A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
12/06/2014
6:43 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

412831je br fixni, sad zovi, do 19 rade. Pitaj za toxo rubelo. Sto da placas… 

12/06/2014
6:44 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

E ne znam kako onda da Vam pomognem. Ja sam se tako registrovala. I kazem ti samo treba zapamtiti sifru ja sam imala malih problemcica,jedva sam se vratila na forum! Laugh Jel ti trazi mail adresu? Meni je i to trazilo.

12/06/2014
7:02 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Kada kliknem na registraciju odmah mi izbaci fatal error, jos pre desetak dana sam htela da se registrujem i stalno mi tako pise. Nesto je mozda do mog racunara.

Irena, Milice znaci vi vec sad krecete u postupak? Je li prvi deo postupka kontracepcija mesec dana ili zavisi od zene do zene?

12/06/2014
7:13 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Filip, jel ti to radite privatno? Zar ne mozes da to radis u kbcu? Mislim da ne placas… Ja jos sjutra primam puregon i onaj na m, pa onda vadim estradiol, radim uz, i ako bude sve ok, krecem sa centrotide, injekcijama koje sami kupujemo… Nepune 50e 1, meni ce trebat 3 ili 4. Nadam se ne vise. 

12/06/2014
7:18 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

I sta dalje, gledaju rast folikula pa punkcije je li tako? Nista ne znam jos, mi do komisije necemo ici za Pg. A mislite da mogu sa izvestajem dr Motrenko vec posle komisije ici na histeroskopiju? Nekako mi se cini da je dr rekla da ce ona to da mi radi? A to verovatno fond ne pokriva.

12/06/2014
7:36 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Jel hiateroskopija produvavanje jajnika? il sam ja nesto permutovala…

Da, sad prate rast folikula u subotu, ako budu rasli kako treba, onda cu jos ovaj centrotide da dobijam dnevno po jednu, e sad, da li cu te centrotide ujedno sa ove dvije koje vec dobijam nastaviti tih 4 dana ili samo njih same. Ne znam. One sluze za bolji kvalitet jajnih celija, da su pravilnijeg oblika ako sam ukapirala kako treba. one se kupuju. 

12/06/2014
7:46 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Nadam se da ces imati najkvalitetnije jc, jer tebi i meni je tu negde amh :)

Histeroskopija nije produvavanje jajnika, vec se nekim aparaticem(cime vec)ulazi u matericu da se vidi ima li kakvih mioma, neravnina ili cega vec. To se cesto radi pre samog postupka jer zele da stvore idealne uslove za bebu. Recimo moja srcolika materica kod prirodne trudnoce ne bi bila problem, mozda bih morala da lezim pred karaj trudnoce. A posto vec radimo vantelesnu oni nece nista da prepustaju slucaju. Nama ciju partneri imaju oligospermiju ili uopste problem sa spermogramom ne traze da radimo taj HGC i produvavanje jajnika, bar smo toga postedjene. 

12/06/2014
8:35 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Irence,ne vidjeh da si mi ostavila broj tel da se interesujem… Posla do ginekologa da uzmem upute za hormone. Rece ona inhibin b i amh samo privatno se rade,svratih do bona laba,rekose mi ujutro da dodjem. I ujutru jos imam u institut za toxo i rubellu.. a ostale 2-3 dan m.c.

Filip,pa nije bas da sam usla u postupak,vec jos uvijek pripremamo dokumentaciju za hormone i zarazne bolesti koje nisam do sad radila. Al se nadam da ce biti u redu da mogu odmah poceti sa postupkom! A Irena je mnogo,mnogo ispred mene.. 🙂 

12/06/2014
8:49 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

E ma to je samo tih mjesec dana antibaby i pocinjes, ali da sto prije prikupite te nalaze, i eto… Inhibin b amh je ukupno 45e.  A toxo i rubbelu zovi, i pitaj pa da iskocis da odradis u kbc, ja sam chlam, ureu i mikro plazmu cekala.3 Mjeseca , i sad zadnja nedelja oni pocinju da je rade u higijenski, a ja hvatam preko zene sa saltera poato mi je obecala, zadnji voz i radim je pred stimulaciju. Znam da je nalaz neg :-) ali ga nemam jos kod sebe. Imala sam ga ja ali mi zastario. 

12/06/2014
8:52 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Filip, u pravu si, to sam ja permutovala :-P B-) 

12/06/2014
8:57 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pa rekose mi da su oba zajedno 45 eurica, i pitah ako ujutru ne bude reagenasa za toxo i rubella one kod njih kostaju 55 eura. I onda mi je ostalo da cekam ciklus da tad odradim hormone koje do sad nisam radila kao i ostale (zbog siofora). Pa kad oni budu gotovi sa njima kod endokrinologa,i onda sa srecom polako da pocnemo! LaughLaugh Ma ja sam chlamidiu uradila kucni test posto tamo nije bilo naravno reagenasa (a miko i urea sam u diagnosticu,privatno jer smo ocekivali poziv i ulazak u program,ali… ma nema veze! )Mada malo ko zna da postoji chlamidia test za kucnu upotrebu za zene,tako da smo se cujale ranije rekla bih ti jer je oko 15 eura.

12/06/2014
9:12 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

E a chlam u invitro naplate 15 ili 20e :-( ja bih ti savjetovala toxo i rubelu da prucekas, jer neces jos ni ovaj sad mens ciklus uci u stimulaciju, tako da imas fore jos. Tako da ne bacas 55e. Sacekaj imace ga, odmah putaj na salteru, nemoj ubacivat u “sanduce”  da cekas da te prozovu. Bice ga sigurno u ovih mjesec dana. Pa sacekaj ga.

12/06/2014
9:27 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pa ne znam kako to bas ide,mi pitasmo dr kad ce to otprilike.. on je nesto racunao i rekao nam da bi trebalo,ako sve bude u redu,sve biti gotovo do kraja jula. Sad kako to ako imam samo piti kontraceptivne pilule mjesec dana. 

Ujutro idem da vidim da li ima,pa cu taman tako pitati prvo da li ima… KissKissKissKiss Sto bih ja bez tebe… WinkWinkWink

12/06/2014
10:59 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Jedan mjesec moras vaditi hormone treci dciklusa, pa ako budu ok, taj mjesec mozda pocnes sa antibaby, a mozda ti i ne budes trebala antibaby, nego odmah stimulaciju, ali stim ide drugi dan ciklusa, a ti hormone vadis 3 dan ciklusa, pa me to malo zb, djeluje kao da ne moze i jedno i drugo u isti mjesec. Ma znaju oni 100 % bolje ;-) toxo i rubela su iz krvi. Ako ti kazu nema,pitaj kad ce biti. Otprilike da ti kazu. :-)

<3 :-* 

12/06/2014
11:24 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Meni je dr rekla da sledećeg mjeseca uradim hormone 3 dan ciklusa da bi u septembru mogla odmah da počne sa postupkom.

Marina82

12/06/2014
11:34 pm
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam imala hormone, ali nakon komisije prvi ciklus sam imala kontrolni uz, pa iduci ciklus microgynon antibaby pa ovaj sad od 9. stimulacija. 

12/06/2014
11:37 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Odlično! Imala sam i ja sve hormone od Konzilijuma, ali mi rekla da uradim sledećeg mjeseca i da je sve spremno za septembar. Brzo ćeš ti to srediti Wink

Marina82

13/06/2014
9:47 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Mico javljaj kako si prosla sa higijenskim 😉 

Ja danas primam jos jednu ovu, pa sjutra uzvuk. I estradiol vadim u in vitro. 

ima li nek od vas djece?

13/06/2014
11:05 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Prosla institut… Bilo je i toxo i rubella… za nedelju dana mi gotov nalaz… Laugh

I odradila u bona lab inhibin b i amh,to vec danas gotovo. Jos da sacekam 16-ti da dobijem pa da odradim ostale hormone. Onda sa hormonima trknem do endorinologa i to je to od nalaza sto mi je falilo. Tako da mi to brzo ide. Smile 

A zasto radis estradiol privatno? Ja nemam Irence,meni ce ovo biti prva trudnoca! Kiss

13/06/2014
11:38 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
100sp_Permalink sp_Print

Mico svi nalazi su prikupljeni, bravo! A je li toxo moze da se vadi privatno? Ja sam prosle godine to radila u privatnoj laboratoriji u Budvi.

Marina a kada ste prosli komisiju pa je rekla da krecete u septembru? I od koga to zavisi kad se krece sa postupkom od doktorke, klinike ili cega vec? Samo me jos interesuje koliko oni parova zakazuju svakog cetvrtaka, ima li nas dosta?

Mene brine ta histeroskopija , da mi je to da odradim pre septembra :/

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…