A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Upis u vrtic "Djina Vrbica" 2012/2013
Topic Rating: 5 Topic Rating: 5 Topic Rating: 5 Topic Rating: 5 Topic Rating: 5 Topic Rating: 5 (1 votes) 
22/06/2012
12:00 pm
majal
Guest
Guests
21sp_Permalink sp_Print
0

Pitala sam ja danas, rekli su da bi trebalo da bude u ponedeljak. JAvljam 

22/06/2012
1:10 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
22sp_Permalink sp_Print
0

Hvala, Majo, i mi cemo u ponedeljak u vrtic, pa javljam i ja 😉

23/06/2012
8:10 pm
Dejan
Guest
Guests

Danas su istaknuta imena djece koja su primljena i podpisivanje ugovora traje od 25.06 do 04.07.2012

Nisu sva djeca primljena

23/06/2012
11:43 pm
Kristina M
Guest
Guests
24sp_Permalink sp_Print
0

Nekoliko vaspitacica i zaposlenih u JPU-ima su nam rekle da su sva djeca primljena. Sad mi nista nije jasni

24/06/2012
1:44 pm
dzuli
Guest
Guests
25sp_Permalink sp_Print
0

Kristina, i ja sam od zene koja radi u pravi jedne od JPU, dobila informaciju da su primljena sva deca ako je dokumentacija bila ok

24/06/2012
7:21 pm
visnja
Guest
Guests

summer said
Drage mame i tate, zeljela  bih vase misljenje vezano za ljetnja dezurstva u vrticima. Naime, ja nemam “baba servis”, i ja i suprug radimo, a u dva mjeseca ljeti moje dijete treba da mijenja vrtic, drugare, a vaspitacice na nedjeljnom nivou. Smatram da vrtic nije isto sto i skola i oni ne mogu imati “ljetnji” i “zimski” raspust, kao sto ga nemam ni ja na poslu.

Pretpostavljam da nijesam jedina sa ovim problemom, pa me interesuje da li se moze nesto uraditi kako bi nasoj djeci boravak u vrticu u ljetnjem periodu bio podnostljiviji.

Veliki pozdrav i podrska za sve vas, jer vidim da konacno ima neko u CG ko je odlucio da zasuce rukave i promijeni nesto.

Ovaj post kao da sam ja pisala.U istoj smo situaciji.Apsolutno nije u interesu djace,a i prilicno je stresno  da tokom jula i avgusta mijenjaju i vrtic i vaspitacice.Podrzala bih svaku akciju koja ide u pravcu da se to promijeni,jer stvarno ne razumijem razloge zasto bi bilo tako…

25/06/2012
9:34 am
macence
Guest
Guests

Ma, slazem se ja sa vama sto mislite da su uslovi u julu i avgustu losiji u vrticu… i mi dijelimo istu sudbinu. Medjutim, moram vam reci nase proslogodisnje iskustvo. Moj sin obozava vrtic i isao je neke 2-3 sedmice jula prosle godine i to mu uopste nije tesko palo, lako on sklapa prijateljstva i sa djecom i vaspitacima. U avgustu odlucimo da nakon 3 sedmice odmora, one zadnje 2 sedmice dovedemo babu da ga ne vodimo u vrtic. Mogu vam reci da sam se pokajala. Plan je bio i da ga baba nauci na tutu… nista od toga. Jos sam se ja slomila da kuvam i spremam i njima obroke dok smo na poslu, pa kad dodjem sve me ceka u haosu… Svekrva se preganjala 3 dana s njim i odustala od tute (pa sam ja to tek sad u aprilu izgurala!). Veli da ne umije da mu ona spremi da jede…. Crkla sam te 2 sedmice!

Mislim da je vrtic, ako dijete ide cijele godine i vezano je iskljucivo za roditelje, pravo rjesenje. Takodje vidim da se oni mnoooogggoooo lakse prilagodjavaju nego mi i nama se cini da je to strasno.

Jos da pojasnim ovo za vezanost: moj sin nije nikad spavao odvojeno od nas, svo vrijeme provodi sa nama, ali nikakvih problema nema da ode u setnju sa djedom, babom, da ostane kuci s njima….cak ga je prije neko vece odvela tetka koja ima 3 djece kod njih u dvoriste i ostao je 2 sata i nije htio da se vrati kuci…. Znaci vrtic i te promjene tamo jako puno pomazu da postanu prilagodljivi.

Eto, to je moje misljenje i iskustvo…

25/06/2012
9:59 am
majal
Guest
Guests
28sp_Permalink sp_Print
0

Spiskovi postavljeni na vrtić Đina Vrbica kod Gintaša. Ja nekako nađoh Ognjena na spisku ( uz blagu paniku iz trećeg puta). Na spisku vrtića ima preko 400 djece, ne znam da li to znači da su sva djeca primljena?

25/06/2012
10:13 am
Kristina M
Guest
Guests
29sp_Permalink sp_Print
0

tamo je kapacitet, ukupan, 457 djece. ako je to vaspitna jedinica Djina Vrbica

25/06/2012
10:15 am
majal
Guest
Guests
30sp_Permalink sp_Print
0

Predpostavljam da jeste. Računam da su onda svi primljeni. Nadam se da će još neko dati info o tome, jer sam ja jutros bila u letu.

25/06/2012
2:39 pm
SanjaM
Guest
Guests
31sp_Permalink sp_Print
0

U Poletarcu je upisano preko 260 sto se tice jaslica ,cula sam da imaju 7 jaslenih grupa ?? Takodje sam cula da su sva djeca primljena…

25/06/2012
4:57 pm
Kristina M
Guest
Guests

Predivno!!! Pogledaj ovdje koliki im je kapacitet.

http://djinavrbica.me/upis-za-…..13-godinu/

Ukupno do tri godine djece da bude 130! Dakle vise nego duplo

25/06/2012
5:48 pm
Sandra D
Guest
Guests
33sp_Permalink sp_Print
0

Koliko ja cuh ( sa vise strana ) Ministarstvo je donijelo odluku ( a pobilo prethpdnu ) da ce sva djeca biti primljena u vrtice.

Mene interesuje dragi roditelji sta mislite da pocnemo sa potpisivanjem peticije koja ce se odnositi na roditelje koji nisu saglasni sa tim da im dijete boravi u grupi koja je prekobrojna?

25/06/2012
5:51 pm
Sandra D
Guest
Guests
34sp_Permalink sp_Print
0

Kristina said
Predivno!!! Pogledaj ovdje koliki im je kapacitet.

http://djinavrbica.me/upis-za-…..13-godinu/

Ukupno do tri godine djece da bude 130! Dakle vise nego duplo

 

Pa o tome i pisah na FB…”Leptiric”, 20-oro djece 2-3 godine, na spisku ih je 44!!! Ja vidjela jutros okacen spisak primljene djece u taj vrtic..a inace ucionica gdje treba da borave ta djeca nije veca od 20 kvadrata…mala je i za 20-oro a ne za duplo vise njih…

25/06/2012
11:48 pm
Kristina M
Guest
Guests
35sp_Permalink sp_Print
0

Dakle, da se ubije covjek. U Poletarcu je primljeno 700 i kusur djece, a maksimalni kapacitet im je 400 ustvari 350.Pa stvarno zastidje. Ogroman broij djece tamo dolazi iz Zete, jer im nikad izgleda nece ona vrtic otvoriti. Da bas jesu, iako je zavrsen ko zna kad, znacajn broj kapaciteta bi bio oslobodjen i u Poletarcu i u Djini Vrbici kod Gintasa. Ili ne daj boze da se dogradi Poletarac. Ima dvorista ako cega ima…

28/06/2012
10:26 pm
Sandra D
Guest
Guests
36sp_Permalink sp_Print
0

rekose mi u Poletarcu ( obzrom da je primljeno 44 beba u jaslice a primaju samo 20 -mislim trebalo je da prime toliko) da ce adaptirati neki poslovni prostor u novoj zgradi koja se nalazi pored tog vrtica, kao da su im iz Ministarstva dali dozvlu da nadju objekat koji se moze iznajmiti i adaptirati do septembra…jesu li oni to uvazili nase zahtjeve pa cute da ispadne kako su  ce choche oni SAMI toga sjetili?

28/06/2012
10:40 pm
SanjaM
Guest
Guests
37sp_Permalink sp_Print
0

Ako je to istina ,to je bas dobra vijest!!! Smile

29/06/2012
8:15 am
Kristina M
Guest
Guests
38sp_Permalink sp_Print
0

Tu nema nove zgrade, bez jedna jedina stara, mada to nije nije ni bitno, samo da to urade. Poletarac je zaista prebukiran nenormalno

29/06/2012
10:52 am
macence
Guest
Guests
39sp_Permalink sp_Print
0

Da li je potvrdjeno da se neće otvarati vrtić u Zeti ni ove godine? Koliko znam, on je završen prije više od pola godine, ali se kao čekalo do početka školske godine.

Ja da znam, u okolini Poletarca nema nikakve zgrade niti prostora koji bi se mogao nešto kao upotrijebiti za vrtić, samo stambene zgrade….

29/06/2012
11:13 am
Kristina M
Guest
Guests
40sp_Permalink sp_Print
0

Vrtic u Zeti nije obuhvacen ovim konkursom, niko ne zna zasto ga ne otvaraju. Zavrsen je jos davno a opremljen prije par mjeseci.  znam da imaju poslovni prostor na koji pise JPU Djina Vrica u onoj zgradi kod krivog mosta, pored salona tepiha

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…