A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
13/11/2013
2:30 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage dame,

 

da li mi mozete reci imate li iskustva sa urologom dr. Perovic,radi u Codri… ?

Culi smo za njega,ali ne znam ima li neko da mu je pozitivan odgovor sto se strucne pomoci tice? Suprug je do sad uradio spermogram (koji je bio veoma los). Izabrani ljekar je samo dao uput za KBC ali tamo se puno ceka,pa smo mislili privatno negdje otici na pregled za dalje pretrage.

 

Unaprijed zahvalna!

13/11/2013
4:00 pm
barba
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 76
Member Since:
26/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Dr Perovic je kazu najbolji urolog u CG. Slobodno mu se obratite u Codri.

14/11/2013
9:45 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala barba… vec danas cemo zakazati. :)

14/11/2013
11:51 am
milena89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
01/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage dame,

juce sam radila bhcg, e zamislite moje iznenadjenje kada sam podigla nalaz iz labaoratorije sa rezultatom 0.00. ja pomislila, ma nema sanse, kakvi, 100% greska, jos mi kasni 5 dana, da je bar 0.01, pa da kayem. Fino se zaletim u Pg, uradim istu kod Boljevica, kad ona cijeli 1!

Sve  me zivo boli, a i kasni mi i. Dati od svih silnih hormona, tableta, inekcija i svega!  Katastrriofa!!!

18/11/2013
10:29 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Samo hrabro milena89,i naravno,budi pozitivna! Nadamo se da ces biti pozitivna i beskrajno srecna!!! :)

20/02/2014
12:54 pm
zarathustra
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
20/02/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Vidim da vecinom hvale dr Cejovica i klinike LIfe. Jedno mogu reci da je to klinika u kojoj sam bio sa suprugom zbog IVF-a 7 mjeseci i na kraju je dr Cejovic koji nas je vodio manje znao nego na pocetku. Trazio sam misljenje strucnjaka iz inostranstva koji je inace treci embriolog u Evropi. Opisao sam mu sta je radjeno (to jest nista nije uradjeno samo su muzli pare, npr. otvaranje zdravstvenog kartona 30 eura koji lici na presavijenu dvolisnu knjizicu Titovih pionira, na najlosijem papiru ) u klinici Life. Poslao mi je na jedan nacin tabelarno kako ide postupak IVF. Provjerio sam to i na sajtovima Fondova zemalja u okruzenju sve se poklapalo sa njegovim tabelarnimm prikazom. Supruga mi je zbog dr Cejovica dobila ogroman pritisak jer nije uradio nijednu predhodnu analizu, a to se moglo sprijesiti sa dva dana andola. Kada sam mu pokazao kako ide postupak IVF po nekim utvrdjenim standardima, i koje analize i snimanja treba uraditi da bi se uslo u sam postupak, njegov odgovor je bio da je htjeo da nas ustedi pa to nije trazio da se radi iako je sve to ispravno i po proceduri. Klinika Life nema ni svoju labaratorioju a kamo li sto drugo, a o strucnosti njihovih ljekara necu dalje. Samo tamo ne bih posao ni da mi zivot zavisi. Srecom suprigi se regulisao pritisak. Posli smo poslije par mjeseci u jednu drugu kliniku koja je isla sve po proceduri IVF-a (jer u Lifu za 7 mjeseci nisi ni nasu anamnezu uzeli, ali pare znaju da traze, i idu na foru ako prodje prodje jer kod postupka IVF maksimalna uspjesnost u idealnim, uslovima je 23%, tako da ih to uvijek moze izvuci ). Srecom na drugoj klinici kojoj smo bili posli poslije 4 mjseca supruga je ostala trudna jednom metodom imitacije prirodnog postupka, te sada zadovoljno cekamo bebu. Na kojoj klinici smo bilu necu reci da ne budr reklama za bilo koga, a posebno doktora koji nas je vodio i koji je po strucnosti i samom pristupu pacijentu za Cejovica kao nebo i zamlja. Nije mi cilj da ikoga blatim ali to je nase realno iskustvo, a vi prosudite.

12/03/2014
11:42 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

zarathustra u pravu ste za vecinu stvari… suprug i ja smo zbog IVF-a u Lifu kod dr Motrenko… Tacno je da gledaju samo kako da uzmu novac,ocigledno im je to na prvom mjestu…nazalost.. ali sto se tice doktorke mogu Vam reci da imam pozitivno iskustvo sa njom… Profesionalna je maksimalno (barem sto se nas tice). Jedino je mana sto nije stalno tu pa je bezveze sto se dugo ceka na kontakt sa njom ili mozda sastanak… Tacno je da nemaju neke uslove prijatne za pacijente ( s obzirom na to koje pare uzimaju ), ali nama je bitno da to urade kako treba pa da i mi budemo srecni i zadovoljni kao i Vi.. 🙂 

17/05/2014
8:21 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Dobar dan, ja sam nova ovdje. Imamo cerkicu od 4 i nesto preko godina, ali za drugo dijete je nesto “zakazalo” nismo mnogo ovracali paznju na to, nego smo “radili” na drugom ali jok. :-( Ja ko po obicaju na svakih pola god radim nalaze, svi ok, osaljem muza na spermogram, i cudo, prva dijagnoza azoo,sok! Nakon toga privatno u Arsu odradimo drugi ima nesto vojnika ali nedovoljno :-\ prodjemo sve analize, urolova Djurovica u KBC, i naravno indikovna VT oplodnja. Cak ne ni insjemenacija, ne ni ono pustanje da se sami spoje spermici i jc, nego ono trece. 

17/05/2014
8:25 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

E sad njemu je dijagnostikovana oligo, jer ima povisen fsh. Za hormon taj nismo dobili nikakav savjet, prosto tako je. Zivot koji zivimo, vazduh koji disemo, zracenja… Sve to utice, rekose nam. :-( ;-) Ja sam odabrala Ars z kliniku koja ce nam tadati intervenciju, ima li neko od vas iskustva sa njima?

03/06/2014
7:00 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Cao Irena! Nek Vam je ziva i zdrava cerkica,prije svega!

I mi smo u prici za ICSI.. i mm ima nesto <vojnika> ali sto ti kazes nedovoljno pokretni.. Uglavnom su u mjestu ili slabo pokretni. Mi smo u Life kod dr. Motrenko,koja ocigledno zabusava.. Ja sam mlada pa navodno zbog toga. Odradili smo sve potrebne nalaze jos u februaru,i po njima mi je dala da pijem SIOFOR a 500mg <iako su mi secer i insulin u normali> ali,kako je objasnila on pospjesuje ovulaciju pa cu manje primiti hormona i lakse pregrmjeti put koji nas ceka. Ne znam nikoga ko je radio u Ars medicu pa ti ne mogu ni prenijeti iskustva! Ne znam ni koji doktor to kod njih radi. Mi smo se opredijelili za Life iz prostog razloga sto je dr. poznata po uspjesnosti i odgovornosti,ali sto duze cekamo na poziv sve vise mijenjamo misljenje,nazalost! Ali opet ne znam gdje drugo da idemo,kome se obratiti. I tako..

Nadam se da cete uspjeti. Javljaj nam… Laugh

06/06/2014
1:16 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Konacno danas dobih i zadnji nalaz, chlam, plazme… Neg. :-) Jedva docekah reagense nakon 3 mjeseca. :-( Juce popih zadnje dvije microginona i sad evo cekam da dobijem. Pa u pon da im se javim. I pocenjemmmo :-D Dr. Ljubic iz Beograda. 

06/06/2014
1:26 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala , milicica88, Ja sam Life htjela kada smo spermogram radili, i jeftinije je tamo bilo, u Arsu je 30, ali kada mi je sestra na tel rekla kad NJIMA ODGOCARA da dodjemo, i da damo uzorak jer kao tada im je embr samo tu, ima neke druge stvari da za radi pa i mi o jednom trosku :-D nisam htjela. Ja sam na konzilijumu 27. Marta dobila zeleno svjetlo, uz pitanje sta ste cekali do sada? Isti dan predala u fondu. Kada ste na programu, da li vam je kratak ili dug protokol?

07/06/2014
11:59 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Zdravo, evo da vam se pridruzim na ovoj temi. Da li znate kakva je procedura za vto i koliko se ceka posle pozitivnog misljenja komisije? Komisiju su nam zakazali krajem meseca, i sta onda tj. kada bi se krenulo sa postupkom? Nama je Montrenko indikovala vantelesnu takodje zbog oligospermije mm. Ipak sam se odluclia da nam ona radi postupak u klinic Llife. Bas sam se obradovala kada sam videla da je tema aktivna i da mogu dobiti odgovore. Pisite sve sto znate jer vidim da nas ceka dugo leto 🙂 

07/06/2014
1:52 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

cao! Mi smo juce posle duzeeeeg perioda uspjeli da se vidimo sa doktorkom Motrenko,mada razocarenje nas nije izbjeglo.. Jos u januaru smo prvi put bili kod njih i izvadili sve nalaze.Uopste nas nisu ni ubacivali u program. Medjutim, juce su nam rekli da citav kolektiv putuje u Berlin na nekakav kongres,a onda su na kolektivni odmor do prvog septembra, (TO SMO SAZNALI OD PACIJENATA KOJI SU SA NAMA CEKALI RED) a posle nam je rekla i doktorka. Ja sam se naravno iznervirala i nakon toga smo otisli u ARS tamo su nam zakazali vec za utorak razgovor i pregled kod dr. Janjica. E sad, da li kod njih radi dr LJUBIC,i za njega smo culi da je odlican,jer o ovom doktoru ne znamo ama bas nista?! Mnogo bi nam pomoglo Vase iskustvo u tome! 

08/06/2014
12:19 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Milice i nama je doktorka Motrenko jos pre mesec dana kada nam je indikovala vto rekla da sigurno do septembra nece raditi, tako da mi je to i realno bilo obzirom da nam je komisija zakazana krajem meseca. A embriolog koji radi kod nje mi je takodje rekao da izbegavaju vto da rade preko leta valjda zbog uspesnosti samog procesa ako sam je dobro razumela. Sta mislis da li je realno da nama kojima je komisija tako kasno bila pocnemo bilo sta do oktobra, jer vidim da vi jos niste krenuli? I na osnovu cega oni zovu parove, imaju li kakve kriterijume tipa starosti partnerke, stepena steriliteta? Milion pitanja imam :) Sta ste vi od nalaza do sada radili? Da li si radila histeroskopiju? Nama je rekla tek posle konzilijuma da krenemo sa vadjenjem nalaza .. 

08/06/2014
11:08 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Mici, mozda se budemo i vidjele tamo. Ja sam 27 marta imala konzilijum, isti dan predala fondu papire, kopije. Posla u Ars i dobila pripremu, sta sve od nalaza da izvadim, ja suprug, dr Janjic to tako lijepo objasni. E sad da se vratim na mene, dobila jutros juhuuu kakvo olaksanje nakon mjesec dana antibaby. U ponedeljak pocinjem hormonsku terapiju. Injekcije koje primam svaki dan u isto vrijeme, do punkcije jajnih celija, kohe su mi planirane poslije 21. Jeste tacno da idu i oni i embriolozi za Berlin. Ali prije toga rade zadnju turu. I pauziraju do sept. Mene su pitali kad bih ja voljela da radim.

08/06/2014
11:12 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Nisam radila tu histero, jer ja imam cerkicu od 4 g. A i to uglavnom treba zenama za konzilijum u kbc-u. Ako je ok suprug, ali mom suprugu je povisen fsh trostruku, i kada su samo tj nalaz vidjeli, pitali nas na komzilijumu, sta ste cekali do sad. 

08/06/2014
12:36 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Dr Ljubic je ljekar, vrstna strucnjak iz Bg, ovo prenosim samo utiske mojih prijateljica koje zive u Bg i koje znaju ljekara , samo su me pitale kako dodje do njega, rekoh da nisam ni sama znala da je toliko dovar. On ima i svoju kliniku u Bg, cak mislim da se Joksimovicka porodila kod njega na klinici ;-)

08/06/2014
4:43 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Irena bitno je da se uspostavi odnos doktor-pacijent, i najvaznije da verujes svom lekaru. Ja histeroskopiju moram da radim zbog srcolike materice ali posle komisije. Inace posto je mm los nalas s-grama onda u takvim slucajevima za komisuju ne traze da se radi histeroskopija. Jedva cekam da dodje taj dan za komisiju i onda mirno da cekam septembar. Inace mi na bebi radimo oko godinu dana i veoma brzo smo usli u program Vto. Doktorka je odmah rekla nema sta tu da se ceka iako mm s-gram varira od 7 do 17 miliona. Da li znas nekoga ko je isao kod dr Motrenko na Vto i kakva su im iskustva?

08/06/2014
8:16 pm
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Znam za dvije uspjesne, poznanice samo u pitanju. Stim sto je jedna od blizanacke uspjela zbog preranog porodjaja da spasi jednu curicu, ali iz prvog puta uspjesno bilo. Kod nas je situacija indukovana icsi zbog 200 hilj po zadnjem s-gramu. :-\ koji smo i zamrzli. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…