto sam to uopste radil. Ali samo mi je bitno da ima sanse i ima nade Inace nisam rekla imam 35 godina pa se nadam da mi je jajna rezerva dobra. Bar se nadam.

E da, jos da pitam. Znate li radi li u Codri dr Kopitovic Cula sam da je trebala da pocne kod njih da radi. Mislim da je iz Novog Sada. Ovo pitam jer se mislim da se odlucim za njih jer mi se cini da je u Lifu velia guzva tj da je u postupku puno zena izmedju ostalog Ne znam potpuno sam neodlucna.

 

Ljubim vas sve i pozdravljam, a trudnicama da uzivaju u trudnoci :*****

06/12/2014
10:58 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
499sp_Permalink sp_Print

Milicice,

gdje si ti radila Vto Ja sam inseminacije radila u Arsu ali se opet dvoumim da li da radim tamo i VTO. Ne znam. Dr Crnogorac radi Vto cini mi se. Meni je radila inseminacije Po meni tanak mi je bio endometrijum oko 7 mm a imala sam po jedan folikul. Kad sam stimulisana klomifenom i imala ciljae odnose imala sam po 4 folikula, zrela.

:) pozdrav

06/12/2014
11:55 am
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
500sp_Permalink sp_Print

Mjesecina, i ja imam 35 godina… 5folikula stimulacijom smo dobili… najvaznije je da se opustis i u sve krenes sa puno vere, volje i pozitivne energije… mislim da je to kljuc svega, rasteretiti PSIHU 

za tu dr. ne znam da li radi u Codri, al ja sam zadovoljna tretmanom tamo i evo vec godinu dana kako se druzim sa njima…mogu ti na PP poslati broj pa pozovi da pitas ko radi 

i ja sam se odlucila za njih zato sto nema guzve i BINGO….

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner