A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
15/04/2016
3:39 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1761sp_Permalink sp_Print

prosli put je uput bio na mene…mada je prosli put sve bilo drugacije…

sad je na muza pa mislim da nece biti problema…valjda… 🙂

15/04/2016
3:44 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1762sp_Permalink sp_Print

Svetlo  je li tebi bio na konzilijum prosli put ovaj Pajovic

15/04/2016
3:55 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1763sp_Permalink sp_Print

Boze citam sto kaze Vasilisa i ne vjerujem, te ne moze ovo te ne moze ono, kakve veze ima je li uput od ginekologa ili izabranog, moj ginekolog nije htio da mi da uput dok ne zavrsim nalaze koji mi NIJESU BILI POTREBNI za Konzilijum, i iako sam joj objasnila da sam jedva zakazala Konzilijum preko veze pomjerila i da mi to ne treba, neki bris je bio,da bila sam pozitivna na mikoplazme i nije htjela da mi da dok se ne izlijecim uput, posli smo kod izabranog uzeli uput i dobili odobrenje Konzilijuma, nisam naravno nista pocinjala dok se nije mikoplazma izlijecila , nego taman dok sam cekala Fond izlijecila je. I cuj mladi ste,pa bas je dobro sto ljudi vise nisu kao prije da cekaju po 10,15 godina pa da krenu tek onda, kad su i manje sanse i zena starija i milion cuda i cudesa. Nego ja mislim da sad ima bas dosta parova problem i odlucuju se za VTO i sad oni na znaju kako da smanje taj broj….Pa vracaju ljude…Sramota. Svetlo mislim da bas nema smisla da te vrate ako su te jednom pustili i nije ti uspjelo, bas bih voljela da cujem to objasnjenje zasto bi te odbili….A ja sam ok, radim, ciklus je poceo, malo duzi,bolniji,obilniji, glava me boli posljednjih dana, otpozadi, tako me nikad nije boljela, ne znam moze li biti posljedica terapije….

15/04/2016
3:55 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1764sp_Permalink sp_Print

ne,nije bio…on je od skoro dosao…mozda unazad 2 mjeseca,eventualno 3 mjeseca…meni je prosli konzilijum bio u junu i bio je formalnost,samo mahinalno pogledali papire i to je to,urolog bio neki mladi,koji jeodmah rekao da je problem spermogram,a muz je tada imao 3% pokretnih,a sad je vec stanje jako lose odnosno 0%,zato je meni bas zao sto su vas vratili…jer se stanje moze i pogorsati a i naravno poboljsati….

15/04/2016
4:02 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1765sp_Permalink sp_Print

55 ja vise ne znam sta da kazem prije nego dodje i prodje taj utorak…

Ako ste slusale vijeste ovih dana mogle ste cuti da je veliki problem izmedju zdravstva i Fonda…tako da kontam da i zbog toga traze najmanje sitnice da bi se parovi vracali…

Mislim da nijesu uplacivanje neke pare Fondu ili tako nesto…i bas smo i muz i ja pomislili da ce ova godina po pitanju IVF biti jako tesko jer ce vracatzi dosta parova…

ali opet ne znam odakle nekom pravo da kaze “mladi ste i pokusavajte” neka taj neko da na pismenoda stanje nece da se pogorsa za tih pola godine ili godinu…naravno da to nece niko dati na pismenoali je to cisti bezobrazluk…

Ovamo po svim pricama apeluju na mlade parove da to nije strasno i da se treba na vrijeme javiti za postupak IVF odnosno mislim da vec nakon pola godine ne zasticenih odnosa treba da se rade prve pretrage  i  da se ulazi u postupak IVF…

UF,BAS SAM IZNERVIRANA!!!!

55 taj bol kod mene ukazuje na visok pritisak,pa bi bilo dobro da ga izmjeris kad te zaboli glava.Mada ne mora da znaci jer smo svi razliciti….

15/04/2016
4:54 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1766sp_Permalink sp_Print

Svetlana znam vjeruj mi sve te zackoljice izmedju ministarstva i Fonda i ostalo, novinar sam 🙂 🙂 Tako da sam i ja iz fazona ko zna sta ce biti,ali mislim da je to vise u vrhu funkcije,ne ulaze u dubinu :)i ne sjekiraj se jer sam ubijedjena da ko jednom prodje Konzilijum nema poslije problema, jer, realno, koje objasnjenje da ti daju zivota ti?  Pa i ja sam mislila pritisak, al reko aj mozda je nizak,posto inace imam nizak pritisak i popih kafu jos gore mi sad….Tako da je mozda visok:)

15/04/2016
7:35 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1767sp_Permalink sp_Print

Da oproste sve zene odje,taj dr Pajovic je govno jedno obicno.Eto kad nam je rekao on trosi svoje intelektualne rijeci na nas,kao sve sam vam civilizovano objasnio.A ponasao se kao da imamo po 5 godina,kao da smo debili.Doslo mi je bilo da ga pljunem.

15/04/2016
10:06 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1768sp_Permalink sp_Print

Evo i mene da se glasnem.

Evo ne mogu da verujem 216 da su vas vratili i to sa takvim spermogramom. Verujem da je to zbog toga sto si mlada ali spermogram bar iz naseg iskustva je sve losiji i losiji. Ne bih ja tako lako odustala , opet bih zakazala konzilijum i uradila jos koji spermogram i ponela najlosiji. Ma sta bre treba da cekate jos koju godinu pa da tebi kazu kako su ti se potrosile zalihe jajnih celija i jos ko zna sta. I recite da pokusavate vise godina nego sto pokusavate, sve je dozvoljeno kao i u politici u ovoj nasoj borbi Smile

Devojke koju su bile u ivf postupku mislim da ne treba da brinu, ne znam kojim argumentima bi se sluzili da nas tako odbijaju.

A bas sama hvalia komisiju kako ovde u Cg svi dobijamo odobrenja, a kako je to sve u zemljama regiona poostreno al eto urekla sam ih!

16/04/2016
12:39 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Morala sam da se javim na temu komisije i Pajovica.

Ja sam komisiju prolazila u oktobru 2015.i kako neke cure vec ovdje znaju, ali da ponovim. Kod nas je jedina indikacija za VTO bila duga ekspozicija strelititeta, iliti pet godina nezasticenih odnosa i tri godine “aktivnog” pravljenja bebe i moji PCO janici. I naravno kad smo odlucili da idemo u pricu VTO, odma me je dr kod kojem sam tada bila upozorio na Pajovica, i bukvalno rekao da je covijek buda*a, a vi znate kako su doktori uzdrzani bilo kakvih komentara kad su njihove kolege u pitanju. E, posto mi je cijela prica bila jako stresna od pocetka, ja sam odlucila da nadjem vezu i tako sam i uradila, i na komisiji nisam imala problema. U toku procesa VTO se ispostavilo da je los kvalitet jajne celije, tako da je nas odlazak na vantjelesnu bio itekako opravdan. Nazalost u nasem zdravstvu, ako nemas “nekoga” najcesce nece ni da te pogledaju! Mi koje smo u ovoj prici, najbolje mozemo da posvjedocimo na tu temu, jer humanosti kod doktora neeeema! A vrlo cesto ni elementarnog ljudskog odnosa..! Pajovic zaista treba da ide u penziju i da uziva u istoj, a ne da maltretira jadne ljude koji su toliko hrabri da uopste krenu u cijelu ovu pricu! I ko ima pravo da se igra sa nasim zivotima i odredjuje da li ste se “dovoljno trudili” ili nijeste?!?!

Mislim da ne treba da se zamaramo pitanjem odnosa Fonda i Min.zdravlja, jer sve mora da funkcionise bez obzira ko se s kim tu voli ili ne voli. 

18/04/2016
1:07 pm
TamaraSlavisa V
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
24/01/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1770sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svima!

Ja i mm hocemo da radimo inseminaciju pa me zanima dal ima nekoSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile ko je to radio i da li vam je uspelo iz prvog puta?

19/04/2016
6:09 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1771sp_Permalink sp_Print

Prosto danas nijesam imala snage da vam pisem kad sam stigla kuci..

konzilijum nam je odobren…ali bukvalno jedva…i prosto ne znam sta da kazem za dr.Pajovica…na los spremogram (0% pokretnih na zadnjem nalazu i 1% na nalazu od prije mjesec dana) on kaze “pa ovo i nije tako lose”

Ali,je sa nama isla moja sestra (inace doktorica) pa zbog toga odlucise da nas puste ali da se vratimo kod urologa za hormonsku stimulaciju muzu…

A,one doktorice sve gledaju one papire mahinalno i kroz papire gledaju reakciju dr.Pajovica i nekako se usaglasise da idemo dalje…ali vam mogu reci da mi nije bilo sestre ne bih prosla sigurno….

I,bas ne znam sta da kazem zenama koje ce tek da prodju konzilijum,osim da traze vezu kod njega…

20/04/2016
8:22 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1772sp_Permalink sp_Print

Svetlo super sto ti je odobreno.Jesam ti rekla kakva su to djubrad.

20/04/2016
1:46 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1773sp_Permalink sp_Print

Svetlo super sto su ti odobrili, ali sam se sad baš zabrinula za taj konzilijum. Šta ti je tačno rekao doktor onaj? E pa svašta… ma bitno je da si prošla. Super.

20/04/2016
1:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1774sp_Permalink sp_Print

_55 said
Svetlo super sto su ti odobrili, ali sam se sad baš zabrinula za taj konzilijum. Šta ti je tačno rekao doktor onaj? E pa svašta… ma bitno je da si prošla. Super.

Jedino ovako mogu da odgovorim 🙂

Dr.Pajovic kaze:”nije ovo dobro ali nije ni lose,treba da se vratis kod kolege Radulovica da ti da hormonsku stimulaciju pa da onda vidimo sta cemo” i ja vec kontam nema odobrenja…onda stvaro ona doktorica predlozi da se odobri uz naznacenje da se da adekvatna hormonska stimulacija…

Bukvalno nas je jedva pustio…a muzu spremogram 0%…ne znam sta da vam kazem…i zahvalnost za prolaz mogi dati samo svojoj sestri jer je imala udjela u tome…

A doktor stari covjek…jedva se krece…a tako komplikovan…

20/04/2016
2:10 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1775sp_Permalink sp_Print

JA sa telefona ne mogu uopšte nego ovako preko kompa. E pa bože svašta, mom mužu je broj posljednji put bio ukupno 10mil, pokretljivost brzi progresivni 15% ali je morfologija 1% normalnih, ih nama će reć ma vi ste super 😀 ništa bez i za to veza da se traži….

20/04/2016
2:16 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1776sp_Permalink sp_Print

_55 said
JA sa telefona ne mogu uopšte nego ovako preko kompa. E pa bože svašta, mom mužu je broj posljednji put bio ukupno 10mil, pokretljivost brzi progresivni 15% ali je morfologija 1% normalnih, ih nama će reć ma vi ste super 😀 ništa bez i za to veza da se traži….

Kod nas je bilo u 1 ml cini mi se 19 miliona…a ovamo morfologina i pokretljivost 0%…i oni na ct rekli da je to teski sterilitet i da,dok smo na vrijeme,nekolika puta da uzorak pa da se zaledi jer na svakon nalazi pada za nekolika procenta…mjesec prije ovog je bilo 1% a sad vec 0%…a Pajovic kaze “nije to lose”…sta je onda zapravo lose ili dobro za njega??? E kad smo rekli da smo 5 godi a u braku one doktorice su ono odreagovale u smislu “dug je to period” a on drvo pa drvo….

Ako je moguce i ko god moze neka trazi neku vezu…to je moj savjet!

20/04/2016
2:47 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1777sp_Permalink sp_Print

Ja imam osjecaj da on gleda samo ukupan broj, jer je njemu broj u 1ml odlican, mislim 20 mil se racuna da je granicna vrijednost od 20 do 250 , a tvoj m znaci skoro pa granicna, e sto kazes to je problem ostalo kod njega… a ja kad sam isla imam osjecaj da on ni ne gleda ostalo samo to…

24/04/2016
10:02 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1778sp_Permalink sp_Print

svetlana22 said

_55 said
JA sa telefona ne mogu uopšte nego ovako preko kompa. E pa bože svašta, mom mužu je broj posljednji put bio ukupno 10mil, pokretljivost brzi progresivni 15% ali je morfologija 1% normalnih, ih nama će reć ma vi ste super 😀 ništa bez i za to veza da se traži….

Kod nas je bilo u 1 ml cini mi se 19 miliona…a ovamo morfologina i pokretljivost 0%…i oni na ct rekli da je to teski sterilitet i da,dok smo na vrijeme,nekolika puta da uzorak pa da se zaledi jer na svakon nalazi pada za nekolika procenta…mjesec prije ovog je bilo 1% a sad vec 0%…a Pajovic kaze “nije to lose”…sta je onda zapravo lose ili dobro za njega??? E kad smo rekli da smo 5 godi a u braku one doktorice su ono odreagovale u smislu “dug je to period” a on drvo pa drvo….

Ako je moguce i ko god moze neka trazi neku vezu…to je moj savjet!

Evo jedva sam ovako usojela da se javim. Cula sam da doktpr sa Cetinja seli za inostranstvo u septembru pa Svetlo,posto ti ces sad ici gore prva pitaj pa javi 🙂

11/05/2016
10:07 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1779sp_Permalink sp_Print

Zene sta ste se utisale.Svetlana dokle si stigla.

11/05/2016
10:10 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1780sp_Permalink sp_Print

_216 said
Zene sta ste se utisale.Svetlana dokle si stigla.  

216 ja sam danas pisala ali ko zna dje j post 🙂

Jutros su me zvali sa CT da je stiglo odobrenje…

Pripremam se za histeroskopiju (27.og) jutros povadila nalaze i to je to…

Sta ima kod vas ostalih?

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
18 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
3 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…