A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Problemi sa zacecem
05/06/2012
12:30 pm
Sunshine
Guest
Guests

Hvala Vesna na informacijama.

Ja znam da se treba opustiti. Ne pusim, trudim se da uzimam dosta vitamina, pokusavam da se ne opteretim, uzivam u braku i u ljubavi, ali postoje nekada smetnje koje morate pomoci da se otklone 🙂

03/04/2013
3:57 pm
nelinjo
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 1
Member Since:
03/04/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

zdravo svima….isti problem kao vecina vas nazalost…posle 2god bezuspjesnog odlaska kod moje ginek. pracenje folikula,pa sve je ok,opusti se itd. konacno mi dala uput za hormone,e tu je problem,povisen prolaktin i testosteron :\ izostanak ciklusa,30-40dana dobijanja.i znaci pcos sindrom. Da napomenem da imam djecaka 4ipo god <3 i 7god braka….al ‘druge bebe jos nema…Odem kod endokrinologa,koja me na smrt preplasi “jaooo pa kako ocekujes i da ostanes trudna sa ovim nalazima,prosto sam iznenadjena da imas vec jednu prirodnu trudnocu,sad ne mozes ostati trudna ,tesko,mozda cak vantjelesna…” ja u soku….na nagovor svoje porodice podjem kod privatnog dr koji iz Bg dolazi mjesecno,divan dr. Uz ok,mislim ok,jajnici policistici al materica je u redu,dobijem vitamin E i klomifen.Sad me to interesuje,je li koja bila na stimulaciji jajnika sa klomifenom,sta da ocekujem,na netu pise svasta…

04/04/2013
10:45 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

nelinjo, dobrodosla i da sto prije preselis sa ove teme na one trudnicke ;)

bila sam ja nekoliko puta na stimulaciji klomifenom, jednom sam i zatrudnila u tom ciklusu.

pcos je kompleksan problem, ali nije nerjesiv. u svijetu se uz pcos daje metformin, lijek za secerase, to bi ti neko morao objasniti kako djeluje, jer ja ne znam, samo znam da je moja snaha u kanadi ostavrila dvije uspjesne trudnoce  , sa teskim oblikom pcos-a, i samo uz metformin.

ne znam koliko je klomifen tu opravdan,jer su “zdrmani” hormini prolaktin i testosteron, jos bih se posavjetovala sa nekim ljekarima, jer taj lijek nije za igranje, iako je jeftin i dostupan ne znaci da je bas neskodljiv itd… 

a ni IVF nije kraj svijeta, nego blagodat za roditelje kojima ne uspijeva proirodno, prosla sam to pa znam o cemu pisem, sve ukupno je trajalo 15ak dana + cekanje na , srecom, pozitivan test :)  (pogotovo sto sada drzava pokriva 3 pokusaja, ne u cjelosti , ali dobar dio )

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

05/04/2013
12:14 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Nelinjo identicna situacija kao kod mene al identicna. Imala sam djecaka od 2god. kad sam krenula u sledeci pokusaj prodje jedna prodje druga godina mene panika hvata. Znala sam da imam pcos al nisam tome pridavala puno znacaja. Taj tvoj endokrinolog te samo isprepadala i odmah je mijenjaj mene je do nove trudnoce doveo dr Djogo divan i stalozen covjek koji zna da ulije nadu i povjerenje kad mislis da vise sansi za tebe nema.
Prva stvar koju bih ti savjetvala jeste da provjeris insulin dakle odradis OGTT test sa insulinemijama ukoliko inuslin ne bude ok. uzima se terapija metforminom (siforo) -ovo sto te i macence savjetovala- koji dokazano djeluje na stabilizaciju vrijednosti insulina, koji smanjuje aktivnost androgenih hormona sto odmaa direktno utice na kvalitet i poboljsanje ovulacije uz takvu terapiju i folikulomteriju ja sam iz prve sto bi se reklo ostala trudna. Tako da pusti ti price o VTO )barem dok ne porbas ovako )evo mene sa dvoje djece i policisticnim jajnicima koji je po meni tezi oblik… Odraditi stimulaciju a ne uraditi HSG prije toga je jako neozbiljno .. ja licno nisam pristala na to i na kraju mi stimualcija nije bila ni potrebna..i isto mislim ko macence nije se igrat sa klomifenom

15/08/2013
7:42 am
gost085
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
08/04/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Čitam sve odgovore ovdje pa mi lakše bude-vidim nisam jedina koju ista muka muči.Udala sam se prije 2,5 godine i nakon 9 mjeseci braka-ne ostajem trudna odlučim da nazovem bolnicu na Cetinju da me pregleda dr.Motrenko tj da kod nje zakažem pregled da vidim kako i zašto bebe nema i kažu mi da uradim hormone i da ih nazovem kad uradim da mi zakažu kad da dođem.U tom periodu meni strašno počnu noge oticati,visok pritisak ja kod izabranog doktora-on meni sve nalaze da uradim (i ginekološki) izuzev hormona štitne.Sve u redu a to što noge otiču-prirodno-kazao mi je.Čekam ja da me nazovu s Cetinja-ništa dva tri mjeseca i odlučim da odem kod jednog ginekologa u mom gradu za koga kažu da je jako dobar-naravno privatno.Odem kod njega-pokažem mu nalaze i pogleda me i pita me čovjek jesam li išla kod endokrinolga jer mi je TSH hormon štitne mnogo nizak.Ja u čudu-bila sam kod izabranog ništa mi rekao nije niti me gdje uputio-sve što sam radila radila sam na svoju ruku a ginekologu svom baš i ne vjerujem nešto.Odem kod endokrinologa a ona me pitala gdje sam do tad bila i da mi je stanje alarmantno-i da sam na vijeme došla (da ne objašnjavam se detalje).Nakon pola godine liječenja odem kod izabranog ginekologa da kao svaki savjestan pacijent ponesem nalaze o štitnoj i da pitam za trudnoću-mogu li tu šta radit a ona mi kaže da ne i što sam dolazila uopšte a endokrinolog mi kaže suprotno i dao mi terapiju s kojom mogu ostat trudna i ja se nadjem u čudu.Ajd da regulišem štitnu prvo pa ću da gledam za vantjelesnu šta i kako treba.I na svu sreću i u zdravlje mog endokrinologa nalazi su super-ta me žena spasila i sad sam se psihički spremila za odlazak kod ginekologa (onog drugog) da vidimo kako i šta treba da radim za vantjelesnu.I zaboravih da kažem da su me s Cetinja zvali nakon godinu dana da mi zakažu pregled.Ja udavih ovim postom-al lakše mi je jer vidim da nisam jedina.

15/08/2013
10:19 am
Kristina M
Guest
Guests

NIjesi udavila, samo pisi:) Drzi se i naprijed guraj, i probaj da se na pozitivnu stranu koncentrises, bice sve super. Bitno je da su naisla na doktora koji ti je ipak dao prave informacije

15/08/2013
12:46 pm
gost085
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
08/04/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Muž me razumije za neke stvari ali onaj osjećaj kad poželiš da osjetiš sve one simptome koji mnogima smetaju,kada se razočaraš a užasno želiš da vidiš onu crtu na testu za trudnoću,kada kupuješ testove za ovulaciju i pratiš plodne dane i kada te ponekad toliko zabole benkice na tudjoj žici za veš i onda te pita izabrani ginekolog pa zašto ste došli kad imate  problema sa štitnom ? I da se ne može ništa raditi po tom pitanju a ja znam žene koje su pile terapiju kao i ja i imaju po dvoje-troje djece i onda se čovjek pita zašto baš ja i zašto se toliko nerviram-a ne recite mi kako da to ne činim.Nego dobro je,lijekove ne pijem više,imam ponovo kontrolu za mjesec dana a dotle radim na tome da promjenim ginekologa i nadam se postanem majka uskoro.Hvala bogu ima nas sličnih dosta i nisam jedina.

15/08/2013
7:44 pm
sonia007
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 184
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Citam vase postove i strasno mi je zao kroz sta sve prolazite… Ne mogu ni da zamislim. Meni bliska osoba ima velikih problema sa zacecem i vidim koliko joj je to tesko, desetine pregleda, nalaza, konsultacija, trudnoce, pobacaji, kiretaze…gost085 ne znam sta da ti napisem osim onog sto ti vjerovatno svi porucuju da ostanes sto vise pozitivna i da se boris i da ne odustajes.Ako treba svaki dan da ponavljas sebi da ce sve biti u redu i da ces postati majka, Sto kaze Kristina, vazno je da si nasla na ljekara koji ti je pruzio prave informacije, a za tvog ginekologa nemam rijeci, na takvom stepenu prije svega bezosjecajnosti, bezobzirnosti i drskosti ( samo neka je zdravo), a izgleda i strucnosti…..Glavu gore, ja, a sigurna sam i mnogo drugih ovdje poznajem ljude koji su dobili cak i po dvoje i troje djece iako su imali razne prepreke na tom putu i mnogo godina pokusaja. Zelim vam mnogo srece i nadam se da ce vas uskoro roda obradovati jednim slatkim zamotuljkom….

 

16/08/2013
4:41 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

gost 085 sad cu ukratko da ti kazem da sam i pored velikih problema sa stitnom imam tzv hasimoto ostala trudna iznijela trudnocu i imam zdravu bebu koja evo upravo pokusava da se uzvere uz kauc.. a imam i jos jednog momka koji uskoro puni 5 godina…
nego komentar tvog ginekologa me iznervirao toliko neznanja ja nisam srela koliko za ovaj perido zatrudnjivanja.. dakle da ti ukratko ispircam prvi put i pored pcos-a ostjm trudna prirodo medutim nakon toga za drugu bebu sam se morala pomuciti dobre 2.5 godine i bas kad sam nekako bila na ivici snaga dosle su crtice.. u medjuvremenu sam otkrila problem sa insulinom.. i da ne gnjavim stitna je problem koji se da lako srediti mislim dovesti u vrijednosti koje ne ometaju trudnocu. Pored tvojih hormona ja bih ti savjetovala da muz odradi spermogram spermokulturu ti torch test vaginalni cervikalni i ostale briseve pa kod nekog dobrog ginekologa mene je dr tanja i dr boljevic uz veliku pomoc dr djoga doveli do ove trudnoce .. sretno i slobodno se ti nama izjadaj ovdje zajedno je lakse…

e moram i ovo na konto ljekara napisat prije par dana sam bila na redovnoj kontroli i eto slucajno se zadesim sa poznanicom koja iz ne znam ni ja kog puta ne ostaje trudna VTO naravno i dr tek nakon toliko bezuspjesnih pokusaja daje predlog da odradi briseve i torch?? mislim krajnje neozbiljno…

17/08/2013
6:48 am
gost085
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
08/04/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala na podršci.Raspitala sam se šta sve treba da se vadi za vantjelesnu oplodnju i idem da vadim nalaze.Al prvo mjenjam izabranog ginekologa pa ću nadam se kod ovog drugog ako budem mogla upasti kod njega (jer papirologija zahtjeva sve od izabranog ginekloga) a ako ne neko drugi i da  je citram (mog ginekologa):”Ja ne znam zašto ste Vi kod mene došli-sa tom dijagnozom i terapijom ne možete ostati trudni a to Vam je znate kao da gradite kuću a krov Vam prokišnjava a Vi kupujete namještaj”.E to mi je rekla a ja se našla u čudu jer mi je endokrinolog rekao da mogu ostat trudna i dala mi je takvu terapiju-PTU hormon a dijagnoza Mr.Bazedovljev-Grejs.I takva osoba radi u mom gradu i ima mnogo pacijenata.I ne biti nervozan-pa recite mi KAKO,al nema veze.Sad idemo dalje korak po korak.U zdravlje mog endokrinologa i toga što me žena izliječila.

22/08/2013
1:42 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Ako su ti hormoni sad ok, pokusaj prvo sa inseminacijama. Svakako prvo moras probati te tri inseminacije pa onda ides na vto. Od nalazi ti trebaju hormoni i brisevi. 

I samo polako! Neki doktori i bez obzira sto su ginekolozi oko nekih stvari se ne udubljuju mnogo, kao ta tvoja izabrana ljekarka. Mijenjaj je svakako i sto se tice njih, samo nek ti daju upute za nalaze, nemas se sto raspravljati i objasnjavati… 

02/09/2013
12:55 am
milena89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
01/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage dame, prije svega veliki pozdrav.

Kako je ponekad trnovit put do materinstva!!!

Imam 24 godine i predivnog dječaka od 6! Ostala sam u drugom stanju bez ikakvih problema, uživala u trudnoći i porodila se, što bi rekli, za tren! Međutim, ispostaviće se da drugi put neće biti tako lako.

Kada smo počeli ozbiljnije da se bavimo pitanjem druge bebe, u početku nisam obrćala pažnju što ne ostajem trudna, mislila sam da jednostavno ne radimo stvari u “pravo vrijeme”! Nakon godinu dana “pogrešnog tajminga” odlučim da odem kod ginekologa. Iz mjeseca u mjesec, nekih pola godine idem kod ginekologa,  UZ, gin. pregledi, Papa, brisevi, sve super, treba da se opuštimo i ne mislimo na to, sve će doći spontano! Kaže mi doktor, “Sve je u savršenom redu, samo se opušti i ne misli na to, sve je iz glave, a ja nisam doktor za glavu”! Pomislih, Bože ja sam se stvarno preopteretila, moram malo da “oladim” :) . Počnem tako manje da mislim na sve to, kad, možete misliti moje sreće, poslije dva mjeseca kasni mi!!! Nisam mogla da vjerujem, čak me je bilo strah da uradim test :) ! Kada sam “skupila hrabrost” i potvrdila svoju slatku sumnju nije bilo srećnije žene od mene! 

 

E sada, na redu je druga strana priče!!! Nakon 10ak dana počinju jaki bolovi u donjem dijelu stomaka! Ne mogu da dišem od bola, pojavio mi se braonkasti sekret izuzetno neprijatnog mirisa, a boja lica siva!  Odmah odem kod dr urade mi UZ i pregled, kažu da dođem sjutra veče da ponovo pogledaju, kao ne vide ništa sumnjivo. Odem ja sjutra veče, rade isto, čujem otkucaj bebinog srca i tjeram se da mislim biće sve u redu, a znala sam da neće!!! Opet, kažu dodji sjutra da uradimo betu i da ponovo pogledamo!

Kada su mi uradili betu bila je 39000, a dr je na UZ pregledu rekla da u svojoj praksi jos nije vidjela ovakav slučaj!

Ostave me na odjeljenje uz sumnju na OVARIJALNU VANMATERIčNU TRUDNOćU, uz obrazloženje da je protokol takav da ne mogu da me operišu “na ladno” nego će sačekati da plod ruptira i onda će odraditi operaciju! Bože, koja agonija te noci! Ujutro, na svoju ruku pođem u KBC kod dr Lipovine koji je nakon Uz pregleda konstatovao da je u pitanju vanmaterična trudnoća i da zahtijeva hitno djlovanje! 

Po povratku na Ct, moj suprug, doslovno je napravio haos na odjeljenju! Istog dana su mi zakazali operaciju i dali mi da potpišem neki papir kako na sopstvenu odgovornost ulazim u salu????!!!!!! Operacija je trajala 2 sata, tom prilikom su mi uklonili lijevi jajnik i jajovod, i prostu cistu na desnom jajniku! Nikada neću zab noć nakon operacije!!! Pakao je preblaga riječ!!! Rana kao od Carskog reza duga 15cm, bolovi,grudi upaljene, povraćanje od anestezije… 

 

Prebolim nekako prvu vanmateričnu, kažu mi da je desna strana u najboljem redu i da ću, kada poželim bez problema odstati trudna, ali da napravim pauzu bar 3 mjeseca. 

9 mjeseci nakon prve vanmaterične, kasni mi, uradim test, i oduševim se ugledavši 2 linije :) ))! Međutim, kratko je trajalo! Bolovi identični kao prošli put samo sa desne strane, nakon par dana prokrvarim. Odmah odem u KBC kod dr Lipovine koji me je pogledao na UZ i uradio betu! Kako je vrijednost bila niska, a na ultrazvuku se ništa nije primjećivalo predložena je kiretaža koja je istu noć obavljena! Rečeno mi je da dođem za dva dana kako bi ponovili nalaz bete, da budemo sigurni da nije vanmateričan! Ponovimo nalaz, beta podivljala!!! Ponovo VANMATERIČNA, ovaj put u desnom jajovodu!!! Iste večeri odrađena mi je laparoskopija i uklonjen desni jajovod! Objašnjeno mi je da više ne mogu prirodno ostati trudna, ali da postoji šansa za IVF, ali da pokušam da se ogradim od stersa koliko god mogu!

Nisam puno razmišljala, nakon oporavka, dala sam otkaz na poslu koji je bio čist izvor stresa i ničega više! Počela sam da prikupljam papire i otišla na konzilijum! Odobrena mi je IVF i sada sam u procesu na klinici “Life” kod dr Motrenko!

Ne daje mi prevelike šanse za začeće, ali ja NE GUBIM NADU, još ujek sam prilično sigurna da će moj anđeo uskoro imati društvo!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02/09/2013
10:31 am
Kristina M
Guest
Guests

Mogu misliti kako ti je bilo kad je meni teško bilo dok sam samo sve ovo čitala. BAš mi je žao što si kroz sve to prošla, i nadam se da cete uspjeti. Kazu da je IVF proces koji je psiholoski malo kompleksniji ali pred tobom su godine, mlada si polako, uspjecete. drzim palceve i javljaj sta se desava

02/09/2013
11:58 am
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

milence ja znam da hoce :*

drzim fige navijam i uz tebe sam :*
Optimizam i hrabrost dovodi do pozitivnog rezultata a ljekari bi mogli da imaju malo vise takta nekom mladom tako “ladno” reci da “su male sanse” mislim.. no ajd drzim ja tebi fige Samo hrabro e i ovo neka si napustila posao samo kad covjek radi po svom osjecaju i slijedi srce dodje sve na svoje

02/09/2013
1:08 pm
Avatar
podgoricanka p
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 114
Member Since:
13/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

milenice, sigurno ne mogu ni pretpostaviti tu kolicinu bola koju prezivljavas, al znaj da sam uz tebe i drzimo fige da nam jos jedan mali forumas dodje ubrzo na svijet…Kiss

02/09/2013
10:48 pm
milena89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
01/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala Vam puno drage dame!!!

Naravno da cu javljati kako se odvija proces IVF u mom slucaju! 16.09. sam na UZ i dogovor vezan za nastavak terapije! 

 

Hvata me panika i uzasno sam nestrpljiva, a tek sam na pocetku!!!

 

LJubim Vas puno, puno, puno!!!

 

10/09/2013
9:25 pm
agava
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 30
Member Since:
22/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Posle mnogo lutanja i raznih pokusaja(inseminacija i VTO) dosla sam kod dr Motrenko u Life-u.Mogu da kazem da je veliki strucnjak u oblasti reproduktivne medicine i da je nama VTO kod nje uspjela iz prvog puta.Kada sam radila VTO u grupi je bilo nas cetiri zene,a trudnoca je konstatovana kod  tri.Znam da ima veliki procenat uspjesnosti,mada ja nisam gajila previse nade u citav proces zbog prethodnog loseg iskustva.Na srecu nisam bila u pravu.Sva dalja terapija i pracenje trudnoce prvih mjeseci su bili jako detaljni i nista nije prepustala slucaju.Dr Tanja je vrlo direktna u komunikaciji i ne obecava nemoguce,ali je veliki profesionalac.Milena mislim da si na pravom mjestu i zelim da ti postupak uspije,jer ima nas puno sa pozitivnim iskustvom.

 

 

16/09/2013
3:37 pm
Tijana V
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
13/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

milena89, javi kako je prosao UZ, nadam se da je sve ok :)

Ja da malo obnovim gradivo s tobom, prvu VTO smo radili prije 5 godina, i bila je uspjesna, isto smo bili u Life. Posto se nista nije desavalo prirodno, opet razmisljamo o VTO, pa me zanima kako sad ide procedura (prije se radilo pa refundiralo), a sad … skupim sta od papira, pa konzilijum, pa fond, pa onda Life, i sta konkretno odobrava Fond, placate li UZ posebno i kontrole, malo sam se pogubila, kao da nikad nisam bila u tom filmu, a jesam itekako :)

Drzim fige da sve bude skolski :)

Lilypie Fifth Birthday tickers

17/09/2013
3:17 pm
milena89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
01/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Draga Lada, 

bila sam na UZ na klinici. Doktorka je prezadovoljna kako sam reagovala na dosadašnju terapiju, ali cervikalni bris nije u redu, pozitivan je na Ureaplasmu. Naravno, začudila bih se kada bi kod mene nešto krenulo kao po loju :) .

Rekla mi je da prekinem terapiju i počnem sa Hemomicinom, Dovicinom i vag. Eritromicinom, pa u oktobar da ponovim bris, i ako bude u redu da počnem ponovo Microgynon 21 dan pa Diferalin. Valjda će u oktobru biti bolje :) !

Meni je konzilijum odobrio VTO, tako da nema potrebe da prvo radiš postupak pa da ti refundiraju! Za konzilijum ti treba:

– uput za konzilijum za IVF, 

– gin. hormoni 3. i 5. dan ciklusa (LH, prolact., estrad., progest., i FSH),

– hormoni štitne žlijezde (TSH, FT4 i TPO At),

– UZ izvještaj

– i 2 otpusne liste koje su u mom slučaju služile kao dokaz da je začeće bilo nemoguće prirodnim putem zbog intervencija, a ti možeš priložiti otpusnu sa prošlog postupka ili laparaskopiju, histeroskopiju i hsg, zavisi šta imaš.

Osim toga, suprug treba da uradi spermogram i sa njime pođe kod urologa koji će takođe dati izvještaj. I spermogram i nalaz urologa prilažu se na konzilijum.

Konzilijum se zakazuje i održava se četvrtkom. Kada odobre postupak sa svim papirima, odobrenjem  i molbom koju ćeš dobiti od sestre ideš u Fond kod stadiona i predaješ papire. U molbi navodite u kojoj klinici želite da radite postupak, koji put i sl. nakon obrade predmeta kontaktiraju iz Fonda i kažu da zovete kliniku da zakažete :) .

Kada se uđe u proceduru radi se niz nalaza i analiza. Na prvom razgovoru dr Motrenko mi je rekla da uradimo i ja i suprug briseve na klamidiju, miko i upeaplasmu, i serološku analizu krvi, a ja gin hormone 2 dan ciklusa. Sve ove analize se mogu odraditi u KBC-u  i Institutu za javno zdravlje pod uslovom da imaju testove, ali obično nemaju tako da smo mi većinu radili privatno. U tom slučaju uzmeš od njih potvrdu da nemaju određeni test i odradiš privatno. Uz tu potvrdu, račun iz privatne lab. i izvještaj imaš pravo na refundaciju. 

Fond finansira folikulometriju, do 2250 ij gonadotropina, aspiraciju, anesteziju, labaratorijski postupak oplodnje i embriotransfer. UZ i kontrole se plaćaju, kao i još neki potrebni ljekovi, zavisno od reakcije na stimulaciju.

Ukoliko budeš trebala još neku informaciju slobodno pitaj :) ). 

 

Poljubac :-*!

 

 

 

20/09/2013
8:05 pm
Tijana V
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
13/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala na iscrpnim informacijama :) , više nego dovoljno za početak ;)

Nije mi jasno na kojoj si terapiji bila do sada, isto Mycroginon pa za to vrijeme zakačila ureaplasmu? Bas bezveze ako je tako, ali dobro, korak po korak, bolje da sve bude po propisima i nadam se da ces brzo da se izboris sa bestijom ;)

poz 

Lilypie Fifth Birthday tickers

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner