A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Prisustvo partnera na porođaju
15/05/2014
7:20 pm
milena221
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
20/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Zna li neko jeli moguce prisustvo partnera kad je carski (spinalna anestezija) ili samo vazi za prirodni porodjaj

 
15/05/2014
9:17 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

To i mene zanima, mada cisto
sumnjam…

16/05/2014
2:44 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Pa ako su već dozvolili da neko prisustvuje porodjaju, onda neka dozvole i kad je u pitanju carski rez. Mada, ne znam i ne vjerujem da u njihovim operacionim salama postoje mogućnosti za to. 

16/05/2014
5:02 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Nonice, mislim da je problem u tome sto je planirano da u novom porodilistu uz nove porodjajne sale postoji i sala samo za carski rez ali ce ona ko zna kad biti otvorena. I da li ce uopste… Tada prisustvo, vjeravatno, ne bi bio problem. A ovako u operacionom bloku to je, vjerovatno, manje izvodljivo. I ako bih ja voljela da suprug sledeci put tokom carskog bude uz mene…

19/05/2014
3:35 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Nazalost je tako. Kod nas se sve obacava godinama:( Ja se nadam da ce do mog termina sve biti vec regulisano 🙂 

20/05/2014
4:21 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
20/05/2014
5:34 pm
Kristina M
Guest
Guests
22/05/2014
10:01 am
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam se porodila prije dva mjeseca. Niti su dozvolili da suprug bude uz mene (mada sam poslije porodaja rekla hvala Bogu sto nije bio), niti su mi  htjeli ostavit bebu samnom 2 sata. Na moje “ostavite mi bebu samnom tu dva sata”, dobila sam odgovor “ne moze!”, i odnijeli je …

22/05/2014
10:56 am
Jelena1
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 34
Member Since:
14/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

ducka77 said
Ja sam se porodila prije dva mjeseca. Niti su dozvolili da suprug bude uz mene (mada sam poslije porodaja rekla hvala Bogu sto nije bio), niti su mi  htjeli ostavit bebu samnom 2 sata. Na moje “ostavite mi bebu samnom tu dva sata”, dobila sam odgovor “ne moze!”, i odnijeli je …

Kako je moguce da samo odgovore ”ne moze” bez objasnjenja?

Da li iko ima pravo da uzme VASE dijete i da radi s njim bilo sta bez pristanka majke?

Zar prije svake akcije, ako je pacijent pri svijesti ne mora medicinsko osoblje da trazi pristanak?

Smijem li ja, ako budem u takvoj situaciji da odbrusim ”E ne mozes da ga nosis, ja ti ne dam. Ne bez objasnjenja!”?

 

OT>

Treba da se porodim za 7-8 nedjelja i voljela bih da mi i suprug bude prisutan (pa ne mora da gleda sa donje strane, neka stane iza mene :)) jer mi je vazno da oboje prigrlimo malisu kad dodje. Nekako mi je bzv. da moj suprug kad prvi put vidi svoje dijete, tu srecu dijeli sa nekim strancem, a ne sa mnom.

Koliko sam razumjela pravilnik – dozvoljavaju samo jednu fotografiju majke i bebe? Kakva je to vrsta kontrole? Sta, izbacice ga ako pokusa jos jednom da slika iz drugog ugla? A ja taman mislila da pitam babicu da nas fotografise porodicno :)

A zahtjev mora ici 4 nedjelje prije porodjaja. Sta ako porodjaj krene nedjelju ili dvije ranije? Nece dozvoliti prisustvo ili sta?

Smatram da je pogresno sto se prisustvo naplacuje uopste, ali ako vec mora opet je cifra nebulozna. Taman im treba traziti fiskalni racun sa svim uslugama i utrosenim materijalom koji je placen.

Vise bih voljela da se odredi tarifa za honorar anesteziologu ako mora doci van smjene nego sto ovo naplacuju.

 

Iskreno, tako se nadam da ce moje iskustvo iz porodilista biti kao iz poslednjeg bloga, da ce sve proci u zdravlju i da ce mi dozvoliti da bebica bude sa mnom sto duze.

22/05/2014
11:30 am
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Izgleda da tu nema nikakvih pravila a i ako ih ima, pravila prilagodjavaju njihovom raspolozenju. Tu je svega falilo osim neljubaznosti, drskosti, namrstenoj faci, nestrpljenju … Jedino sam im nasmijanu facu vidjela dok su odgovarale na pitanje kako se zovu. Kako sam koju pitala za ime, svaka se uz osmijeh predstavljala.

Vjerovatno su mislile da ih pitam da bi ih “podmazala ” kojom parom, ali su se malo zeznule.

A da su bile ljubazne, mozda i bih…

22/05/2014
2:13 pm
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

kliklik said
Kako je moguce da samo odgovore ”ne moze” bez objasnjenja?

-Nemam objasnjenje!

Da li iko ima pravo da uzme VASE dijete i da radi s njim bilo sta bez pristanka majke?

-Nema-ali to pravilo dok si u bolnicu ne vazi. Rade BILO STA i jos nisu odgovorni za to sto rade. Da Boga nema ne znam sto bi bilo sa nasom djecom.

Zar prije svake akcije, ako je pacijent pri svijesti ne mora medicinsko osoblje da trazi pristanak?

-Ako se iko ne pita onda je to majka, makar koliko sam ja vidjela dok sam bila tamo. Ali Boze zdravlja sa sledecim me nece gledat tamo, no ako ikako budem mogla bice to kucni porodjaj.

 

Smijem li ja, ako budem u takvoj situaciji da odbrusim ”E ne mozes da ga nosis, ja ti ne dam. Ne bez objasnjenja!”?

– Pokusaj, pa ako ti upali- upalilo je. Meni je jedino toga zao. Sto ih nisam nekako nagovorila da mi ostave bebu makar tih 2 sata, da je stavim na dojku. Srecom pa je sestra Milica tamo inace ga ne bih ni ujutro dobila na podoj (kao sto nisu neke koje su se porodile sat-dva poslije mene). I srecom pa imamo Kristinu, koja je tu za nas u pola dana i noci za sta god nam treba – izmedju ostalog i najveca moralna podrska!

 

Koliko sam razumjela pravilnik – dozvoljavaju samo jednu fotografiju majke i bebe? Kakva je to vrsta kontrole? Sta, izbacice ga ako pokusa jos jednom da slika iz drugog ugla? A ja taman mislila da pitam babicu da nas fotografise porodicno :)

– Daj im koju paru pa ces album da napravis ;)

 

A zahtjev mora ici 4 nedjelje prije porodjaja. Sta ako porodjaj krene nedjelju ili dvije ranije? Nece dozvoliti prisustvo ili sta?

– Vjerovatno se misli na 4 nedelje prije termina za porodjaj.

 

Smatram da je pogresno sto se prisustvo naplacuje uopste, ali ako vec mora opet je cifra nebulozna. Taman im treba traziti fiskalni racun sa svim uslugama i utrosenim materijalom koji je placen.

Vise bih voljela da se odredi tarifa za honorar anesteziologu ako mora doci van smjene nego sto ovo naplacuju.

Iskreno, tako se nadam da ce moje iskustvo iz porodilista biti kao iz poslednjeg bloga, da ce sve proci u zdravlju i da ce mi dozvoliti da bebica bude sa mnom sto duze.

-To sto su meni potrefili takvi, nemora da znaci da ce drugima. Nekome su med i mlijeko. SRECNO!!!

23/05/2014
12:45 pm
sloba
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 14
Member Since:
04/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage moje forumašice,

Čitam ove vaše postove i sve mi se čini da ih pišu buduće mame. :) Ja sam mama već godinu i četiri mjeseca, a to mi daje za pravo da na osnovu iskustva kažem da vas prevelika želja, iščekivanje i uzbuđenje uoči porođaja učine pomalo neracionalnim. Nemojte se vrijeđati i uzeti mi za zlo – i ja sam bila jedna od vas. :) Ali…

Legitimna je vaša želja da vam odmah daju bebicu, da se vi sa njom ljubite i mazite, ali pri tome ne uzimate u obzir da dijete treba da prođe neophodne preglede i provjere. Uz to, vjerujte mi, poslije epiziotomije ili carskog ne možete garantovati da se nećete srušiti ako pokušate da ustanete, ne možete da se naslonite, namjestite, ne možete da sjedite i moje je uvjerenje da vas osoblje NE SMIJE pustiti da ustajete i uzimate bebu, jer biste mogli nehotično naškoditi i njoj i sebi. Pozdravljam ja baby-friendly program, ali smatram da je dosadašnji metod, uz sve mane, bio djelotvorniji. Nemojte misliti da vi vaše dijete volite više nego ja svoje, samo što ja smatram da je odgovornost prema djetetu i sebi u prvim trenucima najvažnija.

Zamolila bih sve mame koje su već imale iskustvo sa porođajem, a čeka ih novi, uz ovaj moderniji pristup, da nam se poslije toga jave i kažu nam svoje iskustvo. Čim budem u toj grupi, pišem ponovo. :)

23/05/2014
12:49 pm
sloba
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 14
Member Since:
04/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Prethodni post namijenila sam drugom topicu, al’ ajde. :)

23/05/2014
1:44 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja bih voljela da je moj suprug moga biti samnom… Ja sam imala jako komplikovan porodjj koji je morao biti zavrsen carskim rezom. Od momenta kad smo postali roditelji do trenutka kad smo mogli da se zagrlimo proslo je 6 dana. Mene je uhvatila depresija jer mi je suprug jaaaako falio. Svaku priliku sam koristila da izladjem iz sobe na balkon i placem… I sad mi nesto nije jasno. Nije dozvoljeno da se supruznici vide uzivo a sasvim je ok to sto je moma beba rodjena na drugom spratu prosla kroz hodnik do akuserstva na trcem u narucju sestre koja je bila u obicnim klompama (mislim na onu zastitu preko).. ta ista sestra je presla pola KBC-a pa usla u box gdje je sve kao sterilno. Zato ja jesam za to da suprug bude sa porodiljom makar ona dva sata. To je ipak trenutak koji se ne ponavlja. Mi koji se porodimo na carski uskraceni smo cak i toga.

24/05/2014
9:06 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam prvi porodjaj sama sebe vozila kolima, supru g mi je ostao na poslu, od 3 ujutru. Bila sam tuzna sto ga nisam poljubila, i sto goresetam punih 12 sati bez mogucnosti da se igdje odmorim, sjednem nedao Bog legnem… :-( ali ja sam takav tip kada mi je tesko ne umijem da primam njeznost , brigu od drugoga, valjda se trudim da budem jaka, i u tim trenucima sam vuk samotnjak. Sa druge strane moj suprug je krsni crnogorac :-P koji u loodilu nece da prisustvuje sve i da bih ja mozda htjela. Mislimda bi se skljokao pored mene B-) :-D

26/05/2014
10:26 am
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Guram prvu trudnoću i kada sam ranije razmišljala o tome imala sam jaku želju da moj partner bude prisutan na porožaju. Tako da sam se stvarno oduševila kad su uveli tu mogućnost. Već pričamo o tome i, uprkos početnom strahu i nećkanju, rekao je da ce biti samnom. Mislim da se neće pokajati i da će nam to biti jedan od najljepsih zajedničkih trenutaka… 🙂 

23/06/2014
2:54 pm
tereza
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
23/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Moj suprug je prisustvovao porodjaju.Slikao me 1 put i bio pored mene i bebe kad sam se tek porodila.Nisam imala snage da drzim bebu duze od par minuta a on je ulazio i izlazio iz sale dok nije poceo porodjaj i bilo mi je lakse sa njim, tako da bih vam preporucila ako mozete da povedete nekoga, ako je dozvoljeno da prisustvuje neko osim supruga.

23/06/2014
4:02 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Tereza, svaka čast tebi i tvom partneru! Raduje me kad čujem da ipak ima očeva koji žele da prisustvuju tom događaju. 

23/06/2014
10:56 pm
Kristina M
Guest
Guests

Biće mu to najljepsi trenutak sigurno, ne mora se misliti:) Naredih dana objavljujemo iskustvi tate NIkole koji je bio prvi po ovom novom sistemu koji je prisustvovao

23/02/2015
2:50 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Da li neko zna moze li otac prisustvovati porodjaju na carski, s obzirom da je sada sala u okviru porodilista? I da li sada “carice” ostaju malo u porodilistu pa se mama, tata i beba mogu malo druziti?

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
24 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner