A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
15/06/2014
1:25 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
141sp_Permalink sp_Print

Irence bravo! Bas si me obradovala jer dobro reagujes na stimulaciju a imas nizi amh :) Ajde kad stignes napisi koliki ti bese amh ali sa referentnim vrednostima. I reci mi zasto se daju te centrotide da ne guglam bolje da mi ti objasnis :) Koji dan ti je od pocetka ciklusa?

15/06/2014
7:12 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
142sp_Permalink sp_Print

Ehej sluzim kafu :-) (_)D 

Danas mi je druga ta centrotide, ona je valjda za bolji kvalilete jc, da su pravilnog oblika valjda, tako sam negdje ranije procitala, ako se dobro sjecam 

Bice da sam juce stegla taj misic, danas me nije toliko boljelo, cak ni upola kao juce. :-D

Ja sam u pon pocela sa stimulacijom. 3,9 mi je amh. 2,2 do 15,6 je valjda nisko. Optimalno je tek preko 28,6-48,5. Dr rece da su se namnozili, valjda ih je dosta bilo. Nesto ne vidjeh najbolje na onom tv-u. :-\

15/06/2014
7:30 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
143sp_Permalink sp_Print

Moze kafica ;) Virkam ceo dan da vidim sta si odgovorila ;) Reci mi da li si ok, kako podnosis te terapije? Svi pricaju kako je to sve tesko, a ja jedva cekam da sve to pocne, valjda sto ne znam sta me ceka 🙂 

E pa moj amh je 1,030, i imaju cetiri grupe ona najlosija su niske koncentracije o 0,50 do 3oo, pa sledeca smanjena plodnost u kojoj sam ja je o 300 do 2.050 i onda idu druge dve do 6.000. Tako da nisam bas ni najlosija. Ali eto doktorka mi rece mozda losije odreagujem na stimulaciju ali i to zavisi od zene do zene. 

Vidis kako si ti fino odreagovala, navijamo za najkvalitetnije ;)

15/06/2014
8:09 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
144sp_Permalink sp_Print

Bravo Irena, odlično si krenula Smile

Jaco, nemoj da se plašiš, ja sam od početka stimulacije do samog kraja prošla bez ikakvog bola ili nečeg sličnog, mada i to zavisi od osobe do osobe, u svakom slučaju navažniji je pozitivan rezultat Wink

Marina82

15/06/2014
8:21 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
145sp_Permalink sp_Print

Super Irence.. ! Bar danas nije boljela injekcija! Laugh Pa ja sam pretpostavila da si stegla ruku,da je zbog toga.. mada i dosta zavisi ko ti daje injekciju i jeli njezan.. Laugh

Da Jaco,toga sam se i ja naslusala… Kako je to tesko,bolno,iscrpljujuce… sve lose su mi napricali… i mene je pomalo strah od svega sto nas ceka… Frown ali uzdam se u Marinine rijeci,da ce i nama to biti bezbolno i da cemo svi super odreagovati na terapiju,i na kraju biti pozitivne!!! LaughLaughLaughLaughLaugh

15/06/2014
9:37 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
146sp_Permalink sp_Print

Ehej evo me. Ma ja sam bas pitala sestru moze li zena da se osjeca DOBRO :-D ja sam puna elana. Jedino mi je tesko microginon onaj antibaby, valjda kako ih nisam nikada pila. Pa me dolje fiskalo, jajnici me zatezali. Sad ne. Ok sam. Plasila sam se i sve upozoravala muza i cerkicu lele meni kakva li cu biti, kad vicem po kuci i ovako a tek sa hormonima. Mada jok. Vidjecete nekako se nesto desava, najvise to iscekivanje “ubija” kasnije si nekako bitan , imas obavezu da odes na uz, da primas inekciju, jos kad ima pomaka onda si zadovoljna 🙂 

Ma sigurno ce i vama tako da bude. Da moj amh je ona druga stavka od pocetka, tacnije nije najlosija ali nije ni zadovoljavajuca. :-\ 

E sad u tim folikulima su jc, nadam se da ih ima :-)

15/06/2014
9:44 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
147sp_Permalink sp_Print

E zaboravih, centrotide su za jc da budu zdrave i kvalitetne. Cini mi se tako da sam citala sad cu da vidim. Trebala sam 4 da rezervisrm, mada sam sjutra na u zvuk u 3 pa cu da vidim sta dalje. Ovo je nesto brze izgleda, pa ko zna. Brze ce i aspiracija. Vjerovatno vec ove nedelje. 

16/06/2014
8:32 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
148sp_Permalink sp_Print

Super Irence!!! Citam tvoje postove i osmijeh mi je na licu… Vesela si,razdragana… bas si za primjer!!! LaughLaughLaughLaugh Bravo ti ga i za aspiraciju! Eto,brzo prolazi to!! KissKissKiss Sa srecom!!! 

16/06/2014
1:04 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
149sp_Permalink sp_Print

Hvala zenske :-* javljam se kasnije. 

17/06/2014
9:03 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
150sp_Permalink sp_Print

Juce bila na uz, ima velikih i malih, nekako nejednakih, ali valjda ima sa cim da se radi 🙂 

Danas sam jos jednom na uz u 12, nadam se aspiraci u cet ili petak… Eto. 🙂 

17/06/2014
10:02 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
151sp_Permalink sp_Print

Bravo Irence,samo naprijed.. 🙂 

Ja jutros bila na uz (posto mi je drugi dan m.c). Cista mi nije pukla,tako da mi je dao da odradim jos tumor markere,da vidimo sta je i kako… tako sam bzvz… nije svejedno… nadala sam se da ce mi puci i da cemo poceti sa stimulacijom,ali… 

17/06/2014
12:44 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
152sp_Permalink sp_Print

Irena suuuuperiška!!!LaughLaughLaugh

Milicice žao mi je što nije pukla ali to ne znači da je nešto strašno, znam da si bzv jer sad to odlaže proceduru a taman si se bila pripremila. Nadam se da će se to brzo izregulisati pa da počneš sa stimulacijom. Javljaj se! Wink

Marina82

17/06/2014
2:08 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
153sp_Permalink sp_Print

Marina,hvala… :) i ja se nadam da cu to brzo rijesiti i da ce sve biti ok. Javljam vam sve,naravno… KissKissKissKissKiss

17/06/2014
5:09 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
154sp_Permalink sp_Print

Irena super! Sta su danas rekli?

Milice znam da si bzv, ne sekiraj se. Kada kazu tumor marker nekako strasno zvuci ali to je ustlaljena procedura. Cak i kod mioma odmah zahtevaju da se radi tumor marker cisto da znaju sta dalje. Tta tvoja cista puca uskoro, imala sam to isto pre par godina.

17/06/2014
5:13 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
155sp_Permalink sp_Print

E evo jedno prakticno pitanje. Kada krenu te folikulometrije trebalo bi biti stalno u Pg je li tako? recite mi da li radite i ako da kako uklapate sa poslom posete klinici?

17/06/2014
6:33 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
156sp_Permalink sp_Print

Draga Jaco…stvarno sam bzvz citav dan.. to je jace od mene… nije mi svejedno cuti da tako nesto treba odraditi,a tek jedva cekam da uradim nalaz i da dobijem rezultat. Dr. mi je rekao sto se tice inhibin b i amh-a, da su niski, da ne zna razlog tome. Ali nisam pogrijesila sto sam ga uradila ne cekajuci ciklus,jer rezultat ne moze znacajno da se promijeni. 

Sto se tice posla,radim u jednoj veledrogeriji,stalno sam prva smjena od 8 do 3,mada meni to nije problem direktor i kolege su mi super ne prave problem ako kasnim ili moram izaci u toku radnog vremena. A sto se tice folikulometrije ne znam ti zasigurno,ali mislim da ces trebati biti u blizini,ili vec ako dr. pocne da ti radi u BD onda ti lakse.

17/06/2014
6:58 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
157sp_Permalink sp_Print

Mico zao mi je sto se sikiras, ali gledaj to sa ljepse strane, otkrili su to nesto, pa ce da se rijesi. Moja drugarica je imala dugo dugo cistu, makli su je, ali i sada radi na svakih pola god taj tumormarker. Nije to nista neuobicajeno. 

Vjerujem da si se naro’cki receno ske#ala.:-( ali pokusaj da ne padas u bedak, ja sam sigurna da ce to biti uredu sve. Zapamti sve je u glavi, tjeraj sebe na poz misli.

Ja sam se malo ske#njala. Folikuli jedni veliki, mozda i prazni, brzo narasli, a drugi neki manji. Molim Boga da odaberu pa bar par ali vrijednih. 🙂 

Sjutra primam superfaktu neku,kao stop injekciju i u cetvrtak navece aspiracija. Aaa meni frka od te anestezije :'( 

Danas ipak primih, puregon i centrotide u stomak. :-\

17/06/2014
7:04 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
158sp_Permalink sp_Print

Danas sam prisustvovala prici, par stariji onako sigurno oko 40 g. Zena. Ogorceni na nekog dr Cejovica. 3ipo skoro 4 godine su u procesu bili. I svaki put ih je vracao, a prvog dana je vidio miom kod gospodje da bi tek nakon 3 god rekao da ide da se operise. Zeni nalazi losi, dosli u ars. Ako do septembra ne uspiju nista, vodio ih dr Ljubic u Bg. Pa ce ih ovdje pogledati. Jer dolazi. Ako nista kaze idu za Prag. 

17/06/2014
7:54 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
159sp_Permalink sp_Print

Milicice znaci li to da postupak odlazu za sl.ciklus? Ja volim kada lekari nista ne prepustaju slucaju, neka oni stvore najbolje uslove za tvoju bebicu da joj posle nista ne fali :) Znam da si nestrpljiva, uvek gledaj da se ne sekiras jer kazu da kod vantelesne 80% posao odradjuje glava. Recimo sto se tice prirodne trudnoce i glave u to ne verujem, ako je iko bio opusten po tom pitanju to sam bila ja. Znala sam posle godinu dana da postoji problem i bila u pravu. Ali za vto bas verujem da ima veze a to mi je potvrdila embriolog na klinici.

Irence verujemo u te velike folikule da su najbolji :) A sto se tice price oko lekaara, tog lekara ne poznajem i ne znam price za njega ali svakako ce uvek biti parova koji nece biti zadovoljni nekim lekarom, a drugi ce ga pak faliti na sva usta. I kako se ti osecas od te silne terapije?

A ako se Mrince javi od nje bih volela da cujem utiske o dr.Motrenko? 

17/06/2014
8:52 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
160sp_Permalink sp_Print

Ja pokusavam… ali uh… vjerujem da ce biti sve u redu. I trudim se da tako mislim.. Hvala Vam neizmjerno na podrsci!!! Molim Boga da sve bude kako treba!!! A ako sve bude ok nebi trebalo da nam odlazu postupak. Znam sve je u glavi,i trudim se koliko god mogu da budem i ostanem pozitivna!!! Ali vi i mm ste mi najveca podrska!!! 

KissKissKissKissKiss

Irence,navijamo za tebe! Bice folikuli odlicnii.. Nemoj da te je frka od anestezije.. sve ce to brzo proci!!! I kako treba,naravno,u najboljem redu!!!

Dr. Cejovic je osnivac klinike Life. Cula sam i ja dosta negativvnih komentara za njega,takodje. Mada,Jaca je u pravu za svakog doktora cujemo i dobro i lose! 

A Irence,jel tebe vodi samo dr. Ljubic? Posto je nama rekao dr. Janjic da sam proces vto rade zajedno on,dr. Ljubic i dr. Crnogorac? A na preglede,razgovore nam je uvijek on sam?  Jel su te boljele injekcije u tibu? :)

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
11 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner