A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Inseminacija
20/04/2011
8:48 pm
Cekalica
Guest
Guests

Da li neko ima vise informacija o ovoj metodi oplodnje? Gdje je moguce odraditi u Crnoj Gori (privatne klinike), iskustva i preporuke, cijena…?

06/10/2011
2:41 am
monta
Guest
Guests

Mislim da je moguce odraditi u vecini klinika u Podgorici, mislim da je rade i u nekim privatnim ordinacijama al nisam sigurna. U klinici Life inseminacija kosta 190e i folikulometrija 70e + klomifen, pregnil i utrogestan (to zavisi od apoteke Smile)

06/10/2011
11:45 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

samo da dodam da je inseminacija dobra samo u slucaju odlicnog spermograma i prohodnih jajovoda.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

06/10/2011
12:46 pm
monta
Guest
Guests

Ali je dobra iz bog jos jedne stvari, a to je da se swimup metodom kojom se odvajaju progresivno pokretni spermatozoidi da tacan uvid u njihovu pokretljivost.

I naravno, nikako ali nikako ne raditi inseminaciju, a da prije nije odradjena laparaskopija, tj utvrdjivanje prohodnosti jajovoda. 

06/01/2012
11:44 pm
mamagaga
Guest
Guests

mene u zadnje vrijeme interesuje inseminacija i uspjesnost iste jer imam pcos muz slabu pokretljivost spermica mada vec imamo jedno dijete iza sebe prirodno al vec dvije godine drugi put ne uspijevam ostati trudna

jel imate nekih preporuka??

07/01/2012
1:47 pm
Cekalica
Guest
Guests

mamagaga said:

mene u zadnje vrijeme interesuje inseminacija i uspjesnost iste jer imam pcos muz slabu pokretljivost spermica mada vec imamo jedno dijete iza sebe prirodno al vec dvije godine drugi put ne uspijevam ostati trudna

jel imate nekih preporuka??

Draga mamagaga, nama na kraju ipak nije trebala inseminacija, ali na osnovu informacija koje sam ja prikupljala (a vjeruj da sam bila temeljna), preporucujem ti kliniku Life u Podgorici. Oni imaju i ugovor sa republickim Fondom zdravstva, tako da ti se i troskovi refundiraju.

Osim njih imas i kliniku Danilo I na Cetinju (o njima sam cula razlicite utiske, i pozitivne i negativne – jedna od losijih strana je sto je i lista cekanja duga), mislim i Ars Medicu, a od skoro cini mi se i bolnicu Kodra (takodje PG).

U svakom slucaju, srecno! Smile

08/01/2012
7:13 pm
mamagaga
Guest
Guests

Hvala Cekalice

ne znam jedino da li bih imala prvo na besplatan tretman s obzirom da imam jednu trudnocu iza sebe a svakako mi je bliza Cetinjska klinika s tim sto sam cula da dr. tanja ordinira i u lajfu .. a sa njom sam imala od ranije korektan odnos pa nekako se osjecam prijatnije al razmotrit cu sve predloge mada mi je vecina cura i prijatelja preporucila lajf…

08/01/2012
7:40 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

mamagaga, prethodna trudnoca nema veze, ja sam ostvarila refundiranje troskova iako sam imala vec dijete iz prirodne trudnoce, jednostavno problem je nastao nakon te trudnoce itd…za to ne brini, ali mislim da u refundiranje troskova ulazi samo IVF , i to 2 x , a razmatra se i 3. ako vec nije odobreno.  Nisam sigurna da se refundira inseminacija (ako se dobro sjecam ne).

I ja sam radila na Life, i imam dobra iskustva ,ali ne znam da je dr T.M. ordinirala tamo.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

10/01/2012
7:18 pm
mamagaga
Guest
Guests

mamika hvala na info 

a jel mi molimte mozes reci o kakvom problemu se kasnije radilo kod tebe?

jel si radila insemin. ili direktno IVF?

dr. tanja je od skoro tamo mozda unazad neka dva mjeseca…

10/01/2012
11:13 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

pa radilo se o tome da se pogorsao spermogram, i zbog toga smo odlucili ici na ivf i preskociti inseminaciju koja ima manju uspjesnost, jeftinija je metoda, ali e bas preporucljiva kod loseg spermograma. ivf nam je uspio iz prvog puta.

a kao sto rekoh ,spermogram varira, pa sam zahvaljujuci tome ja sad u 5.mjesecu potpuno neocekivane, prirodne ,trudnoce Cool  i tebi zelim takav ishod!

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

14/01/2012
10:22 pm
mamagaga
Guest
Guests

Odlicno!! Cestitam ti !!

I Hvala na lijepim zeljama. Ja imam problem sa ovulacijom tj. PCOS pa se nadam da ce mi ovo pomoci u svakom slucaju vrijedi da probam

od sledeceg ciklusa krecem sa stimulacijom i pracenje pa IUI

15/01/2012
6:26 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

 hvala i tebi sretno! Laugh

gore je trebalo pisati “ali NE bas preporucljiva kod loseg ….”  isteklo mi vrijeme za edit Embarassed

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

04/06/2012
2:35 pm
Sunshine
Guest
Guests

Ima li neko novosti kako je prosao na inseminaciji?

Ja idem uskoro, pa me zanimaju iskustva drugih.

25/07/2012
11:20 am
Muchachita
Guest
Guests

Koliko vidim , davno niko nije pisao na ovu temu.

Ja imam vec dvoje djece 14 i 4 godine, ali pred 40-u godinu ..voljela bih jos jedno 😉

Elem, ja sam dobila juce rezultate moje i muzeve, tako da nam je preporucena inseminacija, jer sam ja ok, a njemu rapidno opadaju spermatozoidi , zbog neke vene koja pregrijava testise i to ih ubija… tzv Varicocella

Preporucena nam je klinika Life kao najbolja i najstarija po tom pitanju…

Da li je neko imao iskustva sa klinikom, inseminacijom skoro ? 

Hvala unaprijed !

08/08/2012
12:07 pm
mamagaga
Guest
Guests

Ja sam se spremala za inseminaciju i tog ciklusa smo samo pratili rast folikula da dr vidi kako se ponasam kroz ciklus ja vec iz Hr narucila klomifen i kupila pregnyl s obzirom da sam dvije doze dala ona meni jednu da vidi hoce li puci folikul i mi se bacili na prirodne radove ferbuar mjesec snijeg do koljena a ja na folikulometriju same ja i dr ni nadala se nijesam da moze uspjeti kad ono 13dpo dvije jasno vidljive crtice i evo me sad u 7-mom mjesecu tako da sam eto u pripremi za inseminaciju ostala trudna.

Insem. nije strasna barem ne po onom sto su mi pricale neke zene koje sam srela na klinici ali je u sustini mali broj uspjesan, moj problem je bio ovulacija tj. doci do nje, spermogram nije bio idealan al eto uspjelo nam.

A jesu tm. predlozili neko liječenje zbog varikocele? Ako ste se odlucili na to krenite sto prije, i drzim Vam palceve

10/08/2012
11:31 pm
vesna2
Guest
Guests

Lijecenje za varikocelu je jedino operacija, tj. podvezivanje vene, to je rutinska operacija kao npr operacija krajnika, trebalo bi da nastupi poboljsanje ali u kom postotku niko ne moze da garantuje. Mi smo sa mojim zapusenim jednim jajovodom i varikocelom isli direktno na ivf

18/08/2012
11:25 pm
tajna
Guest
Guests

muchachita jeste li bili na konsultaciju sa dr?

ja cu ih pohvaliti od sveg srca,kompletan tim!

18/08/2012
11:36 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

mamagaga said
ja vec iz Hr narucila klomifen

 

Moje iskustvo s klomifenom…joj i sad kad se sjetimConfused dva puta ga kupila u istoj apoteci uz izvjestaj privatnog dr, treci put nisam otisla kod dr vec na svoju ruku u istoj apoteci uzmem klomifen…pita apotekarka gdje je izvjestaj…a ja zaboravila sam gaSmile al kako se slabo kupovao lijek ona me zapamtila i ja posle devet mjeseci rodim AleksuLaugh 

Eto najteze se pvo pravi…sad cekam trece…stancujemo ih ko na traciLaugh

26/09/2012
3:18 pm
Muchachita
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
07/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Podgoricanka said
muchachita jeste li bili na konsultaciju sa dr?

ja cu ih pohvaliti od sveg srca,kompletan tim!

I ja sam cula da su najbolji!

Mi krecemo sada u oktobru da radimo na tome. Wink

Obavjestavam vas ;) ))) 

26/09/2012
3:20 pm
Muchachita
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
07/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Sto se tice operacije Varicocelle , nismo ni razmisljali , jer njemu ne skodi..znaci to je stvar koju ne mora operisati ..a i da je operise nije neki veliki procenat uspjesnosti oporavka ili ubrzanja spermica…

Tako da, ne gubimo vrijeme, idemo na IUI :)

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
14 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…