A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
14/07/2014
2:53 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
321sp_Permalink sp_Print

Caooo zene!! Kako ste mi,nema Vas? 

Meni stigla vjestica jutros i bila na UZ. Cista sa lijevog jajnika mi je pukla tako da ulazim u proces ovaj mjesec. Sjutra popodne primam prvu dozu Gonala. Ali sad mi se pojavila neka paraovarijalna cista. Rekli su mi da ona ne smeta za proces i da ce puci… Embarassed Mada,malo sam bezveze..do sad u zivotu nikad nisam imala problem sa cistama a sad kad sam u ovoj prici one se samo pojavljuju… bzvz… Nego sta je tu je… 

Eto cisto sam htjela da Vam javim da od sjutra pooocinjemmm!!! Laugh

Irence,jesi isla na UZ? 

Ljubim Vass!!! KissKissKissKissKissKiss

 

14/07/2014
4:39 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
322sp_Permalink sp_Print

E super. :-* <3 :-* 

Srecno!!!

Pa dobro znaju oni sigurno, ne bi oni pocinjali ni zbog sebe ni zbog tebe a da ne misle da ne moze da se odradi. 

To je valjda neka cista od ovulacije koja je zaostala od tada… Jel? 

Kakva ti je sema i G i Menopur jel? Imas li onih Centrotide, Orgalutrane?

Nisam jos,ove nedelne… :-D

14/07/2014
6:41 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
323sp_Permalink sp_Print

Hvala Irence,hvala ti punoooo… Kiss

Da ostala cista,pa kazu da ce ona puci sama,nema potrebe sad da odlazemo zbog nje kad ne smeta za proces i ne moze stimulacija da utice na njen rast…

Za sad su mi dali gonal f 5 dana po 112,5 i.j. zbog sumnje na policisticne jajnike,pa da vide kako cu da reagujem na njih,ako bude sve po planu povecace jacinu pa onda uvodimo centrotide. Rezervisah u jednoj apoteci 4 kom (mozda ce trebati 2,mozda sve 4 tako mi rekose).  Uz gonal su mi rekli da pijem i dexason tbl 1×1. Onda naravno vitamin E,ali ja ga vec pijem par mjeseci unazad tako da to nastavim i na kraju dostinex tbl 0,5mg 1×1 ali to na kraju procesa kad bude ET.

Pa srecno i tebi na UZ Irence,jedva cekam da odradis i da se radujemooo!!! :)

14/07/2014
8:43 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
324sp_Permalink sp_Print

Cao drugari 🙂 

Irence kada ce ultra zvuk? :)

Milicice sa srecom ti nama krenula :) Ajde malo infomacija za nas koje nas sve to ceka, za sta se uzima taj Gonal a za sta centrotide ? :)

Mi danas bili kod doktorke na konsultacijama, pogledala poslednji spermogram koji smo u medjuvremenu uradili kod njih i rekla da ne bi ulazila u postupak sa takvim nalazom. Jer mu je morfologija uzasno losa. Predlaze uzimanje make i onih semenki sa medom, manje stresa pa u septembru kontrolni s-gram. Kaze da ona moze i ovako krenuti u postupak ali bi nam sanse bila umanjene :(

Irenice kako ste vi poboljsali rspermogram ?

14/07/2014
11:42 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
325sp_Permalink sp_Print

Cao Jacooo!!! Hvala na slatkim zeljama!!! 

Nisam 100% sigurna ali mislim da je gonal stimulator da napravi sto vise folikula a centrotide da budu kvalitetniji. To je ja mislim sustina!! Ili sam ja tako barem shvatila!! Ako grijesim prastajte… Wink

Ne sjekiraj se Jaco,poboljsajte ga koliko mozete,i bez nervoze kod muza,jer to najvise ometa. Sad cu i ispisati jedan recept malo je dusav ali mm je za 21 dan s/gram pao sa 90% na 78% nepokretnih. Kasnije sve bolji ali nedovoljno dobar za prirodno zacece. Ali kad je taj prvi bio skoro 91% ja pronadjem ovaj recept,sve ispije i pojede kako pise i NAMJERNO poslije 30 dana uradio kontrolni s/gram ( iako bi trebalo nakon 3 mjeseca ), i pao na 78%. Nadam se da ce jos nekome pomoci. 

1. Kupiti 1kg psenice bjelice (ima u svakom vecem super marketu),orahe i med,caj od koprive,zove i kupinovo vino (u svakoj bolje snadbjevenoj apoteci ga ima ili u nekoj prodavnici zdrave hrane)

2.  Svako jutro stavljati (otprilike polovinu soljice za kafu ) psenice u casu od 2dl naliti do vrha toplom vodom,poklopiti i ostaviti tako da odstoji 24h. (znaci kg psenice treba da ti bude za svih 21 dan)

3. Nakon 24h psenicu procijediti i u nju staviti kasiku meda i kasiku izmrvljenih oraha (ne samljevenih). Dok suprug to rucka (na prazan zeludac svako jutro) ti pripremi drugu soljicu psenice koja treba da odstoji do sjutra. Kad to pojede treba da popije svjeze skuvana 1 solja caja od koprive i 1 solju caja od zove. Cajeve ispiti do podna najkasnije.

4. Uvece popiti po 1 casu crnog vina kupinovog. 

I to je to. Tako raditi 21 dan. Sem tih dana ne treba pusiti,piti alkohol i nikako ne piti gazirana pica! Ako zelite da ponavljate samo napraviti pauzu od 7 dana i moze sve ispocetka. Ne moze da skodi! 

Nadam se da sam jasno ispisala sve i da ce nekome pomoci. Ja volim te prirodne recepte i uvijek nesto nadjem novo. Ja se raspisah mnogo. Laugh

14/07/2014
11:55 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
326sp_Permalink sp_Print

Milicice svaka cast, obozavam da citam ovako velike postove, hvala sto si odvojila vreme da sve ovo podelis sa nama. Naravno da cemo probati, javljam ti ako budem imala kakvih nedoumica.

Jedva cekam da vidim kako ces odreagovati na stimulaciju i da se radujemo dovoljnom broju kvalitetnih j.celija. 

Nadam se da cemo i mi popraviti spermogram, mada je ovaj poslednji radjen pre skoro dva meseca moguce je da je vec doslo do poboljsanja jer dragi redovno ide na sport( godinama nista nije trenirao) I pije peruansku maku i jos po koji vitamincic.

15/07/2014
12:14 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
327sp_Permalink sp_Print

Nema na cemu Jaco… Ja volim da pisem ako znam da nekome moze pomoci i zeli da proba. Puno ljudi ne podrzava ovo sto ja sve eksperimentisem ali ja to volim,cak dosta toga nam je i pomoglo,inace nam cak ni vto ne bi bila moguca da je ostao onakav nalaz… 

Slobodno mu daj cink,selen i vitamin c. I neka jede dosta voca,povrca sad je sezona. I ananasa dosta. To je sto znam ovako. Vitamini mu ne mogu skoditi kao ni trening,cak stavise… 🙂 

Javljacu Vam se redovno naravno,moram ispricati kako ja prolazim sa bocama! Laugh

Ljubim Vas odoh da pajam… 🙂 KissKissKiss

15/07/2014
12:33 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
328sp_Permalink sp_Print

Vazi laku noc :*

A sutra kada stignes napisi kako su mu se kretali rezultati spermograma i kakav mu je trenutno :*

15/07/2014
10:15 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
329sp_Permalink sp_Print

OAj recept sa psenicom djeluje bas interesantno. Ja sam na jednom forumu procitala za spergram vitamin c od 1000, selen i cink. Naravno ako moze i Q10, folan, jer on valjda regulise tecnost u kojoj su spermatozoidi. Tako smo mi i sa 100000, duplo poboljsali. 

 

Iskreno mi djeluje da vasa dr Jeco malo preceruje. Oni rade posebnu selekciju spermatozoida nekom tehnikom centrifuge kojom se odstrane oni losi i defektni i uzmu samo dobri. Realno za jedan proces je potrebno do 10 spermatozoida max da bi se oplodile i do 10 jajnih. Sasvim dovoljno 🙂 

Meni je embriolog objasnila taj sistem. Sto znaci dva da imate dovoljna su vam za dvije jajne celije. A sumnjam da ih ima samo toliko. :-\ 

15/07/2014
10:21 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
330sp_Permalink sp_Print

Ovi vitamini i recept Micin mislim da ce biti ok. 

 E Da i obavezno umjesto onih proxida koji je ukrv skup, jesti ne pecene, oljustene sjemenke suncokreta 160g dnevo. Sto je dovoljno kao jedna dnevna doza tog proxida. Jes da muza zubi zabole ali je odlicno. Mi smo to i vitamine i za mjesec dana je bio duplo bolji rezultat. Sd za Et nismo morali da odmrzavamo ove jer je nalaz bio ok da bi se radilo iz svjezih. :-D

15/07/2014
12:50 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
331sp_Permalink sp_Print

Mico, srećan početak pa da ubrzo uživaš sa Irenom i Sanjom SmileSmileSmile

Jaco, regulisaće se to sve  bez brige Laugh

Marina82

15/07/2014
1:01 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
332sp_Permalink sp_Print

Devojcice hvala vam na savetima i receptima :*

I ja sam mislila da imamo i pevise za ivf jer sigurno brzopokretnih imamo oko milion a ukupno oko 7-9 miliona po milimetru kvadratnom ali mi je ona objasnila posto mu je morfologija 0% da kad krenu da ih centrifugiraju, obradjuju da ce se rasprsiti … bas tako je rekla. Ona kaze mi mozemo poceti sa postupkom, kaze ona radi i sa samo par spermatozoida kod azospermije ali misli da kod nas ima sanse da se to popravi i da sa vecim sansama krenemo u postupak. Sad me samo interesuje kako tu morfologiju popraviti jer brzopokretnih tj koji se krecu u pravcu imamo dovoljno.

Milicice ocekujemo svaki dan izvestaj :*

15/07/2014
3:48 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
333sp_Permalink sp_Print

Kod Nas:

500 000 samo! 

75% nepokretnih

25% brza linearna ( sto znaci procentualno 200 000 )

Ima li smo cime da radimo. Ovo je drugi bolji nalaz kao. A prethodni upola manje svega. 

15/07/2014
8:47 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
334sp_Permalink sp_Print

Caooo,evo i meneee!!! 

hvala zenske!! Kiss 

Ja danas dobro prodjoh… Laugh malo se bila uplasila (jer prvi put primam injekcije) ali skoro se nista ne osjeti. Sve proslo ok,za sekund sve gotovo! Nadam se da cu dobro reagovati na boce!!! Smile U nedelju treba da radim estradiol,i ako bude sve po planu tad malo da mi pojacaju gonal.

Jaco sve ce to biti u redu,ne sjekiraj se. MM je sad s/gram na 71% nepokretnih. To nam je do sad najbolji rezultat. 

Mada jos uvijek pije vitamincice. 

Imam jos jedan dobar recept,da li ce pomoci ne znam,ali nama je nesto od svega ovoga pomoglo,ne mnogo ali znaci… LaughLaugh

OBA SUPRUZNIKA NAJMANJE TRI MJESECA PITI JEDNOM DNEVNO SOLJU DOMACEG KOZJEG MLIJEKA U KOJI SE STAVI SVE VOCE STO IMATE TRENUTNO U KUCI (SAMLJETI PRVO VOCE  U MIKSERU) POMIJESATI SA SOLJOM MLIJEKA I POPITI. LaughLaugh

Ja i recepti odkud sam to skupljala ni sama ne znam ali sve sto sam nasla za nas problem ja sam isprobavala. Plus uzimamo pistaci,brazilske orahe,sjemenke razne,kikiriki… tako da stalno nesto grickamo i pijuckamo… Laugh Ne moze da skodi.. Cool

ljubim Vas!!! KissKissKissKissKissKiss

16/07/2014
5:46 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Mico, Irena ako vas ne bude mrzelo ajde pogledajte kakva im je morfologija bila? Nama to ne valja i to nam pravi problem. 

Moracu bar jedan recept napraviti. Danas pravim onu smesu sa medom i svim mogucim semenkama. 

Sta se radi kod vas, ima li nesto novo? :)

18/07/2014
10:03 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
336sp_Permalink sp_Print

Jaco,ja sam gledala na nase s-grame ali nema morfologije,samo ima pokretnih,sporih i na mjestu u procentima. Svi su nam radjeni u Ars mediku. Tako da ti ne mogu odgovoriti na to… Confused

Ja sam svako dan popodne na boce… Sjutra sam na folikulometriju u 9h,mozda mi povecaju gonal f… vidjecemo kako sam reagovala!! Laugh Pa iduce nedelje da povadim nalaze i odem kod interniste za odobrenje za anesteziju.

Sta ti kaze dr kad bi ste usli u postupak,dal ce da Vam radi u BD ili u PG? Da li si  gotova sa nalazima,odobrenjem?

18/07/2014
4:53 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
337sp_Permalink sp_Print

Nama na svakom ima morfologija a imamo ih ukupno 5, i nije bila losa na ostalim, a poslednji jedna velika 0% 🙁 

Milicice nasa mogu misliti kako si uzbudjena da vidis koliko ima folikulcica i koliki su, saljem energiju da budu odlicni :*

Sto se nas tice sada cemo malo da iskuliramo do polovine avgusta, onda cemo negde na novi s/gram, dr kaze da u Codri dobro rade morfologiju  pa cu onda poceti sa mojim nalazima. Dr.je rekla u septembru da joj se javimo.

Sto se komisije tice odobrenje cekam isto tako sredinom avgusta, imam negde br.predmeta ali ne bih zvala da pozurujem jer ionako necemo raditi nista pre septembra. Da vas pitam mogu li ja nalaze poceti raditi i pre odobrenja fonda? I da li ste vi to radile?

18/07/2014
6:20 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
338sp_Permalink sp_Print

Jaco, možeš početi da radiš nalaze prije odobrenja, šta sve treba da uradiš?

I nama ima morfologija – citomorfološka analiza: normalni: 83%, abnormalne forme: 17%, (od toga: abnormalnosti glave 7%, abnormalnosti vrata: 5% i abnormalnosti repa: 5%), vitalnost: živi: 95%, mrtvi: 5%, ostalo: leukociti.

Marina82

18/07/2014
6:30 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
339sp_Permalink sp_Print

Maro odlicni nalazi! :) Nisam ni znala koliko je za uspesnost samog postupka bitan kvalitet spermatozoida …

E ovako napisala mi je: Uraditi cervikalni bris na hlamidiju, mikroplazmu i ureoplazmu i bakterioloski. Za sad samo to. To odem kod izabranog ginekologa kazem mu da ulazimo u postupak da mi da upute za ove nalaze, je li tako ide?

18/07/2014
6:56 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
340sp_Permalink sp_Print

Neka koristi te sjemenke sa medom i biće mu sledeći nalaz mnooogooo bolji sigurno Smile

Da, odeš kod izabranog ginekologa za upute i fino sve to završiš dok ti ne stigne odobrenje iz Fonda. 

Za hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu zovi u ponedjeljak 020 412 831 (KBC mikrobiologija) da pitaš imaju li testove, ako imaju idi da uradiš nalaze (samo se petkom to ne radi). I naravno da nemaš ciklus taj dan jer se uzima bris (kao za Papa test i grupu sekreta).

Marina82

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner