A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
13/06/2014
9:13 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
121sp_Permalink sp_Print

Meni je pisalo da radim od 2-4 dana ciklusa…  Pa zato se ja zacudih. Mora da je onda ok, da si ga radila tada, bio bi ok sigurno. A on ti nije rekao kad da ga odradis jel? Jel meni pise onakako kako sam ti rekla inhibin b mi je 28,1 a treba da bude izmedju 16,8 – 332,4 ; a sve ispod 17,5 pise postmenopauza. ne mogu sliku da ubacim ovdje, od mog nalaza. 

13/06/2014
9:52 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

vidjevsi jedan marinin post pade mi na pamet… da pitam kako ste sve vi uopste dosle do vto. sta se pokazalo najcesce kao problem …koliko vremenski uopste ste pokusavale prije pocetaka price o vto.

ja sam licno imala probleme sa pcos i insulinska r. pa neredovan ciklus ucini svoje.. al sve se sredilo..

inace kad sam prvi put usla kod dr tanje m. u ordinaciju uslijedio je sok to su sve mladi parovi bili prosjeka godina od 25-30 b as uzasno.. ovo je postalo kao epidemija..

 

 

 

 

 

//

13/06/2014
10:14 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
123sp_Permalink sp_Print

On mi nije rekao tacno kad da ga radim (ili bar nisam to cula) a moj ginekolog mi je sinoc,kad sam bila za upute, rekla da oni ne mogu da se odrade u drzavnoj instituciji i da odem negdje privatno da ga odradim! Ja pitah hocu li cekati ciklus ona mi odgovori da ne moram da mogu vec danas da ga uradim. I ja ne razmisljajuci otisla. I slucajno citam o tim hormonima,nadjoh clanak u kojem pise da se oni rade od 2 do 4 dana ciklusa,da su tada validni rezultati. Zvah u ars,neka sestra Stasa mi rece,nema to veze sa ciklusom,ne brinite! Sad ne znam sta da radim,dal da ga ponavljam kad dobijem ili tako da to ostavim? 

13/06/2014
10:25 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
124sp_Permalink sp_Print

Mamagaga… suprug i ja smo evo skoro tri godine u braku i od prva dana imamo nezasticene odnose. Medjutim ne dolazi do trudnoce. Onda smo rijesili da se malo opustimo misleci da je do glave problem. I kako ni tad nije islo kako treba meni je dr. Stevovic (moj izabrani ginekolog) savjetovala da odemo da uradimo pretrage! I sok!!! Spermogram katastrofa!!! Mjesecima pili ko zna sta sve,isli kod ljekara,urologa,ginekologa… imala sam odlican recept za poboljsanje spermograma,sto je njemu i malo pomoglo,ali nazalost to nije bilo dovoljno sa njegovim brojem nepokretljivih spermica.. i evo nas… od januara smo u prici za vto,ali nazalost u lifu nismo uspjeli da naidjemo na profesionalnost i ozbiljnost pa smo stoga i rijesili da promijenimo kliniku. U medjuvremenu sam otkrila da sam PCO,ali valjda mi to nece puno smetati u samom procesu!

13/06/2014
10:27 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

ako sam te dobro shvatila tebi treba inhibin i AMH..AMH mozes da odradis bilo koji dan ciklusa dok pak inhibin ne on se radi treci dan ciklusa isto kao fsh obicno ih daju zajedno da se rade…

 

milice nece ne brini i ja imam pcos pa sam oba puta prirodnim putem ostala t. drugi put doduse morala primati pregnyl da bih bila sigurna da ce folikuli puci a i spermogram nije bio najbolji ali smo pili nekoliko mjeseci proxeed i bilo je bolje i vitamin c.. a samo sto se nisam spremila da krenem na stimulaciju

13/06/2014
10:36 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
126sp_Permalink sp_Print

Tako i ja procitah u nekom clanku… Moram ga ponoviti kad bude poceo ciklus. Meni je na posebnom uputu fsh i ostali a za ova dva mi nije dalla uput vec mi rekla da moram privatno da ih odradim. A ja jutros odmah otisla i zavrsila to. 

13/06/2014
10:41 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
127sp_Permalink sp_Print

E super. Mene je ovo sve novo.. i nekako mi lakse Vas ovdje da pitam nego dr. :) On mi je samo rekao da imam cistu na lijevom jajniku i da se nada da ce ona puci sad sa ciklusom,ali mi nije pomenuo da li smeta sta pcos za sam proces..

13/06/2014
10:59 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
128sp_Permalink sp_Print

cista i policisticni jajnici nije ti isto .. ako je samo cista to je jednostavnije pogotovo ako je neka privremenog karaktera sto je on mogao vidjeti na UZ pcos ti je kao stanje sa povecanim  muskim hormonima neredovnim ciklusima maljavoscu … inverzijom hormona fsh lh… i dosta toga jos

13/06/2014
11:35 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
129sp_Permalink sp_Print

Marina  septembar je nas mesec videces :)

Milice amh ne mora da se vadi pocetkom meseca, kao ni prolaktin, za ostale mislim da da. A cistu koju imas obzirom da je reko da ce puci uz sledeci ciklus je u stvari tvoj folikul, koji je prerastao i  nije pukao. To se cesto desava i nije strasno. a sto se tice pcos i samog postupka ne mora nista da znci, svaka zena je prica za sebe. Mad cudi me da imas pcos a nizak amh, obicno ide visok amh i bojazn od hiperstimulacije.

13/06/2014
11:49 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
130sp_Permalink sp_Print

A sto se tice vremena koje je proslo dok nismo stigli do vantelesne ide ovako. Posle manje od godinu dana pokusavanja nateram mm da uradi spermogram i vidimo da je broj i pokretljivost umanjeni. Posle tri meseca terapije stanje se pogorsava, idemo za Bg gde doktor predlaze hormonsku terapiju i za mesec dana kontrolu. U medjuvremenu uradim svoje hormone 3 dan ciklusa, sve ok osim amh koji mi spada takodje u kategoriju smanjena plodnost. Odlucim sa svim nalazima da odem kod dr Motrenko(kod koje sam inace pre isla na redovne godisnje preglede) koja je posle prvog pogleda na s-gram  rekla IVF, moje hormone nije bila ni pogledala. 

I evo nas sada cekamo komisiju 🙂 

Inace sam nepusac, a mm naravno strastveni :(

13/06/2014
11:49 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
131sp_Permalink sp_Print

Naravno Jaco Laugh samo pozitivno WinkWinkWink

Marina82

14/06/2014
12:02 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
132sp_Permalink sp_Print

Samo pozitivno 🙂 

Jedva sam cekala da stignem kuci da vidim sta ste pisale 🙂 

E Marina kad si vec tu jos jedno pitanjce :) Koliko vremena treba da prodje od histeroskopije do Ivf?

14/06/2014
12:08 am
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
133sp_Permalink sp_Print

Ja sam histeroskopiju radila krajem januara (prošle godine) a prvog aprila počela sa stimulacijom. Ne znam tačno koliko mora da prođe nego je bila gužva u Life pa mi tada dođosmo na red.

Marina82

14/06/2014
12:13 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
134sp_Permalink sp_Print

Ja sam danas zvala doktorku da zakazem konsultacije, sestra mi je rekla da se vracaju sa kongresa 7 jula pa tada da dodjem bez zakazivanja, pa cemo videti sta ce reci.. A sto se odmora tice jos ne znaju kad ce otici :/

14/06/2014
12:51 am
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
135sp_Permalink sp_Print

Odlično, taman da se dogovorite za histeroskopiju. I za nju treba saglasnost za anesteziju (krvna slika, protrombinsko vrijeme, koagulacija…, ekg, saglasnost interniste, potvrda koja si krvna grupa i nalaz beta Hcg da nijesi u drugom stanju). Eto!

Marina82

14/06/2014
10:45 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
136sp_Permalink sp_Print

Znam da ta cista ne znaci da siguno imam pcos. Dr. Motrenko je u svom izvjetaju napisala da imam pcos,a dr Janjic nije siguran da sam pcos,bas iz tog razloga sto su mi hormoni bili u redu,imam redovne cikluse,nemam problem sa maljavoscu. Ali vidjecemo sta ce biti. Bas mi je drago sto ste tu da me posavjetujete.. KissKissKissKissKiss

14/06/2014
12:08 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
137sp_Permalink sp_Print

Ejjj, mah iz Arsa. 😀 

Mi smo nakon 2 god pokusavanja, uradili sperm i sokkk! Sa pitanjem odakle nam cerkic kad ima azospermiju, to je radjeno u kbc-u , drugi radjen privatno u Arsu, oligo sa samo 100000 , ej mog soka, ne znam sta se deailo. Pije vitamine, jede sjemenke cuda, oni se duplo poboljsaju. Nema slabo pokretnih, ili deformisanih, prostoih ima ili su umreli :-P B-) valjda sam dobro protumacila ta dva spermo. 

Odmah nam embriolog sqvjetuje ivf, tj icsi kad su svi pricali da sam luda, sta radimo to ce se popravit. Dr Djurovic urolog nam je rekao zbog povisenog fsh kod supruga da zamrznemo uzorak, jer zbog nacina zivota, sikiracije, tempa i svega nalaz sper je los. I mozda se poboljsa, ali vjerovatnoda ce da se pogorsa vremenom. I plus moj smanjen ahm kasnije. Evo nas tu gdje smo :-D

14/06/2014
8:13 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
138sp_Permalink sp_Print

Sama priroda se mijenja,a i nas danasni nacin zivota,predugo sjedenje,pusenje,nervoza,razna isparenja i td.. sve to utice.. znam puno parova koji imaju isti problem,nazalost! Ali bitno je da ima nacina i to da se poboljsa!! 

Sta ti kazu u arsu? Kako podnosis terapiju,jel sve ok? 

15/06/2014
7:21 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
139sp_Permalink sp_Print

Dobro, hvala Bogu :-D folikuli se namnozili. Cak sam i ranije odreagovala na stimulaciju, danas mi vec smanjuje dozu puregona, monopur mi je izbacila. Centrotide juce prva primljena, ona mi je najteza, u nadlakticu, a natekne ruka taj dio jedno 2 sata. Boli me i sad. 

15/06/2014
11:00 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
140sp_Permalink sp_Print

BRAVO ZA FOLIKULE!!!!! KissKissKiss

tutu meni.. :) a koliko njih moras da primis (centrotide) ? A zasto od nje ruka boli,jel tako treba ili si ti ukocila ruku kad ti je davala injekciju pa boli? 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…