A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
simptomi truudnoce
23/02/2013
8:39 pm
malamona
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 4
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Interesuje me koji su osnovni simptomi trudnoce? pitam ovo posto mi kasni vec 4ti dan(a inace mi dolazi u minut, da ne kazem sekund), imam grceve u donjem dijelu stomaka kao kad treba da dobijem, imam bolove u krstima, i bjelicast sekret… danas sam radila baby rapid test, tacnije preko one trakice se testirala i rezultat je bio negativan… posto mi rijetko ali bas rijetko kasni, i to nikad ovoliko zanima me je li mozda rano da test pokaze pozitivan rezultat?

23/02/2013
9:18 pm
Kristina M
Guest
Guests

E nijesam pametna sta da ti kazem. Meni su testovi pokazivali pet sest dana nakon sto bi trebalo da dobijem. To ti je najbolje da uradis nalaz krvi i provjerih betaHCG, on ne moze da promasi. 

23/02/2013
10:17 pm
malamona
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 4
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

iskreno, nije mi ovo prva trudnoca,ali opet nisam sigurna… prvi put sam radila 4 testa dan za danom i samo 4ti je pokazao pozitivan rezultat, poslije nekih 7 dana… uzasno sam nestrpljiva, umirem od zelje da sam ponovo trudna  🙂

23/02/2013
11:34 pm
Avatar
lara92
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 415
Member Since:
27/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Prvi put sam radila test na dan ocekivane menstruacije, jednostavno sam znala da sam trudna, ne umijem to da objasnim, i test je bio pozitivan. Drugi put sam radila betu kad mi je kasnilo 2,3 dana (radila sam je iz drugih razloga), i bila je negativna, a nisam imala nikakve znake trudnoce, tako da kada mi je kasnilo i 15 dana, nije mi padalo na pamet da sam trudna, vec sam se spremala da idem kod ginekologa. I cisto da ne bude da nisam provjerila, uradim test i bude pozitivan. Tako da i beta moze nekad da omane, ako kasni ovulacija, kao sto je bilo u mom slucaju. Sacekaj pa ponovi, ako mozes izdrzati Smile

24/02/2013
12:34 am
malamona
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 4
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

dobro ti je ovo ako mozes izdrzati :D :D :D  

ponovicu sjutra ujutru, pa ako ne pokaze nista sacekacu par dana… valjda bude :D javljam svakako

19/03/2013
2:58 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam radila test za trudnocu tek 10 dana poslije dana kad sam trebala da dobijem jer mi se desavalo i ranije da kasni po 7 dana pa ja utripujem da sam trudna i uradim po 3-4 testa :) Mada ovoga puta su i drugi znaci bili tu – uvecane grudi, cesto mokrenje i sl. Ali rekla sam sebi da cu da sacekam punih 10 dana prije nego sto uzmem test, a tih 10 dana sam imala i distrakciju druge prirode, pa mi je to brzo proslo, nisam razmisljala o tome.

Svakako kad radis test u urinu radi ga ujutru zbog nivoa tog bHCG hormona koji je u jutarnjim satima najveci.

A ako ces da radis test krvi, mislim da kosta 10-15eur u privatnim laboratorijama.

Srecno Kiss

19/03/2013
2:59 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

hahaha ja ne vidjeh da je ovo pitanje prije skoro mjesec dana :) Ok, sigurno si vec saznala do sada :)

20/05/2013
1:54 pm
Tamara 2
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
21/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Zene,cao :) nisam odavno bila na forumu,obaveze obaveze :) Nego imam jedno pitanjce :) Nakon koliko se moze uraditi prvi test,prije nego li sacekam menstruaciju(ako dodje jel),jer sto se simptoma tice bole me ledja,stomak kao da cu doboto,mada sto kaze moj muz ”ti si tri puta mjesecno trudna ” :) tako da ne mogu se osloniti na to…iako nije prva trudnoca.od porodjaja se pazimo tako da sad sam kao leptirica,crkoh od iscekivanja :)

 

20/05/2013
2:09 pm
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Ulogovala sam se sa namjerom da pitam isto sto I Tamara, kad vidim vec postavljeno pitanje :) )))

Ni meni nije (tj.ne bi bila) prva trudnoca. Ali, prvi put sam ostala trudna vec prvog mjeseca, a sada se trudimo pola godine I nista.

Mozda ponovo uobrazavam simptome, ali…

Trebalo bi da dobijem od petka do ponedjeljka, ali vec par dana imam bolove u dnu stomaka kao da cu svaki cas dobiti.

Zato I mene zanima da li je rano za test?

20/05/2013
2:18 pm
Kristina M
Guest
Guests

Mislim da test moze da pokaze 15 dana nakon ovulacije, meni barem jeste odmah svaki put:)

20/05/2013
2:24 pm
Tamara 2
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
21/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Dobro je kad nisam jedina koja umislja :) )) ja bih trebala pocetkom mjeseca dobiti zato pitam kad bih mogla znati jer ovako aaa

20/05/2013
4:04 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

ja sam prvi put saznala da sam trudna  tek sa 10 nedjelja testovi negativni ja nikakvih simptoma ..

drugi put sam isla na folikulometrije pa sam znala koji dan sam ostala t. tj. kad je bila O i nakon 15 dana uradila test on pozitivan tako da ako okvirno znas kad je ovulacija bila a proslo nekih 13-15 dana mozes raditi test.. ja sam sa popodnevnim urinom jer nisam jutro mogla docekat i pokazalo mi crtice..

20/05/2013
5:32 pm
Tamara 2
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
21/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Meni menstr dolazi uvijek bar 5 dana ranije a nekad i vise i onda ne znam ni sama,samo otprilike jer par puta kad sam bila kod gin na pregled znam da mi je rekao da je ovulacija u toku,ali ne znam bas tacno kad mi dodje…znam samo da cu se ucrvljati :) ))

 

21/05/2013
11:28 am
mara11
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
02/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

ja sam radila test tacno10 dana poslije odnosa, i to popodne, kad mi je kasnilonekih 6 dana. ipak je to sve individualno. inace,koristim one baby rapid test trake,kao osjetljivije su

25/05/2015
8:51 pm
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
27/04/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage moje,pomoc!!!

Postoji li sansa da sam trudna,a da je rezultat bete bio negativan?

27/05/2015
10:16 am
Kristina M
Guest
Guests

Tesko, jer je beta osnovni pokazatelj

02/07/2016
10:17 am
TamaraSlavisa V
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
24/01/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

 Pozdrav svima 🙂 radila sam inseminacuju 21.6 na Cetinju kod dr.Zeljka Lazovica,po njegovoj nekoj proceni bi trebalo da uspe.. Sada koristim utrogestan 2×1 vaginalno i folacin tablete.. Imam osecaj da smo uspeli.. Imam bolne grudi,bradavice su mi jako osetljive,bol u doljnjem delu ledja,umor,vrtoglavicu,i jajnik desni me po malo zaboli kao da cu da dobijem.. U utorak idem da radim Beta nalaz i nadam se pozitivnom testu.. E sad da li je neko od vas radio inseminaciju i da li vam je uspelo iz prvoga puta?Inace meni je pre inseminacije bilo samo na desnom jajniku folikula i oni su bili 21mm,19mm i 14mm.Pila sam klomifen 2×1 od 3 d ciklusa 19.6 sam dobila inekciju pregnil i u utorak mi je radjena inseminacija bas kada su folikuli popucali. Molim vas za odgovor..

evo moj email: [email protected]

Unapred zahvalna 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
26 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…